Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от ivkaa75 » чет дек 20, 2012 7:16 pm

Здравейте слънчеви момичета :)
Едно голямо благодаря на Бони,Катето,Наталка,Дианка,Миленка и Рали
за прекрасните пожелания към Пламен :hug: :hug: :hug:
Той още не се е прибрал пътува очаквам го в късните часове,но да се прибере
жив и здрав,а празника е най-лесен,притеснява ме и друго утре синът ми тръгва от Варна
4 момчета са с кола,казвам им да изчакат,ама луди глави дано ме послушат,
нищо няма да им стане два -три дни да отложат,ето това е моето ежедневие
в притеснения,но няма да ни е сладък живота,ако ги няма и тях :)
536492_440620045994259_533950825_n.jpg


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет дек 20, 2012 9:03 pm

Тук съм - мърдаме под снежното покривало :wink:

Дианка, благодаря ти за загрижеността :hug: :hug: :hug: Не се тревожи миличка, с височината отдавна съм свикнала и дори ми е приятно да виждам 2/3 от града пред себе си, а в далечината и Гюргево :tongue: Тук града е разчистен, сутринта отидох на работа с маршрутка, а тази вечер си ме прибраха. Главните улици са изчистени до асфалт, има и заснеженжи, но са опесъчени. Между блоковете и в малките улички е по-сложно, но там и хората са наспирали кой където свари и после друг им е виновен. Чистят и с малки подвижни машини, но стига да няма коли. И снега вече спря да вали, и вятър няма, така че да се надяваме, че лека полека ще се почисти. През нощта между другото непрекъснато бръмчаха снегорини насам-натам.

Ивка, дано Пламен се прибере безпроблемно :thumup: А момчетата все пак се опитайте да убедите да тръгнат с влак - най-сигурно е. Ние успяхме - и от двете дестинации ще си дойдат с влак, макар и в неделя. Дано всички пътуващи да пристигат безпроблемно :thumup:

Меги, Миленка, дано по-бързичко да ви отпусне снежния капан :roll: Ние тук сме свикнали - и лете, и зиме все сме на max :wink:

Пети, до Коледа прогнозата е благоприятна - дано успееш да се прибереш у дома при малката принцеса :love:

Рали, какво стана с ремонта - стана ли тавана :?

На всички ви желая топла и уютна вечер и много, много обич :love: :heart: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет дек 20, 2012 10:38 pm

Иве, какво стана, мила? Пристигна ли Пламен? Дано не тръгнат момчетата, дано са разумни!

Бони, това е положението сега:

Направихме дупка в тавана, за да направим диагноза, да видим, защо мазилката се издува и става на мехури. Оказа се, че тавана е от УБС, и е захванат от долната страна на напречните греди, които имаме и в хола. На горната страна на гредите беше положен втори таван, от летви. Разстоянието между двата беше натъпкано със стъклена вата. Явно за топлоизолация. Обаче гредите имаха лекета от мокрота. Филип беше на работа и ми каза аз да съм вземела решение. Аз се кекнах на покрива, повдигах пробно керемиди и стана ясно, че не са изолирани отдолу, нямаше тази специална хартия. И какво да правя, взех решение да се махне абсолютно всичко, да се изолира покрива непосредствено под керемидите и да не се прави таван, а да се спечели височина и да се сложат платките директно на покрива, да се измажат и боядисат.

На заден план се вижда как е махната издутата мазилка. Това беше снощи.
Изображение
Начало на акцията по отстраняване на тавана
Изображение




Изхвърлихме 3 кубика УСБ и 13 чувала стъклена вата. Боде ми очите, сърби ме цялото тяло, въпреки, че бях с очила, с дълги дрехи и с маска за дишане. И помагах само да ги носим, не съм работила!!!

Сега изглежда така:
Изображение

Изображение


Тук може да се види, как е капала вода от керемидите. Точно до кабелите с тока има петна от вода :eeek:
Изображение

Изображение


Момичета, с този сняг сте много коледни и направо ви завиждам ... Естествено дано не спре тока и да няма неприятности, дано всички са разумни и не се случват лоши неща! Но е много красиво!

Утре момчетата ще дойдат за последно, ще изолират покрива и си тръгват за БГ. Ще продължат да работят на 07.01.13, живот и здраве :)

На всички лека нощ и много целувки :)
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет дек 21, 2012 4:29 am

559190_461484170559707_1538373377_n.jpg
Добро утро момичета,
чакам ви с горещо,горчиво и ароматно кафенце
в последният работен ден :)
Пламен се прибра снощи към 23:30.
Ралка,радвам се,че сте намерили от къде идва проблема,
вярно много работа ви чака,но поне сте го решили :thumup:
Бони,хайде поднеси една хубава мелодийка така предпразнична :)

Всичко край нас се мени постоянно!
Всеки ден слънцето огрява един нов свят!
Днес някъде ни очаква съкровище Може да е лека усмивка,може да е голямо
завоевание,няма значение!Животът се състои от малки и големи чудеса!
Нищо не е отегчително всичко се променя за миг!
Отегчението не е в света,а в начина,по който ние гледаме на него!Благословен ден!


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пет дек 21, 2012 5:54 am

Ивка, със закъснение, но от сърце изпращам моите най-добри пожелания послучай именния ден на съпруга ти! Радвам се, че е успял да се прибере.
Рали, хубаво е, че сте намерили проблема. Малко повече труд ще е, но важното е, че ще е добре направено и няма да има проблеми занапред! Сега разбирам защо мъжът ми държи всичко старо да се смени и направи с качествени материали.
Хубав ден и дано снежните виелици спрат!
Поздрави на всички!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет дек 21, 2012 7:22 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/D__kV5CrU4k[/youtube]

Добро утро :zwyncheta:

Ивка, благодаря - и аз сядам набързо с моето кафе :coffee: Днес ми е последния работен ден за тази година - на края на света :wink: Радвам се, че съпругът ти се е прибрал благополучно у дома, дано така се прибере и момчето ти :thumup:

Рали миличка, пак сложнотии са се задали, но по-добре че сега откривате проблема и го решавате из основи. Ще стане всичко, но сега през зимата са трудни тези ремонти. Щом е започнато, няма начин - ще стане :hug:

На всички желая хубав ден, с много слънчеви усмивки и прекрасно настроение Изображение

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет дек 21, 2012 8:20 am

Добро утро,Ивка,Бони,ще пийна :coffee: с вас и ще се приготвя да отида до личния - за лекарствата,идват празници,почивни дни.Ивка,радвам се,че Пламен се е прибрал благополучно,дано и синчето успее :thumbsup:.Бони,няма край на света мила,има ново начало,а и днес пристига астрономическата зима - имам чувството,че е тук поне от три месеца,друго си е топличкото.Рали,голям проблем се е отворил при вас,но ти толкова упорита и прецизна,че със положителност знам крайният резултат какъв ще е. :thumup: Йоанка,видях,че си писала,как е при вас,приготвяте ли се за празниците,малкият чаровник помага ли в подготовката,децата винаги са в преповдигнато настроение около празници.На всички момичета - успешен,спокоен и много хубав ден. :winkiss: :music: :winkiss: :hug: :hug: :hug: :zwyncheta: :zwyncheta: :eleni: :eleni: :elha: :eleni: :eleni: :zwyncheta: :zwyncheta: :emotshejna: :elha: :emotshejna: :emotshapka: :santa: :emotshapka: :zwyncheta: :candle: :zwyncheta:

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пет дек 21, 2012 8:21 am

Добро утро :)
Банкета свърши и пак сме на линия
Бързам с кафето, че много ми е снощно
Изображение
Рали, добре че сте открили проблема, ама то много работа бе и баш зимата, ужас.
Ивка, добре е че съпругът ти се е прибрал, сега само сина и приятелите му ще мислиш, но и при тях всичко ще е наред, ще се съберете.
И тук като навсякъде се чистят големите улици, малките сами си ги задръстваме. А днес друг парадокс - подлезите чисти, ама снега напрупан отстрани и не се стигат парапетите. Добре, че поне вятара утихна и навън е приятно.
Лек ден и ако света свърши днес утре пак ще де видим :wink:
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет дек 21, 2012 8:30 am

Добро утро :chef:
Ивка, Бони, Кате, Йоанка :hug: :hug: :hug:
Сядам и аз с вас на :coffee:
Изображение
Ивка, честит имен ден на Пламен(извинявайте за закъснението)Да е жив и здрав, да му се множи името! Добре, че се е прибрал благополучно :hug:
Рали, голям ремонт се е задал, но като стане, ще бъде чудесно, жалко само, че е през зимата, на като се започне - става :thumup:
Бони, и на мен днес ми е последен работен ден за годината(на края на света) :thinking:
Кате, дано да няма много хора при личния лекар :thumup:
Хубав зимен ден на всички :hug: :hug: :hug:
Наталка, писали сме заедно :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » пет дек 21, 2012 9:08 am

Добро утро момичета
Два дни не можах да вляза в тази тема защото антивирусната ми програма ме предупреждаваше за вирус
Надявам се че вашите комп са чисти а е бил някой гост Не ги разбирам , но днес влязох
Най напред да ви се оплача Банкета ни на 18 беше близо до предприятието ми и отидохме с колата и я оставих на паркинга
Вечерта ни прибраха и на другия ден зимата връхлетя Паркинга не могат да го изчистят заради вятъра и сега е затрупана там
Дано днес да си я прибера че днес ми е последния работен ден за годината
Рали наистина ремонта е наложителен ,дано нямате такава зима като при нас
Ивка добре че мъжът ти си е прибрал а прогнозите са подобряване на времето и синът да се прибере благополучно
На всички желая приятен ден и въпреки че е мразовито навън да е слънчево в душата
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


Заключена