Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от AnnaJames » съб ное 08, 2014 11:03 am

Здравейте, мили момичета!
Кате. благодаря за съпричастието.
Благодаря на всички за окураженоето по моите изпити - аз свърших всичко тази седмица, днес вечерта пратих последните писмени работи и завърших този предмет, Теория на усвояване на втори език. Сега до 9 декемжри имам само Американска национална политика и работата. Голям кеф! Този уикенд съм се зарекла да не пипна книга, ами да си наготвя и да си оправя къщата и да си оскубя ментата в градината, докато не е паднала слана.
Рали и Ели, приятно ми е да се запознаем :)
Иоанче, трудно се поддържа роден език ако човек няма приятели с които да го говори, това особено много важи за децата. Сина му беше на 13 когато дойдохме тук, и докато живеееше с нас си говорехме в къщи на български, аз го карах и да чете, но когато излезе да живее сам вече не го говори, нито го чете. Казва че няма време да поддържа изкуствено език които не му трябва, но според мен си е чист мързел. Иначе разбира аз като му говоря. Както и да е, децата като пораснат решават сами, аз се чувствам вече напълно извън от играта, каквото и да му кажа той си знае неговото. Да са живи и здрави, каквото и да решат. Истината е че език се учи и поддържа в среда - ако средата я няма, не може много да се направи по въпроса.
От друга страна детето щом превежда на англииски значи разбира български, макар да е пасивна проява на езика. Аз докато учих този курс изчетох сума ти проучвания на деца за които англииския не е роден език, и според тях родния език трябва да се поддържа наред с английския, понеже по този начин се развива по-добра мисловна координация и речникова култура която след това преминава и в уменията за говорене на английски. Специално се препоръчва родителите да говорят на децата си на родния им език, поне докато децата стигнат до 9 клас, и да им четат книги на родния език, независимо че децата може да отговарят на англииски. Но да спирам с лекцията преди да съм отегчила всички :read:
Тортата ти е разкошна, направо за изложба, поздравления!
Бони, честит ти рожденик, да е жив и здрав и късметлия!
Изображение
И честита годишнина, и пожелания за много много споделена любов!
Изображение
Миле и всички други именници, честит имен ден! Да ви е живо и здраво името!
Изображение
Бони, аз така си бях навяхнала глезена :cry: и го оправих с компреси от печен лук. ПОйелавам на теб и Глорка да се оправите бързо!
Изображение
Пожелавам на всички прекрасни почивни дни и късмет във всичко! КАТе, стискам палци за Митака!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб ное 08, 2014 2:06 pm

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА МИЛЕТО И МИЛЕНКА!ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ,С ГОРДОСТ ДА СИ НОСЯТ ИМЕНАТА!
ЧЕСТИТО И АКО ПРОПУСКАМ НЯКОГО ИЛИ НЕЩО!

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » съб ное 08, 2014 2:54 pm

Здравейте,момичета!
Благодаря ви Кате,Кате,Аничка,Иве,Наталка,Бони,Дианка,Дидка,Ани за пожеланията :) :thumbsup: .
БОНИ,да е жив и здрав Михаил.Успех и късмет във всичко,което му предстои!

Бони,честита годишнина.Все така много топлина и обич в дома ви! :giflo1:
Днес и моят брат близнак празнува-казва се Михаил.Да е жив издрав,все така да сме заедно и все така да се подкрепяме!
Миленче,честит имен ден!Да си жива и здрава,,исамо хубави неща да тисе случват! :giflo1: :giflo1:
Иве, поздрави за Пламен! Весел сбор :) !

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » съб ное 08, 2014 6:44 pm

Хубава вечер
[youtube]http://youtu.be/vEPQkpF6rdE[/youtube]
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » съб ное 08, 2014 7:37 pm

Здравейте момичета!
Честит празник на всички!
Много ми е трудно да чета и пиша. Имам някакъв проблем с компа. Непрекъснато излизат някакви реклами и разни неща. Ужасно е. Надявам се половинката да отстрани проблема ама то на обущаря жена му боса ходела.... :wink:
Надявам всичко при Катето и Митака да е наред :thumup: . Ще се опитам по-късно да прочета всичко назад. Добре дошли на новите попълнения! Надявам се да се чувствате добре в нашето семейство! Аз съм най нередовно пишещата, но си ги чета всяка вечер. Пожелавам приятна вечер на всички!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб ное 08, 2014 8:31 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: СКЪПА БОНИ, ПОЖЕЛАВАМ ВИ ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ СЪС СЪПРУГА ТИ,ДЪЛГИ,ДЪЛГИ ГОДИНИ МНОГО РАДОСТ,БЕЗКРАЙНО ЩАСТИЕ И МНОГО УСПЕХИ! БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ! :giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб ное 08, 2014 8:34 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН! СКЪПИ МОМИЧЕТА, МИЛЕНКА,МИЛЕ - ПОЖЕЛАВАМ ВИ ЗДРАВЕ,ЩАСТИЕ,КЪСМЕТ И МНОГО УСПЕХИ! БЪДЕТЕ БЛАГОСЛОВЕННИ! :giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: :giflo2: :heart: :giflo2:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб ное 08, 2014 8:37 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: ЦВЕТЯ ЗА ПРЕКРАСНИТЕ МИЛЕНКА И МИЛЕ! ОБИЧАМ ВИ,МИЛИ ПРИЯТЕЛКИ! БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ! :giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб ное 08, 2014 8:45 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Добър вечер,скъпи момичета! Изпратих децата и седнах веднага да ви видя - Ивче, дори и да не празнува,поздрави за съпруга ти,нека е жив и здрав,да се обичате и уважавате до дълбока старост! Чудесна вечер на всички вас,прекрасни момичета! :giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб ное 08, 2014 8:51 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН! СКЪПА БОНИ,ПОЖЕЛАВАМ НА ТВОЕТО МОМЧЕ ЗДРАВЕ,ЩАСТИЕ,КЪСМЕТ И МНОГО УСПЕХИ! ВЕСЕЛ ПРАЗНИК! :giflo1: :giflo1: :giflo1: :wine: :giflo1: :giflo1: :giflo1:


Заключена