Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от rusowelka51 » чет ное 13, 2014 4:38 pm

Здравейте момичета
Тази седмица цялата съм първа смяна ,след това ходя на физиотерапия за врата
Нагряват ме хубаво пък и на работа сме много натоварени
претрупани сме с работа а аз съм я почнала още от събота и два вечерта в 8,30 часа вее съм заспала
Пущам фейсбук -било ден на добротата
Изображение
Защо трябва да има такъв ден ,нека всеки ден е изпълнен с доброта
Ще ви почерпя кафенце и ако не съм заспала довечера пак ще надникна
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет ное 13, 2014 4:44 pm

Здравейте момичета,
лап топа ни, сме го дали на преинсталирване,
пиша от на децата лап топа,но там достъпа е трудно достъпен :wink:
така,че на бързо добре съм тази седмица съм първа смяна от 04ч. до 11ч.
още навлизам в нещата но почти всичко ми е ясно.
Глорка е добре,кризата премина,но искам съвет от вас
мисля да я заведа на уролог,не зная дали ще има някакъв ефект след като
е преминала кризата и дали няма направлението да отиде на вятъра,моля ви за вашето мнение.
Тези дни ще ви чета подробно и моля да ме извините,че немога да ви обърна внимание,но ще се реванширам :hug: :hug:
иначе постоянно мисля за вас.
А днес е световен ден на добротата.
Поздравявам ви с едно стихотворение,
а всички вие внасяте доброта в моя дом :hug: :hug: :hug: :hug:

Песен за Доброто“
Когато си беден, когато си слаб,
когато трепериш за късчето хляб,
когато отвсякъде, кой както свари,
препъва те с крак и ти удря шамари -
недей се отчайва, недей се навежда,
не си позволявай да губиш надежда!
Защото макар да е жилаво злото,
в човека все пак побеждава доброто.
Какво е охолство, какво са пари
пред светлата участ да бъдем добри!
Когато в сърцето ти гняв се надига,
кажи си наум кротко думата "стига!"
и вярвай, че пак ще спечели двубоя
със лошите мисли усмивката твоя.
Защото макар да е жилаво злото,
в човека все пак побеждава доброто!
Автор: Недялко Йорданов

Желая ви прекрасна вечер!

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет ное 13, 2014 9:03 pm

Хубава вечер
[youtube]http://youtu.be/FndmvPkI1Ms[/youtube]
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » чет ное 13, 2014 9:27 pm

:night: :night: :night: МОМИЧЕТА,СПОКОЙНА НОЩ! :night: :night: :night:


Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » чет ное 13, 2014 9:36 pm

Добър вечер ,весели момичета !!!! :) Прекрасно е, когато се наслаждаваш на топлината и уюта от огънчето в камината, унесено си се заслушал в тропащия дъждец по прозореца, игнорирал си всички негативни мисли,.. изпращаш деня с усмивка и хубави чувства и се отпускаш в прегръдката на вечерта с мисълта, че някои от най-прекрасните мигове в живота все още не са се случили... :love: И тъй като днес е ден на добротата ....... а според мен много ми тъжно ,че толкова празници се празнуват веднъж годишно ..... а би трябвало да са ежедневие ..... Нима трябва да чакаме определен ден в годината за да си спомним ангелите, след като всеки ден са с нас?
Нима трябва да празнуваме само на предварително определени дати?
Нима трябва някой друг да ни каже кога е денят за да кажем на любимите "Обичам те!"?
Нима ни трябва ден на Благодарността в календара за да се сетим да я изразим?
Нима трябва да си записваме кога е рожденият ден на приятелите ни за да се сетим за тях?
Нима сме толкова разсеяни, заети в съревнованието с времето и затиснати в ежедневието за да забравим, че всеки ден е Ангелски, когато е изпълнен с Благодарност, Любов, Любими хора и Приятели?
Всеки ден е ангелски, когато поканим ангелите си в него.
И интересното е, че те идват. Веднага се отзовават. "Бог те вижда... Ще дойде време и Той ще те попита: Беше ли добър...? Дано да можеш да Му кажеш, че поне си опитал.."

Ричард Бах Изображение Дотук с философското ..... сега за мен има една приказка "Орта будала " .... и по произьод е турска .... и аз съм в това положение ..... не мога да вървя надалеч ,но не мога да кажа и че не мога напълно да вървя ..... намерих една стъпка ,малко изкривен и навън крака и из къщи се придвижвам ... че и хляб месих ,че и го изядохме ...... бяха дошли да ме видят близки ,и току-що го бях метнала ..... толкова отварящо апетита уьаеше ,че едната франзолка замина ...... с масло ,с фъстъчено масло и с Филаделфия ...... хубави гости никакви претенци и с ръка си чупеха ..... един куп прибори бях сервирала ..... че и проблема е после като трябваше да отсервирам ,но съм щастлива ,че и деня мина бързо ,и освен това ,за да чупят така хляба се чувстваха комфортно !!! Понеже съм далеч и изпитвам смесени чувства около споделянията около родителите ,и по-точно мъжете ..... когато съм в Бг. съм усещала същото ,което описва МИЛЕНКА ........ толкова ми е мъчно ,когато не ги виждам цяла година ,а прибера ли се и аз се сблъсквам със същите проблеми ..... трудна и много деликатна е позицията ,в която се намираме децата .... ако можеха да преодолеят тоя егоизъм и да разберат ,че и ни иммае наши проблеми ,надявам се ,че живота щеше да е една хармония ...... но за жалост не е така ..... :huh: колкото повече остаряват ,толкова по-трудни стават взаимоотношенията ...... често когато се прибирам в Бг чувам много подхвърляния за гърците от рода ,че ги мързи да си гледат родителите и затова наемат жени ,но истината според мен е съвсем друга ...... тоя всекидневен сблъсък с възрастните хора промня напълно децата ..... дълг е ,но когато си и на работа и в главата ти се въртят какви ли не мисли и знаеш какво те очаква в къщи ..... дълга се превръща в една ,огромна планина ..... по-добре да останат с хубавите впечатления и едната ,и другата страна ,а щом и финансите го позволяват ...... смятам ,че няма нищо лошо ...... не са изолирани в семеиния кръг се движат и просто една жена ,чужд без да е обременена от миналото им и предразсъдаци се грижи и се старае да им угажда ..... виждам доста възрастни хора ,които буквално изцеждат децата .... и разбира се другата половина ,които треперят и ги щадят .... зависи късмета ни на коя страна се намира ?! :thinking: И моя свекър ми гостува често ,но засега всичко е под контрол ......единствено ,когато в неделя е у нас съм го предупредила ,че неделя е ден за спане до по до късничко .... че влезе ли в кухнята да прави кафе ..... събужда всички ...... :eeek: пак цял ферман изписах ,а мислех "лека нощ ! " да пожелая ..... :D Пожелавам ви топла и уютна вечер !!! :) Затварям страницата на днешния ден,.. благодарна за това, което ми донесе,.. за срещата с любими хора, за радостта в очите ми, за щастието от споделените мигове... и за още куп неща... и с усещането, че някъде на някого съм липсвала... :) :) :) Добротата не е призвание. Тя е вътре в нас,.. частица от любовта, която носим в Себе си... :love: :love: :love: Изображение НАТАЛИ ,Благодаря за постоянството ти всяка вечер да ни доставяш топлина и уют !!! :love: МИЛЕ и на теб ,миличка !!! :love:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет ное 13, 2014 9:39 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Добър вечер,мили момичета! Йоанка, за склад си се трудихте толкова време,не ми го побира ума всичко това,приднавам - ти си невероятно търпелив човек,аз просто не мога така,бунтувам се яко против такива несправедливости,но ти си знаеш. Ивка,не е лошо да минете на преглед с Глорка, така ще сте спокойни. Таничка,радвам се,че си писала! :clap: :clap: :clap: Сега научавам,че днес е деня на добротата,че има ли нещо по -хубаво от това човек да е добронамерен и да оставя само положителни следи след себе си,пожелавам ви доброто никога да не ви напусна! :clap: :clap: :clap: Пожелавам ви приятна вечер! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » чет ное 13, 2014 9:40 pm

Лека и спокойна нощ!

Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » чет ное 13, 2014 9:42 pm

Мами, виждам те :hug:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет ное 13, 2014 11:41 pm

Здравейте, добри хора!
Изображение
Кате, и аз много се бунтувам, но накрая се примирявам. Този път, заради Джон. Защото дойде време да се направи неговата част. След всичко, което е направил и прави за нас, не мога да го пренебрегна. Въпреки, че той имаше по-добро разрешение, но всезнайкото пак се наложи. Не само аз се бунтувам срещу неговите идеи, но както казва Джон, мога лесно да си тръгна (той за себе си казва), но той си го е избрал. Ето, това се казва добър човек. Не би ни оставил в тежък момент. Ще го преживея някак си. Стана ми гадно, защото всичко се върши в последния момент, понеже сега брат му си тръгва и разчита на него оставащите дни да сложи плочките. А още по-гадно ми стана миналата вечер като ме обвини мен, че нищо не съм била направила. А аз няколко пъти предложих на Джон да му помогна, но той кава, че предпочита сам да си пакетира нещата. И аз го разбирам, защото това са личните му вещи. Надявам се да не продължи дълго. Надявам се за празниците да успея някак си да ги организирам нещата. На детето също му стана криво.
Но стига съм ви занимавала. Всичко ще стане, но все с мъки.
Изображение

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пет ное 14, 2014 4:58 am

Здравейте, момичета! :)
Иве, аз бих те посъветвала да заведеш детето на лекар, по-добре е за по-сигурно.
Иоанче, стискам палци да се оправят нешата бързо.
Дианяе К., и аз смятам че е добро решение да се вземе гледач/ка в къщи, особено ако възрастния човек има здравословни проблеми, такива хора са клалифицирани и знат как да се справят с всякакви ситуации, а пък човека е в семейна обстановка. Аз това го предлагах на майка ми за дядо ми, аз щях да плащам, но тя не поиска. :cry:

Аз иначе имах дълъг но хубав ден, големи сладури ми се паднаха в този 2 клас. Правихме то трудово картонени пуйки, а те като закачиха перата на обратно - голям смях падна. Накрая ми подариха рисунки да си ги нося в къщи, аз пък им написах имената на български на едни листчета. Това често се случва когато замествам в непознат клас - като им обясня от къде съм, разкажа им малко за България, кажа им че моя език има друга азбука, и им става интересно, започват да ме питат за думи на български, и искат да им напиша имената с български букви.

Желая успешен и приятен ден на всички! Само хубави неща да ви се случват, и само добрина да ви среща!

Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Заключена