Как тече денят на Веселите готвачи? - Септември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Sirena » пон сеп 15, 2014 9:26 pm

Привет :)
Миле, гората още е зелена, но невероятна със спокойствието си, на ръка разстояние видях лисица и катеричка, в стаята ни първата вечер мъжа лови прилеп, който си мислеше, че това е неговата спалня :o , Срещата ми с тази твар е комична и не толкова, няма как да опиша, сега ми е смешно, но тогава и то първата вечер никак. След това дали спах ли :( нямам спомен, освен че мъжа всяка вечер проверяваше спалнята за натрапници :D
Днес покрай прибирането на багажа окончателно и безвъзвратно поръчахме новата спалня, утре отиваме и за матрака, пък мойто куку иска и стаята да боядисваме, то стана балтон за копче, че и с пискюл :D
Миленче, когато решиш съм за кафето, който желае да идва :)
Сега ви желая спокойна и красива вечер
[youtube]http://youtu.be/3Z-xxVhQee0[/youtube]
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт сеп 16, 2014 12:17 am

Привет момичета в този късен час,
но аз преди малко се прибрах от работа :wink:
Наталка,така е при нас в Балкана всичко ми е до болка познато,
ние тичаме на морето вие на Балкана,но кой каквото си няма :thumup:

Снощи се прибрахме от село и най- неприятната новина която получихме,че нашата Сиса(котка) е умряла,
нали за котките казват,че умират сами и сега се уверих скоичила милата от терасата и на тротоара,на 1- ят етаж сме
нищо и няма видимо и друг път го е правила,но Глорка не може да я прижали,плаче ли плаче казва тя ми беше сестричка,
тя беше първият човек който я видя ,съседите ни добри
бяха я прибрали,извинявайте,че ви занимавам но искам с някой да споделя.

Честит първи учебен ден на всички наши деца,
много успехи,нови знания през цялата година!

А сега ви желая един прекрасен ден!
и кафенце :)
10610524_575596449233141_4920223150763728308_n.jpg

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » вт сеп 16, 2014 7:22 am

Наталка, добре дошла! Добре сте прекарали и натрапници сте имали. Апартамента е много хубав в комбинация с добра компания :thumbsup:. Ивка, понякога знаеш, че малкото камъче обръща колата, може много пъти да е скачала и нищо да не и се е случвало но сега е било фатално. Децата много бързо се привързват, моята дъщеря ходи да храни котката на нейна приятелка, която е на Хавай с родителите си (па се била травмирала в хотел за домашни любимци) и затова стои заключена по цял ден без стопаните, та днес едно се прибра от училище и иска да я водя при котката, нямала търпение да я види. Честит 1-ви учебен ден на всички деца от форума, послушни и с високи оценки да са всички през новата учебна година. Благодаря за пожеланията, ние вече тестове правим. Много е студено, изведнъж захладня. :coffee: :coffee: за вас, които още не са станали. Лека и успешна седмица ви пожелавам.

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт сеп 16, 2014 7:38 am

Добро утро :)
Хайде на кафе, време е вече :)
Аз пак изкукуригах и цъфнах по тъмно :)
Изображение
Да ви е ведро и радостно на душите :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт сеп 16, 2014 9:31 am

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :sun: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Добро утро,мили момичета! Позакъснях с :coffee: ,но няма да пропусна да ви пожелая пек и успешен ден! Ивче,поплаках за Сиса,за мен темата животинки е много болезнена,представям си какво й е на Глорка,няма скоро да се успокои,щом така силно е била привързана към нея,вземете й друго котенце,така ще й е по -леко,съжалявам за котенцето.Натали,ако нищо не се беше случило по време на почивката,просто нямаше да е истина,ти си вървиш с веселото,нали си една огромна усмивка! :clap: :clap: :clap: Момичета, пожелавам ви прекрасен ден! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт сеп 16, 2014 9:58 am

Здравейте!
10671480_370298146456490_972903173261115438_n.jpg
Наталка, хубаво сте си изкарали, браво! Обстановката е чудесна, а за природата няма какво да се каже, на такова място човек се чувства ката в друг свят, спокойствието и красотата са много зареждащи.
Аз снощи до среднощ подвързвах тетрадки и учебници, до този момент са 34 на брой и ще има още помагала, но не са ни ги дали. В такива момента си спомням за доброто старо време, когато имахме един учебник и две тетрадки по предмет, когато чантите ни не бяха толкова тежки, но пък знанията повече и по-трайни. Нарочно проверих в учебника на Весито дали авторите са " си поправили грешките" от миналата година, но уви - ще се учи пак същото - в османската империя българите можели свободно да изповядват вярата си. Тези хора май не са чували за "Време разделно", или пък скоро ще забранят и книгата, и филма. Горко на онези, които вече са го гледали и жалко за тези, които са си дали главите за тази вяра!
Здраве да е, за това сме ние родителите, да наливаме в главите на нашите малки объркани дечица потока на знанието.
Хубав ден!

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт сеп 16, 2014 10:05 am

Ивка, много съжалявам за котето! Знам какво е да загубиш домашен любимец, изпитвала съм го и не искам да си припомням каква болка беше. Тези мънички същества стават част от живота ни и после страдаме за тях като за човек, защото ние така си ги възприемаме. Помислете си дали веднага да си вземете друго коте. Може би трябва да си изживеете болката по предишното и когато сте готови да го направите. Навремето като почина моето куче и аз мислех, че най-добрият начин е веднага да вземем друго. Е, да, но беше твърде скоро. Непрекъснато го сравнявахме с предишното, не можахме да свикнем с него и то с нас, не можа да замести празнината, напротив, болката стана още по-силна. След една седмица го върнахме на хората, от които го бяхме взели и те го дадоха на друго семейство, в което животинчето се чувстваше много щастливо. Чак след десет години се престраших да вземем друго куче и то заради Весито. Да ни е жив и здрав Рокчо, утре става на една годинка, много си го обичаме, но още и още се страхувам от момента на раздялата.

Ето нещо, което прочетох в интернет за кучетата, но според мен се отнася до всички наши животинки.

Защо кучетата живеят толкова кратко, според 6-годишно момче


Кучетата са прекрасни същества, които правят животът ни по-весел и по-пълноценен. Те ни обичат безусловно и не очакват нищо в замяна, пише Obekti.bg.
Ветеринар бил извикан да прегледа 10-годишното болно куче Белкер. Стопаните на кучето – Рон, Лиса и техният шестгодишен син Шейн били много привързани към него. Те се надявали на чудо и техният четирикрак приятел да оздравее.
След прегледа, те чули най-лошата новина за един стопанин, който обожава своето куче – Белкер имал рак и нямало никаква надежда да се излекува. Ветеринарят предложил на семейството като единствен вариант да се облекчат болките на Белкер – евтаназия.
Родителите на малкия Шейн решили и той да присъства на приспиването на Белкер, тъй като можел да научи нещо ново от преживяването.
Но тези, които научили нещо, се оказали възрастните.
На следващия ден цялото семейство стояло около болния Белкер. Шейн изглеждал много спокоен, докато галел за последно своя приятел. Ветеринарят помислил, че малкото момче не е разбрало какво следва.
След няколко минути Белкер вече бил на по-добро място и не чувствал болка, а Шейн приел това.
Възрастните заговорили, защо кучетата живеели, толкова кратко, в сравнение с хората.
“Аз знам” – казал Шейн, който слушал кротко разговора им.
“Хората се раждат и могат да се научат да живеят добре – да обичат всички и да бъдат добри, нали? А кучетата се раждат научени, как да обичат и да са добри.”
Малкият Шейн, знаел, че кучетата нямат нужда от повече време, за да се учат на обич, за разлика от нас – хората.

Дано мъдростта на това малко момченце ви донесе поне капчица успокоение!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт сеп 16, 2014 7:22 pm

:giflo2: :night: :giflo2: Добър вечер,мили момичета! Мила Миленче,така се разчувствах от твоя пост,така е миличка,животинките стават част от семейството,но това усещане имат само хора с добри сърца,познавам хора,които ненавиждат кучета,котета,опознавайки ги,разбрах,много студени,безчувствени,завършени егоисти,всичко това ме кара да те уважавам и обичам още повече,така е мило момиче! :clap: :clap: :clap: Момичета,при Митака има прогрес,раните от изгарянето с лазер се затварят вече,сутрин и вечер ги почиствам и мажа с гел от лекаря,много се радвам за него,децата също,а той,нямам думи,нарича ме - опасна мед.сестра,строга и педантична,спазваме всички указания на доктора и резултатите са налице,дай Боже всичко да приключи добре. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Прекрасна вечер,мили приятелки! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт сеп 16, 2014 8:15 pm

Лека нощ, момичета :)
Кате, радвам се, че при вас нещата вървят на подобрение :clap:
[youtube]http://youtu.be/IcSowVLP-Mk[/youtube]
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » вт сеп 16, 2014 9:30 pm

ДОБЪР ВЕЧЕР,МОМИЧЕТА! :) КАТЕ,хубаво е ,че отново има подобрение при МИТАКА :thumup: !
НАТАЛКА,прекрасни клипове!Три пъти гледах „Жената есен“! :thumup: :clap:
МИЛЕНКА,вчера на 15 сеп. ми беше малко тъжно,че вече нямам ученик.
Приготовленията за първия учебен ден,тържествата ,подвързването на тетрадки и учебници,
родителските срещи ще ми липсват :( .Може да ви е странно,но така го чувствам.
А за „недоразуменията“ в учебниците и преди ги имаше,но сега изглежда са по–зле,за съжаление!
:night: ЛЕКА И СПОКОЙНА НОЩ,МОМИЧЕТА!


Заключена