Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от milena75 » ср ное 12, 2014 2:03 pm

Здравейте!
Тези дни и аз станах нередовна с писането, но толкова много неща ми се струпаха на главата, че ми се иска денят да има поне 30 часа, за да смогна.
Гипса на Весито го махнахме, но сега започнаха другите мъки - всяка сутрин ходим на физиотерапия за раздвижване на ръката, от там тичаме на училище, вечер на танци, репетициите станах почти всеки ден и като се приберем по нощите учим и пишем домашни. Като капак на всичко и баща ми се разболя. Това с егоизма на възрастните хора май е заразно. Вече втора седмица не можем да го накараме да отиде на лекар. Днес трябваше и до тях да тичам, за да убедя да отиде до болницата и да си направи изследвания, същото му го говоря и по телефона, но не, да давам пари за таксита, да отида на място. Като му се скарам ми се сърди, като му говоря спокойно не възприема, в чудо се видях с него. Заяви ми, че сме искали нарочно да го вкараме в болницата, за да се отървем от него и да го уморим. В такива моменти много ми се иска Андрей да беше тук, за да се оправя с него. Между всичките задачи ще трябва да намеря време и къщата да поизчистя, защото той ще се прибира в началото на декември, дните си летят, а аз до никъде не съм я докарала.
Ето така ни минават дните, поради тази причина нямам и време да се добера до компютъра. Сега ви поднасям по едно следобедно кафе и ще тичам да плащам сметки, че и те мен чакат.
644358_712343062176417_6504151610780119733_n (1).jpg


Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » ср ное 12, 2014 8:07 pm

ДОБЪР ВЕЧЕР НА ВСИЧКИ!
В последно време нещо организацията ми куца.Уж затварям вече в 18.00ч.а повече не ми стига времето.
Покрай опитите да се пенсионирам,падна голямо тичане НОИ-НАП и пак НАП-НОИ,но съм на финалната права така поне си мисля.
Иначе дома почти опустя .Зетя се завърна ,а преди него и приятеля на Ели.Така ,че сега младите ги виждам за по вечеря или някакъв друг повод.
Но и те не могат да вдигнат глави от работа и задължения.Дени непрекъснато пътува и на мен ми е все напрегнато.
До аптеката тече голям ремонт на водопровод и може би другата седмица дори няма да има достъп до мен.Решила съм докато трае да не отварям 2-3 дни,точно да подготвя на спокойствие къщата за Коледните празници.
Благородно завиждам на Дидкатата Йоанка и Натали че си правите ремонти.
Освежаването на дома е прекрасна промяна,внася уют и топлина.
И у нас Ели искаше да сменим цвета на моята стая ,но не и остава време а тя е като Йоанка иска всичко сама да направи.Пълна е с идеи .
Миленче и ти яко си настъпила педалите.Разбирам ви и двете с Бони,лесно е да се каже да не се ядосвате с капризите на родителите.
Но ,с годините всички се променяме и само добрата дума и отношение могат да помогнат,но трудно се постига в този напрегнат живот.
Минават ли болните крачета на Бони и Дианка.Пазете се .

Поздравления Ани за успехите ти :clap:
Момичета всичките сге в мислите ми.Желая ви спокайна нощ!

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср ное 12, 2014 8:56 pm

Хубава вечер
[youtube]http://youtu.be/djJNDdDKUEk[/youtube]
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср ное 12, 2014 10:42 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: Привет,мили момичета! Миленче, ще се оправиш с къщата мила,мисли си за предстоящите празници, че ще сте заедно всички,относно баща ти - вече съм напълно убедена,че мъжете са ужасни в такива ситуации,нали се грижа за Митака,има моменти в които мисли,че целият свят се върти около него,няма грам самостоятелност,като се наложи да ходя при детето да го гледам,не хапва нищо,защото ме нямало,но какво да правя,сдържам се някак,не му казвам нищо и той постепенно ми се качи на главата,ще търпя,няма как,на моменти ми става много гадно и като си помисля,че три инсулта не са малка работа,мигом всичко ми минава,какво да се прави,каквото дойде само да минава и заминава. Бони, засега спряха манипулациите по Митака, откритите ги изгориха с лазер има още три напролет,засега всичко е наред,дай Боже да е все така. :thumup: Катенце,много тичане има с документите,тая прословута българска бюрокрация е навсякъде, не се притеснявай за момичетата,нека всяка има своя път и живот.Таничка,Верче,къде сте милички??? Йоанка, Ани, Влади :hug: :hug: :hug: Всичко добро,мили приятелки! :hug: :hug: :hug:


Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » чет ное 13, 2014 6:30 am

Добро утро :)

Знам, че някои от вас са фенове на Facebook страницата на Веселият Готвач, но въпросът ми е - има ли желаещи да участват като редактори там? :?

Ако си запален Весел Готвач
Ако искаш твоят избор от рецепти, снимки и каквото поискаш да достигне до хиляди хора (в момента около 40 хиляди)
Ако можеш да отделяш по мъничко време от време на време
и да спазваш няколко прости правила


... значи ти може да станеш част от Facebook екипа на Веселият Готвач :thumbsup:


Моля желаещите да ми пишат на лично съобщение :chef:
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » чет ное 13, 2014 6:43 am

Здравейте, момичета!
Благодаря на всички за поздравленията :D
Бони и Миленче, възхищавам ви се че въпреки всичко се грижите за родителите си. Майка ми е леля ми пратиха дядо ми в хоспис, уж за малко, после го остaвиха там, въпреки че той им се молеше да не го оставят сам. Аз исках да го взема при мен като умря баба ми, но не ми го дадоха, и така си отиде човека, с чужди дрехи на гърба си, сам сред чужди хора. Едва два месеца изкара там, престанал да яде, предполагам за да си отиде по-бързо. А всичко дължат на него, дядо ми беше полковник, и в университета ги уреди да влязат като деца на активни борци, и хубави работи ги уреждаше, апартаменти купи и на тях и братовчедка ми, и вила им остави, и пари, и голяма пенсия вземаше и я даваше на майка ми...а така си умря мърцина, сам. Аз се мъча да не мисля за това, ама все ми избива в главата. Аз редовно пращах пари оттук, исках да вземат жена да го гледа, ама майка ми рече, не не искала чужд човек в къщи. Това което правите вие е много благородно, и ще ви се върне добрината стократно. Стискам ви палци да стане по-леко.

Кате, разбирам те напълно, много е трудно да се гледа болен мъж, аз гледах баща ми 8 години, той беше алкохолик, и хвана пневмонекроза и цироза, беше ужасно да го гледам как се съсипва, и много се гневеше, държеше се лошо като се напие, особено със сина ми. Но така е, мъжете не могат да понесат когато силите им отслабнат, и не са вече като преди, по каквато и да е причина. Моя мъж е на 67, и макар че има много добро здраве, не е като преди, кръвно вдига, не е така енергичен, и се дразни на това. Мъжете са като деца в някои отношения :?

Аз имах днес лекция, и 4 часа с 4 клас, но гласа ми още е паднал. Дано се оправа до утре, че утре имам 8 часа 2 клас, и там говоренето е нонстоп.
Лек ден на всички, и късмет!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет ное 13, 2014 6:50 am

Добро утро!
КатеСф,и аз съм до 17.30,но кога да пазаря!? :thinking: Излизам от работа газ в градината,оттам в магазина,хайде в къщи ще готвим ли сега или съм в сготвила в 6 сутринта :eeek: :eeek: :thinking: .Ами каквото съм простряла прибери,ами нова /ако има /пералня зареди,ооооооо......и посудата в мивката ,а времето ми е малко,детето изкъпи,приказка четем....на работа -много работа,камината да се чисти,пали...направо съм като робот :wink: :D :eeek: .САМО ЗДРАВЕ ДА Е!
Кате-мами,какво да ги правим,такива са си...
В тази цялата суматоха искам да комбинирам разместването ,освежаването и украсяването.Искам пак като миналата година да е изненада за Зарко,не да я украсяваме заедно,защото смятам ,че няма да ме слуша :D :roll: докато я украсявам....Вече продават и нова коледна украса.
Да си пожелаем един прекрасен ден!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет ное 13, 2014 7:43 am

Здравейте, мили момичета!

Дианка, Бони, как сте с контузиите! Дано болките са отшумели и няма големи травми.
По темата за мъжете - бащи, съпрузи - с една дума - мъже, трудна работа и колкото по-остаряват - по-трудни стават. Това с трохите, сервирането - отсервирането ми е познато. Струва ми се, че не е от недовиждане, а от нещо друго - мъжка му работа, макар, че има и прибрани мъже, мъже, които се справят по-добре и от жените. Но моят не е от тях. Непрекъснато се боря с дрехите за пране - 3 коша съм сложила (един до пералнята, един в банята и един до гардероба. Но всички дрехи за пране са смесени с тези, които държи още няколко пъти да облече, къде в коша, къде около него, върху него, под него... И всеки път като намекна, като че ли напук ми прави. Тази седмица съм обявила стачка, няма да изпера негови дрехи, които не се намират на определеното място.
Нали исках да поканя баща ми да дойде, но майка упорито се опитва да ме разубеди. И може би е права, защото знае, че ще ми дойде в повече. И без друго ми е в повече и сега.
Кейти, на мен лично не ми завиждай за ремонтите, защото ситуацията при мен е извън контрол. След ремонт обикновено става чистичко, подредено, освежено. Е, не и при нас.
Тъкмо се зарадвах, че най-накрая ще се преместим на ремонтираната част и ето, че се реши, че ще служи за склад :cry: Трапезарията ще е изцяло склад, както и всичко останало. При нас законът е следния: щом има някъде разчистена равна повърхност, веднага се отрупва с всевъзможни неща - материали, инструменти... Не ми се говори.
Но такава ми беше мечтата. На шега казвах, че не искам с един мъж да живея. А от няколко, да си направя съвършен мъж :ooppss: . Е, ето ми сега съвършен мъж. От всеки по-една добра черта, ама какво да правя с кусурите на степен 3 :? А и като сложим възръстта - по-добре няма да стане :confused:
Добре, че Даниел е прибран и ми помага много.
Но стига по тази тема. Хайде на кафе, че окъснях
:)
Изображение

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет ное 13, 2014 12:37 pm

Здравейте!
Обядвам в къщи ,само че без вашата компания,че нещо част от вас я няма :) :thinking:
Хайде на сладкото и горещия шоколад... :hungry: :coffee:

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет ное 13, 2014 12:41 pm

Привет :)
Днес сутринта нета едва мъждукаше, сега и аз като Дидка ви каня на обяд
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Заключена