Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от ninka71 » вт ное 13, 2012 9:32 am

Добро,слънчево и усмихнато утро и в тринадесетия ден,от месец ноември,мили Изображениеприятелчета!

Пожелавам ви,прекрасен ден,с много щастливи усмивки!

Изображение
Дидка,това е специално за теб,мила.В този момент,каквото и да ти кажа,ще бъде излишно.ти,най-добре ще решиш кое е правилно и кое не.Просто,дай си малко време,за да можеш да анализираш всичко спокойно.Наслаждавай се на този момент и на детенцето.Заедно,можете да бъдете много щастливи,просто имате нужда от малко почивка.Послушай сърцето си,мила,но със здрав разум.

Изображение
Изображение

Целувки,за всички!Изображение
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт ное 13, 2012 9:50 am

Добро утро, мили приятелки :love: :love: :love:

Вчера не успях да седна, съвсем неочаквано се появи момчето, което трябваше едва в събота да дойде да свали тапетите в спалнята. Така прекарах деня покрай него, а и покрай останалите задължения.

Дидка, във всяка една една връзка и във всички отношения уважението е най-важното. Най-вече в отношението към самата себе си. Ако ти имаш чувството, че преглъщайки, постоянно правиш компромис, един ден ще изгубиш уважение към теб самата. А когато ти самата не се уважаваш, ти ще го излъчваш и тогава и за околните ще си тази, с която човек може да се отнася като към стирка.
Ако си напуснала съпруга си, значи си имала причина. Никой не напуска място или връзка, в която е щастлив. И да се върнеш, докато първопричината не е премахната, е грубо самозалъгване и грешка.
Аз си позволявам да ти дам съвет, от една страна като човек, минал по същия път, от друга страна с дългогодишен опит в консултациите на тема семейни проблеми, домашен тормоз и т.н.
Според мен вашите проблеми са два. Единият е липсата на решителност от страна на мъжа ти да защити личната сфера на семейството си. Ако след като си си тръгнала, той се беше стреснал и беше предприел решителни действия, ти може би щеше да успееш да се върнеш и да започнеш точно от там, където си го оставила. Вторият ви проблем е неговото отношение към теб. Аз го тълкувам като доста безобично. Той със сигурност таи чувства към теб, но те не са достатъчно интензивни, за да надмогнат над лошите черти в неговия характер: на първо място себелюбието му. И това ме навежда на мисълта, че може би дори неговата нерешителност се дължи точно на това - на нежеланието да се постави ЗА ТЕБ в неловка ситуация пред брат си. Дори неловкостта да е само въображаема - той така го усеща, така действа.
Последното, което искам, е да ти причиня болка, Дидка. Но истината е, че всеки човек може всичко, зависи само какво или кой е от другата страна на везната.
Бившият съпруг на моя приятелка изневеряваше ежеседмично в продължение на 16 години. За новата си партньорка той стана верен. Друг пиеше през 10 години от брака си с друга моя приятелка. За новата си любов той стана трезвеник и е сух от 7 години насам. Моят Филип е мълчал на майка си със сведена глава в продължение на 38 години. За мен той се отърси от тези си вериги. Братът на Филип 15 години не е застанал открито до жена си, макар че е «отгледал» двете й деца, при това едното инвалид. 15 години той след работа първо е отивал при мама, нахранвал се е с буламачите й, след което е отивал при приятелката си, стоял е там до 23 часа, помагал е, правел е всичко с децата, в домакинството, но после си е отивал при майчето. Не я е взимал със себе нито на празници, нито на почивка, нито на кафе из града. Едва когато се ражда общата им дъщеря (не когато е научил, че ще има дете, акогато вече се е родило!), за него е дошло това, за което си струва конфронтацията. И успява да се откъсне от майка си. Това са само примери, Дидка, които обаче говорят сами по себе си.
Има много привидно героични фрази, които жените си измислят, за да остават или да се връщат в болни връзки. Уж за децата, уж за родителите, уж от любов… Най-често обаче причината е липсата на увереност, че ще се справят сами в живота. Понякога е и нежеланието да поемат отговорност за самите себе си. А и желанието за отмъщение: привидно прощавайки дори непростими неща, жената се поставя в свята светлина, докато мъжът затъва все повече във вината си. Това естествено няма нищо общо с прошка, напротив, това е един от най-жестоките начини на отмъщение. Защото авансът, който му се дава, не може никога да бъде наваксан. Той ВИНАГИ ще е виновникът в такава връзка. Жертвайки се, жената СТАВА ЖЕРТВА. А където има жертва - има и извършител. Никой не иска да се чувства извършител. В най-добрия случай мъжът си тръгва след време. Пък жената седи, плаче и го упреква, че била направила ВСИЧКО за него, а той, неблагодарникът, не го оценил. :confused:
Обаче най-големия риск, който една жена поема, живеейки със слабохарактерен мъж, е рискът от насилие. При това не е необходимо той наистина да е слабохарактерен, достатъчно е в нейните очи да е такъв. Жената винаги иска да види някаква сила в мъжа си, за да има чувството, че той би могъл да й бъде опора. Виждайки го като слабак, жената започва неусетно дори за самата себе си да провокира. Да боде. Да го жегва. Да се отнася с неприязън. Да говори с изнервен, пълен с неуважение тон. Да го поучава. Да го предизвиква. Докато един ден мъжът неконтрулиеруемо избухва. За плашещо голям процент жени дори удареният шамар е като облекчение, че този мъж все пак притежава някаква сила, била пък тя животинска…. Кошмар.

Не искам да твърдя, Дидка, че ти ще стигнеш до там :) На всеки един етап от това развитие, нещата могат да поемат огромен обрат. Запази ниво и класа, отстоявай собствените си права и женското си достойнство, и правото на детето си да живее в обич, със спокойна и уверена майка. Може би тогава съпругът ти ще види цялата ти стойност и ще получи проблясък. А ако не - ти вече си направила необходимото. Така или иначе, германците имат една страхотна поговорка: По-добре един ужасен край, отколкото един безкраен ужас!

Кате, Бони, Наталка, Ивка, благодаря ви за подкрепата, момичета! Целувам ви!

Мануела, сигурно е голям сладур малкия, вземи покажи някоя снимка

Танче, кои снимки си гледала мила? И къде? А иначе благодаря ти за високото мнение!

На всички вас:
Вярчето, Нинка, Нинкаа от Копенхаген, Бони, Ивка, новите ни дружки и Даниел, Наталка, Дидка, Катето, Дианка, Миленка, Мануела, двете Танички и всички, които може и да съм пропуснала: благодаря за вашите пожелания! Желая ви да сте винаги усмихнати, винаги на чисто със себе си, винаги щастливи!


:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
www.facebook.com/artandhobby

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » вт ное 13, 2012 10:45 am

Рали това което си писала е абсолютно вярно :thumup:
А снимките кликнах на моите снимки под аватара :thumbsup: :thumbsup: имам още много да гледам
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
nikoline
началник печка
началник печка
Мнения: 78
Регистриран на: пет фев 18, 2011 11:40 am
:: 2 снимки от nikoline

Мнение от nikoline » вт ное 13, 2012 12:58 pm

Привет и от мен :) Имат ли желаещи за следобедно
024077404.jpg
Момичета прекрасни, колко мъдри мисли сте споделили днес :clap:
Ех Нинка така хубаво ми стана като видях снимки от София :) Позволих си да си открадна твоята мисъл и да си я сложа на десктоп-а :)
Рали мила, колко мъдро си описала всичко. Прави са хората като казват " Не питай старило, а питай патило." Преминала си през толкова неща, но си запазила силен дух и гледаш само напред. :giflo2: :giflo2:
Мануела, честит нов член на семейството и аз се надявам да видим малкото сладурче :yee:
Дидка, знам че не ти е лесно, но вярвам че ще вземеш най-правилното решение за теб и за детенце :hug:

Хаиде една поговорка и от мен
" Не вървете след никого, вървете само след себе си."
Буда


Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » вт ное 13, 2012 1:52 pm

Ники,мила,благодаря за кафенцето.Ще го споделя с теб.
Рали,ти,освен художник във кулинарията,си професионален психолог.Е,как може в едно толкова крехко създание,да се въплатят толкова много умения и разум.Тортите,които си изваяла с твоето въображение и труд,са наистина приказни.Всяка една,има замисъл.Докато ги разглеждах,се потопих в едно вълшебно царство.
Много сте сладки всички тук!
Изображение

Хубав следобяд!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт ное 13, 2012 7:48 pm

Привет, мили мои момичета, от вчера съм при малката дъщеря и сега сядам да ви видя - повярвайте ми, като прочетох всичко написано - тая невероятна загриженост, топлина и сърдечност ви почувствах, като едно прекрасно семейство,живеещо с радостите и болките на близките си,ето затова, много ви обичам и не мога без всички вас,благодаря на БОГ,че ви има - да сте ми живи и здрави, много щастливи и успешни.РАЛИ, ти буквално ме разтърси - от къде толкова проницателност,разбиране на дадена ситуация из основи,толкова точна в преценката за душевен мир, бих написала още куп неща, но просто не мога да спра да учудвам, та ти си толково млада още,а житейският ти опит и наблюдения са присъщи за жена на моите години, момиче,съвсем искрена съм - ти си нещо невероятно - умно,сръчно, талантливо, проницателно същество, много те уважавам за всичко това и само човек, който не се е напънал да те опознае, не би признал всички тия приоритети,браво РАЛИ, моите адмирации за теб :clap: :thumbsup: .МАНУЕЛКА, честито за мъничето, дано ви радва много,много, обожавам животинки.ДИДКА,миличка, искам да ти дам много топлина,кураж, сила, ти заслужаваш много,много от всичко това, обичам ви, теб и красивото слънчице ЗАРКО :winkiss: :sun: :winkiss:Лека вечер на всички. :winkiss: :music: :night: :music: :winkiss: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » вт ное 13, 2012 9:59 pm

Ей,Катенце,вече имаш много забешки от нашето семейство,миличка. :hug: :hug: :hug:

Спокойна нощ,любими,мои приятелчета!
Изображение

Обичам ви!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт ное 13, 2012 10:22 pm

:winkiss: :night: :winkiss: :hug: :hug: :hug: Мила НИНКА, нали сме родители и трябва да помагаме, а аз го правя с удоволствие,не по задължение, така е, не ми остава много време,но в мислите ми сте винаги с мен,когато споделям с голямата ми дъщеря за вас, тя ми казва - маминко, ти говориш за тия момичета, като за свои деца, живееш с болката и радоста им - разбира се,точно така е, всяка от вас означава много за мен, например ти и ДИАНКА от ГЪРЦИЯ,сте моите дъщерички, така ви чувствам интуитивно, а това чувство не ме е излъгало, не ме е подвело.Лека нощ, миличка.

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » ср ное 14, 2012 12:03 am

Ох ,мили мои,благодаря ви много!От сърце!Но не се тревожете за мен -аз си отпочивам НА ТИШИНА И СПОКОЙСТВИЕ,В МОЯ СИ ДОМ,КЪДЕТО МОГА ДА ОТВАРЯМ ,ЗАТВАРЯМ И ЗАКЛЮЧВАМ КОИТО СИ ИСКАМ ВРАТИ!А мъжа мие наистина пасивен и слабохарактерен-няма никакви амбиции,не е намерил пътя професионален в живота си и явно и жената ,която е търсил ,щом допусна да се стигне дотук.Искам да ви кажа ,че това са две изключително лоши черти,според мен,от характера му,но има и много други положителни.Много трудно взема елементарни решения-дори къде ще излезем,тръшка се в голяма дилема ,а когато аз набързо вземам решения за всичко се оказва според него ,че аз съм командвала парада!!!И е така,но в това съжителство той е с по-слаб характер.Работата е там ,че и с друга да е пак трябва да е същото.Но пък е домошар,готвач,завършил механик,но не иска да пътува :thinking: ,любител дърводелец,елате да видите майсторлък,готвач,сладкар,каквото хване с двете си ръце майстори,работлив.Полага грижи за детето ,помагаше ми много в отглеждането,нещо повече дори-вкъщи ,,хвърчим ,,и двамата да си свършим работата и да излезем или си почиваме.Това да решавам всичко аз взе да ми тежи и ако той можеше да ,,се справя с това,, ,нямаше да съм генерал 24 часа в денонощието.Искам да го провокирам ТОЙ да поеме отговорност,да вземе ВАЖНО ЗА НЕГО решение,аз ли съм жената или не,защото за да сме заедно отново аз съм инициатор.Тръгнах си с ясното съзнание ,че най-вероятно няма да положи усилие,но.........такъв е живота.Ходи напред -назад омърлушен и....нищо.
Благодаря на всички за думите и подкрепата!Не съм се обидила от думите ти Рали,и аз смятам ,че не смята да си прави труда ЗА МЕН.
Лека нощ ,момичета!

Потребителски аватар
Manuela85
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 75
Регистриран на: чет ное 17, 2011 2:33 pm
:: 67 рецепти от Manuela85
:: 158 снимки от Manuela85

Мнение от Manuela85 » ср ное 14, 2012 1:40 am

Ето ме и мен :love: :love: :love: ....Тук в Аликанте от около седмица всеки ден вали и може би това е причината нета ми да е слаб,но няма значение....Адски съм изморена,помириша ли възглавницата....заспивам....Лека и спокойна нощ на всички! :love: :sleep:
Los tres mejores doctores del mundo son:Dr.Dieta,Dr.Tranquilidad y Dr.Alegria


Заключена