Как тече денят на Веселите готвачи? - Февруари '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет фев 24, 2011 5:52 pm

Здравейте приятели,
днес и при нас е студено сутринта ходих на зъболекар и след като
се прибрах не съм се показвала, цял ден шия гоблен и гледам тв.
Мария, честит и от мен нов дом приятно подреждане,
леко и приятно пътуване до БГ,хубаво е да се върнеш у дома и видиш с любимите за тебе хора. :)
Спокойна и лека вечер!!!
:flow2: :flow1: :flow2:


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет фев 24, 2011 7:21 pm

Мария, радвам се за вас и новия дом, който сте си намерили. Като си го направите по ваш вкус и го населите, домът ще заживее заедно с вас и така... Нека ви е топло и уютно и да сте щастливи в него :love: Чудесно е че се прибирате у дома, макар и за кратко - ще се видите с любимите си хора и най-вече с детето. Нека ви е е жив и здрав и да му върви в живота :thumup:
Маги, как си миличка, пребори ли неразположението?
И при нас днес беше доста студено, а след обед заваля и сняг. Какво да се прави, зима е :roll:

Изображение

Топла и спокойна вечер ви желая :hug:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » чет фев 24, 2011 8:31 pm

Здравейте, мили дами:) Вчера пак не успях да ви посетя, че ми дойдоха изненадващо гости и не остана време. Сега видях, че са се събрали доста мнения относно разказчето ми за един гръцки обичай:) Да уточня, че го написах за да се научи нещо ново, а не за да надценя чужди обичаи. Разбира се, моите деца вземат участие в гръцките обичаи и празници понеже баща им е грък. Ако бяхме семейство, на което се е наложило да работи в чужбина изобщо нямаше да обърна внимание. Това си е мое мнение. Относно това доколко познават децата ни историята и обичаите на Родината си- вината е на родителите. Аз съм горда с моите деца, които не само, че знаят и двата езика, но познават историята и традициите и на двете страни по-добре от някои възрастни. Както е писала и Миленчето- във Варна поне откакто аз се помня не се е спазвал никакъв обичай. Да не забравяме, че като християнска държава се забраняваше и ходенето на църква! Аз мисля, че първо държавата трябва да уважи и обяви за празник дните, в които се честват тези обичаи, и тогава ще вземат участие и младите. А до тогава- разказите за това, как е било преди ще са само приказки.
Разказчето ми за Карнавала беше по-скоро образователно и не беше написано с тон на възхищение. Извинявам се, че предизвиках тъгa и раздразнение.
Мисля, че да си патриот не означава, че не трябва да признаваш, че има и места, където хората ценят културата и природата си.
Сърдечни пожелания за лека и спокойна нощ:)
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет фев 24, 2011 10:59 pm

Здравейте! За мен работната седмица свърши! :clap: В петък нямам часове! Утре ще мързелувам цял ден!
Мила Ани, разказът ти в никакъв случай не е предизвикал раздразнение, напротив мисля, че всеки от нас се радва на това, че някъде по света хората се забавляват. Всички вие, които живеете в чужди държави, по един или друг начин сте се приобщили към техния бит и няма как да останете настрани от техните традиции. Мен ме е яд на нас самите, че не уважаваме нашите си традиции. Напълно съм съгласна, че виновни за това са родителите, които не разговарят с децата си! Винаги съм се опитвала да обяснявам на дъщеря ми с какво е свързан даден празник и какво се прави на него, Но да попиташ днешните младежи, те ще ти отговорят, "Е, едва ли точно за това разговаряме с родителите ни!", :thumdown: Е, за какво си говорим?! За нашето собствено безразличие!
Така че, Ани, радвайте се на празниците, които си организирате там и благодаря, че ти и другите момичета ни разказвате за тях, за мен поне това е много интересно!
Желая ви приятна и спокойна нощ!


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет фев 25, 2011 7:17 am

Изображение

<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/oVjnubZxduQ" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Сняг,студ и вятър - такова е утрото днес. Но...все пак е петък. С надеждата за топли и спокойни почивни дни ви пожелавам

ХУБАВ И УСМИХНАТ ДЕН Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

guarinociro
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 274
Регистриран на: съб дек 12, 2009 9:17 am
:: 9 рецепти от guarinociro
:: 150 снимки от guarinociro

Мнение от guarinociro » пет фев 25, 2011 11:32 am

Здравейте,благодаря за кафето и приятната музика.Искренно се надявам времето да е хубаво през уикенда,е все пак ще пътувам :P
Мили момичета,благодаря ви за хубавите пожелания :clap: :clap: :clap:
Ще направя и снимки,на бригадата в действие:wink:
Пожелавам мноооогооооо слънце през почивните дни :flow2:

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » пет фев 25, 2011 1:45 pm

Ето ме и мен :) аз за днес общо взето приключих със задълженията си и сега ще си изпия кафето с вас :P Бони както винаги кафето ти е поднесено със заряд на добро настроение :thumup: Ани миличка наистина разказа ти не е предизвикал никакво раздразнение наистина е много интересно да се научат нови и нови неща за различните краища по света,а това най-добре се научава именно от хора живеещи там :) Аз също като Миленчето се натъжих от факта,че в БГ традициите и обичаите си отиват :( [list]Пожелавам хубав и усмихнат ден на всички веселяци :thumup: [/list]
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » пет фев 25, 2011 5:48 pm

Maрия лек път за родината.А на вси4ки останали веселушки лека и приятна ве4ер

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » пет фев 25, 2011 6:08 pm

Привет муцита :) :) :) Днес по задачки пак - ходих да наготвя на татко, че днес си дойде от село, после ходих да купувам дръжки за нощното шкафче. Изненадаха ме моите "англичани" отново приятно - подариха ни спален комплект за новата ни спалня А аз ги поканих утре за прощално парти, че си тръгват вече.

Бони, стабилизирах се, може да съм се простудила, не е било нещо сериозно.

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет фев 25, 2011 6:41 pm

Здравейте Веселушки!
Мария, приятно пътуване към Родината!
Маги, честито подаръче! Да си го ползвате със здраве!
Приятна вечер, мили момичета и момчета!
Изображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Заключена