Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от janova » съб май 02, 2015 8:42 pm

Nelale, :thumup: :thumup: :thumup: !Tолкова красиви и прецизно изработени са плетивата ти!
А шаха е :thumbsup: .
Модела на шала е много интересен и мисля,че не е много сложен за изработка.
Плетката е основната за две куки,жартиерна или "иди-ела" :) .
А колкото до куки или обръч,на мен по-удобно ми е с обръч.Имам от немските,
всички номера.На етикета ,на всяка прежда(която съм купувала) е указано на
какъв номер се плете.
Имам две книги за плетиво.От там и от колежки и приятелки понаучих
основните неща.За съжаление :( сега не ми остава време,но ми е интересна и приятна
темата. :)
Хубава вечер!


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб май 02, 2015 10:21 pm

Благодаря ти много! Да, на всяка прежда си е указано с каква кука или две куки да се плете. Аз имам три шкафа с прежди-това е голяма мания, направо си е зараза. Мъжът ми се шегува, че някой ден ще завари и плетени полилеи и дивани:) Та ще погледна на преждите и спрямо тях ще си избера какъв обръч да си купя. Най-много имам Ярн арт джинс и Ализе Лана голд- така че може би ще купя първоначално два обръча спряммо тях. благодаря ти още веднъж. хубава вечер и на теб:)

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб май 02, 2015 10:30 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: nelale, браво момиче! Много интересни неща си изплела и аз като Милето съм впечетлена от шаха и не само,поздравления мила! :clap: :clap: :clap: Обръча е най - удобен за плетене,както ти е писала Милето - на всеки вид прежда е обозначен номера на куките за плетене. Може ли да те помоля, напиши малкото си име,това ме затруднява в общуването,моля те!Искам да ти кажа,че си много добра на една кука,ще се научиш без усилие и на две,успех! Цветя за теб,заслужаваш ги! :hug: :hug: :hug:
Прикачени файлове
-.jpg
-.jpg (106.94 KиБ) Видяна 3043 пъти

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб май 02, 2015 11:19 pm

Благодаря ти ! :) Казвам се Нели :) И аз предпочитам обръщението по име:) Така ,че ми е приятно да се запознаем. Ще се радвам да науча и вашите имена и да си общуваме:) Шахът е едно от първите неща , които оплетох, исках да го подаря на мъжа ми. Имах и идея да оплета голям шах с фигури около 15 см, но се отказах, някои идеи си остават само идеи. Една позната издаде книга за мартенички в Америка и правя мартенички за нея, в момента имам от нея поръчка за 5 чанти/още ги мъдря като визия/ канички с чашки за кафе няколко комплета и всякакви там дребни мартенички, мисля че за месец ще съм готова, веднага след това ще пробвам двете куки, че се познавам какво съм шиле ако се хвана сега ще ми стане интересно и ще искам бързо да се науча. Ще показвам като изплета нещо новичко< макар че последните два дена да ви се оплача само плета и разплитам, много невървежно, каквото и да подхвана просто не става добре. Затова днес отидохме на една полянка и си почетохме книжки с мъжа ми и утре е ден:) Хубава вечер!:)


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед май 03, 2015 8:45 am

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет, Нели! Сърдечно благодаря за разбирането, аз съм Катя,радвам се,че с новата тема внесе разнообразие,красота и интерес! Не се притеснявай, всеки има такива дни,каквото и да правиш не се получава така наречените каръшки дни,но всичко си идва на мястото :clap: :thumbsup: Поздравления,че с уменията си успяваш да изработиш плетива и за твоята приятелка зад граница! :thumbsup: Ако имаш желание, посещавай и другата тема - Как тече денят на веселият готвач - там бързо ще опознаеш момичетата по имена и ще попаднеш при хора заредени с много топлина,сърдечност,уважение и обич,ще срещнеш много разбиране и съпричастност. :love: Много ми допадна това,че сте чели,почивайки си на поляна със съпруга ти,много обичам да чета и винаги отделям време за това. Нели, от кой край на България си - аз съм севернячка,но живея от дете в Димитровград?! Благодаря ти още веднъж, пожелавам ти прекрасен ден! :giflo1:

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » нед май 03, 2015 10:37 am

Здравей, Катя:) Благодаря за поканата и в другата темичка, със сигурност ще се присъединя:) Ние сме от Правец с мъжа ми, макар че не сме родени там, но го свързваме с детството си и ученическите години. Иначе живеем в София, засега поне. Това с полянките и книжките ни е редовна практика, за днес следобяд точно това сме планирали, има едно много приятно място с рекичка малко извън София. Мисля и да си поплета там. :)

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » нед май 03, 2015 9:19 pm

Нели, много изящни и идейни неща си създала. Браво!
За мен плетенето на една кука, май ще си остане нереализирана мечта.
Иначе на две куки обичам да плета.
В момента съм на вълна, бебешки дрешки. Няколко мои приятелки в следващите два месеца очакват внучета и искам да ги зарадвам.
Ето част от нещата.
IMG_20150503_173932.jpg
ПРОДЪЛЖАВАМ
IMG_20150503_174114.jpg
IMG_20150503_174320.jpg
IMG_20150503_175423.jpg

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » нед май 03, 2015 11:27 pm

Кате, много са нежни:) И аз много обичам да плета и да подарявам на приятели. Да са живи и здрави бебоците, които ще ги носят тези хубави дрешки и терлички. А защо едната кука да остава само мечта?

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » нед май 03, 2015 11:34 pm

А ето го моя помощник в плетенето, подпира преждите за да не паднат:)
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » нед май 03, 2015 11:35 pm

А тук вече е изморен от толкова много помощ:)Изображение


Отговори