Как тече денят на Веселите готвачи? - Януари '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
borissova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 79
Регистриран на: вт авг 07, 2012 10:13 am
:: 10 рецепти от borissova
:: 34 снимки от borissova

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от borissova » ср яну 09, 2013 1:17 pm

Здравейте на всички!

Искам да разкажа моята история. Надявам се да помогна на Ивка и на много други хора в подобно положение. Не мислете, че е възможно да станеш поп, само ако дядо ти е владика.
Искам да кажа, че ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ - ИМА И НАЧИН. Майка ми и баща ми са без образование, прости хора. Когато чуха, че искам да уча право - дума да не става. Откъде пари, какво ще стане...ами ако не завърша, ами ако прекъсна, заради финансови проблеми. Баща ми тропна по масата и каза: "Ни майка ти е съдия, ни баща ти е адвокат, къде си тръгнала...?" Ревах, тръсках се...добре, че клетата ми майка беше на моя страна. Няма да забравя думите и никога: "Иди, майче - учи, аз ще прося ако трябва, дрехите ще си продам, но ще те изуча - само не ме предавай. Кандидатствах, приеха ме... майка ми замина за чужбина да трие на хората л......а, за да ми помага. В трети курс баща ми почина. Но ние продължихме. През летните ваканции работех, после в 4-ти курс започнах работа, като чираче в една адвокатска кантора - хем опит да натрупам, щото нямам дядо владика, хем и с някой лев да си помогна. Взех си държавните и преди 2 години се дипломирах. Не мога да ви опиша щастието на майка ми в очите, когато ми връчиха дипломата, разплака се и каза " Ти си моята гордост, предстои ти сложен и труден път - извърви го с успех" Преместих се в София започнах работа по специалността почти веднага /без никакви връзки/. Живея с приятеля си. И двамата получаваме добри заплати в момента и имаме възможност да си позволим, каквото искаме. Надявам се за в бъдеще да покорявам нови върхове.
Разказвам ви това, за да разберете, че когато човек много силно желае нещо..цялата Вселена му съдейства.
Пожелавам си на мен и на всички вас, никога да не сте на мястото на майка, която няма възможност да изучи детето си.
Желая ви здраве, за да имате всичко останало!


По този повод ви поздравявам с една песничка:

http://www.youtube.com/watch?v=B-9HG3PmIko

Откъс от текста:

"В такива дни, аз плахото селяче,
поисках за гимназия пари,
а ти над нашата бедност да поплачеш,
зад кладенеца привечер се скри.
На заранта прегърбена и жалка
с отрязани коси, с подпухнали очи,
прегърна ме и каза: "Препечелих малко,
вземи, вземи парите, сине, и учи!".
"То целият свят е болен, синко. Едни от това, Други от онова. Няма здрав човек на света. Гледаш, тялото желязно, а душата — гнила." /Елин Пелин/


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср яну 09, 2013 2:10 pm

Момичета мили,успокойте се,на никой не му е лесно в живота - кой вече минал през хиляди перипетии,кой тепърва се сблъсква със тях,ако всяка разкаже за себе си тук ще потекат реки от сълзи.Борисова, ти ме довърши окончателно с твоят случай,предизвика в мен спомени,а от там много сълзи,но, не те обвинявам,напротив мила,добре си споделила всичко за да може всеки да си каже - има и много други като мен,горе главата,браво на теб и майчицата ти,много ме трогнахте.Дидка, точно така е, както си описала - криза,която изяжда чувства и помита семейства,но това са изпитанията на времето,а то ще покаже,колко ни струва всичко това.Рали,едва ли ти е лесно и гладко мила,представям си как със зъби и нокти си пробивала път към нещото,на никого в чужбина не му е лесно,това със сигурност го знам.Сега ви пожелавам само едно,но най -важното - да сте живи и здрави,другото ще дойде само. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср яну 09, 2013 2:29 pm

Здравейте!
Ивка, за съжаление във всяка професия има по някой, който да предизвика негативни чувства в околните. За съжаление такава е практиката.И в средното образование уж до едно време са безплатни учебниците, но покрай тях купуваме един куп(неизползваеми и неразбираемо написани) помагала и допълнителни учебни тетрадки, които си ги плащаме скъпо и прескъпо, за да пълним джобовете на някой. Това, което искам да те посъветвам е в никакъв случай да не позволявате да се отказва момчето от ученето. Знам, че ви е трудно, но човек като се стегне и като се поразмисли за всичко намира решение. Все ще се намери някакъв изход - наистина скоро ще почнат да търсят повече работници за летния сезон, има възможности за работа нощем например. Освен това си мисля, че няма да е все така като в началото. И аз имах преподавател в университета, който искаше да си купим учебника му, за да можем да се явим на изпит, но това беше само в първи курс, след това никой не си го позволи. Специалността на Богомил е златна, и друг път съм ти го казвала. Знам, че в началото ще е трудно, но замисли се какво бъдеще ще го чака само след четири години. А как ли ще продължи да живее с мисълта, че е можел да постигне нещо в живота, но не е успял заради безпаричието. Не му позволявай да се отказва. Стискайте зъби и имайте търпение. Убедена съм, че не всички изпити ще се взимат по този начин. Не е възможно просто в едно толкова уважавано учебно заведение да се проявява такова отношение от всички преподаватели.

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » ср яну 09, 2013 2:35 pm

Здравейте момичета и евентуално момчета :) !
Обръщам се към Вас с момичета и момчета, защото независимо от възрастта, ние си оставаме по душа такива. :)
Предния месец направихме визуална среща на съфорумците на Веселия готвач във Варна.
Хубаво е такива срещи да станат традиция. Пък и има и доста срамежливи потребители, за които съм 100 % сигурна , че ни четат и имат желание да се срещнем .
Ние сме от различни градове, направо и държави :) Различни професии, семейно положение , но това, което ни обединява е любовта ни към кулинарията. Хубавото, че живеем в 21 век е наличието на Интернет и естествено Skype.

Говорихме си с Наталия, а тя каза че ще се обади и на останалите за среща на 26.01.2013г. от 10 часа.

И да режем че ще е Среща - Дискусия на тема : Любимото хоби на почитателите на Веселия готвач / аматьори и професионалисти / :D Кое ли е то? :chef:
Можем, освен разговорите за нас и семействата ни , кулинарни рецепти , да донесем и материали за обсъждане : любими кулинарни списания и книги, събирани от нас през годините ,който иска да се похвали с ястия - да покаже и някои непубликувани снимки.
Може пък и някой даже да ни почерпи виртуално, като изненада. Обещавам, да не се облизваме много . :)
Не е казано, че не можем да вземем и част от домочадието - все ще му измислим забавление.

В зависимост от това дали ще има желаещи ,които да се включат и виртуално към срещата чрез Skype, ще изберем и мястото на срещата.
Това е естествено поради факта, че връзката зависи и от бързината и качеството на Интернета. Аз лично ползвам и мобилен Интернет, в някои заведения има и безжичен такъв, но срещата ни няма да е матине, а само на по кафе-пауза :)

Единият вариант, при положение, че има повече желаещи за виртуална среща е : зала / но не компютърна :D :D / с повече технически възможности .
Другият е само среща на кафе в определено заведение.

Моля Ви, ако харесвате това предложение, и има желаещи и за виртуална среща - да се видим и по Skype да прати потвърждението си на лични съобщения, със Skype името си на Наталия - Sirena .
За да не звуча тривиално до....... , но поне 21.01.2013 г.

Надявам се идеята да ви хареса


Потребителски аватар
borissova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 79
Регистриран на: вт авг 07, 2012 10:13 am
:: 10 рецепти от borissova
:: 34 снимки от borissova

Мнение от borissova » ср яну 09, 2013 4:14 pm

Важното е да сме живи и здрави! Сега с пожелание за много търпение, упоритост и късмет ви поднасям следобедно кафе с парченце баклава-
"То целият свят е болен, синко. Едни от това, Други от онова. Няма здрав човек на света. Гледаш, тялото желязно, а душата — гнила." /Елин Пелин/

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср яну 09, 2013 10:19 pm

Лека вечер,мили момичета,приятни сънища ви пожелавам. :winkiss: :night: :winkiss:. Дианка,Ани, обадете се, как сте милички - да не би да имате нарушени комуникации,чакам с нетърпение да пишете,дано всичко е наред. :thumbsup: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » ср яну 09, 2013 10:41 pm

Добра вечер,приятелки!Според мен няма лошо да си споделяме и тъжните моменти,дори напротив.Тъгата е временно и нормално състояние на човека.Така поне твърдят психолозите/бях чела нещо :thinking: такова..хм.. :) /Съгласна съм с това ,че как иначе да разберем когато сме щастливи,на фона на кое ,а!?И в края на краищата така е протекъл този ден,а именно хем е нещо нормално,хем по темата. :wink: :wink: Сега се усмихнете защото.......аз ви казвам :D :D :hug: :hug: Ако не стана така ,дали ще се усмихнете на питиенцата :wink: ?А ако бяха и на живо ехххх :whistle: :whistle: .Всичко дотук ви го поднасям като шега и го споменавам,защото на живо щеше да се разбере по интонацията.Ние сме супер компания,радвам се ,че ви има, и сте тук ,и ви чувствам толкова близки.Аз съм за среща на живо,не че имам против другата.Хайде наздраве и лека нощ.Дано да поспим спокойно тази вечер.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет яну 10, 2013 7:17 am

Изображение

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EeHu6_qf ... 505DA8AD98[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=EeHu6_qf ... 505DA8AD98

Добро утро Веселушки :chef:

Как хубаво ухае прясно свареното кафе :coffee: Хайде да го споделим и изпием заедно :)

Ивка, как сте мило момиче - вчера не си се появявала :roll: Дано песимистичните чувства са изчезнали от мислите ти :thumup:

Малина /borissova/, твоя разказ ме разчуства страшно много и още веднъж показва, че волята и желанието могат да преместят планини. Радвам се на успехите и постигнатото от теб, а пред милата ти майчица - ДЪЛБОК ПОКЛОН :giflo1:

Дианка, Ани, как сте момичета :hug: :hug: :hug:

Желая ви един прекрасен ден и много усмивки Изображение

Рали, вижда ли се вече края на ремонта, оздравяха ли момчетата?
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет яну 10, 2013 8:17 am

Добро утро :D
Как сте, момичета?
Тук е студено, но слънчево и тихо. И на мен ми е слънчево, ама не знам защо, сутринта станах с мерак да вдигна планини, пък то планини няма. Затова направих по кафе и ви каня на чашка :wink:
Изображение
Хубав да е денят ви и бъдете щастливи
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » чет яну 10, 2013 8:32 am

Здрвавейте веселушки!И аз като i4eto3421 започвам да пиша и спирам :confused: Ивка това ,което ви се случва е мн тъжно.Един млад човек да иска да учи и да няма възможност :? В какво се превърна държавата ни ?!Познавам толкова хора на които децата им са на училище заради емоцията,безцелно , а има толкова умни деца ,които нямат възможност.Преди години имахме продавачка от пазарджик. Взех я на работа след мн умолявания - беше ученичка.Обяснявах и ,че не става - а тя ми вика Пете ще ме научиш,трябва да работя.До година имам бал.Нашите нямат възможност :( Викам добре 1 месец още ще ти дам срок да свикнеш.... и как да ви обясня ,че това се превърна в един от най-добрите ни служители.На следващата година искаше да следва- нямат пари...учи много кандидатства в Германия.Получи пълна стипендия.Лятото мн работи ,събра си парички и замина.Там започна и да работи и да учи.Беше и мн трудно ,но я движеше амбицията,желанието да има нормален,по-добър живот от този ,който имаше семейството и .Вече е бакалавър.Изпраща ми винаги грамотите ,дипломата ,споделяме заедно всеки един момент.Както Мами каза -Лесно в тоя живот няма за съжаление. Ивка пиши ми на лично с какво може да се занимава момчето ти ,какви езици говори и на какво ниво -ако мога ще му намеря работа за лятото в златни и сл бряг.Но наистина ако му се учи не трябва да спира. Дидка,това с трудното положение по коледа ми се е случвало и на мен преди много години с моята майка.След развода тя реши да остави вс на баща ми (лека му пръст)Вика ние сме борбени,цял живот вадим с честен труд пак ще извадим той няма да се оправи.Останахме с 50 ст :D и работеща дискотека,в която за момента нямаше работа.Но господ си знае работата :thumup: Сега толкова години по късно пак се оправяме самички ,защото колкото клиширано да звучи по-добре сам ,от колкото зле придружен.Аз също сама гледам дъщеричката ми.Не знам твоята предистория (пропуснала съм) но спокойствието е безценно.Аз не съм имала проблеми с баща и от рода на алкохол,жени и т.н просто несъвместимост на вижданията ни за живот -така да го дефинирам. Още докато бях бремена взех решението.Сега сме" приятели" виждаме се от време на време в годината 2-3 най мн. Ноо живота продължава.Ще мине време, ще срещнеш достоен човек ,който ще обича и теб и детето и живота придобива съвсем др облик.С рали от години беседваме по въпроса и ето ,че е така :love: През много трудности преминавам , но никога не се отказвам,дерзая да осигуря по-добро бъдеще за детето ,за мен ,за близките ми.Винаги си казва - Всичко ще си дойде по местата!Аз съм родена да съм щастлива!Търпение!Само здраве да има ,че него с нищо не можем да си купим и да го заменим :)
Толкова от мен.Сега се оправям и отивам да поработя.Усмихвайте се на живот а,за да ви се усмихне и той :hug:
http://www.radikal.ru]Изображение


Заключена