Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от vyra59 » ср ное 19, 2014 8:14 pm

Здравейте мили момичета!
Влизам пак да ви видя :wink: Дидка, дано всичко е наред при прегледите - пожелавам ти го от сърце!
Йоанка, пожелавам ти да ти се сбъдне мечтата, а тя е чудесна :thumup:
Ивче, ще свикнеш с работата, а тя щом ти доставя удоволствие - какво по-хубаво от това :clap:
Кате, и ти си страхотна, много си мила, винаги успокояваш човек, търсиш доброто в него, много си позитивна и добричка :hug:
Искам да ви пожелая страхотна вечер на всички ОБИЧАМ ВИ :hug:
Изображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср ное 19, 2014 9:15 pm

Привет :)
Хубава е уютна вечер, благодаря за пожеланията. Да ви се връща :D
[youtube]http://youtu.be/ic4PQ-tnwJw[/youtube]
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » чет ное 20, 2014 3:29 am

Здравейте, момичета! :)
Кате, работата с деца е това което ме чака още 20 години - възрастта за пенсиониране тук е 67 години за пълна и 65 за частична пенсия. Аз затова искам сега да завърша двете следдипломни, за да мога да си намеря походяща постоянна работа за идните 20 години - нямя да ставам нито по-млада, нито поздрава, затова искам да имам работа която мога да издържа. Голяма част от проблемите ми сега са че работя по заместване, и от мен не завис нито оценка, нито нищо, затова децата ми нямат респект - знаят че съм там за един ден. Когато имах постоянна работа миналата учебна година не беше така, но за съжаление програмата по която работех изгуби финансирането си е ми отрязаха щата. Сега работя всеки ден различен предмет, различен клас, различно училище - което е много трудно, но се надявам да си намерв пак постоянна работа. Аз замествам вече 9 години...но ми се изправя косата като си помисля че би могло да го правя още 20! Аз имам 16 годишен стаж в България, което не е за никъде, и 9 тук, така че е много важно да си уредя финансово старините. Искам да си намеря място или в начално училище или в гимназия, че там децата са по-контролируеми.

Иначе да, тук стана много студено, но Гари ми направи едно коридорче от стаите до банята /дето я използвам и като кухня/, така че вече не слагам палто като ходя до тоалетната. Какво облегчение :yee: Още не сме сложили мокет и е на цимент, но ще сложим този уикенд. Какво става с Митака?

Иоанче, хубава идея имащ за детска градина. Аз като ме съкратиха от работата ми това лято /тя беше към едно индианско племе/ от племето ми предложиха работа в детската им градина като учителка, на предучилищна група, и аз се съгласих, но като отидох там се оказа че искат да ми плащат като за учителско място но работата е повече като възпитател, с групи от пеленачета до 3 години, 10 часа на ден, 4 дни седмично. Аз се опитах 3 дни, но видях че не мога да издържа - да тичам след деца на 2-3 години, и да нося бебета, 10 часа на ден, вече нямам силата която имах като 20-30 годишна. Освен това се ядосах че ме наеха за едно, пък след това се оказа друго, направих го на въпрос, и понеже не ме сложиха на мястото за което ме наеха си подадох оставката, така изгубих застраховката за безработица, на която имах право. Ходих да се разправям в бюрото за безработни, като изтъкнах че не са ми дали работата за коато са ме наели, което е незаконно, но ми казаха че американските закони не важат за индианските племена, и следващия път като ми предлагат работа да ида да пробни 2-3 дни да видя дали хората са коректни.
Иначе това е хубава работа, психически задоволяваща, ако човек може да издържа е много добре, но аз ако знаех от началото че ще ме сложат с мъничета нямаше да се съглася, аз си знам че вече за това не ставам. Аз имам и едно хронично заболяване, фибромиалгия, от което съм в постоянни болки в мускулите, още от малка го имам, в България ми бяха казали че имам първо детски ревматизъм, после ревматизъм и атрит,но тук ми казаха че това не е вярно и че е фибримиалгия коато атакува нервните влакна в мускулите, и не се лекува. По тази причина физически не съм издръжлива - с деца училищна/преучилищна възраст е друго, не трябва нито да ги нося, нито да ги вдигам, макар че тичам след тях когато трябва, но не е като съвсем с мъничета.
Иначе ти ще си решиш кои мечти ще реализираш, но никога не е късно да започнеш и нещо ново, стига да ти е по сърце.

Диди, стискам ти палци за изследванията, дано всичко е наред :) ! Натали, благодаря за локума, и още повече да се разтяга! :tongue:

Бони, Миленче, Верче, Милке, Иве, Дианче и Дианче К. и всички останали, желая ви прекрасен и успешен ден!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет ное 20, 2014 6:00 am

10329178_815547685150585_8049759798511063217_n.jpg


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » чет ное 20, 2014 6:06 am

Изображение
ХУБАВ И СПОКОЕН ДЕН :hug: :hug: :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет ное 20, 2014 7:06 am

Добро утро, приятели!

Изображение
Верче, Кате, Ани, благодаря ви за пожеланията и милите думи! Ако успея да осъщества тази си мечта, то тогава ще се чувствам успяла. Но не знам, дали догато стигнем до там ще имам тези сили или вече ще съм остаряла и няма да имам сили да тичам след тях :roll: .
Като малка казвах, че искам работата ми да бъде свързана или с деца, или с животни. И ето, сега с това се занимавам. Какво ли не опитвах, но нито една от двете специалности, които завърших не ми носят това удовлетворение, което ми носи работата с деца.
И тъй като сме на тема деца, да отбележа, че днешния ден е Световен ден на децата (и малко инфо от нета намерих):

20 ноември - Световен ден на децата!

През 1954 година ООН и ЮНЕСКО обявяват 20 ноември за Световен ден на децата. На тази дата през 1959 година е приета декларация за правата на детето, а 30 години по-късно и Конвенция за правата на децата. Тази дата не е навсякъде възприета, защото ООН предлага на правителствата на отделните държави да преценят сами, на кой ден да отбелязват празника. Децата са най-ценното нещо, смисълът на живот. Научно е доказано, че детският смях може да развесели и най-мрачния човек.
Да са здрави и щастливи всички деца на планетата! Те са нейното бъдеще!

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » чет ное 20, 2014 7:40 am

Добро утро, момичета!
Днес дъщерята навършва 14 години и минавам да почерпя.

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » чет ное 20, 2014 7:48 am

Чета ви редовно, съжалявам за детството, което са имали част от вас и се радвам за успехите, които постигате в момента. От коментари ще се въздържа, защото покрай темата за българския език се включих последна и май за беля, за което се извинявам. Не съм искала да обидя никой но на практика тава се получи. Дианка, успех на делото. Кате, Благодаря :hug: :hug: Ани, успех на теста. Успех на всички в живота от тук на сетне, каквото било било, да сте живи и здрави вие и семействата ви и дано никое дете не преживее това, през което сте минали вие. :giflo2: :giflo2: Дидка, да се похвалиш с добри резултати от прегледите. Лек ден на всички!

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет ное 20, 2014 8:27 am

Привет :)
Влади, честита рожденичка! Да е жива и здрава, щастлива със сбъднати мечти, гордост за близките си!
Изображение
За сияещата майка
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет ное 20, 2014 8:30 am

Успешен ден, веселушки
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Заключена