Как тече денят на Веселите готвачи? - Февруари '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Sirena » пон фев 03, 2014 8:19 am

Добро утро :D
Хубава компанийка се заформя :D
Идвам и аз с :coffee:
Изображение
Кате, благодаря за добрите думи :hug: :hug:
Хубав ден и дано този лед вече се разтопи, идва ми да почна и аз да духам, че да помогна на вятъра :wink:
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон фев 03, 2014 8:41 am

1383465_579752242091176_1720242920_n.jpg
Добро утро момичета :)
Нека има усмивки на лицата,делата ви да вървят със лекота!
Да ви е спокойно на душата и много обичливо на сърцата!
Време е за събуждане с едно топло и ароматно кафе гарнирано с голяма слънчева усмивка,за хубав и ползотворен първи работен ден от новата седмица!
Ако всяко утро се събуждате с мисълта, че с вас обезателно ще се случи нещо добро днес,така и ще бъде!

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » пон фев 03, 2014 9:23 am

Добро утро!
Направо по темата,защото много ме вълнува!
Дианка,нищо лично,но изобщо не ми харесва това със стоенето в ъгъла.Пък и сестра ми го прилага повече от 2 години при дъщеря си и не виждам никаква полза.Малката/6години/ стои по 1-2 часа в ъгъла,много често,отскоро я кара и с вдигнати ръце и МНОГО ПЪТИ Й КАЗВАМ ДА СПРЕ С ТЕЗИ ОТЖИВЕЛИЦИ/ОТНОВО ИЗВИНЯВАЙ/.А детето е супер непослешно и невъзпитано/обичам си ги и двете/.Ако я бие отговаря на майка си ,,и кво като ме набиеш,, ,ако е на стената,,и кво като съм на стената,, ходи на танци,спряха я за 1 месец/наказание ,отговяря,,многто важно,,.Питам сестра ми защо не промени наказанието и тя отговаря ,че е опитала всичко,което се сети и няма смисъл.......Викаха ги в градината да им правят забележка,че малката не спазва ред и дисциплина.Ходи да танцува и малко преди да излязат на сцената търсят сестра ми/тя била в залата/веднага да каже на дъщеря си да ,,се съобразява,, детето не харесвало,,мястото си!!!!,, в танца!!!!!!!!!!!Сестра ми вика треперех от нерви през цялото време и така.....Това,че крещя не е похвално,просто явно съм безсилна...Хващала съм го с две ръце за раменете и му казвам да ме чуе,той мята глава и крещи не не не.Предупреждавам го ,незнам колко е правилно,че ще преминем към бой по памперса...Не искам да го правя.-.....Засега наказанията ми са лишаване от детско за определено време ,и лишаване от кракомобила,който основно кара в къщи.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пон фев 03, 2014 9:51 am

Здравейте!
Вече сме си вкъщи и се нареждам до вас с кафето.

Изображение

Дидка, писах ти и вчера - аз съм за малко по-строгото възпитание на децата, всеки в семейството трябва да си знае мястото. Не мисля, че е чак толкова страшно ако го плеснеш по памперса. Никоя майка няма да си пребие детето, но понякога с възпитателна цел помага. Аз лично мисля че наказанията от типа седене зад вратата или без гледане на телевизия не помагат особено не заради друго, а защото децата просто се приспособяват към ситуацията, но промяна в поведението им няма. Това не означава, че не наказвам Весито, без наказания няма как да се мине, а и това е начин да огранича гледането на безсмислените детски програми. Вчера почетох, че според теб Зарко не е от презадоволените деца. Миличка, не мисли, че презадоволени са само тези, които разполагат с много играчки! Той е презадоволен от твоите грижи и от това, че изцяло си се посветила на него. Спомни си кога за последен път направихте нещо, което на теб ти се искаше и кога му отказа да играете на неговите игрички или да четете от неговите книжки. Той трябва да свикне, че и мама е човек, и тя си има своите желания, и тя си има нужда от времето за себе си. Не забравяй че всички мъже са си малко егоисти и си мислят, че са най-важни на света. Като се има предвид, че Зарко за момента е единственият мъж в семейството, колкото и да е малък, той го усеща, естествено е да се опитва да ти се налага. А и ти казва, че баща му има подобен характер, той носи неговите гени, контактува с него, нормално е да попива и неговите качества. Тези периоди ще минат. Не си мисли, че какъвто е сега, такъв ще си остане. Нали ще расте, ще става много по-разумен. Тогава наказанията и виковете ще отстъпят място на говоренето. Бони ти е казала - много помага. Моят мъж също говори, според мен даже прекалено строго понякога, но като детето ти иска да се държи като голямо, трябва да му покажеш, че и отговорностите му трябва да са като на голям човек. Аз пък съм си избрала мой си начин да покажа, че нещо в поведението й не ми харесва и да я накарам да съжалява. Спирам да й говоря. Има почти същия ефект като "конското" на баща й. За нея това може би е най-голямото наказание и много бързо осъзнава, че трябва да промени нещо в себе си.


Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » пон фев 03, 2014 10:35 am

:giflo1: :giflo1: ЗДРАВЕЙТЕ,МОМИЧЕТА! :giflo1: :giflo1:
:giflo1: ПОЖЕЛАВАМ ВИ СПОРЕН ПОНЕДЕЛНИК И УСПЕШНА СЕДМИЦА! :giflo1:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » пон фев 03, 2014 11:58 am

МИЛЕНКА,ПРАВА СИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!НЕ БЯХ СЕ ЗАМИСЛИЛА-МАМА ПРАВИ ВСИЧКО ТАКА Е!И НЕ МУ ОТКАЗВАМ НИКАКВИ ИГРИ!

KalinaMar
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 16
Регистриран на: пет сеп 06, 2013 8:00 pm

Мнение от KalinaMar » пон фев 03, 2014 12:08 pm

Здравейте мили, успешна седмица за всички.
Рядко пиша, въпреки че редовно ви чета. Да се намеся и аз в темата за децата. Майка съм на едно момиче на 14 и едно момче на 4. Момичето беше много спокойна и отговорна от малка ( сега е пубертетче и проблемите вече са други ;) но малкия много неспокоен и да си призная малко разглезен. Не се упреквай Дидка, и аз съм много любвеобилна, но мисля че милувките никога немогат да навредят на едно дете и никога не са в повече, пораженията идват при тяхната липса. Аз мисля че децата минават през различни етапи в развитието си, и започването на ясли е един от тях. Откъсват се от мама и се опитват да намерят своето пространство. Мама вече не неотлъчно до тих и сами трябва да си остояват позициите. Съзнават че могат да ни оказват влияние. Поне така беше в моя случай. Мина през етапа да се тръшка по земята ако му откажа нещо, да имитира лошото поведение на други деца, емоционално да ме манимупира " мама не ме обича" със учи пълни със сълзи като му се скарам. След много проби с наказания( да не гледа детско, да седи седнал на стола и размишлява какво е направил) без никакъв резултат, точно обратното, ставаше още по упорит и непослушен, чувството че намоменти иска да ме предизвика. Сега като Миленка ми дава най добри резултати малчанито.( и със каката че вече е голяма).Нашите съкровища ни обичат и искат да сме доволни и усмихнати. хващам го за раменете и със сериозен тон му казвам с малко думи че това което прави не е добре, че съм много недоволна, че няма да му дам каквото е поискал и се инати казвам му че съм му много ядосана и не искам да разговарям с него докато се държи така. Ако се налага да му говоря е служебно и със сериозен тон. Обикновено се разсърдва и след известно време идва и казва " мамо хайде да си простим" и ме гушка. . мен е мног оважно да имат оределени норми и граници които не бива да се позволява да преминават. Спделям отново мнените на Миленка, че всеки да си знае мястото в семейството и детето да е наясно че много го обичаме но, мама също има интереси и трябва да изчака, не винаги да сме на разположение. Засега при мен действа това, дано да съм била във помощ.

KalinaMar
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 16
Регистриран на: пет сеп 06, 2013 8:00 pm

Мнение от KalinaMar » пон фев 03, 2014 12:12 pm

Извинете ме за грешките, нямам клавиатура на български и ми е много трудно да пиша. Пиша на латиница а компютъра съм ги обръща на кирилица и някой грешки остават без да ги забележа. :(

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пон фев 03, 2014 6:01 pm

Приятна и спокойна вечер, приятели!

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пон фев 03, 2014 6:17 pm

Спокойна вечер
[youtube]http://youtu.be/6QVvm9rWVS4[/youtube]
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Заключена