Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет юни 23, 2011 11:03 am

Здравейте и от мене :) ,
тази сутрин нещо се омотах,чак сега сядам да ви видя.
Верче,
нека е здраво,весело и щастливо внучето ти!
Весел празник! :celebrate: :happybd: :celebrate:


Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » чет юни 23, 2011 8:59 pm

Момичета,благодаря ви за милите думи,съвети и пожелания.Мислим малчо да го заведем на специалист,уши,нос,гърло.Препоръчаха ни в Плевен.
Отново благодаря за подкрепата.
Вяра,честито рожденниче.Да е живо и здраво..........
А идващите дни дано да са слънчеви :wink: .
И да знаете не съм ви забравила,но нямам почти никакво време :( .Да ви се похваля имам поръчка за торта-принцеса.Ще има и снимки.Лека вечер на всички.

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » чет юни 23, 2011 9:38 pm

Здравейте.
MANI, малката е едно огрооомно слънчице. Винаги да ви радва и да ви топли.
i4eto3421, и аз подкрепям мненията за хомеопатия, море, планина. Дано попаднете на добър специалист в Плевен и всичко да си дойде на мястото. Чакам и тортата :)
Aliana, да са живи, здрави и щастливи дечицата. Тези трепети са незабравими. Разбирам те прекрасно, защото всичко това се случва и при моята дъщеря. :love:
vyra59, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! :celebrate: Щастливо и безгрижно детство на малкия Марти. Да расте здрав, силен и умен!
Изображение

Хубава вечер на всички! :flow2:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет юни 23, 2011 11:45 pm

Вяра, честит ви рожденник! Да ви е живо и здраво детенцето, да ви радва и да има дълго и щастливо детство! Да сте живи и здрави и вие, за да му се радвате!


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет юни 24, 2011 6:57 am

Изображение

Добро утро :)

И ето че отново е петък :wink:
И за днес отново обещават горещината да счупи термометрите, но какво да се прави... Горещо, негорещо - пак сме на работа :roll:
А пък и нали утре все пак е събота - все някак ще издържим :thumup:

Изображение

Днес е Еньовден

По Еньовден виждаме повече, усещаме повече, някак по-тънка е границата между световете, които познаваме и тези, които искаме да познаем. И си струва да отделим време за тиха разходка в зеленото на полята, градинката зад блока или най-близкия парк.
В народните представи на този ден слънцето започва бавно да умира и годината да клони към зимата. Вярва се, че който види сутрин рано (23 юни през нощта) окъпалото се в жива вода “играещо” и “трептящо” слънце, ще бъде здрав през цялата година.
Всички наблюдават сянката си. Ако тя се очертае без глава, или наполовина, това предвещава болест. В нощта на умиращото и възраждащото се слънце различните треви и билки придобиват най-голяма лечебна сила, която изчезва с изгрева му. Затова на Еньовден, рано сутрин, моми и жени, врачки, баячки и магьосници берат билки, които използват за лек и магии през цялата година.
През тази нощ магическа сила придобиват и водите. Според вярванията, водата в реките и кладенците на този ден е лечебна, защото слънцето се е окъпало в нея, а в нея се къпят и всичките болести. Ако човек се окъпе с тях, те няма да му навредят. Затова за здраве всеки трябва да се умие преди изгрев в течаща вода или да се отъркаля в росата. Това е едно от обредните къпания през годината. В Западна България вярват в лечебната сила на еньовската роса. Магическата й сила се използва от магьосниците бродници (житомамници). През нощта срещу Еньовден, голи и възседнали кросно, те бродят по чуждите ниви и произнасяйки заклинания, обират с престилка росата, за да я изцедят в своите ниви. Бродниците-житомамници обират плодородието на чуждите ниви и го прехвърлят в своите. Обраната нива залинява, а другата - избуява. Затова през тази нощ стопаните отиват на полето да пазят нивите от такива жени. Ако бъде хваната, бродницата се прекарва гола през селото и бива подлагана на всеобщо обругаване.
За лечение и гадаене, при залез слънце се взима от чист сладък извор “мълчана вода” (налята при пълна тишина, за да не се погуби от човешки глас магическата й сила). През нощта срещу празника не бива да се пие вода, нито да се налива, а в самия ден не се пере, за да не се поболее член на семейството.
В нощта срещу Еньовден билките имат най-голяма сила. Това е нощ на билярките, магьосниците и житомамниците, най-потайната и мистериозна нощ през годината. Тогава всяка билка добива целебна сила, всяка магия хваща и всяко гадание се сбъдва. Вярва се, че след Еньовден билките губят своята сила и не трябва да се берат. Според народните вярвания болестите по човека са 77 и половина. За 77 болести има цяр, само за половината болест - няма. Всъщност, и за нея има половин билка, която само определени биляри могат да намерят в потайната доба на еньовденската нощ.
От набраните билки увиват венец, през който се провират всички, за да са здрави през годината. В него се вплитат 77 и половина лечебни, магьоснически, любовни и разделни билки, колкото са и болестите по човека. Еньовденският венец се пази до следващата година и с неговите билки се лекуват заболелите през годината хора и животни. В нощта на умиращото и възраждащото се слънце, е апогеят на лечебната сила на растенията. Събраните в потайна доба преди изгрев чер трън и еньовче, вратичка и комуника, иглика и маточина, се използват за лек през цялата година. Билките се вият на венци и се разпределят на Св. Врач (1 юли).
Освен билярките, през тази нощ билки берат и момите. Знае се, че момината китка има голяма любовна сила. Свита в нощта срещу Еньовден от седем, девет или дванадесет билки, тя има силата да привлича и омайва избраника на момата. В нея задължително присъстват моминските билки - божур, седефче, иглика, невен, босилек, ружа, здравец, а за да ги любят ергените, момите добавят още любиче, омайниче, лепка. Затова в народните песни се пее:
Добро льо, магьоснице ле, / Че как ни Добро магьоса
Да си от поле додохме / Да си стадото оставим?
Иване, либе, Иване, / Ази ви либе не мамя,
А те ви, либе, мамиха / Моите билки хубави
Омана и въртигата. / Въртига да ви завърти,
Омана да ви омае.



Хубав, спорен и усмихнат ден ви пожелавам и честит имен ден на именницитеИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет юни 24, 2011 7:22 am

,
Добро утро :)
Бони пак е поднесла кафето.
Желая ви хубав петъчен ден!
Честит празник на имениците и билкарите!
:flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » пет юни 24, 2011 11:12 am

Привет веселушки!

Вяра, честит рожден ден на внучето ти, да ви е живо и здраво! :happybd:
Рали, хубави новини има при теб! :thumbsup:
Иве, успех на прегледа, сподели после как е минал!
Да не пропусна празнуващите днес, честит празник и на тях! :baloons:

Тези дни се занимавахме с каката, или по-точно решавахме какво иска да учи и дори подадохме документите за изпитите вече. Преди това си взе дипломата - завърши средното си образование с успех много добър! Да ви почерпя по този повод:

Изображение

Изображение

Аз си ходя на курс, остана ми само изпита, който е другата седмица. Малкия е в къщи, малко покшаля и пие сиропи, иначе спим до късно, хайманосваме навън, истинска ваканция :P :P :P Днес ще готвя нещо, но не сън решила още какво да е... Като се поразходя ще реша, сега от мен хубав петък!
:flow2: :flow2: :flow2:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет юни 24, 2011 2:01 pm

Хей , здравейте и от мен!


Верче
, честит ви рожденик, да е жив и здрав, и да се радвате взаимно :baloons:

Маги, браво на младата госпожица! Аз съм възхитена от снимките във фейсбук, но това вече мисля го казах. Желая й успех и удовлетворение от избрания път :)

Аз също имам повод да се похваля - днес съм от 6 месеца без никотин. :clap:
Кантарът показва повече от дори крайно допустимото, но за мен няма съмнение, че си струваше услилието, което беше неимоверно. На моменти мислех, че няма да успея. Но от близо 4 месеца се сещам за цигари само когато ги помириша. И не ми се припушва, а са ми неприятни. Но и не съм от милитантните непушачи, спокойно изтърпявам пушещите до мен. И понеже е кръгла дата - от днес обявих война и на кантара. Само с този хлад тук... ми се прияждат по-съдържателни неща :oops:
А и незнам как ще издържа вечер без хапванията, всъщност оргийките на вратата на хладилника, които подло и неусетно успяха да се настанят на мястото на никотина :( :/ :( Даже и нощем ставам, за да ям сладко :(
В момента се вари гадната, но ефективна зелева супа. От сложените домати ми мирише на прясно зеле с домати. Представям си го с малко олио, хладно, с хрупкав пресен хляб... а то... ама няма начин, решила съм вече. Сложих чушки и зелен боб - голяма комбинация, но то нищо не е в състояние да влоши тази супа, тя винаги е неприятна :roll: :cry: :roll:

Желая на всички ви приятен уикенд, релакс и добро настроение!

:flow2: :flow1: :flow2:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет юни 24, 2011 2:17 pm

Здравейте мили Весели :chef: !
БОНИ, ТЕОДОРКА, ИВКА, ИЧЕТО, ЕЛТИ, МИЛЕНКА, МАГИ, РАЛИ,
Благодаря ви за прекрасните пожелания!!!
Снощи заедно с рождения ден направихме питка прощъпулник за малкия Дани. Търкулнахме я по бялото платно и детето тръгна след нея към нещата, които бяхме наредили. Огледа ги и хвана с едната ръчичка черпака, а с другата лекарската слушалка. Всички много се смяха, че ще бъде най-добрият готвач сред лекарите и най-добрият лекар сред готвачите. Беше много весело, а Марти получи много подаръци и парички. Благодаря още веднъж за добрите думи!!! :hug: :flow2: :flow2: :flow2:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » съб юни 25, 2011 8:37 am

Здравейте момичета.Днес ще тигелираме Плевен :D .Ще си направим разходка.Имам си любими магазини за пазар,но май няма да имаме време за тях :( .Следобяд сме с малчо на рожден ден.Той е добре,но пие още антибиотик.Ще видим какво ще тане когато го спрем.
Рали радвам се за теб и те подкрепям и в двете,никотина и диетата.Ох и аз съм напълняла много,ама мнооооооооооого,за което съжалявам :cry: Но съм започнала борба.Трябва за след 2 месеца да съм най-хубавата кака на булка :thumup:
Слънчев почивен ден.


Заключена