Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
elityyy79
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 111
Регистриран на: нед ное 15, 2009 2:23 pm
:: 104 снимки от elityyy79
Местоположение: Пловдив

Мнение от elityyy79 » ср юни 08, 2011 5:08 pm

Честит Рожден ден,Makaweli! :happybd: Бъди жива и здрава! Нека радостта да грее жинаги в очите ти! Любовта да блика непрестанно от сърцето ти! Мъдростта да извира от душата ти!Късмета да е винаги с теб! Да бъдеш и да правиш всички около теб щасливи.......! Хубав празник и от мен! :cake: :baloons: :cake: :podaryk: :podaryk:
Когато най-малко очакваш,се случват най-хубавите неща!


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » ср юни 08, 2011 8:24 pm

БОНИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
ЖЕЛАЯ ТИ ЗДРАВЕ, КЪСМЕТ, ЩАСТИЕ С ЛЮБИМИТЕ ХОРА!
БЪДИ ВИНАГИ ОБИЧАНА!!!
Изображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср юни 08, 2011 9:32 pm

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, БОНИ!
Желая ти всичко, което си пожелаеш на този ден да се сбъдне!
Нека всяка една отминаваща и всяка една следваща година ти носи все повече мъдрост, мир и любов!
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет юни 09, 2011 7:20 am

Добро утро :)

Мили приятели, ИВКА, ELTI, ИВЕ, ВАЛЯ, МЕГИ, МИЛЕНКА, МАГИ, ТЕДИ, magi12311, АНИ, akva7, ЕЛИ, ВЯРА, ЙОАНА благодаря ви от сърце за поздравите и красивите пожелания :hug: :hug: :hug: Нека всички сме живи и здрави и добрите дела и преживявания да са наш верен спътник :thumup:

Изображение

А сега ето и сутрешното кафе:

Изображение
<iframe width="560" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/eVRVRUrzAeA" frameborder="0"></iframe>

Желая ви хубав, усмихнат и спорен денИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет юни 09, 2011 7:39 am

Добро утро :) ,
присъйденявам се към поканата за кафе на Бони и ви желая
един спокоен ден! :flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » чет юни 09, 2011 8:30 am

Бони честит рожден ден със закъснение и от мен :hug: Бъди жива и здрава,все така позитивна,безкрайно обичана и уважавана от близки и приятели :happybd: :flow2: :flow1: :flow2:
Иче мила надявам се ,че малчо е по-добре.Кръщелницата ми е на 2 годинки и тя мн често боледува. Сега я водиха на Трявна.Майка и каза определено ,че за сега има ефект и на есен отново ще правят процедури.
Моето ежедневие за сега е същото - магазина и Мери :P Добре ,че живея над магазина.Сега осъзнах колко бързо минавали 3 часа :D .Вчера бяхме на консултация.Момиченцето ми е пораснало с 2 см и е качила 1 кг :love: Лекарката мн се смя с нея.Беше си подготвила акробатично изпълнение :D,с което я изненада за крехката си възраст .Казаха ми да си правя 'Майчина молитва' на 40-ят ден.Някой запознат ли е точно какво и как се прави :?

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » чет юни 09, 2011 9:20 am

Момичета благодаря ви за съветите и милите думи.
Бони,честит рожден ден и от мен.Да си жива и здрава.Бъди каквато си.




:flow1: :happybd: :flow1:

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » чет юни 09, 2011 9:50 am

Мани, наи добре иди и питаи отеца в църквата,но мисля 4е е задалжително да се направи тази молитва .От делно се 4ете молитва и на детето .Доколкото знам се правят то4но на 40 ден Казва се сарандисване,от гръцкото саранда или 40 на Български.Успех мила :thumup:

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » чет юни 09, 2011 9:51 am

MANI,в нета има много информация за този ритуал.Ти сама ще си прецениш какво и как да направиш.Ще ти пиша аз какво направих и какво не направих от незнание.
Меси се питка от жена със живи родители.Питката се нарича още докато се замесва;Да е живо и здраво детето,да е трудолюбиво и ученолюбиво и т.н.Знам,че трябва да е сладка,задължително да има в нея захар/някой месят като за козунак/.Събират се само жени и всяка носи нещичко на детето/при нас подаръчета и сладкиши,може и монети при нас една приятелка ги хвърли,разпръсна в коридора/Майката сяда с детето близко до сладките неща ,а 2 жени/пак със живи родители /разчупват погачата над главата й,а падналите трохи се събират в кърпа,която се завързва на не много стегнат възел.Отчупва се парче 1 за майката и се топва в мед.2 да детето ,топва се в мед и се допира до устничките му,така се раздава на всички присъстващи.Ходи се и на църква.Там се чете така наречената Майчина милитва/ние не сме го правили,аз не знаех :oops: /Това е една малка част от ритуала,който аз знам като Понуда.Във всеки един край си има нови неща и ритуали ,който се правят,но най-важното е да събереш приятелки и да хапнете за здраве на малката принцеса.
Дано да съм ти била полезна.

Потребителски аватар
lucky6
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 198
Регистриран на: ср окт 21, 2009 10:58 am
:: 7 рецепти от lucky6
:: 13 снимки от lucky6

Мнение от lucky6 » чет юни 09, 2011 12:15 pm

MANI, ритуалът го знам точно както го е описала i4eto3421, в частта с месенето и разчупването на питата.
Това, което правят майките около мен е нещо подобно, но доста осъвременено. Едната беше запазила даже маса в заведение навън и там с други майки с деца се черпеха. Питата с мед е задължителна, подаръците и сладкото - също :wink: Това, което аз знам че е на хубаво е присъствието на бременна жена на празненството.


Заключена