Всичко за детето

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Re: Всичко за детето

Мнение от didurana » пет ное 16, 2012 1:49 pm

Благодаря за бързите отговори.Аз може би наистина не му издържам на хленченето понякога и се съгласявам с него.Може би трябва да съм по-твърда ,да не говорим ,че е и момче.Гледах в книжарница книга ,,Как се отглеждат момчета,,И най вероятно ще я купя.Не искам да съм изнервена ,нито крещяща майка,ще трябва да се справя .Пред баща му не минават тези и има респект от него,без да му повишава тон,много бързо разбира,че тати му прави забележка.


elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пет ное 16, 2012 2:41 pm

Здравейте, имах същия проблем като на didorana с голямата ми дъщеря,която днес става на 10год. Да ми е жива и здрава. При нея всичко беше тръшкане и изпадане в истерии.За обличане за събличане,за къпане,за купуване,за лягане просто за всичко и аз като млада тогава и още неопитна майка за всяко нещо отстъпвах.Всичко и позволявах и купувах само и само да не плаче и врещи. Майка често ми правеше забележки,че грешно я възпитавам и правя от нея едно глезено Миме.Аз не и вярвах и си продължавах с мойто си възпитание.Сега съжалявам защото и до ден днешен иска ли нещо започва едно плачене и едно тръшкане ужас е. За съжаление от една година е при майка в Бг а ние с баща и работим в чужбина е сега само той защото аз родих второто ни дете тук в Чехия.Та откакто е при майка малко се е променила поспряла е с истериите и с плаченето за всичко.Отлична ученичка е. Гледам със сина ми да не допускам грешката,която допуснах със сестра му, но някой път не се издържа и отново позволявам да ми се качи на главата. Тази година лятото си бяхме Бг и ми направи впечатление,че майка като каже не тя идва при мен и почва да ме работи да се съглася и да получи това което и е отказано. Но вече не съм толкова неопитна и не отстъпвам на всяка нейна приумица и щуротия.Един път се затръшка да и купя червило що обиди чух от нейна страна че съм лоша,тъпа,луда майка,че щом не и купувам желаното нещо значи не я обичам. Изтърпях целия и монолог едвам. Идеше ми на сред улицата да я плясна. Е плака вика,но като видя,че не отстъпих се примири.Така,че мили майки трябва да се въоръжим с огромно търпение,да бъдем твърди,но същевременно мили с децата си за да пораснат добри и възпитани хора.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет ное 16, 2012 5:01 pm

Рали, прочетох внимателно какво си писала,искам да ти кажа,че нито веднъж не съм излъгала детето, винаги има някакви птици по дърветата,винаги ритаме двамата - съответно плажна топка,моля те не прави изводи от сорта, че виждаш ли - лъжем детето,промяната при Антон е осезаема, вече по -спокоен,не се търкаля по земята и т.н..Всеки интуитивно намира пътя към детето си,това не е шаблон,при всеки е индивидуално,ние вървим в правилната посока според мен - не му крещим,не действаме от позиция на силата и резултатите са на лице - с цената на много,много търпение и такт.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет ное 16, 2012 5:35 pm

ЕЛИ,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на малката госпожица - Да ти е жива и здрава,радостна и щастлива,дано има едно красиво и безгрижно детство,много успехи. :gift: :cake: :gift: :baloons: :celebrate: :baloons: :celebrate: :baloons: :celebrate: :baloons: :happybd: :flow2: :flow1: :flow2:


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет ное 16, 2012 6:08 pm

Кате, мила, не съм твърдяла, че го "лъжете" в смисъла на умишлена лъжа :) Само че не е правилното да се предлага на детето "награда" за да слуша :) То трябва да разбере, че думата на родителите не се поставя под въпрос и родителите не длъжни да се реваншират за това, че детето ги е послушало. Както съм писала горе - един ден това, което е по силите ти да предложиш, няма да може да се мери с това, което го примамва да иска да стои вън (или в магазина, на басейна, при пиятелчета) :) Разбира се всяко дете е различно :) Едно дете дълго време харесва котета и гълъбчета, но моят племенник например (на 4 години), макар че не е "мъжкаранско момче", а по-скоро нежно дете, отдавна не са му интересни такива неща. Ако трябваше на него да му обещаваме нещо, за да се прибере, трябваше сигурно да сме стигнали до компютри, колело, ролер и т.н. :) Ако при вашето дете това става - много, много се радвам. :love: Дано тактиката е по силите на майката, когато ти не си там, за да поемеш детето в критичния момент. Моята приятелка Михаела така уговаряше сина си: "хайде сега да си тръгнем, като си идем ще играем някоя игра." Доста време това беше окей, но в един момент Шано й каза: "не искам да играя с теб тази игра! искам сладолед!" И само за броени секунди тя се оказа жертва на собствената си тактика - а той в позицията на поставящ условието :wink: Просто е факт, че предлагайки на детето нещо в замяна, то получава чувството, че му дължиш нещо, за да те слуша. Това е рискът. Не съм искала да осъждам, а да предупредя. Извинявам се, ако е прозвучало така! :love:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет ное 16, 2012 6:10 pm

Ели, честит рожден ден и от мен :gift: :cake: :heart: :cake: :gift: :baloons: :happybd: :baloons: Да е жива и здрава щерка ти :)
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет ное 16, 2012 7:10 pm

РАЛИ,няма проблем, всичко е точно - Антон е малък,но много хитър,не се оставя да го подведат или залъжат, аз просто се старая да отклоня вниманието му и засега успявам,майка му също.Децата са цяла Вселена - непредвидими,енигматични,всяко със своя характер, затова се стараем да им помогнем - кога успешно,кога неуспешно, дано Бог им помага и направлява към доброто.Всичко добро,мила РАЛИ.

Потребителски аватар
steffanell
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 48
Регистриран на: нед ное 15, 2009 9:47 pm
:: 79 рецепти от steffanell
:: 575 снимки от steffanell

Мнение от steffanell » пет ное 16, 2012 9:34 pm

И аз искам да споделя за патилата ми с моя внук никой не беше в състояние да се справи с него изживяхме голям ужас,никакви тактики не бяха в състояние да го укротят,мислех че психически не е добре,на 5 години дойде промяната стана най-послушното и добро дете, сега е 14 годишен,невероятно дете, отличник е в училище и сега сме много горди със него :clap: Дано и при вас да бъде така! :)

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб ное 17, 2012 7:43 am

Ели,да ти е жива и здрава щерката,мила!Ще дойде ден пак ще сте заедно!

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет дек 14, 2012 12:40 pm

Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твойте стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

Мира Дойчинова
www.facebook.com/artandhobby


Отговори