Как тече денят на Веселите готвачи? - Март '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Ili71 » съб мар 23, 2013 8:18 am

Добро утро!
Днес от сутринта е грейнало едно слънчице, че направо ти идва да тръгнеш на разходка, :) ама как хапееее......
Хайде на кафето
Изображение
Днес е Тодоровден.ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ!
Изображение


Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » съб мар 23, 2013 8:23 am

ЕТО НЕЩО ИНТЕРЕСНО:

В Родопската област на Тодоровден е известен обичаят Бекане. След църковната служба домакинята дава на всеки от семейството да хапне по няколко зърна от натопен в топла вода предишния ден грах. От него хвърля към тавана по една шепа за всички и за добитъка. Момите нижат броеници от накиснат във вода грах, украсяват ги с копринени конци и ги дават на избраниците си, а те им връщат подаръци.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб мар 23, 2013 8:52 am

Изображение

Изображение

Добро утро :)

Или, благодаря за кафето - под топлите лъчи на Слънчо през прозореца и аз съм с чаша кафе на линия :coffee: Ще се постопли през деня - няма начин, щом грее слънце :tongue:

ЧЕСТИТ ТОДОРОВ ДЕН НА ВСИЧКИ !!! КОЙТО ИМА ИМЕННИЦИ В СЕМЕЙСТВОТО - ВЕСЕЛ ПРАЗНИК :giflo1: :giflo1: :giflo1:

Хубав съботен ден на всички Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб мар 23, 2013 9:15 am

563153_347777261995368_419703698_n.jpg
Добро утро момичета,
пристигам с моето кафе да го споделя с вас.
Днес си отиваме на село ще има конни кошии надбягвания,ще бъде интересно :)
Слънцето пече,но май и вятър подухва,нека в душите ни е слънчево и приказно,
Желая невероятен ден изпълнен със много радостни моменти!
Бони,Или :hug: :hug:
Честит празник на всички празнуващи!!!
735232_488537864545948_803212148_n.jpg


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб мар 23, 2013 9:40 am

Добро утро!
Тук досега валя един гъст дъжд,даже помислих ,че е дъжд и сняг.Все още няма слънце,но като че ли ще излезе по някое време.
Аз още не съм решила какво да правя ,дали да си почивам в къщи,или да поизляза :thinking: .Засега си пия кафето :D .Приятна събота и неделя,момичета.

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » съб мар 23, 2013 9:46 am

uikend.png
Добро утро!

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб мар 23, 2013 10:05 am

Честит Тодоровден!
Изображение
Ивка, радвам се, че нещата при теб вече са се изяснили. Щом ставата е възпалена със сигурност ще има ефект от физиотерапията. Марко ти завиждам за днешната кушия. Край Варна също ще има, но ние няма да можем да отидем да гледаме, защото Весито е на състезание по математика и след малко тръгваме. Стискайте палци!
Хубав ден!

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » съб мар 23, 2013 3:08 pm

konete.jpg
Добър ден и Честит Тодоров ден !!!На всички прзнуващи здраве и щастие!!! Момичета,благодаря ви за интереса .Празникът бе на ниво ,много вълнение ....мъжа ми на няколко пъи го "улових" ...просълзен ,нямаше място до него и седнах пред него ,но това национално самосъзнание и гордост при гърците е на много високо ниво...всички станаха прави ,и пяха националния химн....красива глетка за окото ....колкото до Виви .....След празника ни приближи един учител ,за да ни поздрави за Виви и репликата ,която подхвърли е гордост за всеки родител " В 10ката госпожата ,за избора на ролята......Гърция е много красива страна,в този труден момент бледа и слаба,но с глава,гордо изправена и гледаща напред.......Виви бе всичко това....."направо една буца ми застана на гърлото и бях много,много горда.Беше много сериозна,особено когато бе на колене и се молеше.....Боже ,замислих се това е моето момиче?!Бе с бяла рокля,отпред една широка лента и с златни букви пишеше Еллада,косата я навих с машата и бе пусната ....снимки аз не успях да направя ,снима моя приятелка ,която бе по-напред и ще ми изкара и на мен .Много красиво тържество ,и едно голямо браво и за учителите ,всичко бе изпипано....а ние като родители на седмото небе.На всички весело прекарване на деня,утре също е голям празник ,на Православието,в понеделник сме на манифестация и въобще ние някак празнично .....или поне така трябва да е.За мен здрави ли сме е празник ,радвам се на малките радости от живота и усмихната гледам напред!!!Приятен и слънчев ден!!!

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » съб мар 23, 2013 4:54 pm

Привет, веселушки
Честит Тодоров ден, много здраве на всички именици и семействата им
Сега предлагам по едно следобедно кафе
Изображение
След малко ще се приготвяме да празнуваме, наш приятел е именик. Подаръка - лятна блуза е опакован, за домакинята цвете в саксия и дървена лъжица, че си няма :) , а за помощ към трапезата направих локумов сладкиш във форми за мъфини.
Хубава вечер, веселушки
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб мар 23, 2013 9:37 pm

Привет, мили приятелки - сега се прибрах, бях при малкото слънчице Тони.Ивче, добре е,че поне знаеш точно какъв е проблема,дано рехабилитацията ти помогне :thumbsup:. Дианка, прочитайки написаното от теб ме накара да се почувствам много добре - толкова е хубаво да преживяваш незабравимите сладки мигове с децата, това остава за цял живот - дано тия мигове не свършват никога - да сте живи и здрави и безкрайно щастливи. :winkiss: :heart: :giflo2: Натали, весело изкарване на празника. Приятна вечер, мили приятелки. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:


Заключена