Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
luda_jaba
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 18
Регистриран на: ср сеп 29, 2010 7:26 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от luda_jaba » чет ное 15, 2012 10:31 am

Добро утро от мъглата около мен, в Пловдивското равно поле :)
Желая Ви страхотен ден момичета /и момчетаа/ още малко остана до уикенда!


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет ное 15, 2012 10:56 am

Добро утро,милички!Започва нов ден ,така си е,нека да се научим да си ценим всяка минута от живота ,защото не знаем колко минути са ни ,,отпуснати отгоре,, .Ах този малък Франко :) -стана ни любимец със своя чар!Аз също съм имала и кучета/болонка и смес между немска и коли-страхотно изглеждаше/ и котки гледахме,много обичам животните.С времето обаче почнах да клоня към котките,и съм сигурна ,че е защото котето изисква по-малко време :wink: :D .Миленка,дано да стане както ни пожела.Нали знаеш силата на мисълта :thumup: .Лека работа на всички и приятен ден!Маги71 и Маги от Гърция изчезнаха ,дано да са добре :thinking: .

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет ное 15, 2012 11:57 am

Добро утро, мили приятелки!

Благодаря за кафетата, прекрасните пожелания, мъдрите думи!

Днес се навършват 3 години от както мама ... щях да напиша "не е сред нас", но това не е вярно. Тя постоянно съпътства всяка крачка от моя живот, няма никаква разлика с чувството ми и отношението ми и докато беше жива. Не знам колко от вас знаят какво е да останеш без майка, пожелавам на всички много късно да го разберат. Моята майка ми беше всичко - приятел, довереник, най-големия ми поддръжник, човекът, който безрезервно стоеше на моя страна, независимо, колко и какви зулуми вършех. Тя се възхищаваше на всяко мое начинание, тя беше движещата сила зад всяко мое действие - да наготвя манджа - ще звънна на мама да се похваля; да защия копче - мама ще ми се възхити. А когато нямах желание, когато ми беше тежко, тъжно или депресивно, тогава мисълта, как ще зарадвам майка ми, ако успея да се вдигна на крака, ми даваше силата да се изправя. Ако не съм се пазела от разум, пазех се от обич към нея и признателност към нея, и за да не я заболи от моята болка. Внезапната й смърт така ме покоси, че не успях дори да си отида до България за погребението й. Натъпкана с разни транквиланти, постоянно под лекарско наблюдение, сега почти нямам спомени от дните около нейната смърт. Знам, че настоявах да съм в къщи, че постоянно говорех с брат ми, а когато ми каза: Како, всичко свърши, разотиваме се. ... от там се срутих нацяло. И до ден днешен не съм се върнала в България. Мисля, че и никога не бих успяла - да вляза там, където всяка вещ беше поставена от нейната ръка, а нея да я няма.... Това би ме убило.

Споделям с вас всичко това, за да задържа спомена за нея. Мислех, че съм способна да говоря за нея, без да се разплача, но.... Липсата е толкова осезателна, така ми липсва да усетя огрубялата й ръка да ме милва по лицето, докато съм склонила глава в скута й... Винаги и навсякъде да съм силна, тя беше човекът и мястото, където можех и да съм слаба, да съм аз.

Прекарвайте с майките си времето така, че когато един ги няма, да имате много и само приятни спомени. Отнасяйте се към тях така, че когато един ден ги изгубите, да не ви раздира покаяние за лоши думи и недостойни ситуации...

Аз сега отивам да меся хляб и да раздам на комшиите. Ще гледат пак странно, ама това е.

На вас бих ви предложила почерпка тук за мамин заупокой, но не искам да се кича с чужди снимки. Като направя моята подавка, ще снимам и тогава ще ви подам и на вас :)

Дано близките ни, които не са сред нас, моите и вашите, и на всички хора, майка ми, а и баща ми, дано са на място, по-добро от този свят и Бог да не ги съди строго за прегрешенията им, волни или неволни! Амин!

А ние трябва да ценим живота и да го живеем достойно. Представете си, един ден нашите деца да нямат да кажат хубава дума за нас...? Ужасна представа! :) Затова трябва да си даваме зор и да се борим, да сме човечни и полезни, за да оставим спомен след нас :) :love:

На всички един чудесен ден! Чудесно е, че сме способни да ценим и да обичаме! Да помним и да сме признателни! И да се радваме на красивото, чистото, веселото :) :love:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет ное 15, 2012 12:41 pm

Рали, светла памет на майчицата ти.....
Изображение
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
luda_jaba
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 18
Регистриран на: ср сеп 29, 2010 7:26 pm

Мнение от luda_jaba » чет ное 15, 2012 12:58 pm

Рали, пожелавам ти сила, смелост и дихание с пълни гърди през всеки един ден от този прекрасен живот

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » чет ное 15, 2012 1:17 pm

Здравейте, мили :hug:

Днес от рано се опитвам да пиша, но все ме прекъсваха и така и не успях да пожелая хубав ден :)
Сега останах за малко самичка (децата са на двора, понеже напича и е приятно навън) и сядам с вас... Попаднах на Рали и ми стана много мъчно - понеже майка ми не е до мен, понеже отношенията ни не са такива, понеже съм чувала, че се гордее с мен, а никога не ми го е казвала (дори напротив- винаги ще се намери с какво да ме укори- въпреки възрастта ми), понеже се стремя да бъда за децата си майка като майката на Рали...
Рали, и аз бих писала "лека и пръст" , ама най-добре да пожелая на теб да не я забравяш никога.

*********************************************************
На мама

Опитвам се
да не мисля за теб като за спомен,
затова те сънувам в движение
и все пътуваме за някъде, мамо,
и имаме цялото време за себе си.

Аз не бързам както преди,
днес всички сънища са само за тебе,
ето - влакът спира и слизаме там,
където има поляна с много звезди
и имам ръката ти, а ти си някъде в мене.

Не, не плача, окото ми нещо сълзи,
от прашния път ще да е, този път,
който през сърцето върви
и не бива да спираме в тези следи,
в които болката първа умира.

И имаме време за още усмивки,
преди утрото да те е взело при себе си.
***************************************************************

Хубав ден на всички:) Нека пожеланието на Миленчето се сбъдне:)
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » чет ное 15, 2012 4:17 pm

Време е за следобедно кафе- моят малък хубавец спинка още и съм с вас :)
Вместо кафе поднасям горещ шоколад (обожавам) и един сладкиш, на който попаднах (ако някой има представа какъв е да ми каже, че ми хареса- вижда ми се лесен и интересен) :wink:

Изображение
Изображение
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » чет ное 15, 2012 4:40 pm

Здравейте мили приятелки!
Ани, черпя се от твоята почерпка, пийвам си шоколад, за което благодаря! :love:
Рали, напълно те разбирам, знам какво ти е на душата и сърцето. И аз миналата година загубих майка си. Такава огромна мъка не бях изпитвала в живота си. Прибрала съм всички нейни снимки, няма некролози, не мога да издържам да ги гледам и когато ми е много мъчно, изваждам нейна снимка и си плача. Като че ли не е вярно, че времето лекува, поне аз така го чувствам. Рали, нека винаги да са с нас нашите мили майчици, дано са на по-добро място.
Извинявайте, мили приятелки, ако съм ви натъжила :love:
Хайде и от мен по едно следобедно :coffee:
Изображение
Приятна вечер милички :night: :wine:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет ное 15, 2012 8:35 pm

Благодаря ви , мили приятелки, за съчувствието и добрите думи!

Верче, кураж, мила! Споделяй си ей така и ще ти олеква за известно време :) Нали за това са приятелите :wink:

Ани, днес следобед като видях какаото, веднага си сварих едно! С много захар за нервите :D

Аз да ви подам сега обещаната почерпка


Изображение

Изображение



хайде приятна вечер :love:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет ное 15, 2012 8:49 pm

Рали, мило момиче - нека Бог да прости милата ти майчица :hug:
Ти винаги ще носиш в сърцето си спомена за нея и ще си я обичаш. Затова се казва, че един човек е жив, докато има кой да си спомня за него :love:

Верче, съчувствие и на теб миличка :hug: И при вас стана толкова бързо всичко :(

Ето за това нито за миг не се замислих миналата седмица, когато за 3 дни два пъти си ходихме до село на 100 км да вземем родителите ми за тържеството. За тях това си беше едно прекрасно преживяване, което с радост им поднесохме :love:

Нека обичаме и уважаваме всички хора около нас - и близките ни, и всички останали. Защото както неведнъж сме си казвали "Колкото повече даваш - толкова повече получаваш" :)

Топла и спокойна вечер на всички :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена