Как тече денят на Веселите готвачи? - Април '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Makaweli » пет апр 11, 2014 7:17 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/qXBVypnwzSg[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=qXBVypnwzSg

Добро утро :)

Ивка, Верче, Миле, Танче, мили ранобудни момичета, благодаря ви за кафенцата и хубавите пожелания :giflo1: Присядам и аз набързичко с чаша кафе :coffee:
Ето че отново е петък - най-хубавия ден от седмицата :tongue: Този път е намръщен и дъждовен, но ... си е петък :dancing:

Дианка мила, твоето вирусче се оказа доста упорито - крайно време е да си ходи, от сърце ти го желая :hug:

Кате, Дидка, дано и вашите дечица да оздравеят по-бързо и да могат да се радват на воля на идващите празници :thumup:

Хубав и усмихнат ден на всички Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пет апр 11, 2014 7:54 am

Добро утро :D
Шарено и хубаво е тук, идвам в рая на приятелството
Изображение
Дианка, ама изгонвай го тоз вирус, хващай метлата и вън :)
Дидка, Кате дано бързо се оправят дечицата.
Хубав ден и весело настроение да имаме днес
42_150351.jpg
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет апр 11, 2014 7:55 am

:giflo1: :giflo1: :sun: :giflo1: :giflo1: Добро утро,мили момичета! Отново сте заредили тук с много красота и сърдечни думи,благодаря ви,сядам и аз на :coffee: .Пожелавам на всички весел и приятен петък! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет апр 11, 2014 7:57 am

:giflo1: :giflo1: :sun: :giflo1: :giflo1: Щастлив и прекрасен ден!!! :hug:


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » пет апр 11, 2014 9:33 am

ХУБАВ ДЕН И ОТ МЕН :flow2: :flow2: :flow1: :flow1: :flow2: :flow2: :flow1: :flow1:

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » пет апр 11, 2014 9:34 am

Тук съм!!!
Добро утро момичета!
Топло кафе, топли думи, топлина в душата.Това му трябва на човек, за да е щастлив в ден като днешния .
Пожелавам ви спокоен, щастлив и споделен петъчен ден!
Отварям куфара с цветятя предназначени за всички вас и сядам на едно закъсняло кафе!
1979666_277070402452873_409347337_n.jpg

„Всички сезони са красиви за човек, който носи щастието в себе си.”Хорас Фрайс —

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет апр 11, 2014 9:40 am

Навън наистина е доста намръщено и студено, но тук както винаги е приятно и цветно :) .
Желая ви приятен ден!

Изображение

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » пет апр 11, 2014 9:48 am

Дидка,Дианка благодаря ви ,че сте се сетили за Верчето и мен :)
Дианка май е на финала на боледуването?Има няма около месец трае лечението на таз годишния вирус,понеже много бързо дава усложнения.
Дидка,Кате и Зари и Тони ще се оправят,но са в тази възраст в която на всеки 2 седмици се обажда по нещо.
Пазволявам си да споделя от моя опит за тази възрастова група.Може да ги профилактирате с ..Gerisan..сироп.
Много добре укрепва имунната система е от наблюденията ми децата ,които го пият по-малко боледуват.
Изнесох ви лекцията и се отдавам на труд :)

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пет апр 11, 2014 5:28 pm

Здравейте, мили момичета!

Тази сутрин се наслаждавам на кафето във вашата чудесна компания. Не съм на работа. Времето е прекрасно. Дърветата и цветята започнаха да цъфтят (е, това не ми се отразява много добре, но е толкова красиво...). Днес съм запланувала да се потрудя доста в зеленчуковата градина. Но първо да ви видя. Дианка, мила, дано си вече добре. И Тони и Зари да не боледуват повече. Бях се притеснила като получих бележка от училището, че много деца са болни от инфекция на гърлото и трябва да си наблюдаваме децата, понеже няма симптоми като настинка и вирус. Дни преди това Даниел се оплака, че го наболява гърлото и се бях притеснила, но няма температура и не искаше да ходим на лекар (тази инфекция може да се установи само чрез изследвания, заразна е и се лекува с антибиотик). Дано се опазим. Другата седмица сме във ваканция и ще се подготвим за празниците. Възнамерявах да декорирам бисквитки за учителите и днес да им ги дадем, но нещо не се справих - дкато се пекоха, формата им се развали и няма време да започвам отначало. Сега си ги хапвам с кафето, а другата седмица ще се отдадем на празнични приготовления :).
Великден....
един от най-светлите и тачени християнски празници,Той е сред така наречените подвижни празници и се определя в зависимост от първото пролетно пълнолуние.
Според народната традиция Великден отбелязва възкръсването на природата за нов живот.
Великден е най-големия празник на всички православни християни, наричан още празник на всички празници!
Тази година ще празнуват заедно Великден православната и котолическата църква!

ЗА СИЛАТА НА ДОБРАТА ДУМА

Ех, ако можехме да превърнем устата си в извор само на чисти и благи думи!
Колко красота и радост биха нахлули в живота! Светът е пълен с празни думи, шеги, сквернословия, проклятия, одумвания, взаимни осъждания и разни непристойни слова. Това, което липсва, е добрата дума. Колко много сърца на огорчени, самотни, изоставени, презрени и отхвърлени човеци копнеят за една блага дума! Колко много несретници, болни, нещастни, отчаяни люде жадуват да чуят утешително слово! Добрата дума няма за цел да смайва с нечувани новости, да разкрива сензационни събития, а да зарадва сърцето, да нахрани душата, да огрее някой печален дом със светлина!

Доброто слово утешава, насърчава, предпазва от зло, подтиква към добро! Благата реч окриля душата, вдъхновява вярващия, дава надежда на страдащия, успокоява обидения, връща упованието на болния, помирява враждуващия, влива вяра в сърцето на отчаяния.

Но как може добрата дума да дойде на устата ни?

Отде да вземем доброто слово, та да дойде то бързо на устните ни и да бъде казано точно навреме на ближния, който е нуждае от него? Ще го вземем от словото Божие. Само въплътеното Слово Божие ни поучава: „Как можете да говорите добро, когато сте зли?... Добрият човек от доброто съкровище на сърцето си изнася добро; а лошият човек от лошото съкровище изнася лошо” (Мат. 12:34-35). Ако искаш да има добра дума на устните ти, напълни предварително сърцето си с добро.

(Из „Молитвата на св. Ефрем Сирин в светлината на светоотеческото нравоучение”, архим. Серафим (Алексиев)

Времето напредна, аз изпих две кафета, заредих се с много настроение. Време е да се хващам за работа. желая ви приятна вечер!
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет апр 11, 2014 7:42 pm

:giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: Добър вечер,мили момичета! Днес имах доста тичане навън,така се намръзнах,беше само 10гр.,толкова студено! Йоанка,такава сладка и добра душица си,благодаря ти миличка за добрата дума,ех,как искам всеки ден да чувам добри думи,но ето,днес ходих на ежедневният ни зеленчуков пазар,натъкнах се на толкова грубо отношение към по -възрастни хора,много ме заболя,позволих си да усмиря разбесняла се продавачка на ябълки,почувства се доста неудобно,но поне възрастната дама към която беше отправено всичко се почувства добре,какво ли няма на тоя свят,но грубоста,яроста,омразата и непоносимоста към другия човек до нас просто ме плаши,питам се, кога озверяхме така,че загубихме елементарни норми на поведение!? Момичета,пожелавам ви усмихната и весела петъчна вечер!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:


Заключена