Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Aliana » нед ное 11, 2012 11:08 am

Мили приятелки! Добро утро на всички ви :giflo1:

Благодаря за честитките :) Да ви се връща и на вас само с радващи придобивки :love:

Аз още се трудя по тортите. Утре трябва и двете да са готови, иначе ще се наложи да ги замразя. Между другото - това не е абсолютно никакъв проблем. Веднъж го направих, защото поръчана торта просто не дойдоха да я вземат. След около месец я размразихме (около ден в хладилника) и беше мноооого вкусна! Също така и никой не се натрови :D От тогава си помагам така, правейки по няколко броя предварително.

Нина, мила, това с почивката е вярно, но само донякъде. Аз си давам зор няколко дни, но като цяло ежедневието ми е добре избалансирано. А и както казва Нинка (71), едно е да не спиш от проблеми, друго е да не спиш, ама да се занимаваш с приятни неща. Във вторник смятам да ида на сауна, дано не се разболея дотогава, че от вчера ми драска гърлото нещо. Гъргоря се със салвия, дано отмине.

Миленка, да, правилно си разбрала, става въпрос за това, че аз правя торти по поръчка, а и не само - студени плата също. Това е от 7 месеца насам, досега имах едни странни, не много лични визитни картички. Сега си поръчах мои, с мои снимки. Вчера като купувах камерата се разбъбрихме с продавачката, та и приятелки станахме :) Тя веднага награби проспекти и визитки, кара ме да й обясня всяка торта :)

Но искам и да ви разкажа едно огромно разочарование... Някой (ние знаем кой е) се е обадил анонимно в здравните служби и е казал, че долу в ресторанта има плъхове... То че не е вярно е едно на ръка, имаме индикатори за тези неща и по тях веднага се вижда, че няма и следа от каквито и да са паразити. Но това доведе до такава контрола, ум да ви зайде! Около 1 час се мотаха, търсеха под вола теле, намериха поне 20 неща, които не били/не са както трябва - липстващи лайстни на пода в склада, недостатъчно разстояние от между рафтовете и пода, неправилно подреждане на хладилниците в склада...Освен това наредиха, да се изчисти ВСИЧКО, Стените, печки, фритюрници, шкафове, хладилници, фризери... И това до вторник. Ако открият дори прашинка, ще затворят ресторанта. Ресторанта не е мой, ама ако го затворят, как ще си платят хората наема? И как ще плащаме ние вноските на банката? Всичко е навързано! Затова аз вече два дни долу търкам като луда, напукаха ми се ръцете от препарати и врели води :cry: А най-болното е, че обаждането е от майката на Филип... и това не е първия път. Това е само върха на айсберга...Нали знаете, че и в рая е имало змията? Е, тука при нас също е така... Ние си имаме майката на Филип, която ме мрази и след като се опитва да раздели сина си от мен, той взе, че се отказа от нея. И взе, че се обвърза здраво с мен и чрез къщата, и в личния си живот. А тя не спира да злобее, да клевети, да прави мръсотии. Не се побира в парцалите си от яд! Докато бяхме в Дания синът ми се събрал с приятели. А тя, понеже е в съседния двор, веднага викнала полиция: шумни били, съмнителни типове се били събрали... След като лятото не можа да навреди, обаждайки се вечер в службите за реда, че ресторанта уж много шум двигал, сега е звъннала в здравните служби... Жалка работа, ама колко труд ни отвори! И като за капак - кой да е пак, дето се оплита в интриги? Ние от Балканите! Да заминеш на хиляди километри и да живееш десетилетия в спокойствие, и накрая да попаднеш на една ... гъркиня, която да те оплюва безпричинно... Това е то. Ама карай, всеки си получава един ден заслуженото. Аз я игнорирам през по-голямата част от времето, удава ми се без усилие, да прекарвам дни, без дори да се сетя за съществуването й, но Филип сигурно страда. Той никога не казва, но не може да не е така. Само заради него би ми се искало, тя да престане, че той потъва в земята от срам от нейното поведение.

Ох, хууууубаво ви надух главите сега... Отивам да работя :)


Приятен почивен ден на ВСИЧКИ ви!
Целувки!
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед ное 11, 2012 3:18 pm

Привет мили момичета, сега сядам - от сутринта, по магазини, на пазар за плодове и зеленчуци - набързо докарах обед, сготвих набързо и сядам да ви видя,а тук е толкова уютно и приятно,ИВКА, нямам думи за теб,сърдечно и слънчево момиче -благодаря ти.РАЛИ,останах поразена от това, което си написала -нима е възможно, една майка да постъпва по тоя негативен начин,как е възможно да робуваш на тая отвратителна дума - омраза -мразя, не ми го побира ума всичко това, повярвай ми,тая дума не съществува в моя речник - винаги се поставям на мястото на човека към когото е отправена,нямам и такива в моето обкражение, усетя ли ги -без тях.Нима не си дава сметка, какво причинява на детето си тая жена, би следвало да превъзмогне всичко в името на доброто за сина си.Мила РАЛИ,не унивай, знам, колко ти е тежко да гледаш наранения си съпруг,но, игнорирай я, не се поддавай на нейните предизвикателства,гледай да ти е добре със Филип и сина ти, бъди умна и силна.Трудно ми е да завърша,много ми е тъжно, когато ние вашите родители сме способни на подобни низости....но, в живота има всичко и главно сблъсъка между доброто и злото.Приятен и спокоен ден,мили приятелки. :winkiss: :sun: :winkiss: :hug: :flow2: :hug: :flow2: :hug: :flow2:

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » нед ное 11, 2012 3:30 pm

Здравейте пак
Ивка твоите пожелания се сбъднаха Днес е чудесно слънчево време Преди малко се върнах от разходката
Рали напълно те разбирам защото съм почти в същото положение Но има една поговорка -кръвта вода не става Много трудно се живее така
Дано жената се вразуми навреме Желая ти го от все сърце :hug:
Забравих да честитя имения ден на всички които празнуват днес :gift: :gift: :giflo2: :giflo2:
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » нед ное 11, 2012 5:01 pm

Привет, веселушки :) два дена нямахме нет, после и от сина не можах да се вредя и пропуснах срещите с вас.
Рали, като чета за неприятностите ти благодаря, че това не ми се е случвало, просто никога не съм имала свекърва, но пък свекър ми е душичка. Дали щото съм единсвена снаха и не живеем заедо, не знам.
Надявам се, мили момичета да сте добре, да са минали спокойно и добре почивните ви дни.
Лека и хубава вечер :hug:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед ное 11, 2012 6:42 pm

Милички, благодаря ви за съпричатието :) Аз не страдам особено от тази особа, всъщност мен тя изобщо не ме досяга, мнооого над подобни интриги витая аз. Само, както писах, предполагам, че за Филип е тъжно. Макар че от това, което той ми е разказвал, родителите му са някакви фанатици, които са го пребивали с колана, държан е гладен, с едни и същи дрехи, с прокъсани чаршафи... и никога не е усетил майчина любов. Той твърди, че е облекчен от разрива, но аз просто не мога да повярвам това, като естествено произхождам от невероятната обич, която ме свързваше с моите родтители...
Същата ситуация е и с брат му на Филип, той е от 15 години с една жена, имат 3 деца :D , но майка му не признава нито децата, нито жената. Защото жената е германка, а не гъркиня :thinking: Аз също имам голям недостатък: българка съм, хихи :D :wink: Такива неща за мен са толкова извън моя обзир, че не ми причиняват болка.

След малко отивам пак долу, да видя докъде стигнахме с чистката. Днес от един препарат така ме заболя глава, че сега си почивах.

Вие сте всички толкова мили и толкова човечни, чувствам се чудесно с вас! Пожелавам ви уютна вечер с любими хора! Насладете се на последните часове от уикенда! :love: :love: :love:

Поздрав от нощния Кьолн! :love:

Изображение
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед ное 11, 2012 6:50 pm

:thumbsup: :winkiss: :giflo2: :winkiss: :hug: :hug: :hug: :music: :night: :music: РАЛИ,браво, точно така те искам - да стоиш над пошлите неща,обичам те РАЛИ, мое умно момиче.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед ное 11, 2012 7:10 pm

НАТАЛИ, не мога да намеря снимковия материал, дай указание къде да ги търсим, на „други„ го няма.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед ное 11, 2012 8:43 pm

Привет на всички :chef:

Първо добре дошъл на Даниел - радвам се че един мъж се "престрашава" от толкова време да се появи при нас. Дани, надявам се да ти хареса тук и честичко да споделяш с нас творенията си :thumup: Уважавам мъжете, които помагат в домакинството и не делят работата на "мъжка" и "женска" :D
Миленка /мило Жабче/, още веднъж ПРИВЕТ :giflo1:

Рали, с теб съм мило момиче, тази жена не заслужава уважението ти - не мога да побера в ума си как може да има майка, която да тормози така детето си :thinking1: Затова обичай човека до теб, дай му всичко добро, което можеш - той заслужава това, а ти го можеш :love: Дано се справите със санитарните власти - тук техните проверки са кошмар, особено при донос, а при вас ... :cry: Искам да те поздравя за прекрасните творения - тортите ти са приказни :thumup: Ти имаш усет към красивото и невероятно търпение - ПОЗДРАВЛЕНИЯ :giflo1: :giflo1: :giflo1:

Йоанка, твоята торта е толкова нежна - като скъп порцелан, който не смееш да докоснеш - БРАВО :giflo2: :giflo2: :giflo2:

Дианка, много се радвам на твоите успехи в личен и професионален план - сигурна съм че и с тортата в края на месеца ще се справиш перфектно :love:

Нинка, много искрено си описала настроението във форума :love:

Наталка, много красиви места сте посетили - обичам ги и когато мога ги посещавам отново и отново :)

И от всичко най-много се радвам на голямата активност във форума - това означава че сме докоснали сърцата на много хора в това трудно време и подаваме приятелско рамо :thumbsup:

И накрая да ви кажа с няколко думи за моята "забежка" :)
През почивните дни мой първи братовчед жени сина си - сватбата беше тук и бяхме поканени с целите си семейства. Доведохме мама и татко от село, нашите момчета си бяха тук, дойдоха сестра ми и племенниците - нямам думи, с които да ви разкажа какво невероятно тържество се получи. Домът ни беше пълен с много топлина и обич :love: :love: :love: Днес изпратихме всички, върнахме моите родители у дома и утре отново ежедневието ще ни грабне :roll: Сега ми е мило и носталгично :heart:

Желая на всички вас много топлина и спокойна нощ :heart: :wine: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед ное 11, 2012 10:51 pm

Привет и от мен,момичета! БОНИ,поста ти завършва .....сега ми е мило и носталгично .....до болка познат израз.Моли се всички да са здрави и по-чести поводи за семейни тържества ,това остава.Аз аъм заредена от лятото от такива спомени ,радвам се ,че си прекарала топло и уютно сред твоите хора. :) РАЛИ,мило момиче направо ми се сви стомаха ,четейки поста ти.Моята свекърва също е гъркиня ,но никаква допирна точка ,с това "чудо",което описваш....може би съм сред късметлийките ,защото не си първата ,която се сблясква с подобни проблеми....Много жалко, не мога да проумея как можеш да създаваш подобни проблеми на децата си ?!Моята при първото ми гостуване ми даде благословията сдумите,че всияки хора по света са еднакви ,радва ме ,че си християнка и единственото ми условие е сина ми да е усмихнат ,и да го направиш щастлив...и за да те доведе в нашата къща ,знае нещо по-вече от нас .Минаха 15 години ,аз в по-стари постове съм писала неотлъчно до мен,в родилния 4 дни не мръдна от леглото ми,помогна ми изключително много при отглеждане на децата ,един човек към ,който аз се чувствам задължена.4та година ,откакто дойдохме на острова ,отида ли в Атина ,не знае какво да ни предложи и да ни гощава ,за да се чувстваме като у дома и тръгвайки ,ми остават само просълзените и очи.В началото ,много от приятелките и бяха подхвърлили ,как може сина и да вземе чужденка ,толкова богати гъркини са го искали ,отговора и бе :Нея е харесал ,нея е взел и в крайна сметка той ще живее с нея.Ами ,как да не я уважавам?! Мила РАЛИ ,няма да се повтарям с момичетата ,може би щях да ти пиша и аз нещо подобно ,пази си нервите и стой далеч от нея,щом такава е майчината и обич ,гледай си семейството и детето ....Бог е отгоре и всичко вижда ,пролема е,че в това ,трудно време ви създава всички тия проблеми,дано всичко си дойде на място ,съжалявам ,че не съм наблизо ,щях без да се замисля да се стека на помощ,имахме таверна и зная за какво става дума.Дано всичко остане като един ,лош спомен ,проблема е съпруга ти ,някой бе казал,че кръвта вода не става и сигурно ще му е и мъчно ,и срамно.Дано се вразуми ,тая жена все пак децата са чужд късмет ,всеки си хваща пътя ,и избора си е техен .Също дали ще си чукат главата,или ще са щастливи ,щом са стигнали до брак отговорността за действията и постъпките им е само тяхна.Щях да пропусна ,да тие честита красавицата и дълги години да снимаш красотите(твоите изобретения и по света ).Бъди здрава и все така активна ,и умна жена ,ти си много силен характер и добре,че е така!Много целувки и лека нощ на всички!!!И утре с нова сила....и бодра крачка ....и с безброй усмивки !!! :) :) :)

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » пон ное 12, 2012 12:00 am

Ох ,Рали!И аз имам някого когото не обичам особено от семейството на мъжа ми и вече почти година не го крия,защото ми писна!!!!!!!Свекъра и свекървата са прекрасни хора!Обаче етървата-такова чудо ей,в една къща с нея ми е кошмар.Родителите са на 1я ет,девера и етървата на 2ри и ние горе.И като се развика тази жена от сутрин до вечер -на децата,на мъжа си и пак и пак........Писна ми дотолкова от крясъци,че изнерви и мен /цял ден сме в къщи и двете ,и тя ес малко дете и другото 9годишно/И аз почнах да крещя вечер на моя.Подлуди ме.Това не може да се промени -ок,но примерно легнали сме си в неделя да си починем малко,детето спи в детската и тя почва-чука на вратата,после друса дръжката,звъни ни по телефоните,и накрая слиза при свекърва ми да ПИТА ЩО НЕ Й ОТВАРЯМЕ.Звъня й аз /помислих нещо спешно/и познайте носела ни тортичка!!!!!!!!!!!Вечерите се качва при нас и крясъците се пренасят у дома по нейните деца,които пък скачаха по моето бебе,туко-що родено.И един ден така бях изтрещяла,че ви писах,че напускам мъжа си-щото не взема отношение,аз да му трая кресливата натрапница всеки ден,той нали е на работа.Или как ми препоръчва въпросната госпожа да не слагам пердета ,щото долните два етажа са със щори и ще разваля фасадата на къщата и още хляди ,хиляди уффффффффф.Писна ми.Започнах да се заключвам през деня на етажа,целя да избегна контакти с нея ,щото ще стане лошо.Но лошото дойде от мъжа ми-как съм смеела да заключвам.И днес ви признавам,че няколко дни след като ви писах ,че ще го напусна ,го направих.Преди няколко дни много сериозно разговаряхме,че ако си иска жената и детето ,вече ще заключвам и да се разбере с тази кака да не ни нарушава личното пространство.А той се притеснява да не обиди брат си.В това време жена му и детето чакат той да постъпи мъжкарски.Че и чакането ми е към края си.Извинете ме.Който го е прочел.Ако не съм права,моля,приемам съвети и критика.Аз смятам обаче че съм.Мъжът ми да беше обърнал внимание-4-5 месеца предупреждавах,че не издържам.


Заключена