Как тече денят на Веселите готвачи? - Януари '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Aliana » ср яну 16, 2013 12:45 pm

Добро утро, мили хубавици!


Нинка, прочетох внимателно написаното от теб и всичко, което девойките тук са те посъветвали.
Единствено бих добавила от мен, да се грижиш за себе си, да си даваш спокойствие, да обръщаш внимание на душата си. Ние всички се къпем ежедневно, правим си прически, ползваме козметика и се грижим за външния си вид. Но много често забравяме (или пък не сме били научени) да се грижим за своята душевност - дой си тласък и си отдели време - виж и Петина как хубаво те е посъветвала, но и йога в къщи, или гимнастика, или медитация, или рисуване, или изразяване на чувствата с оформяне на фигури - всичко това е ценно и абсолютно правилно инвестирано време!!! Между другото, аз така стигнах до работата с фондан - защото глината ми беше много скъпа като материал, а на изкуствотерапията открих, че това е, което най-много ми допада! :D
Твоята ситуация не е по-различна от моята - и при мен валят нови неприятности и затова не съм писала напоследък: спалнята се превърна в един огромен проект, а и ето за 7 дни пак 3 големи гафа от страна на майката на Филип - първо изпратила службите на реда, че уж аспиратора на ресторанта бил много шумен. Мериха го, мериха децибели, мериха отстоянието до прозорци, покриви и не знам какво още и решиха, че трябва да бъде преместен с 12 см!!!! :o Това би означавало една огромна строителна акция. Спаси ни единствено факта, че имаме решение на съда тази особа да се махне, та решиха, след като са останали само два месеца и половина и след това ще сме си само ние тук, че усилията няма да си струват резултата, така или иначе ще е готов след като те са си тръгнали :o
Два дни по-късно, в събота по обяд, докато ние купувахме материали в Оби, тя влязла в ресторанта и награбила разни статуетки, които беше подарила на наемателите още по времето когато се разбираха. Като се опитал наемателя да я спре, почнала да крещи и да се кикоти, че всичко тук било нейно, че можела да влиза и да излиза където и когато си поиска. Почнаха да ми звънят на мен, а после извикаха полиция. Върнала тя нещата, но не е в това проблема, а в това, че тя просто не престава. Вчера пък в пощата пристига (ДРЪЖТЕ СЕ!) писмо от съда. Аз и Филип сме обвинени, че нощем сме хвърляли неща по покрива на пристройката!!! Само за да ги плашим и да ги държим будни! Изискват да престанем с това, иначе при повторен инцидент глобата да е 250 000 евро!!! Имаме две седмици срок да кажем дали имаме намерение да се защитаваме против това обвинение, дали сме съгласни изцяло, отчасти или изобщо не с него. А след това още 2 седмици, за да опишем нашия вариант на историята!!! Няма да коментирам..... реве ми се от недоумение!
За капак пък кучето на Филип, което бяхме дали на другия му брат да го гледа, е полудяло нещо и е започнало да пикае из къщи и да се опитва да хапе малката Джорджи. Снощи го прибрахме и театърът започна на момента, в който Филип спря с колата в двора - Годзила (така вече я наричаме майката на Филип) изкочи, почна да вие като вълк, грабна кучето и изчезна у тях с него. Как ли не я уговаряхме - не го върна. В 23:00 часа, едва след като я заплаши Филип с полиция, тя го даде, кълнейки ни... Днес сутринта в 7:00 изведох кучето на разходка, около 20 минтуи в гората бях, а като се върнах кой ме причака пред вратата? Естествено Годзила! Това било нейното куче, да съм го върнела веднага! Писъци, панаири, обиди, как мне намерил синът й една свястна гъркиня, ами взел мен, дето всеки знаел, какви к... сме българките....абе редовния й репертоар. Успях някак си да вляза и да оставя кучето. А като излязох няколко минути по-късно да рина сняг, тя се лепна на оградата да говори с комшиите и не спряха да гледат към мен. Чак усещах погледите им в приведения ми гръб.

Обаче, Нинка, разликата между мен и теб е, че ти явно малко по-бързо се отчайваш :wink: Горе главата, мила! :) :) :love: :love: Не се впускай по авантюри с врачки, баячки и други квачки :D Вярно, моят баща не се е разболял в последно време, защото моите и двамата родители вече не са между нас. Смъртта е част от живота и ако човек е вярващ, той ВЯРВА и ЗНАЕ, че денят на смъртта е решен в момента на зачатието на един човек. Смъртта не е наказание, Бог никога не наказва със смърт! Избий си от главата, че някой може дали с магия, дали с каквато и да било енергия, да повлия на смъртта - когато на човек не му е времето, няма как да стане, а когато му дойде времето - не помога и най-новата медицина. Понякога в съдбата на един човек е вписано, че трябва да се справи с определени ситуации. Всичко това са изпитания и Бог изпитва най-основно тези, в които има потенциал! За тези, които са изгубени, за тях няма изпитания, има директна присъда :)
А за кавгите във връзките си сме виновни и отговорни само самите ние. Изнервеност, съмнения в собствената стойност или способности, затаени и неотработени обвинения... причините са много и все човешки :) Няма свръхестесвеност в това мъж и жена да се изпокарат! Случва се във всички семейства, не се притеснявай толкова, приеми го като шанс - така мъжът ти е видял какво е да е без теб! Или му е било нужно полувреме и е успял да размисли на спокойствие, или е съжалявал още по пътя за село :D

Пети, златна, гледах и аз снимките във фейсбук, много ми хареса щанда ти, то и не съм очаквала друго! :love: :love: :love: :love: :love: :love:

На всички вас - Пети, Кате, Нинка, Николинка, Бони, Наталка (честита ти нова тенджера под налягане :love: :love: ), Милена, Дидка, Дианка, Ани, Марина, Йоанка, Танчето, Ивка, Ивето - хубав, топъл и усмихнат ден!

Аз ще тръгвам пак да рина сняг, а после пак с кучето ще изляза.
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср яну 16, 2013 1:03 pm

Ех,Рали -сладкодумнице мила, когато те чета тук,моментално ми се променя настроението - от тънкия хумор,от нелепите ти неудачи с г-жа Мърморка и аз ту се смея,ту ми е гадно,че тая простакеса не се спря.Поздравления не знам за кой път - за търпението,смелоста да стоиш здраво на краката си и да отстояваш спокойствието и щастието си. :clap: Много се възхищавам и на Петинка - това момиче, знае какво иска - дано това се случи,тя заслужава тия върхове. :thumbsup: Момичета,пак ще ви пожелая много успех през тоя ден,настроение,доброта и радост. :winkiss: :sun: :winkiss: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » ср яну 16, 2013 2:45 pm

Ох ,Рали,явно във всяко семейство си има по една черна овца.Хубаво е,че сте се ориентирали добре коя е :wink: :wink: :D :D !Браво на вас,че въпреки трудностите успявате и искате да сте заедно.
Аз седнах да ,,ви видя,, и да пия кафе,хем и малко да почина.Все нещо имам да правя на обяд докато Зарко спи.Лягаме късно,той се буди рано.Варя и телешко за него ,а то иска време.Утре пък ще идва приятелка и ще гледа да е по това време да се видим .Не се оплаквам,само споделям.Стирката ми се счупи точно днес,когато и носихме дърва в килера,коридора е прашен от това,малко се разнесе и към кухнята.Трябва да чистя с ръце/което е малко не добре за мен ,наболява ме гръдния кош/ и трябва да е бързо ,защото като се събуди ще хукне.Знам,че след няколко часа този проблем няма да го има :eeek: :eeek: ,но дотогава ще изплезя езика :wink: :) Битовизми........Ох стааааааааааааааааааааавам........

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » ср яну 16, 2013 3:51 pm

Здравейте мили момичета!
Постоянно ви четях, но просто нямах време да пиша. Аз съм в отпуск, но гледах малкото момченце на дъщеря ми - Дани. Вчера го закарахме у тях и днес съм малко по-свободна. Сутринта излизах да платя сметките :eeek: , после занимания в кухнята и сега сядам с вас.
Нинка, много внимателно прочетох твоя пост, и все едно, че виждам себе си. И на мен ми се случиха напоследък много неприятни неща, а и аз като теб много бързо се отчайвам. Чак ме е яд на мене си, един непоправим песимист, кога ще се променя - не знам. Много искам, а не мога. Момичетата много добре са те посъветвали, Нинка, ще си открадна идеи от тях, ще отида да си взема светена вода(както каза Бони), а това за солта, не го знаех, но ще пробвам. Така, че, гора главата Нинка(намерил се кой да ти каже) :thumup:
Рали, какво е това чудо при вас, каква е тази лоша жена, дано скоро се отървете от нея. Желая ти го от сърце :heart: :heart: :heart:
Петинка, много хубав щанд, но ти го можеш, ти си човек с усет към красивото - естет :thumup:
На всички вас, мили момичета, желая хубав следобед и приятна вечер! :hug: :hug: :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Потребителски аватар
Manuela85
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 75
Регистриран на: чет ное 17, 2011 2:33 pm
:: 67 рецепти от Manuela85
:: 158 снимки от Manuela85

Мнение от Manuela85 » ср яну 16, 2013 6:52 pm

Здравейте,момичета!Не съм писала отдавна :thinking: от две седмици,нямам врема за нищо,но въпреки това чета редовно :wink: :wink: Лека и спокойна вечер на всички :love: :love: :love: :love:
Los tres mejores doctores del mundo son:Dr.Dieta,Dr.Tranquilidad y Dr.Alegria

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет яну 17, 2013 4:27 am

Добро утро,Ивка,лека работа!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет яну 17, 2013 4:28 am

421167_504020176288081_1961040542_n.jpg
Добро утро,хайде на кфенце :)
В живота ни има много повратни моменти!Хубаво е да се учим от тях, да разпознаваме доброто, да се стремим към него,да се поправяме,да се променяме към добро,да обичаме,да се обичаме,да се радваме на онова,което имаме,да сме щастливи от истинските неща!Всеки има своя шанс да стане по-добър и по-щастлив!Честит Антоновден!Свети Антоний да ни Благослови!На Именниците Здраве и Късмет!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет яну 17, 2013 4:30 am

Честит празник на малкият и големият Антон
на Катето!
248779_454373704629031_1750839060_n.jpg
Весел празник!!!!

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет яну 17, 2013 4:55 am

Ние пак будуваме,плака пак ,но сега не знам дали от ушите или от зъбите :thinking: .В петък ще го заведа да го прегледат дали е минало възпалението.Сега лежи,но вече не плаче,но не искам да влизам в спалнята,защото ме врънка да го вземам на ръце.Крайно време е да се преселя да спя в кухнята.......Знам че не е заспал,защото блъска крачета в матрака.
Рали,все щях да те питам майката на Филип как се отнася към другия си син и снахата.Може би си писала,но не помня.
Да ви пожелая добро утро и приятен ден!Ани много дълго отсъства ,или на мен тъй ми се струва,защото ми липсва!
Верче,може би като те налегнат черни мисли трябва да се сетиш,че трудностите идват ,за да ти покажат или ти на тях колко си силна.И може би да си казваш,че винаги има изход.Търси оптимисти за компания,ако можеш да ги търпиш.Бившия ми мъж е краен песимист и имах чувството ,че не понася /понее на моменти/моя ентусиазъм,обвиняваше ме че вярвам в глупости,че чета глупости/обичам да чета за душата,за езика на тялото,психология,вътрешното аз../Обожавам ,,Подсъзнанието може всичко,,.Между другото,,Как да преодолеем безпокойството,, е книга,която може да ти бъде полезна.В началото на връзката ни мислех,че е временно с ,,паднал дух,,.Като сме си говорили за бъдещето вече по насам във времето на всяка моя радост за нещо предстоящо,намираше начин да хвърли сол.На него никога нищо хубаво не било му се случило-ами мойто момче,ожени се ,роди ти се дете,това лошо ли е!?Неговото състояние си остана все такова.Не се нахъса дори заради сина си.Имах чувството че мрази да ме вижда щастлива,защото в точно тия моменти намираше с какво да ми вгорчи живота.И мойто момче,като мислиш лошо,лошо ти се случва!!!!!!!!Но не го разбра.
Видях Ивка,че е писала че е Антоновден!Честит празник на Всички!Кате,малкото мишленце да е весело ,здраво,щастливо!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет яну 17, 2013 7:33 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/yQoIzEAj5y4[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=yQoIzEAj ... re=related

Добро утро :)

Ивка, Дидка, :hug: :hug: :hug:

ЧЕСТИТ АНТОНОВ ДЕН - ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ИМЕННИЦИТЕ :giflo1: :giflo1: :giflo1:

КАТЕ, ДА СА ТИ ЧЕСТИТИ МАЛКИЯ И ГОЛЕМИЯ АНТОН - РАДОСТ И ОБИЧ ДА ОЗАРЯВАТ ДНИТЕ ИМ :heart: :heart: :heart:

Хубав и усмихнат ден на всички Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена