Какво исках най-много, когато бях дете

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори
Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Какво исках най-много, когато бях дете

Мнение от Pavel » пет фев 01, 2013 11:21 pm

Не знам как, но един разговор с приятели се зави в тази посока - кой какво е искал като дете. Темата ми се видя забавна, затова я отварям и тук :)

Разкажете мили приятели - какви са били детските ви мечти и желания? Сбъднаха ли се? Още ли ги пазите или вече са заменени с нови?


Моята детска мания бяха конструкторите ЛЕГО.
LEGO_logo.svg.jpg
LEGO_logo.svg.jpg (6.21 KиБ) Видяна 3516 пъти
Вече бяха популярни в България, доста деца имаха а аз - не. След известно време чичо ми подари едно малко космическо корабче, което в онези кризисни години сигурно му е струвало половин месечна заплата... Това е играчката, която ме е зарадвала най-много през цялото ми детство. След това постепенно като подаръци получавах още и още... Мечтата ми за огромна купчина блокчета и човечета не се сбъдна, но в крайна сметка имах достатъчно за да прекарвам дълги часове, сглобявайки различни неща.
huge LEGO pile.jpg
НЕ моята купчина ЛЕГО
huge LEGO pile.jpg (47.96 KиБ) Видяна 3516 пъти


По онова време си мислех, че като порасна ще е много хубаво, защото ще мога да работя и цялата заплата ще си давам за нови конструктори :ooppss: и ще мога да строя огромни замъци... Може би е хубаво, че на 30 вече съм се отказал от тази мечта? :)
10176-1.jpg
10176-1.jpg (33.43 KиБ) Видяна 3516 пъти
neuschwanstein.jpg
neuschwanstein.jpg (92.05 KиБ) Видяна 3516 пъти

Ваш ред е :)
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » съб фев 02, 2013 12:38 am

Интересна тема, Павел. Върна ме в детството :D .
Една от първите ми мечти е да стана войник - странна мечта :). На моя позната всичките й деца (и момчета, и момичета) са войници, някои от тях в Афганистан. Сега съм благодарна, че тази ми мечта не се е сбъднала.
От играчките най-много мечтаех да притежавам кукла с много дрехи. Но винаги когато майка ми ме заведеше в магазин и ме попиташе какво искам, аз казвах "Нищо", беше ми страшно неудобно да поискам нещо, дори и много силно да го желаех - странна работа :ooppss: . После имах една малка пластмасова кукличка - бебе с корито, която някой ми беше подарил.И тъй като беше голо падна голямо кроене и шиене на дрехи :). Осъществена мечта!
След това се появиха картонени куклички, които пременяхме с хартиени дрешки. Лесно осъществима мечта и голямо забавление!
Като по-голяма исках да имам дънки и маратонки, а по това време в магазините такива неща нямаше, само в корекомите :). Първите дънки си купих от виетнамци (които по това време пребиваваха в България), а първите маратонки, които имах бяха "Ромика" :thumbsup:

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср фев 06, 2013 8:22 am

Помня, че винаги съм обичала спорта и все бях някъде с момчетата да играя футбол, то в махалата бяхме само 2-3 момичета. Нашите ме записаха да свиря на цигулка (бях първи клас), пък аз 2 години с нея ходих да тренирам баскетбол, пък те мислеха че съм на школа :D Тогава мечтата ми беше да уча в спортно училище. Тренирах няколко вида спорт и накрая постигнах целта си :clap: Такова училище завърших и съм доволна от това. Спорта ми даде и отне много, но винаги съм го искала и никога не съм съжалявала за избора си. Мисля, че когато детската мечта стане реалност, тя вече не е само мечта, а и постигната цел.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » съб фев 09, 2013 10:34 pm

Интересна тема :) . Поздравления!
А аз като малка мечтаех за гримовете на майка ми. Те с татко бяха ходили до Швеция и тя си беше купила гримове като много малки червила - та за тях умирах и все ги прибарвах, ако случайно мама ги забрави някъде. Най-интересно е, че към днешна дата не използвам грим :D
Най-любимия ми подарък беше една плоча на Бони М, защото по това време не можеха да се намерят в Б-я, не знам откъде се бяха сдобили с нея :o
Мечтата ми беше да стана хирург/може би, защото най-добрия приятел на татко беше хирург и наш домашен лекар/, но не станах, защото никак не обичах биологията,а от химията направо се изприщвах, така че това остана несбъдната мечта. :eeek:
Друга моя мечта беше да си имам шотландска овчарка, известна като Ласи и.... отново ирония на съдбата - алергична съм към кучета, затова сега имам дом пълен с котки :tongue:
И така.... мечтите ми имат странна съдба, но не съжалявам за това, доволна съм от това, което съм станала и от сбъднатите ми мечти и в никой случай не съм се отказвала да мечтая.
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » нед фев 10, 2013 11:17 pm

От малка (някъде 3-4 клас) мечтаех да правя торти, малко по-специални - с блатове, крем, шоколад и т.н. Най-специалната торта, която правехме с баба беше торта с лимонада с два светли и един какаов блат по средата и с млечен крем, а отгоре - поръсена със смлени орехи. Беше много вкусна, но аз си мечтаех за нещо по-специално :). От моя приятелка бях взела една готварска книга на заем и преписвах рецепти на торти. Мечтаех си един ден да имам възможност да си набавям продукти и да си правя торти. Първата по-специална торта направих в 10 или 11 клас за рождения ден на моя приятел (беше шоколадова торта отгоре украсена с "Керени ушички" - срещала съм я тази рецепта и тук, ако не се лъжа). След това нямам спомен да съм правила торти. Когато синът ми беше на 2 години реших да му направя торта за рождения ден и ровейки се из нета за рецепта и идея, попаднах на този сайт. Тук видях толкова интересни рецепти, красиво поднесени ястия, интересно декорирани торти и изведнъж мечтата ми се сбъдна :D . Благодаря за този прекрасен сайт - на създателите му (Павел и Неви) и на всички Весели Готвачи! Благодарение на вас сбъднах една детска мечта! :)

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » пон фев 11, 2013 1:55 pm

Детски мечти... смешни и сериозни :)

Аз имах един кратък период, когато си мечтаех да бъда цирков артист. Бях много впечатлена от акробатите и обожавах да се катеря и да скачам, не ме беше страх от нищо. Исках да се люлея на трапец и да се търкалям в големите кръгове. Ако съм знаела колко тренировки и усилия се изискват сигурно нямаше да съм така ентусиазирана ;) Сега вече съм далеч от тези желания, но все още обичам цирк.

Никога не съм била особено запалена по играчки, освен от куклите Барби. Тъкмо бяха почнали да се появяват (но не на българския пазар) и бяха голяма рядкост. Родителите ми купиха на първото ни пътуване до Гърция (съвсем в началото на деветдесетте ще да е било). Сега знам, че е било най-обикновеното, но за мен беше огромно съкровище - балерина барби, с трико и пухкава бяла пола. Колко радост беше и колко гордост - бях единствената с барби от приятелките ми, които имаха разни имитации :) После, като знаеха колко ги обичам роднини ми донесоха от чужбина още 3, така че общо имах четири - колко игри са паднали с тях. Първото ми дори кучето ми го нахапа - ревнуваше ме :)
До към 12-13 години ми мина желанието за кукли, стояха доста време по рафтовете на видни места, после се прибраха в кутии, а сега дори не знам дали майка ми не ги е раздала. Искаше ми се и други деца да им се радват като мен, само нахапаната ми първа кукла не исках да давам - за мен е спомен, пък и кое дете ще й се радва в този вид.

Живеех в краен квартал в София, имаше много бездомни кучета и изоставени строежи. Много съм си играла с тези животинки, познавахме се добре, имаха си имена и ме обичаха много. Винаги съм си мечтала да мога да ги спася всичките от ужасната им съдба и да мога да им дам любов, защото те от това имат най-много нужда. Мислех си, как като порасна ще имам много пари и ще построя приюти за всички... Тази мечта трудно осъзнах колко е нереалистична и да ви кажа остави тъжна следа в душата ми. Все още обичам животинките и особено кучетата.

И да завърша с нещо по-приятно - една от големите ми мечти беше светът да е от шоколад. Толкова обичах шоколад, че можех да го ям с килограми. По празници, когато се е случвало да получа няколко шоколада бях най-щастлива. Все още обичам шоколад и всичко сладичко, но мечтата ми вече е да не искам да ям шоколад :bliz:


Отговори