Какво си купих днес [2]

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Re: Какво си купих днес [2]

Мнение от akva7 » вт апр 17, 2012 7:38 pm

Честито и от мен.Със здраве да си ползвате новата отмяна.
Аз съм чула добри и лоши отзиви за това удобство и така не разбрах,какво е по-важно:препарата за миене,за полиране или марката на машината.
Явно е въпрос на късмет,да ти се падне работеща бяла техника и да нямаш взимане-даване със сервизи и с гаранционни карти,които понякога не важат.
За сега всичко си мия по стария познат начин.Е,препаратите са вредни,но водата е полезна за ръцете и ноктите.
Пиши повече подробности,пък виш и ние се навием да се обзаведем.Тъкмо ще имаме повече лично време за себе си.
Изображение


Потребителски аватар
lucky6
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 198
Регистриран на: ср окт 21, 2009 10:58 am
:: 7 рецепти от lucky6
:: 13 снимки от lucky6

Мнение от lucky6 » вт апр 17, 2012 9:07 pm

Благодаря!
Аз съм чувала повече лошо, отколкото добро за съдомиялните машини. И въпреки това се реших. В края на краищата и прабаба ми е гледала със същото недоверие пералната машина и си е мислила, че щом не бута човешка ръка - нищо няма да стане. Но ето, че днес почти няма домакинство без автоманична пералня. Изчетох маса форуми и приятели ми говореха за проблемите, че оставала неразтворена таблетка, че оставали недоизмити съдовете, че трябвало да се изплакват преди да се сложат в машината... И може би точно затова съм толкова приятно изненадана от резултатите, без предварително накисване или изплакване, просто с вилица отстранявам остатъците. От десетина години искам да си взема, но си викам ще изчакам - нека ги усъвършенстват :roll: , пък и препаратите са вече по-добри.
Сол и гланц - нямах избор - имаше по един вид в магазина и тях взех. Таблетките - купих рекламирана марка, че бяха и на промоция. Но чупя таблетката на две, защото досега несъм пълнила съдомиялната с 6 комплекта чинии и чаши. Марката й не е нещо кой знае какво, цената и е доста приемлива в момента: 269 лв. Определено има и по-добри варианти, но съотношението марка:цена ме устройва. Дано нямам вземане - даване със сервизи, че то стигне ли се дотам.... А иначе от препаратите за миене на съдове ми се лющи кожата на ръцете и ми излиза нещо като обрив по пръстите. Мога да ползвам от по-скъпите и то без да прекалявам. Излиза, че съм глезла, но не е така :confused:
Стига съм се хвалила, че и фукла ще изляза :ooppss: , просто съм очарована от машинката си!

Потребителски аватар
dbunalov
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 3
Регистриран на: съб яну 22, 2011 12:44 am
:: 7 рецепти от dbunalov
:: 8 снимки от dbunalov

Мнение от dbunalov » вт апр 17, 2012 10:18 pm

Няма какво да се чудите дали да си вземете съдомиялна или не... ВЗЕМЕТЕ СИ!
В зависимост колко е голямо семейството ви и колко съдове употребявате за едно хранене, както и за готвене -- може да прецените горе/долу за колко комплекта съдомиялна да си вземете. Аз съм сам и имам съдомиялна за 12 комплекта -- това са тези големите -- в нея влизат освен много чинии и чаши -- тави и тенджери. И я ползвам постоянно! Най-вече на кратка програма, понеже не винаги я пълня на 100%.
За момента съм най-доволен от течния препарат на Сомат (мога ли всъщност да споменавам марки? надявам се това да не се приема като реклама) -- този който е в комбинация с оцет. Така и самата съдомиялна се освобождава от лошия аромат, който понякога се получава.
Това определено трябва да се вземе предвид, когато се избира този вид уред. Никога не ми е пречило да мия чинии на ръка, но вярвайте ми толкова много се свиква със съдомиялната, че понякога може да изпаднете в комични ситуации. Самия аз имам такава -- един път когато бях на гости при родителите ми ставайки от масата си взех чинията от масата, изхвърлих отпадъците -- после ------ отворих един от шкафовете, където на моята кухня се намира съдомиялната и оставих чинията... 10-15 сек. след това се усетих, че всъщност това там не е съдомиялна. :yee: :yee: :yee:

НЕ МУ МИСЛЕТЕ ТОВА Е ОТЛИЧЕН ПОМОЩНИК В КУХНЯТА!

Аз съм за :thumbsup: всеки един уред, който може да ми спести, време и труд.

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » ср апр 18, 2012 7:44 am

Да се включа и аз за съдомоалната .Супер е .Имам я в БГ .Преди време моя позната гъркиня реши да си смени уреда с по голяма и тази ми я даде срещу чистене в дома и.Веднага замина за БГ съдомиялната и снаха ми си я ползва с успех.Не знам какъв препарат използва ,само знам че е от ЛИДЛ.Много е доволна и както върви ,маи за мен ще купувам друга.Засега мия съдове на ръка и с ръкавици ,че маи от много препарати направих алергия,а не смея тук да купувам друга съдомиана ,защото после транспорта е ............ :cursing: Така че щом имате възможност не се чудете.Голямо удобство е


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср апр 18, 2012 4:04 pm

Честито и от мен! Да я ползваш със здраве и да ти служи безотказно!

За мен съдомиялната принадлежи към дома като пералнята или ютията...
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб апр 21, 2012 6:17 pm

Изображение

Момичета, днес си купих този антуриум. Харесвам това цвете много отдавна, но никога не съм го отглеждала. Сега прочетох сума неща в нета, но все пак ако сте го отглеждали, моля да споделите:

1. Трябва ли да го пресадя още сега и каква да е саксията - по-голяма или съвсем малко по-голяма? Пръстта пише да е рехава, т.е. става ли да сложа само почвена смес от цветарския магазин /според мен тя е много въздушна :roll: / или мога да смеся с пръст от градината?
2. Как се полива - само отдолу в чинийката или отгоре?
3. Пише че не обича преки слънчеви лъчи - т.е. може би не е подходящо да се отглежда на открита тераса, а по-скоро е повече стайно растение?
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » съб апр 21, 2012 10:59 pm

Бонке,здравей,
Аз също мн.обичам цветята и ги развъждам какви ли не,докато накрая ги подаря и започвам от начало.
Това цвете обича силна светлина,но не пряка,а дифузна.Пресади го в малко по-голяма саксия,като му добавиш домашен тор смесен с борови иглички,градинска пръст и купешка.Ако е в мн.голяма саксия,ще кара само на корени.Това цвете е доста скъпо и не знам защо.Красотата му е в цветовете.Докато цъфти го поливай редовно,но след като отгоре засъхне.Може да го подхранваш с тор на 2 седмици,но ако не си му сложила в почвата оборски тор,иначе ще го изгориш.Може да е навън,но на шарена сянка.Често пръскай само листата с чиста вода.
Ако имаш мушката и техните производни,сега е момента да ги подсилиш с хлебна жива мая-разтворена с вода(само 1 път за тази год.)като ги полееш с разтвора по малко.После цъфтят изобилно цяло лято. Ако имаш други въпроси пак питай.
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед апр 22, 2012 8:05 am

Благодаря ти akva7 :hug:

Цветето го взех на промоция от Кауфланд - беше 9,75 лв. Иначе през лятото съм ОК с цветята, но през зимата погубвам някои :wink: Миналата зима, по скоро началото на пролетта уморих лимона си - беше станал голямо дръвче. Тази година по същото време прахосах една голяма туя :( Изглежда в края на зимата им идва в повече водата - знам ли :? Мушкатите ми презимуват добре в коридора на стълбищната площадка, за разлика от сакъсчетата, които просто ми изсъхват в средата на зимата.
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » вт апр 24, 2012 4:32 pm

На сакъсчето му намерих цаката,защото и на мен правеше номера в края на зимата.Късно есента си вземам резници от всеки цвят и направо ги засаждам в кофички от кисело мляко,без да ги слагам във вода да пускат корени.Вече посадени ги слагам на перваза на прозореца в стаята,която е отоплена и ги поливам от време на време с мн.малко вода,понеже зимата цветята спят.На пролет ги пресаждам заедно със старата им пръст в сандъчета и почвам да поливам редовно и те с такава скорост растат,че в края на май са напъпили,а някои вече цъфтят.Забелязах,че колкото са по-гъсто насадени имат повече цветове и по-малко шума.Когато мия ориз,водата я изливам на цветята(подхранва).
Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср апр 25, 2012 2:28 pm

Бони, честито за новата китка, виж какво открих за нея
Антуриум / Anthurium
РАЗДЕЛ: Декоративноцъфтящи
СЕМЕЙСТВО: /
легенда

Описание: Антуриумът се отглежда предимно за направата на букети, но често се отглежда и като стайно растение. Понякога той се чувства по – добре в домашни условия, отколкото в оранжерия. Така той може да цъфти целогодишно. Отделните цветове издържат около 3-4 седмици.
Родът включва повече от 800 видов епитафни растения и лияни, разпространени в тропическите райони на Америка.
Родината на растението е Югозападна Колумбия и Северозападен Еквадор, където растението расте във високите влажни субтропични гори.
В превод от гръцки името на растението означава “цвете – храст”.
Това е епитафно растение с късо стебло и многочислени корени. Листата са продълговати, във формата на сърце, дълги до 25 см. Цветовете са силно декоративни, приличат на широко сърце, ярко червени или бели, по – рядко - розови. Плодовете имат ярко оранжев цвят.
Грижи: Температура: 18-24° С , през зимата – не по – малко от 15° С.
Поливане: Полива се с възможно най – мека (дъждовна) вода. Както азалията и въобще блатистите растения, антуриумът има нужда от реагираща на киселини почва, ето защо, ако водата, а която го поливате, съдържа варовик, листата ще пожълтеят. Поливайте повече пролетта и лятото, а през зимата – умерено.
Подхранване: Веднъж на 2-4 седмици през пролетта и лятото. По време на растежа се препоръчва да се добавя течен тор към водата.
Почва: Най – добре антуриумът расте в груба, хумусна почва, която пропуска добре водата.
Добре се развива и в готови смески. Добра комбинация е пръст, торф и пясък в съотношение (1:1:1), като се добавят малко дървесни кори и дървесен мъх.
Влажност: Обича високата влажност на въздуха.Често трябва да се пръскат листата.
Място: Светлина: Антуриумът обича светлите места, не обича пряката слънчева светлина.
Размножаване: По - лесно е да се отделят малки екземпляри или отделни отводи, който почти винаги се вкореняват. Още по удобен е метода с въздушни отводи, където на стъблото бързо се образуват нови корени.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Заключена