Как тече денят на Веселите готвачи? - Август '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » чет авг 18, 2011 8:42 am

Здравейте Веселушки!
Миленче, дано се оправите с детенцето, че е много лошо в тези горещини да пиете антибиотици и топли чайове! А за тези ваши роднини - нямам думи. Е, на това му се вика НАХАЛСТВО. Има толкова много квартири, но човек като си е нахален - лек няма. Много поздрави на Ани(дано се видите). Сега ви поднасям по едно кафенце. Хубав ден на всички!
Изображение
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет авг 18, 2011 8:48 am

Добро утро!
Миленче, много добре те разбирам, и у нас е така. Сега чакаме "втората вълна" :D
Сега да седнем на кафенце и да се отърсим от лоши мисли Изображение
Успешен ден на всички
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » чет авг 18, 2011 9:54 am

Ето ме и мен :)
Снощи се върнахме от море. Ужас изгорях точно последния ден и снощи се пръсках с пантенол почти цяла нощ не съм спала не мога да мръдна :cry: . Но си прекарахме чудесно с наши приятели от Италия доста се позабавлявахме игри , танци до зори . Сега продължаваме с ремонта ел. инсталацията вече е сменена. Мъжът ми реши да сменим и котела за парното и всички тръби . Днес ще ходя да избирам и вратите понеже решихме да сменим и тях . То така и така всички стени са изкъртени по добре да подменим всичко. Днес ще ходя да направя снимки как е сега и как ще стане живот и здраве като я завършим :thumup: . Лек ден на всички и ако има някой от Сливен желаещ да се видим да звънка :chef:

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет авг 18, 2011 10:01 am

Добро утро, веселушки! Реших да пия сутрешното кафе в приятна компания- с вас:) Виждам,че вече сте го и поднесли.


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет авг 18, 2011 10:26 am

Привет :chef:

Благодаря за хубавите кафенца - и аз вече съм на линия и пия моето :)
След като си посвършихме заплануваните неща на село миналата седмица още в неделя продължихме с пътешествията. Този път целта беше Перперикон. С наши братовчеди и много близки приятели изкарахме 3 прекрасни дни в Казанлък и околностите - разбирайте планината. Посетихме и ПЕРПЕРИКОН - едно наистина прекрасно място, събрало в себе си историята на много отминали времена, от древните траки и бог Дионис, през Византийската империя и турското робство до наши дни.

Като гледам и вие се забавлявате :)
Миленка, искренно ти съчувствам за летните неволи - дано по-бързо да оздравявате :thumup: Лятото все още е тук - има време да съберете още слънчеви лъчи :wink: Поздрави и целувки на Ани когато се видите :hug:
Момента с роднините на море наистина е доста неприятен, но всеки постъпва според неговия умствен багаж. Ние дори у сестра ми не отсядаме когато ходим на море. Виждаме се, може и на плаж да сме заедно, може и вечерта да сме заедно, но после всеки откъдето е... Защо трябва някой да натоварваш някого с твоята почивка, това никога не съм могла да го проумея :?
Стели, последните дни слънцето наистине беше доста силно, но бързо ще забравиш за изгарянето. Нека ти останат само приятните преживявания, които да те топлят в дългите зимни нощи :P

На всички желая един хубав и усмихнат ден пълен с приятни емоцииИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » чет авг 18, 2011 12:45 pm

Makaweli и вие добре сте си изкарали. Аз за съжаление не мога да пътувам с кола става ми лошо а да не говорим за завоите по баира. Преди като си идвахме с колата и ми трябваха 2 дни да се съвзема от пътя :cry:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет авг 18, 2011 1:54 pm

Здравейте! Като не мога да изляза навън си прекарвам доста приятно времето с вас.
Бони, аз още не съм ходила в Кърджали, но Перперикон ми е една от следващите дестинации за екскурзия.
В Казанлък съм ходила като дете и имам много хубави спомени от там.
Изобщо ние тримата с мъжа ми и детето много обичаме да пътуваме, чудесно се разтоварваме и трупаме нови впечатления.
Прочетох, че сте ходили и в Леденика, много е красиво, мен ме заведоха там миналата година(срамота :oops:- мъжът ми е от едно село край Враца, от осем години сме женени, а чакахме толкова дълго да я разгледаме). И при мен проблемът беше, че ми става лошо като пътувам с кола, но след миналото лято, когато обиколихме доста манастири из Габровския Балкан, май свикнахме и аз, и детето. А иначе Враца е чудесен град, на мен много ми харесва гледката зад паметника на Ботев.
Като стана дума за пещери не трябва да се пропуска и Съевата дупка, не е толкова голяма като Леденика, но не й отстъпва по красота в никакъв случай.
Аз пък още си мечтая за Ягодинската пещера, но май тя ще остане за догодина - с тези болести и гости няма да остане време за нея, а и нали после ще се приготвяме за първия учебен ден, очаква ни доста натоварена програма.

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » чет авг 18, 2011 4:46 pm

Здравейте, виртуални приятели! Ето ме и мен, отново след отпуската. Върнахме се заредени с родопска, морска и (почти) балканска енергия.
С Makaweli сме имали дублаж на 2 от дестинациите - Кръстова гора и Перперикон. Навъртяхме на колата 1600км и си изкарахме чудесно.
Пак не успяхме да видим всичко запланувано, но в планината 200км НЕ са равни на 200км в равнината. А и времето просто лети.
Нашия маршрут беше:
Триградското ждрело и пещерата Дяволското гърло
Девин
Широка лъка
Кръстова гора
Златоград
Перперикон
Приморско
Хисаря
и... пак в къщи.
Нагледахме се на чудни природни гледки в Родопите. Ще ви покажа и снимки след някой и друг ден. Надявам се да намеря време и да ви разкажа по-подробно.
BABY, благодаря за съвета, който ми даде да НЕ правя резервации (послушах те). Оказа се, че на места ми дадоха по-ниска цена от обявената в интернет :thumup: . И действително имаше свободни места навсякъде.
Milena75, бързо оздравяване и дано се разминете с роднинските набези. Определено самопоканата на едни е неприятна за други. Трябва да намерите начин със Sirena да им покажете (аз предпочитам открития диалог), че така не става.
На Маги честита студентка - да е жива, здрава и упорита!
И мойта дъщеричка ще е първа година студентка, но аз съм скептично настроена към цялата ни образователна система в момента, та не може да се каже, че това ме прави щастлива.
На STELKINA и Lady_LANA добре дошли и хубави мигове в РОДИНАТА!
Сега ще си поогледам къщата и цветята. Имам и дрехи за пране.... И куп други къщни работи. Хубав и усмихнат летен ден на всички. До скоро.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет авг 18, 2011 6:23 pm

Здравей,Elti ! Добре дошла отново сред нас! Чудесна почивка сте си направили, маршрутът ви е и в моите планове, но може би за следващото лято.
А за съвета ти - напълно съм съгласна, че открито трябва да се сложат картите на масата, но има хора, които от дума не разбират. В един момент се чувстваш толкова притиснат, че доброто възпитание и съвестта не ти позволяват да откажеш, въпреки, че многократно си казвал и показвал, че не искаш определени хора да ти идват в къщата.
Аз по принцип много обичам да посрещам гости, но все пак трябва да са ХОРА! И двамата с мъжът ми много държим на това. В крайна сметка важното е сърцето на човек да е широко, винаги ще се намери кой къде да спи, но не за всеки бих го направила, а и не трябва да се прекалява. Права е Бони, че дори и в отношенията с най-близките ти хора трябва да има някакви граници. Предполагам, че всички вие и най-вече Sirena :wink: разбирате за какво говоря.

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » чет авг 18, 2011 11:11 pm

Благодаря, Миленче и добре заварила :) . Много си права и напълно те разбирам. И аз имам приятели, за които всичко давам, а имам и такива, които не искам да виждам, но те "много" се разтъжват за нас.
И както казваш ти нито се разбират от дума, нито от намек - упорито нахални. Винаги ме е дразнило тяхното фалшиво "приятелство". Посрещала съм ги в къщи (насила) повече от 20 пъти , а те нито веднъж не са ни поканили.
То и аз не съм ги канила, но те си идваха. Започнаха да подбират такива дни, в които вероятността да имам други гости е голяма и това направо ме вбесяваше :x .
В крайна сметка, след дълго търпение от моя страна, реших, че нещата трябва да се променят (и пак се чувствах виновна без вина). Не са се обаждали вече година :thumdown: , а на думи много ни "обичаха".
И ние преди посрещахме гости през вечер, но полека лека отсяхме само истинските приятели. Сега в това забързано време дори и с тях се виждаме по-рядко, отколкото ни се иска.
А при теб нещата са още по-тежки, защото не става въпрос за една вечер. Лошото е, че трябва да търпиш в къщата си хора, които не са ти на сърце - то от там идва и тежестта.
Дано намериш сили да издържиш, защото, както описваш, вероятността тези хора да проявят такт е нулева.
Сега пожелавам приятна вечер на всички и лека нощ!


Заключена