Как тече денят на Веселите готвачи? - Юли '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
sissil
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 62
Регистриран на: ср ное 04, 2009 6:41 pm
:: 5 рецепти от sissil
:: 26 снимки от sissil
Местоположение: Alb.( Valencia) España

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от sissil » чет юли 19, 2012 10:53 am

ninka71 написа:Здравейте!
Снежка,избрали сте,много хубаво и спокойно място за отмора.И аз,предпочитам планината,пред морето.
Миленка,Желая ти,отговорът,който очакваш,да те направи щастлива и удовлетворена!
Изображение
Аз,днес бях в поредната поликлиника.Вече,незнам,на кой доктор да вярвам.Срещам само противоречия между техните диагнози,лекарства и лечение.Лошото е,че се тъпча с антибиотици,а резултат няма.
Е,хайде да не ви занимавам с проблеми...
Желая ви,приятна вечер.

Изображение


Здравей. :) Доста отдавна не съм влизала и писала, :ooppss: но днес с отварянето на страницата след бърз поглед се натъкнах на твоя пост. Незная какъв здравословен проблем имаш, но потърси и друга алтернатива т.е допитай се до лекар специалист в хемеопатията. Пожелавам ти успех и бързо възтановяване. :love:
Изображение


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет юли 19, 2012 2:45 pm

Нинка,извинявай,че съм те пропуснала,четах набързо...... :ooppss: Отиди на друго място за друго мнение,ако искаш сподели,някой от нас може да те насочи към нужния специалист.В тези времена ,където всичко се претупва,не е зле да потърсиш помощ от приятели ,дори и като информация.Оздравявай бързо. :winkiss: :thumup:

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » чет юли 19, 2012 9:31 pm

Здравейте,мили момичета!
Катенце,sissil,Дидка,благодаря ви,за вниманието.
Моята история е следната:
Преди няколко месеца,/4-5/,започна едно зачервяване,от коленете надолу и отзад по прасците.Образуваха се,отоци,които са твърди,горе-долу кръгова форма,и няколко мехурчета.Всичко това,освен,че е неприятно като гледка,е и болезнено и/или придружено със сърбеж.Отоците,започнаха да слизат надолу,до такава степен,че в момента не мога да обуя обувки.
Посетих няколко кожни специалисти.Един от тях ме изпрати при съдов хирург.Отидох в 3-та Градска Болница /НКБ/.Но отговорът му беше,че не съм за такъв специалист.Единствено от там,си тръгнах,без да ми назначат лечение,т.е.без рецепта.
Вчера бях в 29-та поликлиника,която има специализирано звено по кожно-венерически болести.Диагнозата ми вече е различна от предишните,а именно:алергия,инфекция от стара рана и червен вятър.Я,как звучи,тази диагноза.....като песен :D
Докторката ми назначи лечение/незнам,кое по ред е/.със следните медикаменти:
AZAX-500mg,NEUROBEX,AERIUS-5mg,като първото е антибиотик.Компреси с калиев перманганат.Намазване с пентанол шпрей,а между пръстите с флунгофин-за всеки случай,да не се появят гъбични инфекций.
Притеснява ме това,че един от кожните специалисти ми каза,че това може да са туморни образувания,но другите не потвърдиха тезата му.и незнам,кое е вярно и кое не.Но,иначе,всички указания и рецепти,ги спазвах стриктно.
Сега и това лечение го прилагам...
Та,така....
Чувствам се,като поредното опитно зайче в България.Но,това е положението.
Извинете ме,ако съм ви досадила.Не го написах с такава цел.Просто, споделих болката си. :(
А на вас,пожелавам приятна и спокойна нощ!
Бъдете здрави!

Изображение
И не на последно място:Моите най-искрени съболезнования,на всички близки,на пострадалите и загиналите,при вчерашния атентат в Бургас.Съжалявам.
Съпричастна съм,с болката ви.ИзображениеИзображение
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » чет юли 19, 2012 9:50 pm

Здравеите момичета.Нинка преди години имах почти същия проблем ,но при мен е на нервна почва и стрес.От сърбежи се разранявах и се появяваха ужасни петна по цялото тяло.Ходих на лекари и в Гърция и в България и на края направих алергия към антибиотици,а да не говорим от куртизона докъде се докарах.На края на сватята ми и писна да се чеша като побъркана и ми донесе коприва ,да си варя на чаи и да се поливам с нея.Олекна ми
.Отделно ми препоръчаха крем A DERMA.Спомням си ,че беше солена цена ,но си го купих и започнах обилно мазане на цяло тяло.Отшумя ,но и досега ,малко да се притесня,започва да сърби и да боли.А за алергията към медикаменти да не я споменавам ,че всяка зима се моля да не ме хване някои вирус.Ако искаш пробваи ,а колкото за другата диагноза без изследвания и биопсия не се вързваи.Пожелавам ти да се оправиш и да ни зарадваш с добри новини


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет юли 19, 2012 11:01 pm

Мила Нинка, прочетох всичко внимателно, съжалявам, за това, което ти се е случило.Повярвай ми, имам силно желание да ти помогна, не бих могла да те лекувам, но ти предлагам да бъда духовна опора, защото ти си много мило, сърдечно и добро приятелче, което не заслужава да страда.Повярвай ми всичко ще се оправи, всичко ще е ОК,само се въоръжи с кураж и силна вяра в положителния изход от всичко това, моля те миличка, не се предавай, с теб съм. Нинка, цял ден се колебах, да напиша някой ред за нелепо загиналите хора в тоя позорен атетнтат, дано никога повече не се случва подобно нещо, сега прочетох твоите съболезнования и се реших -- Искрени съболезнования на близките на загиналите хора.Светла им памет.

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » чет юли 19, 2012 11:32 pm

Катенце,magi, :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :winkiss: :winkiss: :winkiss:
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет юли 20, 2012 4:32 am

Добро утро!
Кафето пристига,нека го споделим заедно,
а вие скъпи приятели ще го виортализирате :)
Денят ще е такъв, какъвто сам си го направиш!
Затова, внеси му топъл слънчев лъч,
усмивка искрена, малко цвят и красота.
И нека щастие и доброта изпълнят твоята душа!
Успешен и щастлив ден ви желая!
:flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет юли 20, 2012 4:38 am

Български празник: Илинден 20 юли
Честит имен ден на всички празнуващи!!!
Здраве,радост и щастие!!!
:flow2: :baloons: :flow2: :baloons: :flow2: :baloons:
Св.Илия е пророк, който 900 години преди Христа предсказал неговото идване. Илия значи „крепост Господня"
Легендата разказва, че когато юнаците си поделяли небето, на него се паднали летните гръмотевици и светкавици, земята в дълбочина, небето във височина и тъмните облаци. Веднъж Света Богородица, св. Магдалина и св. Неделя го помолили да накаже хората за тяхното безверие и той заключил небето за цели три години. Не капнала капка дъжд. Пропукала се земята девет лакти дълбоко и широко. Разкаяли се грешниците, напълнили църквите, повярвали в Бога, а св. Илия пратил дъжд и плодородие. Според вярванията св. Илия препуска с колесница по небето и от търкалянето на колелетата се получават гръмотевици. Пророк Илия е свързан с огъня и с водата - предрича суша, измолва дъжд и се възнася с огнена колесница.

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » пет юли 20, 2012 6:13 am

Добро утро, мили момичета!

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на всики именници- да си носят със здраве и чест името!:)

Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет юли 20, 2012 7:18 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/LlxC6qfVuxE[/youtube]

Добро утро :)

Ивка, Ани, сядам с удоволствие и приятни чувства да споделя кафето си с вас - макар и за кратко, че работата ме зове Изображение За сметка на това ми предстои една седмица отпуск - така се случва тази година, че ще я цъкам на части, но няма как :wink:

Нинка, наистина чела съм че това заболяване е упорито и сега доста се зарових в нета - важното е да спазваш предписаното лечение и да си упорита. Има и доста хомеопатични възможности - опитай и с тях :thumup: А колкото до изказаното мнение от този лекар - правилно ти е казала Катя, без биопсия и изследвания не се поставя диагноза. От цялото си сърце ти желая бързо възстановяване :hug: :hug: :hug:

Хубав ден на всички и ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ И ТЕХНИТЕ БЛИЗКИ Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена