Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от mami48 » съб ное 03, 2012 5:58 pm

:winkiss: :giflo2: :winkiss: :hug: :night: :hug: Танче, не си изтървала нищо мила, сега ще ти пожелая спокойна, прекрасна и лека вечер.


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб ное 03, 2012 6:51 pm

Здравейте отново и от мен!

Колко кафета само, колко добро настроение! Кате, Иве, радвам се, че ви е допаднала рецептата :) Ние страшно обичаме чесън, колкото повече, толкова по-добре :tongue:
Днес голямо бягане по магазините падна, то не бяха покупки, не беше чудо! Върнахме се към 16 часа, приготвих каймата за кюфтета, сварих картофите за пюре, сготвих утрешната манджа, а след 5 минути отивам да работя долу в ресторанта :) Като се върна, че опека кюфтетата, ще направя пюрето и салатата, и тогава ще седнем на късна вечеря, както винаги... После през нощта смятам да направя тортата. Днес по скайп говорих с племенника, те се връщат утре. Питах го какво да им сготвя, а той казва: манджа торта искам лельо :wink: Та трябва за утре да има торта, няма начин просто :roll:

Да ви кажа, че правя гимнастика всеки ден, един път като стана и един път някъде към следобед, както намеря време. Чувствам се добре :D


Приятна вечер на всички :love:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед ное 04, 2012 5:18 am

527562_483393291705239_1891824982_n.jpg
Добро утро приятели :)
чакам ви на кафенце силно,ароматно и горчиво :tongue:
Едни от начините за добро настроение е хубавата музика,
добрата компания от Приятели и времето посветено на нашите близки!
Всичко това лекува нашата душа!Повдигнете духа си,за да погледнете деня позитивно!
Всяка Ваша постъпка носи добро послание и настроение на хората около Вас!
Мислете позитивно и избирайте всичко красиво,за незабравимо изживян ден!
Усмихната Неделя!

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » нед ное 04, 2012 7:19 am

Добро утро
Ивка присъединявам се с кафето
Изображение
Нека денят ни да е слънчев и изпълнен с много положителни емоции
Рали тази рецепта и аз ще я опитам В последно време слагам на много ястия чесън Сигурна съм че ще е чудесно
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед ное 04, 2012 8:22 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/Jjg09KTlwfk[/youtube]

Добро утро :)

Ивка, rusowelka51, благодаря за поканата - вече съм на линия с моето кафе :coffee: Днес за никъде не бързам, ще се отдам на релакс и разходка :tongue: Вчера си ходихме на село, следобеда зазимихме младите лозички, рязахме клони - с две думи потрудихме се :wink: Затова - днес почивка :dancing:

Рали, ти добре си напазарувала вчера - днес и аз ще свърша това. В късния следобед ще сготвя може би - ако купя пилешко, ще бъде Чесновото ти пиле. И на мен ми хареса :hungry:

Сега като коментарите към рецепти са на първа страница, виждам на хоризонта Снежи /Elti/ и Ина /Tilia/, но защо не се появяват тук поне от време на време :thinking: Момичета, обадете се :hug:

В унисон с приятното слънчице, което се усмихва навън ви желая хубав и спокоен неделен ден Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » нед ное 04, 2012 10:05 am

Заповядайте на късно кафе, момичета!
Изображение

Благодаря ви за поздравите и пожеланията!
Ники, на голяма патерица-да ти е здраво момчето, да се обичате и уважавате!
Сладкишче, :giflo1: !Как сте! Слушат ли те мъжете ти? Гледаш ли още бебката?

Аз почивам само днес, и се чудя дали да не зарежа всичко, да се тръшна в леглото
с книжка в ръка, и после цяла седмица да се търкаляме в мръсни дрехи и празни
тенджери :thinking: , или пък да взема да изчистя, изпера, изгладя и сготвя,
пък ще си почивам друг път :thinking1:. Понякога наистина не ми достигат сили и
време, и нерви... Ето в момента децата пак се карат, не знам какво не могат да
разделят този път, мъжът ми отново отиде да работи, а пък аз се чувствам някак
странно изморена, и нищо не ми се пипва. Искам да съм сапунено мехурче, и да
се нося по въздуха над есенната земя...Но по-добре да спра да се оплаквам,
да запретвам ръкави и да почвам, че тя сама няма да се свърши, нали :roll: !
Хайде, оставям ви засега, ще се опитам пак да се включа днес.
Хубав ден от мен!
Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед ное 04, 2012 12:19 pm

Добро утро и от мен, момичета мили! :love:

Ивка, мерси за кафето :love:

Едва сега се излюпих, снощи бях будна до 4:00 часа, гледах филм, четох книга, мислих. В понеделник ще давам поръчка за нови визитни картички и малки проспектчета и снощи гледах да избера и снимков м,атериал, но от умора ли, от какво ли, нищо не ми харесва, все кусури намирах и накрая се отказах.
Торта снощи не направих, че като почнах, се оказа, че формите ми за печене са оттатък. Направих домашен сладкиш с бисквити и крем, обаче и той не стана, идеше ми да го изсипя в кофата, но Филип го спаси. Днес сутринта, вече изстинал и стегнат, като че ли е ядлив, но все още ме е яд.

Бони, Таня, Иве, рецептата за пилето наистина е страшно семпла, но пък вкусна - предпоставката е действително да обичате чесън :D

Аз бях наскоро в един арабски ресторант и ядох нещо страшно вкусно. И пак се излагах, 2 пъти пратих келнерката да моли готвача да каже какви са продуктите, под предлог, че съм алергична естествено. Той май се усети, но поне изброи какво има вътре. Намерих после рецепти в интернет, но всички бяха с оризово брашно и царевично брашно, а готвача беше казал, че слага само нишесте. Аз реших, че може да е премълчал и пробвах рецептата с оризово брашно, вчера го купих. Обаче не ми хареса, не е никак същото. Днес смятам да пробвам и само с нишесте. Ако стане, ще кача рецептата.

Иве, сега към теб, мило. Почини си. Въпросът: домакинството или аз? не би трябвало изобщо да съществува, а да е съвсем естествено, че ТИ си в пъти по-важната! И аз съм си мислела, че ще ходим мръсни, гладни и занемарени, ако гледам себе си, вместо къщата. И накрая се строполих. Тогава бях принудена да си отделя не само един уикенд, а безкрайни седмици. И какво? Домакинството съществуваше И БЕЗ МЕН. Никой не ходеше миризлив, гладен, рошав или с черни нокти. Децата ти усещат твоето душевно състояние, твоето обезсиляване и постоянна жертва, и това се отразява и на тях - като си изнервена - нервират още повече, като си безсилна - те надделяват, като виждат, че се жертваш - почват да приемат тази жертва като нещо нормално! Зарежи всичко и си отдели време, мила! Като си отпочинала и като си пхисически силна, нещата ще ти се удадат по-лесно, и ще видиш, че готвенето през седмицата ще ти отнема по-малко време и по-малако УСИЛИЕ, отколкото като го вършиш уморена. Освен това, показвайки на твоите хора, че ти се самоуважаваш и си отдаваш дължимото - автоматически и те ще те уважават повече и ще ти отдадат дължимото! Това е един доказан механизъм!
Успех, мила!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед ное 04, 2012 12:20 pm

Добър ден ,и от мен ,слънчев и усмихнат!!! :)
dobro utro.jpeg
За радост ,времето при нас е копие на сутрешната закуска и кафе край морето.Стана вече няколко седмици ,все си мисля ,че летните дрехи ,трябва да се скрият ,но времето казва друго...Вчера не успях да се включа ,първо липсвахме сутринта ,и после имахме гости ,и ...в крайна сметка ми остана само тръпката да съм сред вас.Бог да прости всички починали ,а близките им да са здрави и само с хубаво да си ги спомнят. GIGI2000,пред твоята дилема съм изправена и аз мноооого пъти,в крайна сметка надделява разума и необходимостта от всичко ,което си изредила ,опазил ни Бог ,колкото до сапуненото мехурче опасявам се,че всички си мислят ,колко леко ще ни е ,само да не хвърчат наляво -надясно сапунени мехури непрекъснато ,че после всичко така или иначе нас чака . :love: РАЛИ,все се каня да те попитам ,при толкова вкусни ястия ,приготвяйки сигурна съм,че титлата майстор я имаш?Колкото до сладкарските ти умения ,въобще не коментирам,делата ти говорят сами,питам те ,защото ,когато аз,бях в Германия винаги бях полугладна и все търсех познати вкусове ,напр. подобни на нашите и когато не откривах ,да са живи и здрави суперите и сладкишите ,това скришно ,разбира се ,защото тренирах лека атлетика и не се хранех безразборно.Браво,бях ти писала ,че те наблюдавам много преди да се включа и аз ,тук във форума ,знаеш ли за мен в днешно време е много важно да приготвям ястия "от нищо ,нещо " или бягайки от модерните ястия и завръщайки се към по-традиционните ястия.Тук ,на о-в Крит живеят много хора ,над 90те здрави и придържайки се към средиземно-морския модел на хранене.А именно много бобови храни,риба ,по-рядко месо ,предимно пилешко,а и всичко останало с невидима мазнина ,мед ,много билкови отвари ,всички ,зеленини(т.нареч.хорта,било глухарче ,спанак и мн.др.),ядки и всичко,което не е обработено и близко до земята.Щях да пропусна и зехтина ,много зеленчуци и плодове.БОНИ,приятна почивка днес ,а ...да не сгреша мисля ,че и отпуска ще бъдеш,използвай я ,мила за каквото имаш нужда ...и не забравяй да си починеш! :) На всички желая един,красив и усмихнат ,неделен ден!!!
wallpaper_497-7.jpg

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед ное 04, 2012 12:28 pm

gigi2000, миличка, разбирам те напълно и ти съчувствам - просто си преуморена, но само си представи за момент,колко ще ти бъде приятно, след като овършееш всичко, което си изброила, като домашни задължения и седнеш спокойна,че поне си отметнала всичко от себе си, хайде миличка, ти можеш, мобилизирай се,изпращам ти моята позитивна енергия, остави децата да се карат - те просто намират повод да го правят,след малко ще се смеят.Пожелавам ти, бързо да приключиш с никога не свършващите домакински задачи и после да пийнем по следобедно кафенце,усмихни се.Ивка, Бони,Танче,благодаря ви за кафенцата и позитивните пожелания, дано денят ви е щастлив и ведър.Тъкмо приключих и виждам - Рали и Дианка, много се радвам, когато ви чета - винаги позитивни, винаги внасящи настроение и приятелски съвети, вие сте моите умни главици, весел ден, милички. :winkiss: :giflo1: :winkiss: :sun: :music: :music: :hug: :flow2: :hug:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед ное 04, 2012 12:39 pm

МАМИ,привет и на теб !Аз също се радвам , че си добре и си на линия ,чета всеки ден какво е менюто ти ,назавимо,че не се включвам и ако някой ден ,готвиш свинско със зеле ,или нещо традиционно бг. ястие ,не се учудвай "ако цъфна".... :yee: :yee: :yee: на гости,(малко трудничко ,разбира се....).Лек и усмихнат ден! :love:


Заключена