Как тече денят на Веселите готвачи? - Февруари '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от mami48 » пон фев 03, 2014 6:29 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo2: :giflo1: :giflo1: Мила Дидка,като прочетох написаното от теб за детето на сестра ти,направо ми настръхна косата,представям си как се чувства самата тя - опитва и добро и лошо,но резултат нулев,дано не стигат до такива крайности децата.Миленче,много ми допадна написаното от теб - това с мълчанието,беше моето оръжие с момичетата,уверявам те,работеше безотказно и до ден днешен си спомнят,че не са бити,наказвани,но моето мълчание ги е измъчвало много.Калина, много ти благодаря,така добре си описала всички неудачи при твоето момченце,подейства ми поучително,абсолютно си права за наказанията - просто не работи! Дидка, да се надяваме,че минават през труден период,отделят се постепенно от нас и всичко това ги прави такива - избухливи и нервни,дано всичко отзвучи,дано намерят своето местенце в живота,само да са живи и здрави,ние ще продължаваме да ги обграждаме с много обич,такт и внимание. :thumbsup:


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон фев 03, 2014 6:45 pm

:giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: Привет,мили момичета,при нас снегът бавно,но сигурно си отива,времето омекна и започна топене,дано повече не вали толкова много сняг! Днес, свалих абсорбера,смених му филтъра,абе правих се на яка,момичетата ми се поскараха - защо все сама върша тия неща,ами какво да правя,като нямам търпение - все бързам,наумя ли си нещо,трябва да го свърша,питам се,къде е това спокойствие,все съм припряна,нетърпелива??!! Надявам се,денят ви да е бил успешен,приятен, сега ви пожелавам весела,приятна и спокойна нощ!!! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон фев 03, 2014 6:49 pm

:giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: Дидка и Зари,лека,спокойна,вълшебна нощ ви пожелавам милички!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пон фев 03, 2014 8:59 pm

Изображение
ЛЕКА НОЩ И ПРИЯТНИ СЪНИЩА :hug: :hug: :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон фев 03, 2014 10:38 pm

27076_1265076419582_5509094_n.jpg
Лека и спокойна нощ малки,големи и още по-големи деца :)

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » вт фев 04, 2014 12:17 am

Добър вечер и от мен ......виждам ,че темата вълнува много от нас и всеки се опитва ,споделяйки своя опит да помогне . . Всяко дете е индивидуално и е съвсем нормално да изисква и различен подход ,много е трудно да се намери точния подход към детето и смятам ,че ние като майки най-добре познаваме децата и знаем кое ще подейства Много верни, полезни и интересни неща сте казали!. Опита не е всичко в живота! Но и опит е нужен . И се сещам за една дама, която беше казала: "Някога имах шест теории за отглеждането на децата! Сега имам шест деца и нито една теория!" БОНИ, :thumup: Силно въздействие върху децата оказва и примера на родителите, който виждат ежедневно – това е модел на поведение, който те просто запечатват – един добър метод за възпитание и една голяма отговорност за родителите
Възпитанието не е само това, което казваме, а и това, което показваме. „Показването” има по-голяма тежест от „казването”.Децата са особено наблюдателни към тези, които обичат. Известно е, че за всяко дете това, което правят мама и татко, е най-добро. В това се крие и най-голямата мощ на възпитателните въздействия на родителите. Детето може да плаче за много неща, но последното, което родителят следва да направи, е да му ги позволи. Детето не е възрастен, няма опита и логиката на възрастен, то се учи какво може и какво не, и тръшкането му само показва, че родителите му са го научили, че с тръшкане може да постигне своето, а не че толкова много иска това, за което плаче.



....Така, че не обръщайте внимание и ......ще се забрави ,аз и друг път по друг повод бях споделила, когато бе малък сина ми рева и нервничи да му купя нещо сладко ,бяхме на касата и няма да забравя как един господин предложи да го "почерпи' .....за да се успокои ......бях като разярена лъвица,но поемайки си въздух се засмях ,благодарих и ....не стана и тоя път ...и така лека,по-лека се изкорени напълно ,вече обяснявам и за моя радост проявява разбиране .Това бе във възраст , в която прекрасно знае докъде може да стигне и колко меки или твърди са родителите му. На 3-4 години може да няма голям проблем, но на 13-14 и нагоре вече ще има. Само че принципът ще е отдавна залегнал в детето и то няма да реши ей така отникъде да уважава забраните .Детето така учи какво по принцип може (да влиза в магазини, да играе с играчки, да се люлее, да тича и т.н.), какво не винаги може (да купим играчка или бонбони, да гледа телевизия, да яде сладко и т.н.) и какво по принцип не може (да пресича улицата без да ме държи за ръка, да се тръшка в магазини и други места, където не е приемливо, да удря деца, да го извикам и да не дойде и т.н.).повдигнатата тема още веднъж ме накара да се замисля какви родители сме ......сигурно не перфектните ,но от тия които всекидневно се стараят и са осъзнали ,че децата ни не са като домашни любимци за гушкане и хвалене пред родителите на техните приятели ,а че възпитанието им е отговарна задача ,поставяйки темелите на тяхното бъдеще .Моят опит дотук сочи ,че децата имат нужда от дисциплина,повторения ,ясни правила,последователност при прилагането им и ако е нужно наказание ,което да има логика . Дете, което усеща постоянно обичта на своите близки, което знае, че за него се грижат, че е защитено, расте уверено .Вярвам че обичта към децата ни намира израз в грижите за тях, в разговорите, в доверието, в начина, по който ги учим да посрещат трудностите на ежедневнието им и да се справят с тях самоуверено. Да се вслушваш в гласа на детето и да му помагаш да следва собствените си желания. Децата са наша отговорност. Тяхното бъдеще зависи от това дали можем да ги научим да бъдат смели и силни личности, които знаят какво искат и могат да го постигнат.......Увлякох се отново ,но късните часове помагат много за съсредоточаване :) ....всички доволно спят и на мен не ми остава нищо друго ,освен да пожелая лека и топла нощ ,и да споделя,че тематае изключително обширна !

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » вт фев 04, 2014 5:40 am

Добро утро
Дианка много точно Страхотна си :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » вт фев 04, 2014 6:41 am

Дианка, много точно казано! :thumup:
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт фев 04, 2014 7:24 am

Изображение

Добро утро :)

Йоанка, :hug:

Пия кафето на бегом и отлитам :coffee:

Много ме боли кръста от вчера - тия дни изкарах пред компютъра седнала на кушетката. Явно от неправилната стойка нещо ме захапа и ... сега си ближа раните. Снощи и тази сутрин ме мажат с разни мазила ... Важно е да уцеля правилната поза. Как ще изкарам днес като работата ми е все седнала, идея си нямам ...

Хубав ден на всички с усмивки и добро настроение Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » вт фев 04, 2014 7:34 am

Добро утро!
Огромно благодаря!!!!!!!!!Нямате си идея за два дни колко ми бяхте полезни със съветите си!Благодаря на Дианка,че не ми се засегна и че си написала всичко това!!!!!!!!Наистина.Защото отстрани много бързо се ориентирах къде греша и вече имам идеи/горе-долу/как да се опитам да се справя.Трябва да овладея гнева си,но понякога като съм просто изтощена и неговите инати ми идват в повече.От всяка една от вас ,,взех ,,по нещо!
Кате,смятам ,че на племенницата ми и липсват милувки и търси внимание.Сестра ми нито като бебета ,нито пък сега ги прегръща или целува.Пере ги,глади ,купува им хубави дрехи/маркови,както казва тя/,играчки,води ги по всевъзможни кътове,но не обича ,,лигавщини,,.
Наталка,и да не искам той се включва в шетането,много обича да бърше :D :wink: !
Миленка,най-точно ,,ме уцели,, -телевизора е постоянно на детски канали,уредбата е с детски дискове заредена,не гледам филми ,новини ...нищо :ooppss: Занемарих се и.....забравих че съм и жена,не само мама,че и мама иска да гледа телевизия...От вчера гледа само най-любимите му предавания!!!!!!!!!!!!!
Бони,баща му както не живее с нас що се отнася до възпитание се оправя по-добре!Пред баща си не възразява,нито хленчи ,нито пък се тръшка.И със сигурност не го е бил.Мълчаливия татко е намерил ,,пътя,, как да разговаря с него.
И съветите на другите момичета за мълчание и говореното ги приемам абсолютно!Ставам ,,твърда,, и се ,,почва,, :thumup:
Желая ви приятен ден!
Колкото и да не искам да пускам Зарко на ясла,отново ми напомниха вчера,че два месеца е отсъствал и е време да се връща.Но ще го заведа от 9ч.
Варненски момичета предполагам,че тече скайп-организация и натаманизация :wink: :D на кой кога му е удобно :roll: :wink:


Заключена