Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '11

Мнение от ivkaa75 » пет ное 18, 2011 10:17 am

Здравейте приятели :) ,
днес се пооспах сядам на кафенце с вас,за което пак на Бони благодаря.
С тези вируси това време е ужасно,моята дъщеря от вторник си е в къщи не е на уилище беше пред бронхит,но вече взе да и минава.
На Миленка и Бони желая бързо възстановяване :thumup: ,
а сега нека се насладим на хубавият стих:

Притихнало е, но красиво
утрото през есента...
Природата е мълчалива,
събрала радост и тъга.

Художник ли е нарисувал
на двора старата липа,
и по едно е оцветявал
в златисто нейните листа.

Не мога с думи да опиша
утрото през есента...
То със земята сякаш диша,
изпълнено със красота!

/ Таня Милчева )


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет ное 18, 2011 10:44 am

ЗДравейте Весели :chef: !
Миленче, желая и на теб бързо оздравяване - навлязохме в сезона на вирусите(те май вече са целогодишни).
Ивче, много красиви стихове! Благодаря ти! Хубав ден!!! :flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2: :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб ное 19, 2011 8:45 am

ஜ♥ஜ ДОБРО УТРО, ПРИЯТЕЛИ! ஜ♥ஜ
Пак е събота, нека денят ви бъде свеж
и спокоен, изпълнен с обич и топлина,
хайде на кафенце :) .

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб ное 19, 2011 9:55 am

Добро утро и от мен! Ето и моят сутрешен поздрав към вас
[youtube]http://youtu.be/5bLZSwE1jQU[/youtube]
Днес вече съм малко по-добре. Оказа се, че от толкова дългото боледуване и лекарствата, коита съм пила ми се е получило неща като алергия, от вчера започнах да пия противоалергични таблетки и веднага усетих подобрение. Бони, надявам се да се оправиш бързо (под грижите на съпруга ти съм сигурна, че ще е така :) )!
Ние с детето днес сме самички, мъжът ми замина за село да колят прасето и ще се прибере в понеделник. Сега започвам да чистя, че довечера дъщеря ми иска да си правим "момичешка парти" :wink: - голямо парти ще е - поканила сме една наша приятелка с нейната дъщеря, техният татко пък вари ракия и решихме да се съберем по женски. Двете деца са почти на една възраст и много добре се разбират, като се съберем у нас или у тях не можем да ги разделим после. Надявам се и довечера да се забавляват, че с това училище освен в събота и неделя не могат да се видят по друго време, а имат нужда от разтоварване.
Да ви се оплача - преди два дни разбиха мазите в нашия блок. Мъжът ми е като болен - откраднаха му 20 литра ракия. Толкова труд отиде на вятъра :agr: ! Очевидно са търсели алкохол, защото имаше и други ценни неща - олио, брашно, сирене, буркани, но те не са пипнати :?: . Или пък са си ги оставили за друг път, че не са могли да ги носят :?: . Както и да е , сега се чудя като се върне мъжът ми и донесе бурканите със зимнината къде ще ги държим. В мазата не можем вече да рискуваме, а в апартамента е топло, пък и тясно, само тях ги няма тук. Мислех си за терасата, но там е студено и могат да се пръснат.
Страшното е, че щом тези нещастници са влезли веднъж, пак ще го направят, могат и по апартаментите да влизат. Ние живеем в малка кооперация на четири етажа, някои от семействата имат други жилища и обитаеми са пет-шест апартамента. Не ми се мисли какво може да стане ако се опитат да влязат докато сме си в къщи. Уж имаме входна врата, която се заключва, но явно и тя не може да ги спре. Тази несигурност в собствения ни дом много ме плаши! :cry:


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб ное 19, 2011 10:00 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/nHlrkR8pRc8[/youtube]

Добро утро :)

Момичета, благодаря ви за съпричастността :hug: Днес съм доста по-добре - дори шетам насам-натам. След като снощи с бях тръшнала и въобще не ми се мърдаше, сега съм свежа и бодра. Наблегнах на Фервекс и вит.C, а и лимони също.
Ивка, сядам с теб на кафенце - сега ще сложа и мелодия за цвят :wink:

Хубав ден на всички и внимавайте в студеното времеИзображение

P.P.Миленка, пишем заедно :) Желая ти бързо възстановяване :thumup: Ние вземаме вече 3 зими котешки нокът по 1 опаковка /90 капсули/ и по принцип не се разболяваме. Дори и някой вирусче да ни тръшне - бързо ни минава и не се усложнява. Аз всъщност сега започнах да го пия от понеделник и още не съм набрала инерция в защитата :wink:
Съчувствам ти за посегателството от крадци - това е страшно неприятно, да нямаш спокойствие в собствения си дом. Може би е добре да не си прибираш цялата зимнина, а ако ти е възможно да вземаш на части - иначе може пак да ви изненадат неприятно.
Приятно "момичешко парти" :clap:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед ное 20, 2011 5:28 am

ஜ♥ஜ ДОБРО УТРО, ПРИЯТЕЛИ! ஜ♥ஜ
Τази сутрин съм ви приготвила много
специално кафе....В чашките има освен кафе
и голяма доза любов, лъжичка нежност
и бучка щастие! Желая ви невроятна
неделя с много усмивки и радост!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед ное 20, 2011 8:42 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/rRbyZ3eD-9M[/youtube]

Добро утро :)

Ивка, днес много рано си поднесла кафето - сигурно си на работа. Да е лека и спорна ако е така :thumup:
При нас е такава мъгла, че нищо не се вижда. Обещаха слънце, но тук покрай реката понякога и целия ден си отива така :roll: И днес мисля да не излизам навън - да се възстановя напълно. Вчера си изпрах пердетата предколедно, днес ще пусна прахосмукачка, прах и т.н.

На всички вас желая спокоен и мързелив неделен денИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед ное 20, 2011 10:44 am

Здравейте! След снощното "момичешко" парти днес отново трябва да изчистим цялата къща. Поканихме и още една приятелка със сина й(с Весито са в един клас), та партито не беше съвсем момичешко, имахме достоен представител на мъжкия пол :D , децата много се забавляваха, ние също. :thumbsup: Сега сякаш бомба е паднала в стаята на детето, но няма значение, ще оправим на бързо и после сядаме да напишем домашните за утре.
Бони, няма как да приберем част от зимнината, защото мъжът ми е от едно село до Враца, много ни е далеч да ходим на няколко пъти. Сега каквото вземе, това ще си ядем, а следващия път като отидем ще е вече на пролет. Веднъж решихме да изненадаме свекър ми и свекърва ми и да им отидем на гости за Нова година. Всичко беше чудесно до момента на тръгването за Варна. Легнахме си, а на сутринта колата беше зарината със сняг, прибрахме се при такива зимни условия, че вече не ми се и помисля да тръгна през зимата. Поради тази причина сега да заколиха прасето, защото не се знае през декември мъжът ми дали ще може да отиде. Прави ми впечатление, че планинските пътища се почистват много по-добре от тези в равнината. Дано тази зима да няма чак такива страшни снегове.
Желая на всички една спокойна неделя!

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » нед ное 20, 2011 12:03 pm

Здравейте мили приятелки:) За съжаление от доста време нямам компютър и не мога да ви чета и пиша, но се надявам за Коледа да получа подарък:D ;) Надявам се, че всички сте добре, усмихнати и оптимистично настроени. Сигурна съм, че в сайта продължавате да си прекарвате супер и приятелски ви завиждам:) Виждам и доста страхотни промени, за което "браво" на екипа:)
Сега докато ви пиша чак се просълзих-наистина ми липсвате всички:)
Ние си имаме нов член на семейството- момченце- или по-точно "голям мъж" :D Забави се малко- не му се излизаше, но пък излезе един хубавец с коса:D Сега всички сме отгоре му- за момиченцата ми преживяването е страхотно-чувстват се майки:)
Времето тук е все още хубаво и излизаме от време на време. За нас празниците започнаха, понеже имаме всяка седмица именник или рожденник:D Масата не ми остава време да я видя без чинии и чаши:D
За съжаление нямам повече време:(
Пожелавам ви прекрасни дни и дано следващият път ви пиша от нов комп. Целувки на всички :hug: :baloons:
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед ное 20, 2011 1:28 pm

Честито, Ани! Да е жив и здрав малкият мъж! Желая на всички ви много щастие, а на теб търпение и любов!
Изображение
Изображение


Заключена