Какво си купих днес [2]

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Re: Какво си купих днес [2]

Мнение от Makaweli » вт дек 18, 2012 7:00 am

Момичета, честити покупки - да си ги ползвате със здраве и удоволствие :clap: :clap: :clap:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
lucky6
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 198
Регистриран на: ср окт 21, 2009 10:58 am
:: 7 рецепти от lucky6
:: 13 снимки от lucky6

Мнение от lucky6 » вт дек 18, 2012 1:35 pm

Благодаря ви, момичета!
Ани подносът ти наистина е хубав и създава настроение. Тази година съм решила да си купя голяяяяяяяма порцеланова чиния с коледни мотиви, в която да слагам коледните сладки. Даже си харесах от един магазин, но вчерашния лед ме отказа.... Все пак трябва да я донеса до вкъщи цяла... но до края на седмицата има време....

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » чет дек 20, 2012 10:18 am

Честити придобивки ,със здраве да ги ползвате ,колкото до робота ....не може да не те разсмее опита за объркване .... :yee: Просто си представих гледката и се смях от сърце....АНИ,супер е с коледните мотиви

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » чет яну 10, 2013 1:59 am

Въпреки икономическата криза в България и света, или като на пук на нея аз се сдобих днес с нова " гарга " :) , ама " рошава гарга " :D . Вярно че тази придобивка ще разстрои семейния бюджет в следващите няколко месеца, но определено си заслужава.
По Коледа се завихриха едни кутсузлийски истории....Първо пералнята протече, поради запушване на един електрически винтил и наводни не само кухнята, но и коридора. Представете си как се перат пътеки в банята и при минус 5 градуса къде се сушат. Но те из без това си бяха достатъчно накиснати, та реших да ги потъркам яко с четката. :)
Точно на Бъдни вечер мятам постната содена питка и ядец :thinking: , фурната не вдига температура. Изсуших я на 130 С за около 3 - 4 часа. А междувременно две тави с тиквеник, са готови и си чакат реда, да не говорим за близо 6 килограмовата пълнена пуйка , малко ли хора щяхме да се съберем /между другото, тъй като тая пуйка я пекохме поне 3 жени и половина и на обяд по Коледа установихме, че е дефектна - нямаше го месото от едното бутче - от проба как е станала :D :D :D / . Историята с тиквеника и пуйката продължи с това, че мъкнах незнам си колко си тави и тенджери насам - натам :D .
Пералнята мъжо я оправи, но за фурната - трябва терморегулатор , от къде пък сега такова нещо да се намери точно за този модел печка. След преговори с него за ремонта ,/ аз твърдях че е от ключа за нагласяне на температурата, но честно да си призная, след няколко проби и неестественото държание на температурата на фурната, май той беше прав /, накрая се ядосах и си поръчах " рошава гарга". Тая гарга си я бях замислила отдавна, но устоявах на аргументите - Къде ще я сложим?
Нова година я прекарах някак си на халогенна фурна и на фурната на майка ми.
Установих качествата на различните видове бисквити, :D които се продават - поне за 3 - те торти които правих :D с тях - нали са без печене...
И така днес т.е вчера, ми донесоха фурна - полупрофесионална, може да пече 4 неща едновременно, с разделител на две части, на които отделно да се регулира температурата и нагревателите, 70 литрова, направо отвътре си е огромна. За сега опаковката т.е шкафчето където ще стои се прави нейде из България и се надявам да стане до края на месеца. Обаче аз не се стърпях - пробата на фурничката бяха баничка и пържолки. :D :D :D
Прикачени файлове
P1100589.JPG


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет яну 10, 2013 7:02 am

ЧЕСТИТО МАРИНА :clap:
Да си я ползвате със здраве новата фурна и много вкуснотийки да си печете в нея :serve:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет яну 10, 2013 8:25 am

Честито, Маринче, това нещо е извънземно, да си жива и здрава да я ползваш до прегряване :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет яну 10, 2013 8:26 am

Марина, ЧЕСТИТО,прекрасна е,дано никога не остава празна и да бездейства. :thumbsup: :clap:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » чет яну 10, 2013 10:57 pm

Марина ,да ти е честита новата фурна и да не спираш да печеш и готвиш вкусни ястия и сладкиши ,и баници ,и всичко ,което ти дойде наум .Честито и винаги пълна!!! :) :) :)

nikikoleva.1982
началник печка
началник печка
Мнения: 11
Регистриран на: пет юли 06, 2012 10:35 pm

Мнение от nikikoleva.1982 » съб яну 12, 2013 4:20 pm

Моята нова придобивка е уред за кисело мляко.Прави страхотно мляко(кисело,цедено,с плодове ....) :D
Последна промяна от nikikoleva.1982 на съб яну 12, 2013 5:08 pm, променено общо 1 път.

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » съб яну 12, 2013 4:27 pm

И аз си купих такъв уред преди една седмица млякото наистина става супер защото предполагам млякото е домашно
С плодове не съм пробвала може би става но цедено?
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


Заключена