Силиконови форми?

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
veselinka
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 34
Регистриран на: нед окт 25, 2009 10:25 am
:: 2 снимки от veselinka
Местоположение: гр.Шумен

Силиконовите неща...

Мнение от veselinka » чет яну 20, 2011 7:54 am

Напоследък чета много за силиконовите формички,има различни мнения и направо не знам какво да правя :( -Намазняват се-не се намазняват,раздуват се-не се раздуват,практични са -не са практични,изпечените неща миришели на гума,особено при големите кексови форми в средата оставало недоопечено....... :cry: :shock: Имате ли поглед върху тези неща :eek:


Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » чет яну 20, 2011 4:37 pm

Аз съм много доволна от тези силиконови форми.Имам форма за кекс и тавичка с d 26см.Не ми миришат печивата на гума и винаги са ми били изпечени.Изваждам решетката на фурната и слагам формата отгоре и тогава изсипвам сместа.Не ги намазвам с олио и не ги набрашнявам.Това е от мен.

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » съб яну 22, 2011 8:48 am

И аз съм много доволна от силиконовите форми от доста години използвам само тях никога нищо не ми е залепвало или е оставало недоопечено . Ползвам ги както за сладкарство така и за лазаня ,руло стефани и т.н.Аз лично имам почти цялата серия на tupperware и съм много доволна незагарят и се почистват много лесно виж някои китайски изпълнения може би наистина да се раздуват или миришат

Потребителски аватар
dessi_avon
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 7
Регистриран на: нед яну 23, 2011 4:34 pm
:: 4 рецепти от dessi_avon
:: 14 снимки от dessi_avon
Местоположение: Самоков
Контакти:

Мнение от dessi_avon » нед яну 23, 2011 4:40 pm

STELKINA написа:И аз съм много доволна от силиконовите форми от доста години използвам само тях никога нищо не ми е залепвало или е оставало недоопечено . Ползвам ги както за сладкарство така и за лазаня ,руло стефани и т.н.Аз лично имам почти цялата серия на tupperware и съм много доволна незагарят и се почистват много лесно виж някои китайски изпълнения може би наистина да се раздуват или миришат
Здравейте, аз предлагам невероятните съдове на Тапер, но все още не съм си купила силиконовите форми. Но от това, което знам за съдовете им като дистрибутор със сигурност е така, както го и описвате. Вие от къде се снабдявате с тези съдове, били ли сте на парти? Има ли от кой да си ги поръчвате?


Потребителски аватар
mimoza784
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 57
Регистриран на: пон яну 25, 2010 3:49 pm
:: 83 рецепти от mimoza784
:: 509 снимки от mimoza784

Мнение от mimoza784 » пон яну 24, 2011 9:48 am

Здравейте :)
Аз съм от Варна и много искам да си купя такива силиконови форми. Само че никъде не съм виждала да се продават. А може би просто аз не съм ги забелязвала. Ако някой може да ми каже откъде да си купя, ще съм много благодарна.

zhasmina63
началник печка
началник печка
Мнения: 3
Регистриран на: ср авг 26, 2009 2:30 pm

Мнение от zhasmina63 » пон яну 24, 2011 12:02 pm

От няколко години ползвам силиконови форми и съм много доволна.Пека всичко в тях - и сладкиши и готвено.Няма странични миризми,почистват се лесно,мия ги в миална.Купувам си евтини форми от немските TCM или от магазините за левче.От формите на Тaperrware бих искала да си купя килимче за печене,но на този етап не мога да отделя парички...

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » пон яну 24, 2011 4:11 pm

Миме ако питаш за силиконовите форми на Tupperware те доколкото знам не се продават в магазини аз си ги поръчвам по каталог както avon например. По принцип фирмата организира и нещо като купон незнам как по точно да го определя на който представя нови продукти и се прави в частен дом . Пробвай в интернет да намериш представители на фирмата . Просто всички продукти на tupperware са супер е малко са скъпички но поне ги ползваш много години :thumup: . Успех . Съжалявам аз не мога да ти помогна по простата причина не живея в БГ

Потребителски аватар
mimoza784
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 57
Регистриран на: пон яну 25, 2010 3:49 pm
:: 83 рецепти от mimoza784
:: 509 снимки от mimoza784

Мнение от mimoza784 » пон яну 24, 2011 6:28 pm

STELKINA написа:Миме ако питаш за силиконовите форми на Tupperware те доколкото знам не се продават в магазини аз си ги поръчвам по каталог както avon например. По принцип фирмата организира и нещо като купон незнам как по точно да го определя на който представя нови продукти и се прави в частен дом . Пробвай в интернет да намериш представители на фирмата . Просто всички продукти на tupperware са супер е малко са скъпички но поне ги ползваш много години :thumup: . Успех . Съжалявам аз не мога да ти помогна по простата причина не живея в БГ
Много ти благодаря за отговора :) Ще се поровя в нета. :thumup:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон яну 24, 2011 7:20 pm

Мими, силиконови форми в оранжев цвят има в магазините на ЦБА /не зная дали във Варна има такива/. А форми в електриково зелен цвят има в магазин, който е в чертите на Кауфланд. Провери, може би в някой от вашите магазини може и да има :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mimoza784
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 57
Регистриран на: пон яну 25, 2010 3:49 pm
:: 83 рецепти от mimoza784
:: 509 снимки от mimoza784

Мнение от mimoza784 » вт яну 25, 2011 7:51 am

Makaweli написа:Мими, силиконови форми в оранжев цвят има в магазините на ЦБА /не зная дали във Варна има такива/. А форми в електриково зелен цвят има в магазин, който е в чертите на Кауфланд. Провери, може би в някой от вашите магазини може и да има :)
Олеее, даааа, точно до нас има CBA :clap:
До работното ми място също има :clap:
Още днес ще проверя! Мноооооого ти благодаря, Makaweli


Отговори