Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Sirena » вт дек 04, 2012 8:06 am

Добро утро :D
Падна вече първия сняг и дъжд отгоре, сега и ако го стегне довечера като се прибирам трябва да връзвам кънките :wink: с моя счупен крак вървя като японска гейша :D
Но вече съм в службата и сядам на кафе с вас
Изображение
Дидка, ама Зарко за Коледа наистина ще е на пържоли, браво на младежа :clap: само ти гледай докато той спи да си почиваш.
Хайде лек ден и внимавайте в хлъзгавото
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » вт дек 04, 2012 8:51 am

Пак съм тук..Добро утро отново!Мдааа честит първи сняг :D !Нека да ви поднеса и аз кафе и бисквитка,да ни е сладък деня!Лека работа ,милички!

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » вт дек 04, 2012 10:55 am

gorest tcaj.jpg
Добро утро......мммм .......мирише на зима.....да ви е честит първия сняг и разбира се да не започнат проблемите отначало .......НАТАЛКА,внимавай ,разсмя ме сутринта. :D Всяка година ,в началото на зимата всички,които са отговорни за почистване на пътищата ,твърдят ,че са готови за работа при зимни условия и.......всяка година снега ги изненадва.Дано тая година ,проблемите не започнат с първия сняг и дано тая година ,зимата е по-лека .....и по-мека :) ДИДКА, наистина ти е трудно ,нямаш нужната почивка и от друга страна Зарко ,да е жив и здрав си иска своето ,но здрава да си почивай си ,когато имаш възможност ,всичко в един момент ще се нормализира ....Аз,също съм прекарала много трудни моменти в БГ.и до болка ми е познато това,което споделяш ....някога си мислех,че съм безсилна за много неща в живота.....но действителността показа точно обратното ....Животаю е колело и се върти,миличка ,идва Коледа ,помоли се и вярвай силно в теб !Весел и успешен ден на всички, :chef: :) :) :)

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт дек 04, 2012 12:07 pm

Почитаме Св. Варвара Изображение

На 4 декември имен ден празнуват всички, които носят името: Варвара (означава - чужденка)



Света Варвара е християнска великомъченица, родена в края на 3 век и починала през 305 или 306 г. Паметта й се почита както в православната църква, така и в католическата на 4 декември.




В православието Св. Варвара се счита за покровителка на починалите от внезапна смърт – които са нямали време да се покаят и причестят. В Полша денят на Св. Варвара е един от най-уважав аните празници, обявен е и за Ден на миньора, тъй като светицата се счита за покровителка на миньорите.




У нас празникът се е почитал сред народа с преплитане на езическите и християнските обичаи. В някои райони на страната Света Варвара се е считала за покровителка на децата от болести, по-специално от дребна шарка, и хората я наричали "Баба Шарка". Жените месели и раздавали за здраве "къпани" питки (омесеното тесто първо се вари, докато изплува на повърхността, а после се оформя на питка и изпича). Питките се намазват с мед за омилостивяване на светицата и "баба Шарка". В Добруджа, вечерта срещу празника приготвят трапеза за "баба Шарка", на която поставят паничка с мед, медена питка, съд с вода и пешкир. В Западна България на празника деца палят огън на кръстопът, на който варят леща и изяждат по няколко зрънца. След това прескачат по три пъти огъня и вземат по една главня от него. Лещата и главнята се пазат като лекарство против дребна шарка. Друг обичай е да се вари боб и да се слагат по няколко зърна на коляното на детето и то да ги изяде без ръце. В други райони Света Варвара се почитала като покровителка на домашните птици.




Празникът се наричал още Женска Коледа, тъй като девойките се пременяли, обикаляли домовете и пеели песни за здраве. В някои краища Св. Варвара е приета и за покровителка на домашните птици. Също така в отделни региони от рано сутринта по къщите обикалят дружини от девойки, облечени с нови дрехи. Те благославят стопаните и пеят обредни песни за здраве и плодородие. Момите се наричат варварки, а самият празник - женска Коледа, защото в него участват само момичета. Някъде три, пет или седем деца отиват на бунището като носят на гърба си дърва и боб. Там те го варят и го оставят "за баба Шарка". За здраве и за омилостивяване на болестите жените месят пресни погачи, приготвят и обредно вариво и го раздават. Празникът е неделим от комплекса Сава и Никулден, както и от предхождащия го Андреевден. Този ден е имал и гадателна насоченост в обичаите – по седенките се извършвали гадания коя девойка за кой момък ще се омъжи. В българския фолклор, за обичаите съпътстващи празниците на Света Варвара, Свети Сава (5 декември) и Свети Никола (6 декември) има поговорка: "Варвара вари, Сава пече, Никола гости посреща"
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт дек 04, 2012 12:33 pm

Здравейте!
Честит ни първи сняг! Тук във Варна никакъв го няма, вече се стопи, но всеки пак видяхме побелелите покриви сутринта :D .
Да е живо и здраво името на всички празнуващи :wine: :flow1: :flow2: :flow1: !
Аз пък ще ви почерпя за здравето на мама - днес тя има рожден ден.
Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт дек 04, 2012 12:48 pm

Миленче, честит празник на майчицата ти, нека е жива и здрава и дълги години да сте си опора и радост
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт дек 04, 2012 2:40 pm

:clap: Привет,прекрасни мои момичета,сега се прибрах от малката ми дъщеря - снощи не ме пуснаха да си тръгна,малкото слънчице на баба се вкопчи и не пускаше - това е обич.Първо искам да да дам кураж на момичетата от Варна -не се плашете,това е природата срещу нея не се върви - запазете самообладание и да се помолим да не се повтаря.Искам от сърце да ви благодаря за невероятно топлите и сърдечни приветствия по повод моето завръщане,благодаря ви милички,обичам ви.Рали,ти си....нямам думи,браво мило момиче,много си креативна и резултатите са налице,само така, напред и нагоре. :winkiss: :giflo1: Миленка,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на твоята скъпа майчица - да ти е жива и здрава и много щастлива със вас :happybd: :gift: :cake:.Милички,тепърва ще ви пиша за това пътуване,засега ще ви кажа - имам чувството,че попаднах в друго измерение - невероятна,автентична красота,нищо натруфено - много семпло и привлекателно е построено всичко,просто естествено и грабващо окото,а хората - мили и внимателни,задължително те поздравяват,усмихнати,приветливи,веднага се сетих за много хора,които,като ги поздравиш го правят някак по принуда и неохотно - просто така,защото са сърдити на целият свят,а от позитивните гърци ми беше толкова хубаво,леко.Поканиха ни на две места на вечеря - съответно българи,всичко беше на ниво докато не започнаха оплювания по адрес на други,опитах се да насоча две момичета в правилната посока - доброто ражда добро,злото ражда зло,но уви,нагласата ни е такава,да се топим и правим лошотии едни на други - тогава им разказах за всички вас - за топлината и сърдечноста в ежедневните ни отношения,гледаха ме като извънземно същество, в края на партито едното момиче ми каза,че ще запомни това,което съм й казала и ще опита с добро - стана ми адски приятно,дано момичето успее,ще се почувства по друг начин,сигурна съм.Сега ви пожелавам много щастлив и приятен ден. :hug: :flow2: :hug:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт дек 04, 2012 3:07 pm

Добър ден, милички-сладички! :love:

Седнате да си поемете дъх и да се видим за малко :)

Изображение

Благодаря на всички за честитките и пожеланията! :love: :winkiss: :heart:

Танче, нещо не разбрах, писала си в 5.00 часа, а казваш, че си се успала :thinking: Аз по него време лягам, мила :D

Наталка, смях се с глас, като си представих тебе в ролята на гейша! Остава само да се белосаш и червосаш като тях и да си забиеш моливи във фризурата... :wink: :D :wink: :D Това е супер идея за наближаващия карнавал :thumup: :thumup: :thumup:

Дидка, съчувствам ти, че сама се занимаваш с отглеждането на детето... И аз отгледах моя син сама през първите години от живота му. А той беше един ревльо - то не бяха колики, не беше чудо, а като отминаха те - глезене, после зъби, после не знам какви още причини - три години го носих на ръце и на хълбок, гръбнака ми се изкриви! Дори влизах с него да се къпя, че имаше прозорливостта да се събужда точно когато съм сапунисана под душа и да пищи от обида, че е оставен сам :roll: ! Така че, мило, знам точно какво ти е! Но за твое успокоение мога да ти кажа, че много майки, които са си със съпрузите, също будуват сами нощем - дали защото мъжете трябва да се наспят за работа, дали защото децата като страдат, си искат майката и не приемат никой друг да ги утеши, дали защото мъжете се чувстват неотговорни за тази част от грижите... винаги майките са тези, които бдят и не спят! Затова и майката заема най-специалното място в сърцето и живота на един човек :love: Гледай да не робуваш на къщната работа и да лягаш да си дремваш винаги, когато Зарко спи. Работата в къщи край няма, но твоето здраве и твоите сили имат. Гушваш си детенцето и спинкаш с него, и без друго това са едни от най-сладките общи моменти!
Сещам се за един случай от моите будни нощи... Патрик беше на около година, спеше в леглото при мен и ставаше по 100 пъти на нощ ту да пие мляко или вода, ту да си играе с мен, ту да плаче според мен тогава само и само за да не ме остави да спя :wink: Аз четях книги в леглото и имах навика постоянно да дъвча дъвка, а като се усетех, че заспивам, я вадех от устата си и я оставях нехайно на нощното шкафче. Така една сутрин Патрик се събуди и взе да ми отваря клепачите с пръстчета, но аз бях толкова гроги, че трябва да съм задрямала отново. По едно време се събуждам, а детето слязло от леглото, можеше само да пълзи тогава, седнало на земята и си играе с пантофите ми. Лошо няма, взех го под мишница и се запътвам към банята, а там направо ме удря гръм: цялата ми коса, която беше дълга до кръста, омазана и залепена с дъвка! Ама цялата! То дъвкало детето и правило конци, и ги лепило на главата ми, а аз преуморена - спя ли, спя... С шапка отидох до фризьора, но нямаше какво да се направи, остригаха ме с машинката на 3 см! :D :D :D :D :D
Кураж, миличка, после ще се сещаш с умиление за това време :wink:

Миленче, честит празник на майчето ти, да е жива и здрава, да е с теб още много, много време!

Изображение

На всички желая приятен, спорен ден! Да ви се случват само хубави неща!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт дек 04, 2012 3:10 pm

Кате, писали сме заедно! :)

Радвам се, че отново си сред нас!

Едно какао и за теб :love:

Приятен ден, миличка! :winkiss:

Изображение
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » вт дек 04, 2012 3:55 pm

Здравейте момичета!Отдавна не съм писала ,но за съжаление летният сезон винаги е много натоварен!Рали ми каза за срещата във Варна.Ще направя всичко възможно да дойда и да се запознаем официално :) А ако случайно Бургаска група се събират там предполагам ,че няма да има пречки :tongue: .Често влизам да поглеждам новите рецепти и доста от тях вече са пробвани.Сега зимата ще имам повече време и с удоволствие ще изкарвам част от деня във вашата компания :thumbsup: .Рали ,благодаря за добрите отзиви за магазина и труда ми :hug: Радвам се ,че ти харесва.Относно дизайна не е дизайнерски ,а мой проект и благодарение на една старозагорска фирма ЕЛЕРОН се получи както беше в главата ми ,за което съм им безкрайно благодарна.Малка Мери ,вече е малка госпожица :love: Много весело дете е да не чува дявола!Не дели хора,общува с всеки.За година и половина почти не съм я чувала да плаче :thumup: Много е щура и най важното - единственото ,което и задържа за по-дълго време вниманието като играчки са кухненските принадлежности :thumbsup: специалитет са и супите :tongue: Все пак е форумско бебе :D Та на кратко това е .Като решите кога и къде точно ще е събирането ще направя вс възможно да се присъединя :hug: На всички желая лек ден и положителни емоции :giflo1:
http://www.radikal.ru]Изображение


Заключена