Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пон юни 27, 2011 3:36 pm

Здравейте в новата седмица. Пак е понеделник и пак съм на работа (на Ивето (ivkaa75) и писна почивката, на мен работата :)).
Около нас приятелите започнаха да говорят за отпуски, почивки, пътувания и на нас взе, че ни се прииска.
За съжаление не можем да плануваме отпуска по-рано от август :( . Когато имам време се ровя в туристически портали, за да си избера дестинация, хотел (доставя ми удоволствие - да мисля и да планувам семейните екскурзии). И горещо си пожелавам да успеем да отидем някъде, а да не останем само с плановете.
Наши приятели ни поканиха на гости в Добрич и може да се възползваме за едно уикенд пътуване (че времето за отпуска е мноооого далече, но.... и този Добрич ни е мноооого далече :( . Иначе хич нямаше да му мисля).
Но нещата, в общи линии, са доста непредвидими, така, че каквото дойде.
Lady_LANA, страхотна кошница, БРАВООО!
На всички вас пожелавам една прекрасна седмица, изпълнена с положителни емоции.


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт юни 28, 2011 7:03 am

Изображение

<iframe width="560" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/2FcMYagLo80" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Elti и моята отпуска съм планирала през август. Мъжът ми след една седмица вече ще е отпускар и то до края на август. Очаквам с нетърпение да дойде, макар да знам че като се върна на работа, лятото вече свършва. А е толкова хубаво да е топло :roll:
Но днес отново започва един хубав ден - навън е свежо и прохладно.
Да се усмихнем и да го изживеем с любов :love:

Хубав и усмихнат ден ви желаяИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт юни 28, 2011 9:38 am

Здравейте и от мене :) ,
както винаги Бони е поднесла кафенцето тя никога не пропуска :D .
След малко отивам да плащам сметки и да пия кафенце с една приятелка.
Хубав ден!!!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » ср юни 29, 2011 5:20 am

Добро утро :) ,
след дъждовната нощ ви каня в тази прохладна утрин на кафенце,
навън всичко е свежо и целият град мирише на липа.
Хубав,спокоен и усмихнат ден приятели!!!
:flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2:


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » ср юни 29, 2011 6:24 am

Честито на всички именици!
Носете името си със здраве и чест!
ПЕТРОВДЕН 29 юни


ПАМЕТТА на първоапостолите Петър и Павел се чества тържествено в един и същи ден. Апостол Петър бил рибар от гр. Капернаум на брега на Галилейското езеро. Според Евангелския разказ Христос повикал двамата братя да тръгнат след него и те го следвали до деня на неговото Възнесение. Еврейското име на апостола било Симон, а името Петър, което означава „камък", му било дадено от Иисус Христос. След Възнесението ап. Петър разпространявал християнството в Сирия, Кападокия, Галатея и Понт. Преданието твърди, че загинал мъченически заради вярата си заедно с ап. Павел, който не е от кръга на Христовите ученици. Празникът на Павел и Петър се предшества от двуседмичен пост. Празникът е за предпазване от огън, пожар, гръмотевици и град. Обредността на Петровден носи типичните белези на летните празници, чиято основна функция е запазването на реколтата (главно на вече изкласилите жита и на градините). На празника не се работи. Коли се петел или пиле. Жертвоприношението му се свързва със запалването на огъня и съответно с омилостивяването на силите, които изгарят природата. Така свързаният с живота и смъртта петел символизира плодородието. Защитни функции имат забраните за работа, курбанът, общата трапеза. Канят се гости и семействата не трябва да остават сами. Петър означава „скала, камък". Павел означава „малък". За пръв път се ядат ябълки петровки. Подават се и за мъртвите близки!!!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср юни 29, 2011 7:19 am

Изображение

<iframe width="425" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/ZSK9kkM7GL4" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Ивка, благодаря за кафенцето - сядам и аз с моята чаша ароматно кафе. Явно че дъжда е повсеместен - и при нас е преваляло и в момента ръми. Тези дни от рязката смяна на времето все ми се спи, може би ми е паднало кръвното, но не ми се мери.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИИзображение
:flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » ср юни 29, 2011 9:11 am

На вси4ки именници да Ви е живо и здраво името,пожелавам ви много успехи, крепко здраве и много ,много любов :love: :thumup:

Потребителски аватар
lucky6
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 198
Регистриран на: ср окт 21, 2009 10:58 am
:: 7 рецепти от lucky6
:: 13 снимки от lucky6

Мнение от lucky6 » ср юни 29, 2011 11:59 am

Здравейте, дами!

С малко закъснение - Маги, поздравления за дъщеричката ти!
Ани, страхотна кошница с плодове.
Днес моята дъщеря има имен ден, но още не съм се научила да качвам снимки, за да ви почерпя, но вие да си знаете, че имам огромно желание.... :oops:
Аз само дето се притеснявах за времето през почивните дни. В Шипково валя за кратко само в събота по обяд, но още в 16 часа бяхме в басейна. Не пропуснахме да се окъпем и в неделя, че част от нас влязоха и в понеделник. Хапнахме барбекю :hungry: /направо се пооляхме :roll: /, пийнахме студени ракия и вино, наспахме се, децата щастливи, че имаше и детска площадка в хотела, ходихме и до Троянкия Манастир, разгледахме и музея с препарираните животни в Черни Осъм, купихме си глинени гърненца и керамично коте и куче за двора. Всички останахме доволни и отпочинали.
Сега започвам да мисля за морето .... :thumup:

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » ср юни 29, 2011 12:09 pm

Теди нека дъщеря ти е здрава и носи името си със гордост!
Аз също имам повод да почерпя и за мен си знаете,че немога да качвам снимки :oops:
Моята втoра майка (свекърва) ми има рожден ден,
нека ни е жива и здрава.
И още една почерпка синът ми току що се обади взел си е изпита по кормуване пожелавам му безаварийно каране!
:beer: :cake: :beer: :serve: :beer: :cake: :beer:
Последна промяна от ivkaa75 на ср юни 29, 2011 6:53 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
lucky6
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 198
Регистриран на: ср окт 21, 2009 10:58 am
:: 7 рецепти от lucky6
:: 13 снимки от lucky6

Мнение от lucky6 » ср юни 29, 2011 12:51 pm

Благодаря!

Весело изкарване и на вашия празник и наистина безаварийно шофиране на сина ти! :thumup:


Заключена