Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от milena75 » ср дек 12, 2012 10:10 am

Здравейте!
Да се присъединя и аз към недоспалите :wink: . Снощи с мъжа ми се заприказвахме и докато се усетим - станало едни часа. Тъкмо решихме вече да си лягаме и едно малко човече се показа на вратата с възглавницата и юрганчето си - изплашило се милото от гръмотевиците и пристигна при нас. Веднага пратихме таткото да спи в нейната стая, а ние се успокоявахме още известно време. На сутринта и тримата едва станахме.
Наталка, докато отидеш на лекар мога да ти препоръчам да си направиш компрес от тетра или просто да си потопиш пръста в чаша с отвара от нея и да го подържиш така 15 минути. От опит знам, че много помага. Все пак трябва да отидеш на лекар, защото наистина ако има счупена кост можеш да си навлечеш доста неприятности.
Бони, оправяй го това ухо, че те чакат важни почивни дни, трябва да си здрава и в настроение.
Рали, ти си знаеш какво ти е на сърцето, но все пак ми звучиш малко поуспокоена.
Днес чакаме хубави новини от Дианка, нека да й изпратим цялата си положителна енергия.
Всички имате поздрави от Дидка, има проблем с интернета, но скоро ще е пак с нас :) .
Кате, и аз като теб хуквам по задачи, а после трябва да прибера детето от училище.
Желая ви лек и успешен ден!


Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » ср дек 12, 2012 10:44 am

Здравейте, милички :)
Тези дни не намирам време изобщо, но пък си мисля за вас :)
Рали, прочетох какво преживяваш- наистина е грозно, но не отстъпвай- намерила си човек, който те прави щастлива и не си помисляй да го оставиш. Мислили ли сте за варианта да се преместите по-далеч от майка му (доколкото разбирам живеете дооооооста близо)? Вярвам, че всичко ще отмине, но е ужасно да се изиграват такива сцени пред деца. Кураж, мила :hug:
Кате :winkiss:
Наистина и Дидка липсва- дано да са здравички двамата със Зарко :heart:
Бони, оправяй се бързичко, че те чакат веселби във Варна. Да гушнеш всички момичета от мен :hug: :winkiss:
С Дидка тук за нас е по-лесна телефонната връзка :wink: Само жалко, че не сме по-близко една до друга :)
Миленка, не можах да ти честитя студентския празник, но знаеш, че ти желая най-доброто :winkiss: :giflo1:
Пети (МАНИ), не знам дали ме помниш- и аз родих малко след теб. Бяхме си писали и на лични. Моят малък мъж вече е на 13 мес. и е голям веселяк също като твоята принцеса. Да ти е здравичка и да расте щастливо дете :dancing: . Разгледах и магазина- чудесен е-поздравления :bravo0: , няма да пропусна да го посетя при идването ми в България :)
Изображение
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср дек 12, 2012 11:05 am

Миленка,много сладко си описала за появата на малкото човече,спомням си как моите куклички,като бяха малки,все идваха при нас - миличките,търсят закрила при мама и тате,много са трогателни дечицата в такива моменти,идваше ми да ги гушкам и притискам силно към себе си,за да усетят,колко много ги обичам. Ани, толкова се радвам,като видя,че си писала, искам да ти кажа,че на връщане от Гърция семейство - грък и българка,ни поканиха да пътуваме с тях,с кола, разказах им,че имам приятелка близо до Патра и много бих искала да я видя,гърка ми каза,че е от тоя град и ни предложи да ни закара до вас,но уви, грешката е моя,не взех никакви координати от теб и нямах никаква представа къде да те намеря,но моята прекрасна Стаси ми обеща,че ще ти гостуваме в по -благоприятно време, знам,че ще се срещнем мила Ани. :winkiss: :giflo1: :winkiss:.Всичко добро милички,хубав и спокоен ден. :hug: :zwyncheta: :hug:

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср дек 12, 2012 11:52 am

Веселушки, напомням за срещата във Варна
16.12.2012г. в 10,00 ч. в сладкарница "Неделя" до Маг драйф
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » ср дек 12, 2012 11:57 am

ПРИЯТЕН ДЕН МОМИЧЕТА
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср дек 12, 2012 1:11 pm

Здравейте отново :)

Спря да вали сняг... Аз пих кафе, подготвих една торта, сега сяднах да ви видя и да ви кача обещаните снимки ;)

Миленка, много мила историйка с вашето момиченце... Представям си колко е сладка :)

Танче, как си днес, мила? Как е съня? Кажи ми ако искаш на лични адреса си, имам страхотна билкова смес, ще ти изпратя.

Катенце, сладуранче, приятен ден!

Ани, благодаря ти за съпричастието, мила!

Да, по-добре съм днес! Снощи заспах сравнително рано, нали бях недоспала и ревлива, увяхнах към 24 часа. И се събудих рано-рано, в 6 часа се бях наспала :D :D :D Настроението днес е добро. Доста говорихме с Филип, той е наясно, че аз от безизходица вече подхвърлям идеи от рода на временна раздяла и т.н. Да, майка му на Филип живее на практика в нашия двор. Когато купувахме къщата имахме надежда, че тя ще се оправи и ще може да се живее. По-точно за Филип беше важно, тя да види какво той и предоставя. Това е един известен психологически феномен - деца, които са били малтретирани и никога не са чули блага дума, правят най-големи жертви за родителите си. Защото цял живот се стремят към признание и поне един път да чуят Браво. Приплаква ми се докато го пиша това! Да измъчваш едно малко дете, да го пребиваш, да го унизяваш, да го засрамваш пред хората... що за звяр трябва да си? Всяка от вас може би е виждала сцена я на филм, я на живо, как майка като удря невръстното си дете, то милото пак към нея ръчички протяга... С възрастта това протягане на ръчички става символично, като се изразява в неимоверни жестове, жертви и т.н. Така беше и с Филип. Той я взе да живее тук, не само нея, а и баща си, и най-възрастния си брат, който е роден с някакъв проблем на сърцето и ЦЯЛ ЖИВОТ само лежи на хълбок, ругае и паразитира, ходи по публични домове и не върши за 2 пари работа. Филип ги настани в една пристройка в двора, близо 90 квадрата. Ох, мили Боже, какъв таралеж в гащите! Майка му обикаля и оплюва, крещи по цял ден, полива цветята ми с оцет, обира ягодките, малинките, боровинките и хрантути с тях дебелия си паразит в къщи, децата не успяха една ягодка да хапнат! Никога нищо не прави, не е измела двора нито веднъж! А мъжът й - той е изцяло на нейните грижи, а дебелака Нико му е настойник. Никой никога не го е виждал дядото - не го извеждат, само му крещят. Когато дойдат гости, тя се нахвърля като баскервилското куче да им крещи, че това била нейната къща. Тя се подписа като гарант на Филип, но е толкова проста, че дори не е разбрала какво е подписала, а мисли, че къщата е нейна!!!
Ние се опитваме сега да ги изгоним от тук. Може да е подло, може да изглежда ужасно, да изгониш трима човека - тя е на 73, мъжа й и той, че и болен от 10 години и инвалид, сина и също инвалид. Като чуе човек така историята, ние сме буквално зверове. Но тя има пари - събира от 22 години по 500 евро на месец от Филип, уж да му ги пести, а сега той като си ги поиска да купи къщата - тя се обърна и каза, че тези пари били, дето тя му перяла и го хренела през годините!!! Като се има пред вид, че от младеж го е заплашвала, че ще се самоубие, ако той се изнесе да живее самостоятелно! Така Филип е бил принуден да остане при нея и ги е издържал тримата плужеци, качени на гърба му! Това са близо 120 000 евро, които тя просто му открадна! А тя ими още около 200 000 в банката. Т.е. не би останала на улицата, би могла да си купи къща или да живее цял живот под наем.
Да, опитваме се да ги махнем от тук. Те са и месита, сигурно сте чували за тази вид болест, дето се зариват в боклуци и не са способни да изхвърлят нищо. При нея не е в най-острата форма, но видимо.
В двора мирише на депония, тя крещи, ругае, обижда, напада гостите ни, тръгна собственото си внуче да изгони от двора, защото я дразнело! Тя внуче нямала, това било незаконно родено копеле! Едва удържах Клаудия да не я удуши, а после тя горката да пострада заради това психично болно същество!
Да, опитваме се да ги изгоним и ще сме най-щастливите хора, ако успеем. Защото дори наемателите използват нейното поведение и само един ден да няма работа, почват да роптаят, че това било заради нея, че тя прогонвала клиентелата, ще щели да искат да намалят наема... Много е напрегнато! Чакаме съдът да насрочи дата за делото. И ако стане, ще ви поканя всички да ми дойдете на гости!!!!!!! Ще си прекараме чудесно и най-вече с отпуснати сърца!!!! :love: :love: :love: :love: :love:
Дано даде Бог да се възцари спокойствие!

А сега обещаните снимки :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » ср дек 12, 2012 2:29 pm

Кате, съжалявам, че сме изпуснали такава възможност- щеше да е чудесно, но се надявам скоро да се появи друга- щом Стаси е обещала. Къщата ми, въпреки че не е огромна, а само голяма, може да побере доста добри и весели приятели- така че, който иска е добре дошъл.
Рали, прекрасни снимки- ние тук нали си нямаме сняг и за моите деца снега е прекрасно чудо, но най-прекрасни са детските личица. Рали, от кой край е Филип? Идвали ли сте тук (в Гърция)? Имаш право за онзи феномен (чела съм), но идва момент, в който детето слага край на всяка връзка с такива родители. Дано за Филип този момент настъпи по-скоро.
При нас сега е времето за обяд затова ставам :)
Целувки на всички
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср дек 12, 2012 3:08 pm

Ани, мила, права си... Щом детските личица греят, студа дори не се усеща :) :heart:

Филип е роден тук в Кьолн и не е бил често в Гърция. Родителите му са родом от Тесалоника. Доколкото знам притежават там все още някакви имобилии, които са дадени под наем. Филип не е бил често в Гърция, а малкото пъти все по островите. Само миналото лято ходи до Тесалоника да оправя едни документи и беше много потресен - от мръсотията, от манталитета, от това, че роднините реват по телефона, колко бил зле живота, а той като беше там е видял, че всяка нощ излизат, че по кафетата висят, че най-модерните телефони имат и.т.н. Аз никога не съм го придружавала до Гърция. Дори вчера си говорихме, че брат му иска да сключи църковен брак в Тесалоника,и че той ще трябва да отиде без мен - аз не летя, а с кола ... не мога да ида до Гърция, а да не ида в България, не бих си го простила. А за България още не съм готова психически... :ooppss: Така че Гърция ще ме почака още някое време :wink:

Ани, Филип няма никакъв контакт с родителите си, освен чрез адвокат, във връзка с опитите да ги накараме да се изнесат. Той е непоклатим в решението си никога повече да няма с тях :thumup:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср дек 12, 2012 3:13 pm

Ех, Рали, сложна ситуация. От такова заболяване страдаше свекъра на моя приятелка, живееха заедно, с камиони изриваха боклуци и той пак ги събираше. Така изкараха 5-6 години, а тя милата с 2 деца - ужас беше, докато стареца се спомина....
Дано всичко при вас мине благополучно и обстановката се разведри.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср дек 12, 2012 9:12 pm

Мила АНИ, от това,което си написала лъха толкова сърдечност и мило поведение,благодаря ти от сърце.Лека и спокойна нощ. :winkiss: :night: :winkiss: :hug: :flow2: :hug:


Заключена