Всичко за детето

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Всичко за детето

Мнение от mami48 » пет дек 14, 2012 1:52 pm

РАЛИ,прекрасно стихотворение,сърдечно ти благодаря,че го предоставяш и на нас.


Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » съб дек 15, 2012 8:02 pm

Много интересна темичка :thumup: Вече има доста бебета и малки дечица и ще ни е полезна.И моята дъщеря се тръшка от време на време,явно е при всички дечица на тази възраст. Преди да стана майка като видех дете да се тръшка онемявах :eek: Винаги съм се чудила е как майка не може да се оправи с бебето си :D ама явно може в дадени моменти.Аз и майка ми като ни направи такава сцена ( за наша радост това се случва у дома ) и казваме ,че и се сърдим и спираме да и говорим.Тя веднага става и идва и почва да целува и се извинява.Ако и се скараме , прави точно обратното :thinking: Нашият проблем с нея е ,че е мн палава - развалена плазма,обърната ракла с телевизор,пробита врата в следствие на ритник,наводнен диван от натиснато копче на диспенсър ,целодневно изкарване на всички дрехи от гардеробите и т.н Всяка една секунда прави беличка , но да се надяваме ,че това е временно :love: както казва steffanell
Относно яденето: аз и давам всичко да яде.Не е много по сладкото под формата на шоколад и бонбони .Просто винаги като и правим менюто редуваме месно и безмесно всеки ден .Много обича сирене ,кашкавал и мляко.Аз специално съм си купила книга с рецепти и от там и правим седмично меню и съм доволна -разнообразно и прясно.В дните с месо редуваме вс видове,но нещо имам проблем с рибката - не я иска :thinking: .
На пролет искам да я запиша на ясла(вече ще е почти на 2г),но майка ми е против.Какво ви е мнението по този въпрос?За или против яслите?
http://www.radikal.ru]Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » пон дек 17, 2012 11:33 am

Здравейте, мили майчета
Тези дни съм много напрегната заради "случката" с децата в Америка. Снощи чух един баща да казва, хе тези дни стиска по-силно ръката на детето си докато го води на у-ще и се замислих за това как понякога изискваме повече от това, което ние на тяхната възраст сме давали.
Ужасна трагедия- за загубените детски душички, но и за останалите, които ще се нуждаят от помощ дълго време за да "забравят". В такива моменти преоценяваш отношението си и се стремиш да си по-добър родител, въпреки "белите" и "мънканията", с които е започнал деня.
Децата са най- голямото богатство, което може да получи някой. Дано съумеем да го опазим.
Рали, стихотворението е страхотно!
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Отговори