Как тече денят на Веселите готвачи? - Февруари '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от mami48 » нед фев 02, 2014 7:46 pm

:giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: Привет момичета, Дидка и при Анто е така,хвалят го в яслата,а в къщи си разиграва коня,истински хамелеон - много ми допадна поста на Дианка,доста полезни неща научих,ние също не му посягаме,това просто е изключено,не му повишаваме тон и въпреки това нервничи,дано успеем да овладеем положението,защото нищо добро не ни чака.Дианка,няма как мила,нещата трябва да се доведат до успешен край,ще издържиш и това мила - ти си боец! :thumbsup: Бони,къде си миличка,днес нещо ми се губиш??! Момичета,лека и спокойна вечер!!! :hug: :hug: :hug:


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед фев 02, 2014 7:48 pm

:giflo1: :night: :giflo1: Дидка,Зари,пожелавам ви лека,весела и спокойна вечер!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед фев 02, 2014 8:58 pm

Тууук съм :) По обед си платихме нета и върнах мобилния на приятелката ми. После малко почивахме, насам-натам из къщи и ... денят свърши :wink:

Интересна тема разисквате днес - честно казано май по-непослушни са момчетата, докато са малки. Като че ли момичетата в тази възраст са по-кротки, я после в тийнежърската наваксват. Лично аз бях строг родител в детската възраст на момчетата - и виках, и наказвах, и пошляпвах. Сега като се връщам назад дори съжалявам за някои неща. За едно съм сигурна - децата трябва да усещат обичта ни, да усещат че винаги сме до тях в трудни моменти, да се чувстват защитени около нас. Това ги кара да ни се доверяват и да споделят с нас. И досега сърцето ми е пълно, когато ми се обадят за съвет или да споделят нещо. И още нещо, което у нас винаги е хващало ред - моят мъж много им говори. Понякога казваха, че предпочитат да ги плесне отколкото да им говори. Той само веднъж е ударил шамар на големия, но се помни кога и за какво. Не беше без нищо ...

Възпитанието е трудно занимание, но с това пък създаваме децата си и ги правим хора. Другото нещо, което много впечатлява децата е личния пример. Не може да учим детето да обича животните например и да удряме или ритаме котката на съседите. Или да учим детето да уважава възрастните хора, а на опашката или в тролея да се изръбим на някого. Дори и да не реагира в момента, детето запомня случката и след време съвсем неочаквано може да видим такава реакция от негова страна и да се чудим защо :thinking: Да не говорим че точно в яслената възраст и в детската градина е времето, когато децата подражават и имитират видяното. Трябва много търпение от наша страна и безкрайни разговори и обяснения.

Няма да ви досаждам повече :wink:

Спокойна вечер и сладки сънища :heart: :heart: :heart: :night: :night: :night:

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » нед фев 02, 2014 9:48 pm

Да се намеся и аз :)
През порастването на синчето такто му беше на гурбет, но тогава нямаше телефони, скайп т.н. Аз бях вся и всьо и смея да кажа , че и до сега е така - да се пазят бъдещите снахи :D
Важното за мен е на човека да му се даде задача за изпълнение, като при животните -
успее - награда, е не чак до там, ама да има своите отговорности, да подрежда играчки, дрешки...
Когато можеше вече да "пише" сина си надписа рафтовете в гардероба, кое за долнци, кое за фанелки и т.н. и сам ги подреждаше. И сега е така ама без надписи :)
Трябва им на децата ангажимент, а не само уйдисване на акъла, може да са малки, но са манипулатори , не им се давайте :)
Спокойна нощ.
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон фев 03, 2014 6:35 am

:giflo1: :giflo1: :sun: :giflo1: :giflo1: Добро утро,мили момичета! Станах рано,не че имам работа,просто така,хайде на :coffee: сладурчета! Натали,благодаря ти за съветите,наистина са от полза,благодарности и към Бони! Момичета,пожелавам ви лесел,усмихнат и много успешен ден! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон фев 03, 2014 6:40 am

:giflo1: :giflo1: :sun: :giflo1: :giflo1: Успешна,весела и много щастлива нова седмица,мили приятелки!!! :music: :music: :giflo1: :heart: :giflo1: :music: :music:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон фев 03, 2014 6:53 am

Изображение

Добро утро :)

Кате, благодаря за кафето и хубавите думи :hug:

Прелитам с моето кафе :coffee: и отивам да се трудя :)

Хубав ден на всички и успешна нова седмица Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пон фев 03, 2014 7:19 am

Добро утро,приятели!
Изображение

Освен топлите дрехи днес, не забравяйте усмивките и доброто настроение!
Че е зима, зима е, но бяла и красива, каквито са мечтите на всеки от нас. И за да стоплим премръзналите си души, добро начало е да си кажем добра дума, да си пожелаем успех и късмет и да изпълним сърцата си с любов и оптимизъм!
И да изправим гордо глави, както малкото кокиче и не спираме да се борим за щастието си!
Изображение

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пон фев 03, 2014 7:27 am

Добро утро :chef:
Кате, Бони, Йоанка, благодаря за :coffee: и хубавите пожелания
Сядам с вас на :coffee: и поемам задълженията си :thinking:
Изображение
Хубав ден и спокойна нова работна седмица! :thumup:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пон фев 03, 2014 7:40 am

По отношение възпитанието на децата преди няколко дни четох относно какво чуват децата или по-точно какво си избират да чуят. Съветът беше да не им се повтаря едно и също нещо по няколко пъти, а да се отиде до детето, да го пипнеш, за да му привлечеш внимаието и тогава да му кажеш какво следва да се направи. Ако си далече от него и му викаш и повтаряш (както аз правя) то ще се прави, че не те чува. А в последствие и то ще започне да повтаря и вика, когато иска нещо (точно това наблюдавам при сина си). Не трябва да се вика на децата, а да се говори, обяснява. Друго, което знам е, че трябва да име се даде време да превключат от едно занимание на друго. Давайте им време да приключат това, което правят в момента.
Аз до миналата година нямах подобни проблеми със сина си, но се сблъскахме вече с това, което описвате без биенето. На мен ми се казва, че не ме обича или колко сърца ме обича и ако съм искала да спечеля сърце какво съм трябвала да направя :). Проблемът при нас дойде от това, че сме му дали свободен достъп до компютър и телевизор. Не желае да прекъсва тези занимания, за да си напише домашното например.
Това с наградите помага много. Като се сетя и за други трикове ще пиша още по темата. Сега ми е много късно, трябва да заспивам.


Заключена