Как тече денят на Веселите готвачи? - Август '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Diel » ср авг 06, 2014 5:09 pm

Според вярванията на този ден се отваря небето и ако някой види това, се сбъдва всичко, което си нарече.
Сега е момента, погледнем нагоре. Нищо, че при нас от време на време превалява .
Хайде да си пожелаем нещо много хубаво ,ВЕСЕЛУШКИ


rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » ср авг 06, 2014 6:59 pm

Здравейте момичета В тази горещина даже не ми се пише
Не пущам климатика понеже много се изпотявам и ме е страх да не настина
Желая ви приятна вечер
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср авг 06, 2014 7:24 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Добър вечер,мили момичета! Днес водих Митачето на кардиолог - контролен преглед,всичко е наред,зарадвах се,че има добри показатели,да ми е жив и здрав душичката! :thumbsup: При нас пак гърми,трещи и е много намусено,определено ни чака нова порция дъжд. Таничка, аз вече пускам климатик,не се търпи през деня,но не го нагласям на ниски температури,опитай и ти така. :thumup: Влади,Йоанка,как сте милички,пишете как е времето при вас да си сверя часовника по вас??! Момичета,пожелавам ви прекрасна вечер! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср авг 06, 2014 7:27 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Дидка,нищо не пишеш за Зари,как е той - разбирам,че не ти стига времето,но поне пиши нещичко за малкия сладурчо! Пожелавам ви лека и спокойна вечер! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср авг 06, 2014 8:41 pm

Хубава вечер
[youtube]http://youtu.be/yUV9JwiQLog[/youtube]
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » ср авг 06, 2014 8:52 pm

:night: СПОКОЙНА НОЩ! :night:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » ср авг 06, 2014 9:10 pm

Кате,не е толкова до времето,просто нямам компютър,непоправима повреда,на телефона нета е с изчерпана макс.скорост
и адкси бавно зарежда.Момчетата :wink: :) ме взеха от работа,ходихме по люлки и влакчета,качвахме се на лодките.Прекарахме си страхотно.Лятото е лесно,макар че в Морската градина детскшя кът е целогодищен.Мислим и в аквариума да го водим,не сме още...
Хубава вечер,милички.
Канена сфм на едно събиране от колеги,не съм решила още ще ходя ли....

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » ср авг 06, 2014 9:21 pm

Здравейтеееееее !!!!! :) :) :) Изображение
На 6 август светата църква чества едно от най-значимите евангелски събития – явяването на Иисус Христос пред тримата си ученици – Петър, Яков и Йоан.
Това събитие се случило, за да предпази апостолите от тъгата и съмнението при вида на Христовото страдание и да укрепя вярата им в Бог.
Църквата установила отбелязването на този велик християнски празник още в първите векове на християнството, за да ни напомня, че Господ е навсякъде – в нас, с нас и около нас.
На 6 август се откъсвал първия салкъм грозде. Старите хора разказват, че когато Господ създавал гроздето, Дяволът направил къпината и я нарекъл дяволски плод. Всеки, който искал да спаси от изкушенията на Дявола, първо хапвал от божия плод и така си осигурявал покой за душата и добро телесно здраве.
Традиционно християните носели гроздето в църквата, където отецът го опявал, прекадявал и благославял. От първия салкъм грозде давали на всички близки, за да са здрави, щастливи и благополучни. Празникът българите отбелязвали с тържествен обяд, за който обикновено приготвяли ястие от риба. Това за информация ,аз като добра христианка взех си момичнцето днес и присъствахме на литургията ,Виви се пречисти и хапнахме и гроздето ,което ни раздадоха за здраве !!! Аз продължавам с постите ,сама си постя ,но това не е проблем .....зависи от вътрешното усещане на всеки човек ....това чувствам и това правя .....до 15 август !!! Искам да пожелая здраве и благоденствие на вас и вашите семейства и нека Бог ви пази и закриля !!! :love: Споделям и моята трапеза от днес .....Изображение Изображение Аз съм отново на вълна плаж ....чудесно е .....водата бе като топла лимонада ,..... :yee: от жълтата .....и двете ми деца умират за нея .....едно спокойно море ...НАТАЛКА ,добре ,че се обръщаме сами ....ако чакаме да ни обърнат .... :yee: :yee: :yee: толкова е хубаво да си на плажа ,да чуваш шепота на морето и да не мислиш за нищо ......добре ,че има и такива моменти ......Радвам се ,че сте добре и прекарвате добре !!! МАМИ ,само такива новини за МИТАКА !!! :) БОНИ ,вчера си мислих за теб ....не зная защо ,но си мисля тия дни доста за теб и искам да ти пожелая да си най-хубавата свекърва !!! :love: За сега е това ,днес дойде техник утре ще поставяме трети климатик ,че не се диша ,хвърли едно око на хладилника ...трябвало му фреон ....напълни го ....и утре ще дойде за поставянето ......климатика го оставям цяла нощ на 27 гр. и да духа нагоре .......иначе мравки ме полазват и сън не ме хваща ...... Лека и спокойна вечер на всички сладуранки ,ама всички !!!! :love: и за да не ме забравяте една прясна снимка Изображение от днес !!! Целувки на всички !!! :) :) :)

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » чет авг 07, 2014 5:50 am

Добро утро, мили момичета :coffee: :coffee: за всички вас. Дианка, много благодаря за информацията, полезна и изчерпателна. Напоследък и аз не смогвам да пиша често но това не означава, че съм ви забравила, напротив мисля си постоянно за всички, а на снимката си много красива (само за грях) Бог да ми прости за щурите мисли, продължавайте с плажчето, ние като си идваме лятото ходим на Кавала, много ни харесва, обичаме Гърция.. Катенце, тук наистина е подвижна зоологическа градина, наскоро бяхме на един рожден ден , хората живеят близо до река с малка гора и една лисица си се разхождаше по брега и не се изплаши, когато ни видя, защото никой не ги закача, свикнали са с хората. Домакинята каза, че и вълк са виждали на двора. Иначе сърните са навсякъде, зайчета също, за катериците споменах по-рано (продължават да ми образуват нерви), но много мила гледка беше веднъж трябваше да спрем движението и от двете страни за да пресече една гъска със седем-осем малки.....и това е, живуркат си спокойно. Времето ни е хубаво тези 5-6 дни, след обилни валежи придружени с градушка сега ни е търпимо топло. На всички пожелавам приятни оставащи летни дни изпълнени с приятни емоции.

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет авг 07, 2014 6:40 am

Добро утро!Дианка,голяма си чаровница!
Лек ден!
Да си пожелаем един страхотен ден!
Снощи не спах добре,трудно станах тази сутрин,днес и утре след работа имам друга работа,събота може би ще пека конфи
тюр...


Заключена