Как тече денят на Веселите готвачи? - Октомври '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от dianakatou » вт окт 28, 2014 6:59 pm

Добър вечер на днешния 28 .октомври .,който е и национален празник на Гърция ...... днес деня премина и празнично . Сутринта бяхме на манифестация ...... напълни ми се окото от на-малките ....... до войската ..... една картинка ,която и в днешно време сигурно носталгично ме връща както мен ,така и много от вас предполагам ,но законите в една държава се гласуват мноооого избирателно ...... който кабинет пристигне на власт и нещо не му е по вкуса или угодно ,веднага с глсуван закон го променя и става една ....... :eeek: :? :eeek: ,която я знаем всички . Днес съм изпълнена от багри ,впечатления и спомени ...децата са толкова въодушевени и духа им приповдигнат ,че както всяка година отидохме в любимото им заведение и естествено почерпката бе от мама ....прибрахме се уморени и доволни ! Това бе за днешния ден от мен . Толкова с зарадвах ,прочитайки новината за ДИДКА !!!! :clap: Браво ,радвам се мног за теб и още мноооого локуми да черпиш !!!! Браво ,че си им оправдала доверието ,радвам се повече от теб ,защото зная колко много имаш нужда от работа !!!! :love: Изображение ВЛАДИ ,добре дошла в дома си !!! Оттук нататък пожелавам пътувания само по радостен повод !!!! Приятна и красива вечер на всички !!!!! :) :) :) Изображение


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт окт 28, 2014 7:38 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Добър вечер,мили момичета! Влади,радвам се,че благополучно сте пристигнали,браво! :clap: Дидка, поздравления за теб,само така мила! :thumbsup: :clap: :thumbsup: Дианка,чудесно е минал празника при вас,а и децата са доволни! :clap: :thumup: Миле,много време ме влачи и мен тоя вирус,накупих скъпи сиропи и таблетки за кашлица,повярвай ми,никакъв ефект,започнах да пия редовно Мурсалски чай с лимон и мед и за два дни кашлицата отлетя,вече знам,какво трябва да правя в такива случай,опитай мила! Не виждам Верчето,дано всичко е ОК при нея! :thumbsup: Момичета,пожелавам ви прекрасна вечер! :hug: :hug: :hug:

Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » вт окт 28, 2014 7:47 pm

Здравейте!
Конкурса мина по български - нерви, неорганизираност незаслужени оценки и т.н. Ние взехме поощрителна награда, Не я дочакахме, защото от мотане и чудене стана много късно. не знам кога е приключило всичко.
Кате, да ти е жив и здрав Митака!
Иве, честит рожденник!
Дидка, много хубава новина. Честито!
Оставям ви с пожелания за лека и спокойна вечер и ако съм пропуснала да спомена някой празнувал моля да ме извините.

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » вт окт 28, 2014 8:59 pm

Влади, радвам се за безпроблемното ви пристигане, добре дошла пак в Америка! Иве, браво, честита работа и късмет! Миле, аз уж се бях оправила, но сега се разболявам наново, от началото - боли ме гърло, изгубих си гласа, а понеже моята работа е с говорене като нямам глас, не мога да работя, за днес ми предлагаха работа, ама аз като не мога да говоря се отказах. Кашлям си още от преди, но сега е нова настинка. Някои да знае билки за болно гърло? Аз правя чайове от мащерка, джинджифил и лимон с мед, бял равнец с черен пипер, но нешо не помага.

Аз ползвам слоу кукър много често, даже бях си купила един когато бях в България и го оставих на майка ми, но тя не го ползва, зашото обича да пържи всичко. Супи, боб и всякакви яхнии ставам много хубави и здравословни защото не се слага олио, но вярно е че не става хрупкава коричка, ако пека месо например. Пекла съм питка там, но не направо в съда, ами в една метална кутия която се слага вътре, като миниатюрна печка. Имам рецепти за кексове в същата кутия, но понеже не съм по кексовете, не съм пробвала. Аз когато го ползвам го зареждам вечер, да готви през нощта, и го спирам сутрин когато отида на работа - слагам всичко на куп, /само магданоза добавям кaто го изключа сутрин, иначе се обезмирисява/; с изключение на боба, на него слагам солта и доматите на края. Аз имам много рецепти за слоу кукър, ако ви интересува мога да кача на сайта. Окра и лютеница стават много добре, аз ги оставям на слабо за 24 часа, сгъстяват се много успешно и без бъркане.

Хубав ден и късмет на всички!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт окт 28, 2014 9:20 pm

Тиха и спокойна нощ
[youtube]http://youtu.be/5LuTVdjYKac[/youtube]
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » вт окт 28, 2014 9:55 pm

ДОБРА ВЕЧЕР!
ВЛАДИ,хубаво е ,че сте пътували безпроблемно! :)
КАТЕ,благодаря ти ,че ме подсети за мурсалския чай!Имам и още утре ще си направя.
АНИ,пази се!За болно гърло,силно зачервено,помага компрес от извара.Към 1л.прясно мляко
се прибвят 2-3 суп.л-ци оцет или лимонов сок,или1-2 чаени л-ки лимонтозу.Млякото се загрява
и се пресича.Прецежда се и с изварата се прави компрес.
А за гласа можеш да си направиш инхалация от лайка,мед и сода.В 500 мл.вода се слагат по 1 лъжичка
мед ,сода бикарбонат и лайка.Като заври,вдишваш от парите.
И аз си мислих ,че ВЕРЧЕТО не е писала!
:night: МОМИЧЕТА,СПОКОЙНА И УЮТНА НОЩ ВИ ПОЖЕЛАВАМ! :night:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » ср окт 29, 2014 8:00 am

Добро утро!
Закъснявам за работа.....,но исках да благодаря за многото и искрени пожелания!
Прекрасен ден да е!

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср окт 29, 2014 8:04 am

Добро утро :)
Що ви няма :thinking:
Хайде, замириса на кафе
Изображение
Ани, лекувай се, щом от гласа ти зависи работата трябва да си добре. Пък и седенето вкъщи дотяга :wink:
Хубав ден, момичета :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср окт 29, 2014 8:18 am

:giflo1: :sun: :giflo1: Добро утро,мили момичета! Натали,Дидка ще пийна :coffee: с вас,дано други момичета се появят! Пожелавам на всички успешен,весел и много щастлив ден! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср окт 29, 2014 8:20 am

:giflo2: :heart: :giflo2: Бъдете усмихнати и весели през целия ден! :hug: :hug: :hug:


Заключена