Как тече денят на Веселите готвачи? - Октомври '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от mami48 » ср окт 30, 2013 1:57 pm

:winkiss: :giflo2: :sun: :giflo2: :winkiss: Ивче,бързам да ти пиша още като видях поста ти - много ти е високо кръвното мила и тъй като аз съм хипертоник ще ти кажа - винаги се чувствам така,както ти днес,виене на свят,гадене,просто е нещо ужасно,но свикнах да живея по тоя начин,непрекъснато си наблюдавам кръвното за да избегна високи стойности - през лятото съм с ниско,а през останалата част от годината с високо,съветвам те вземи мерки,ти си много млада за да страдаш,приемай препарати по предписание на лекар,ограничи силното кафе,солено и главно нервното напрежение,при мен е на нервна почва,дано ти се успокоят стойностите,не се притеснявай,пожелавам ти успех мило момиче!!! :hug: :hug:


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср окт 30, 2013 2:24 pm

Ивче, дано се подобриш. И аз съм с високо кръвно и от 5 години на лекарства, колкото и да се стараем понякога умората ни надвива. Аз за себе си съм намерила лек - дребни радости от дребни покупки - нови обици, шнола за коса и т.н. :) :wink: , така се разведрявам, а и като си почета от книжка отмарям. Грижи се и мисли за себе си, бързо оздравяване.
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср окт 30, 2013 3:59 pm

Привет!

Ивка, мила, пожелавам ти да се нормализира кръвното ти и да не изпадаш в подобно състояние. Хубаво е, че си взела веднага мерки.
Днес съм от по-късно на работа и имам време да ви видя на спокойствие. Иначе сутрин ставам и тихичко се измъквам, за да не преча на другите.
Дианка, за "корема" в момента не ми се мисли. Все си намирам оправдания - когато направим къщата, когато нещата си влезнат в нормалния ритъм и т.н. ... с една дума не съм готова. А и като гледам времето ми накъсява и като че ли си е късничко вече :). Милото дете, един ден си идва от училище и ми казва, че всичките му съученици си имат братя, сестри. "Ти трябва да ми помогнеш", ми казва :). Аз му обяснявам, че един ден, когато свършим със строежите, когато баща му си намери работа и всичко се нормализира, може да помислим за това. Един ден баща му му казва, колко много го обича и е готов да направи всичко каквото поиска за него и го пита какво иска, а той казва : "Искам да направиш къщата по-бързо". Онзи ден го взимам от училище и го чувам да си говори с едно момиченце. Момиченцето казва: "Това е моята малка сестра. А ти имаш ли брат/сестра?" Той отговаря: "Не". Момиченцето пита: "А в корема на майка ти?" Той отговаря: "Когато тати направи къщата". Стана ми и мило и тъжно, защото той е толкова мило и добро дете, разбира ситуацията. Племеничката ми, например е страшно ревниво дете, не иска и да чуе за друго дете в семейството. Когато се е родил първият й племенник и са отишли да го видят, е правила разни сцени. И сега, когато е голяма е също така.
Сигурно ще си помислите, че кой знае каква огромна къща правим - не, просто нещата се объркаха още в началото. От общината ни бяха разрешили едните планове, но от друг отдел ни спряха, а ние вече почти бяхме съборили старата къща (бяха останали само две стени). Трябваше да се възстанови, след което напрвихме пристройка и всичко става по възможно най-трудния начин. Но какво да се прави - живота е една борба!
Съжалявам, че ви отегчих с моя живот! Но тъй като ви чувствам много близки, мога да споделя с вас както тревогите си, така и радостите си. Радвам се, че ви има и много ви обичам!
Желая ви прекрасен ден!

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » ср окт 30, 2013 4:20 pm

Ивка,оправяй се бързо Ако имаш възможност да гледаш повторението на предаването на Гала от 28,10-гледай го
Правиха експеримент със сок от червено цвекло за кръвно налягане
Усвпех
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » ср окт 30, 2013 4:39 pm

За сваляне на кръвно се яде чесън или се пие на капсули,които се разтварят в тънките черва и не дразни стомаха.Чула съм и за здравец,да се дъвче по 1 листо, да се пие по 50мл ракия или водка.
Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » ср окт 30, 2013 5:56 pm

Благодаря ви момичета за загрижеността към мене
трогната съм,прекрасни сте. :hug: :winkiss: :giflo1:
Танче,ще си изтегля предаването,
Akva7,ще се възползвам и от чесъна и ракйиката,
но преди всичко ще взема мерки.
Преди малко пак ходих до личната,пак високо
180 на 100 и пак инжекция,изписа ми лекарства НЕБИЛЕТ,утре пак съм там,
ще настоявам за изследвания и преглед при кардиолог.
Страхотни сте,голям оптимизъм ми вдъхвате :hug: :hug: :hug:
Прекрасна да е вечерта ви!
970561_390809124363757_462125918_n.jpg

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср окт 30, 2013 7:28 pm

:giflo1: :night: :giflo1: Добра вечер,мили момичета - Ивче,настоявай за преглед при кардиолог,три години се лутах между препарати за високо кръвно,накрая посетих кардиолог - последва обстоен преглед,снимка на сърцето и ето сега се чувствам значително добре с препарата Микардис плюс,относно приема на алкохол не е препоръчително - съчетано с препарат става страшничко,успех мила !!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Днес ходихме по къс ръкав - беше много топло,ех дано продължи още малко поне. :thumup: Момичета пожелавам ви лека и много спокойна нощ!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср окт 30, 2013 7:33 pm

:winkiss: :giflo1: :night: :giflo1: :winkiss: Дидка, вие добре ли сте мила,как е детенцето?? Пожелавам ви лека и много спокойна нощ!!! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср окт 30, 2013 8:02 pm

:winkiss: :giflo1: :heart: :giflo1: :winkiss: Мила Йоанка,аз лично не се чувствам натоварена от което и да е момиче тук,не допускам,че някоя от другите момичета се чувстват така,нали затова сме тук,нали затова ежедневно споделяме и радост и тъга - това е повече от близост,повече от обикновено приятелство,големите разстояния не са пречка за духовна близост и стойностно приятелство - добра дума,навременен съвет са много,много ценни! Йоанка от всичко,което си написала разбирам,че никак не ви е лесно,но както ти пишеш то всичко си е борба в живота,но с много вяра в добрия изход от всичко,с много позитивизъм стават чудеса,повярвай във всичко това,моли се Дани да е жив и здрав,а ако Бог е решил може и да му се сбъдне мечтаната сестричка или братче - това дете има богата душевност,липсва и грам егоизъм в него,това говори за добро възпитание,поздравления за което. :clap: :clap: :clap: Мило момиче,изпращам ти много позитивна енергия и пожелания за успех във всичко,бъдете живи и здрави!!!Обичам те,Йоанка!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср окт 30, 2013 8:28 pm

Добра вечер :)
След думите на Катето нямам какво да добавя. Всички се борим с малки или големи неволи и искаме ние да победим. Само да сме живи и здрави ние и близките ни, всичко ще се нареди.
Лека нощ.
[youtube]http://youtu.be/wf5bklrd75g[/youtube]
Лека нощ деца.
[youtube]http://youtu.be/q6NHLDL_UYw[/youtube]
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Заключена