Как тече денят на Веселите готвачи? - Юли '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от milena75 » вт юли 24, 2012 9:59 am

Здравейте!
Бони, с теб просто говорим на един и същ език :) . Радвам се, че седмицата ми започна с такъв положителен човек като теб :D Дано да имаме възможност пак да се видим, този път за по-дълго.
Днес духа много силен вятър и не е подходящо за плаж. Ще използвам, че ще си останем вкъщи и ще поизчистя, а междувременно вече чакам така желания отговор.
Желая на всички ви един чудесен вторник!


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт юли 24, 2012 10:15 am

Бони, привет миличка,много се зарадвах, че те виждам тук, за гостуването при твоите близки - има ли нещо по-прекрасно да сте заедно, макар и за кратко, за Миленка, сигурно е много вълнуващо, да се срещнеш с нея на живо, не само виртуално, дано имаме възможност да се срещаме с много от момичетата и занапред, искрено се радвам за вас.Почивай си сега, благодаря ти за пожеланията към всички.Прекрасен ден, Бони.

mis_val
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 67
Регистриран на: вт апр 19, 2011 10:07 am
:: 6 рецепти от mis_val
:: 152 снимки от mis_val

Мнение от mis_val » вт юли 24, 2012 10:16 am

Добро утро на всички!
Бони,Миленка :hug: малко ви завиждам момичета,дано някой ден да успеем да се срещнем.Преди време писах,но ще се повторя,че тогава никой не ми обърна внимание :( Аз съм от Бургас и ще се радвам,ако има някой преминаващ от тук да се запознаем

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт юли 24, 2012 10:20 am

Валя, аз вече чакам с нетърпение да се видим и с теб! Даже се чудя дали да не си "измислим" някоя разходка до Бургас по този повод :wink: . Само мъжът да ми да каже и тръгваме. Може пък и ти да дойдеш във Варна :love: .


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт юли 24, 2012 1:36 pm

Изображение

Хайде на следобедна раздумка :wink:
Миленка, Катя, Валя, :hug: :hug: :hug: БЛАГОДАРЯ ВИ :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1:
Бургас и Димитровград са ми малко далечко, но ... знае ли човек ... като хванеш пътя :wink: Следващата част от отпуската ще посветим на родните Балкани /живот и здраве/, но по на юг - към Рила и Пирин. Ако има някой в тази посока - да свирка :roll:

Днес и тук духа силен вятър. Прострях две перални, поизчистих, ходихме да пазаруваме и след обед ще се завъртя в кухнята, че младежа ще се върне гладен. Той геройски се труди на архитектурното поприще - активно оползотворява лятната си ваканция :thumup:

Нинка, как върви лечението - надявам се да има подобрение :thumup:
Дианка, не се изморявай - време има и то е пред теб, работата няма да избяга :wink:
Ани, говорихме си за теб с Миленка - май не е лошо да помислим поне за виртуална среща в Skype :roll:

Хайде стига съм бърборила - хубав следобед на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » вт юли 24, 2012 5:22 pm

Здравеите момичета.Малко време имам и ще бъде за вас
Сядам на едно бързо кафе в компанията ви .От няколко дни половинката ми носи зеленчуци и трябва да ги прибирам .Опитвам се да правя нещо като зимнина.Мислех си ,че само в България правим зимнина ,нооооо съм се лъгала .И тук е същото :cursing: няма оттърване,но пък зимата ми идват добре.Пожелавам ви една прекрасна и хладна вечер :love:

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » вт юли 24, 2012 10:09 pm

Добра вечер,мили приятелки!

С тази красива картинка,ви пожелавам,прекрасна вечер и спокойна нощ!

Изображение
Бони,радвам се,че така добре, са минали дните при теб!И за срещата с Миленка,малко ревнувам.Искам и аз! :winkiss: :hug:
А,колкото до лечението-продължавам да го прилагам,но резултат-никакъв.Вече не се издържа.Между другото,днес случайно се заприказвахме с една колежка и тя ми спомена,че са я лекували две година от червен вятър,но нямало ефект.И един лекар й казал,че понякога и лек без пари има,но ние не сме се сещали,а сме тичали направо в поликлиниките при тях.Казал й,да отиде при баба,която бае от това.Така и сторила.На трето й отиване при бабата,вече изобщо никаква следа нямало от болестта й.И най-интересното е,че два часа след този разговор,срещам моя близка,която ми сподели,че имала същия проблем,но след като ходила три пъти при баячка,се оттървала и тя.
Незнам какво да си мисля вече.Случайни ли бяха срещите ми с двете дами,или съдбата иска да ми отвори очите...... :confused: :confused: :confused:
Но,има и друго нещо.Никой на 100%,не ми каза,че е червен вятър,а само предположения.
Не е това,не е онова,а мен си ме боли,все повече и повече.
И немога да разбера,как ми поставят диагнози,и ми изписват купища лекарства и мазила,без кръвни изследвания :huh:
Омръзна ми,да бъда опитно зайче,за пореден път,в ръцете на ДОКТОРИТЕ!
Недай Боже,да ни лекуват тези,които ми се "хвалят",че с цветна паричка в студентската книжка,тройката му е вързана.
Е,по този начин,никога повече в България,няма да има квалифицирани и обичащи професията си хора.
И не,че в другите университети го няма това купуване на оценки,но бъдещи доктори.......някак е нечовешко.
Всичко останало се купува,придобива,поправя,но......човешкият живот,няма цена
Дано,не съм засегнала някой,но аз виждам действителността всеки ден и ми е много обидно.И съм много наранена.
Много!
И защото в моята Родина,в моята България,ме третират като говедо.
Защото тук,материалното измести човешкото!Ценят се предмети,не хора!
Извинете ме,че излях така душата си пред вас,но болката е по-силна от мен!
Обичам ви!
Нина :winkiss: :winkiss: :winkiss: :winkiss: :winkiss: :winkiss: :winkiss: :winkiss: :winkiss:
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср юли 25, 2012 8:10 am

Добро утро :D
Хайде, веселушки, на кафе
Изображение
Нинка, дано скоро се разбере какво ти има, за да започне адекватно лечение. Преди месец получих ушна инфекция, толкова силна, че не чувах нищо с едното ухо, да не говоря за болките....Двама лекари смених, докато се излекувам, но през този месец дори си мислех дали да не взема да уча жестомимичната реч на глухонемите, толкова зле ми беше. Сега всичко е добре, сомо контролния преглед да мина....Вярно е, че има лекари и ЛЕКАРИ, дано да попаднеш на милеещ за хората и професията човек. А за баенето, ако не помогне няма и да навреди. Май и аз доста се отплеснах в приказки :)
Хубав и успешен ден, момичета.
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » ср юли 25, 2012 8:20 am

Добро утро и от мен веселушки.Нина ,наистина защо не опиташ нещо нетрадиционно.Нямам предвид точно баячка ,а нещо като ирисова диагностика.Чувала съм, че има добри специалисти ,и помагат.А колкото до лекарите в България ,........... какво да кажа.Преди 8 год .ме скова дископатия тук в Гърция .Отидох на лекар и ми изписаха инжекции .Но нали съм си Тома неверни ....хаиде на първия самолет и при моя братовчедка лекарка.Няма да споменавам къде работи ,че резила ще е пълен.Хиляди пъти я предупредих да не казва от къде идвам Просто исках второ мнение.Че като се започна едно обикаляне по кабинети ,по ,,специалисти,,.И във всеки кабинет влизаме с думите<<Здравеите колега.Това е моя роднина от чужбина.Вижте там прегледаите я,,И така една седмица.Не стига че ме ошушкаха яко за прегледи през които нямаше смисъл да минавам , ами на всичко отгоре и напълних хладилника с толкова храна ...... а накрая когато трябваше да си тръгна за Пловдив дори един сандвич за из път нямаше.Та така ....... това са една малка част от патилата с нашите доктори.Предпочитам тук в Гърция да се лекувам ,където ще ми обърнат повече внимание без заплащане ,отколкото в родината със заплащане.Олеле маи се отплеснах>Пожелавам ви спокоен ден :hug:

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » ср юли 25, 2012 8:37 am

Успение на света Анна
********************************
Moreto.net

Християнската църква отбелязва на 25 юли Успение на света Анна - блажената смърт на света Анна или както канонически се нарича - Успението й. Св. Анна била потомка на Аароновия род и родила Мария, бъдещата майка на Спасителя на човечеството. В резултат на библейските сказания светицата се приема и почита като един от основните християнски символи на майчинството.

Българите наричат празника Лятна света Анна. Той е разпространен в района на Западна България и Родопите, особено в Асеновградско. Там приемат, че Лятната св. Анна бележи края на лятото. Светицата се почита най-вече от жените като покровителка и защитница на бременните невести и на раждаемостта. За да могат да износят плода и да раждат леко, на празника на Лятна св. Анна се спазват строго някои забрани - не се работи нищо, не се пере и мие, не се шие и плете. Много е разпространено старото поверие, че ако „трудна жена работи на св. Анна, ще пометне”. На празника бременните жени и младите булки отиват на черква, молят се за здравето на децата и палят свещи пред иконата на светицата закрилница. Обкичват иконата с цветя и я даряват с ризи, чорапи, кърпи, пари. След края на църковната служба майките раздават пресни пити в двора на черквата и из махалата, за да бъдат здрави рожбите им. Вярва се, че светицата пазела децата от „огън” - висока температура и треска.
В Източна България на Лятна св. Анна жени и деца тръгват да берат лековити билки по полето. После ги изсушават и запазват за лек през годината. В Западна България срещу празника се извършват различни магически действия срещу магьосници, бродници и житомамници, които обират чуждото плодородие. Стопаните отиват да преспят на нивите си, за да попречат на злосторниците да откраднат житото им. В югозападните български краища на Лятна св. Анна организират оброк - служба с курбан, в която взима участие целият род. Жертвоприношението се прави, за да омилостивят светицата и тя да предпази нивите от пожар и градушка. Пак там през лятото тачат св. Анна за предпазване от огън и пожар и я наричат „Опърлия”.

Света Анна е е майката на Дева Мария и е смятана за покровител на бременността, раждането и майчинството. В християнския свят Анна е сред най-разпространените имена.Според вярванията повече от петдесет години Анна и съпругът й Йоаким са нямали деца. Освен личната си мъка трябвало да понасят и обществения укор, тъй като бездетството, считано за Божие наказание, не се посрещало със съчувствие. Дори един ден, след като Йоаким отишъл в местния храм, служителите му не го пуснали да влезе под предлог, че бездетните са прокълнати.
По-късно след много молитви, отправени към Бог, Анна и нейният съпруг Йоаким са посетени от ангел, който им съобщава, че ще имат дете, което "трябва да нарекат Мария и което ще донесе радост на целия свят". Анна обещава да посвети детето си на служба на Бог. Историята е подобна на тази на Самуил, чиято майка също дълго време е бездетна и се нарича Ханна.

Света Анна зачева в деветия ден на месец декември. Дева Мария, нейната дъщеря, се родила на осми септември. Когато Мария става на три години, родителите й я въвеждат тържествено в храма и я посветили на Бога, както били обещали. Няколко години след това Йоаким починал. Останала вдовица, света Анна се премества в Ерусалим, където живее заедно с дъщеря си. Две години по-късно умира.

Според поверията на 25 юли жените не трябва да работят, за да не се разболяват децата им. Ако в дома има бременна жена се следи кой ще е първият гост през деня, защото се вярва, че бебето ще е от същия пол.

В християнския свят Анна е сред най-разпространените имена. В превод от староеврейски то означава "благодат". Света Анна е покровителка на женското начало, на брака, семейството и майчинството. Закрилница е на момичетата, бременните и вдовиците.

Християнският култ към светицата се разпространява във Византийската империя още през VI век, когато е построена първата църква, носеща името й. Българската православна църква чества два празника, посветени на света Анна. Църквата отбелязва зачатието на света Анна на 9 декември, а нейната смърт — на 25 юли.



Добро утро!
Хубав ден ви желая:)
Честито на празнуващите:)

Изображение
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Заключена