Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Re: Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '11

Мнение от Makaweli » пон ное 14, 2011 7:06 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/eVvjKA22MYs[/youtube]

Добро утро :)

Ето че започва нова седмица - времето така бързо минава. Имам чувството че върви понеделник-петък, неусетно е...
Небето розовее - дано и днес да е тихо и спокойно и да ни се усмихне Слънчо :wink:

На всички вас желая спорен понеделник и успешна седмицаИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон ное 14, 2011 8:20 am

Добро утро ви казвам с ароматно кафенце и чудесна песничка поднесени от Бони :) ,
при нас е мъгливо и облачно,но все пак е есен.
Успешна нова седмица приятели!!!!

Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » пон ное 14, 2011 10:35 pm

Здравейте :chef:
Последния път,когато писах тук пак беше понеделник.Сега пак съм с вас.
Искам да благодаря на Xevi,Makaweli,i4eto3421,Elti за съпричастността към моята болка на ръката.
Отидох при личния л-р,но беше в отпуска,а заместващата лекарка не ми даде направление,като се оправда че няма за хирург.Такава ни е системата,че трябва да си купиш сам спокойствие.Хвана ме яд,но си казах-живота си е мой и трябва сама да си помогна и отидох на работа.Работих само с дясната ръка,а лявата ми почиваше с компрес от лук и сол и свита нагоре.Бях,като костенурка,едва едва работех,но не платих за частно,нито пък си взех болнични.Пръста посиня и от др.страна чак до свивката,но и аз инат,ще чакам да се върне моята лекарка.Вечер мажех обилно с мазен крем и така до другия ден и всичко се повтаря наново.На 4 ден забелязах,че по-малко ме боли и започнах да си правя масаж на пръста,за да разбера дали е счупен,а той горкичкия син като мастило,но се движи и това ме навея на мисълта,че ще се оправи.Сетих се за кламера на Бонка,но не смеех да го направя докато съм на работа.Днес колежката ми връща ден и аз не съм на работа.Явно сега аз ще съм хирурга.Накиснах за дълго в гореща сапунена вода болният ми пръст,докато хубаво побелее и кожата лесно се бели и с острото на пергела разчовърках надълбоко около нокътя и тъкмо си мислех да нагрея острието и да направя дупка на нокътя и видях,как ми потече гъста черна кръв и започнах да стискам докато всичко изтече.Сега синьото го няма вече и нокътя ми стана,като другите.Лошото мина.Много съм щастлива,че успях сама да реша проблема.Тия дни ще ходя при личната и ще и кажа за проблема.Ще я попитам,защо трябва да ходя на частно,като съм здравно осигурена.Следващият път да си сложи заместник,който е и ЧОВЕК.Не ми е за парите,те се печелят,но защо ще ме правят на маймуна и ще ми гледат в банковата сметка,аз така ли правя в моята работа? Въпроса е принципен и щом имам права трябва да ги ползвам.Съжалявам,че живея в такова мутринско време,където не се знае кой,кога и как ще ти се "качи".Винаги трябва да си в бойна готовност и по възможност всезнайко,за да можеш сам да се справяш и сам да излизаш от ситуацийте.
Ако знаете само,как ми се живее в нормално и мирно време !
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт ное 15, 2011 7:01 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/wKL1E8N6EZ8[/youtube]

Добро утро :)

akva7 , радвам се, че пръстчето ти е по-добре. Представям си колко болка си изпитала - и физическа, и психическа. Първата отминава, но втората оставя за дълго време горчивина в душата ти. За безкрайно съжаление преминаваме от една криза в друга и като че ли края не се вижда. Човек колкото и да е оптимист, накрая започва да му писва :roll:
И ти остава да се надяваш, да се молиш на теб и близките ти да не се случват неприятности и болести, да се опиташ да живееш в хармония със света и околните напук на всичко :thumup:

А сега ви желая един светъл и хубав ден, с повече усмивки Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » вт ное 15, 2011 7:44 am

Avka7,голям инат си :D и аз ги правя по някой път такива работи.Радвам се,че всичко е минало добре,леко ми изтръпнаха краката докато четох какви си ги вършила :eek: .Аз нямаше да мога.Не натоварвай много пръста и ръката като цяло,все пак е почивала.Пиши след като се видиш със докторката ти.
Успех на всички ,решили да постят.Лек и спорен ден.

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт ное 15, 2011 8:31 am

Добро утро :) ,
Akva7,представям си каква болка си изпитвала,но си много упорит човек :thumup:
думите са излишни :clap: :clap: :clap:
Бони,отново ти благодаря за кафенцето и,че никога не ни пропускаш сутрин даже и да закъсняваш ти пак си тук с твоето ароматно кафе :thumup: .
Желая ви топъл, цветен и щастлив ден!

"Един човек, който е щастлив, прави
и другите щастливи!"

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » вт ное 15, 2011 8:34 am

Изображение
Добро утро! Приемете моят поздрав и кафенце за събуждане! Синоптиците обещават хубав
и слънчев ден!Akva7, съжалявам, че е трябвало да преживееш несгодите на здравната ни система.
Дано се оправиш по-скоро, пиши как е реагирала личната ти лекарка! Приятен и хубав ден приятелки!!! :hug: :hug: :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср ное 16, 2011 7:00 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/Ev9z_kSn_HY[/youtube]

Добро утро :)

Тази сутрин Павел приятно ни изненадва с Коледни темички - май улисани в ежедневието още ни се струва, че празниците са далече, а то съвсем не е така :roll: Ето че още една година се изниза като пясък в шепите ни ...
Нека сме здрави, а времето не можем да спрем - можем само да живеем ДНЕС И СЕГА :love:

Желая ви хубав и усмихнат денИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
irinchicata
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 342
Регистриран на: ср авг 12, 2009 10:51 am
:: 49 рецепти от irinchicata
:: 187 снимки от irinchicata

Мнение от irinchicata » ср ное 16, 2011 9:16 am

ИзображениеЧерпя всички с по едно парче торта!!!Днес малката ми принцеса Симона става на 6 годинки!!!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » ср ное 16, 2011 9:38 am

Добро утро!!!!
Усмихнете се на утрото! :)
Денят се ражда и нашепва: Кафето е пред твоите очи, Красотата е в твоите ръце, Любовта е в твоето сърце! Сподели ги с любимия човек!
Хубав, вълнуващ и неповторим ден ви желая приятели!
IRINCHICINATA,
Честита рожденичка нека расте здрава,щастлива у засмаяна жинаги да ви радва!
Весел празник!!!!
:celebrate: :happybd: :celebrate: :happybd: :celebrate:


Заключена