Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Sirena » пон ное 10, 2014 7:51 pm

Хубава вечер
[youtube]http://youtu.be/xcXnWSyVasw[/youtube]
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » пон ное 10, 2014 10:54 pm

Добър вечер !!! Днес деня ми мина в много бягане .... посетихме спешното беше пълно имаше и два много тежки случая ,естествено нямам търпение и изядох мъжа ми да се приберем ,когато съм легнала не ме боли толкова ,говорихме с наш лекар познат и съвета му бе ,щом нямам подуване и болката е търпима да изчакам два-три дни и ако не мога да търпя да отида ..... и че е нормално след такова падане да ме боли ...... явно е някакво навяхване и още нещо ,което не мога да го преведа ..... освен това главата ми бе заангажирана и с представянето и си мислех ,че хората ще ме чакат ..... и поотпочинала след обяда обух си маратонките и анцунг и се явих спортно ,но друга обувка така и не можах да обуя ..... В петък вечерта бях приготвила блатовете и в събота я сглобих тортичката ,която исках да занеса на домакинята ...... днес остана само украсата .... като бабите сядах ,ставах и се получи това Изображение Доволна съм от вечерта .страшно изморена и с подпухнали крака !!!!!!!!!!!!!! "Тишина, камина, книги и спокойствие. Тия неща се смятаха едно време за буржоазен разкош. А днес са само мечта по изгубен рай..." Ерих М. Ремарк
Пожелавам ви тиха, уютна и много спокойна ноемврийска вечер, приятели! :) :) :) Посветете мъничко време на себе си, на вътрешното ви "Аз",.. отделете време за чашка вино с любими хора, време за хубава книга и се насладете на домашния уют... :love: :love: Хубава вечер и от мен изпълнена с обич и топлина! :) :) :) Изображение МАМИ,бързо възстановяване и на свата ти !!!! :)

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » пон ное 10, 2014 11:12 pm

ЕДНО ,ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ ЗА ЗАГРИЖЕНОСТТА ВИ ,ПРИЯТЕЛИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пон ное 10, 2014 11:18 pm

Здравейте!
Няколко дни имах проблем с интернет връзката и не съм ви чела, но сега влизам, за да ви поздравя и да ви пожелая лека нощ!
10801670_392965187523119_6796025000977706926_n.jpg


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пон ное 10, 2014 11:59 pm

Дианче, аз си бях счупила кутрето на десния крак преди няколко години като ходихме в Лас Вегас, и понеже имахме само 2 дни на разположение ходих да видя Колорадския каньон с торба лед на крака. Аз държах лед непрекъснато в продължение на 3 дни, но после ме боля с месеци, и не можех да обуя нормални обувки, камо ли с ток. Пукване или счупване на кост на стъпалото е адски болезнено, и минава много трудно, понеже няма как да не стъпваш на него а там има повече от 300 дребни костици. . Опитай с леда, може да те облегчи, но го увий с кърпа, да не ти замръзне кожата.

На мен ми е паднал гласа, а днес имам и лекция, и работа, и трябва да говоря цял ден :? И при нас падна сняг, днес сутринта беше и снежно, и замразено. Вече няма шега, зимата иде! на едната писмена работа от миналата седмица имам 6, сега си чакам другите оценки.

Прегръдки на всички :heart: , и късмет!
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт ное 11, 2014 12:16 am

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: МИЛИ ПРИЯТЕЛКИ,ДНЕС 11.11 Е СВЕТИ МИНА - НЕКА ЗАКРИЛЯ ВАС,СЕМЕЙСТВАТА И ДОМОВЕТЕ ВИ! ДА ДАДЕ ИЗЦЕЛЕНИЕ НА БОЛНИТЕ! ПОЖЕЛАЙТЕ СИ НЕЩО И ЩЕ СЕ СБЪДНЕ! ДНЕС ПРАЗНУВАТ - ВИКТОР,ВИКТОРИЯ,МИНА,МИНЧО И ДР.ВЕСЕЛ ПРАЗНИК! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт ное 11, 2014 12:21 am

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: БЛАГОСЛОВЕН СВ. МИНА! :giflo2: :heart: :giflo2:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » вт ное 11, 2014 2:15 am

Здравейте, дружки-веселушки!

Дианка, дано няма счупване. Все пак, за да знаеш какво е, въоръжи се с търпение и отиди на лекар. В спешните винаги се чака много, а уж е бърза помощ :? . Ако личния ти лекар ти даде направление, сигурно ще е по-бързо.
Ани, поздравления за отличните резултати от изпитите!
Кате, той винаги разпределя работата и гледа максимално да намери неща, в които може да ме включи, страхува се да не ми стане скучно. :thinking: Яд ме е само като ми мрънка за тортите. Нито го карам да ми помага за домакинската работа (а и аз не смея, защото му нямам доверие), но ме е яд, че не я зачита за работа.
Плочките се слагат лесно - лепи се нещо като двойно залепвящо тиксо на стената и само се налепват. Идеятя беше аз и брат му да ги слагаме, а той и Джон да прявят нещо друго. Започнахме с брат му, но ми беше трудно и след като видя, че започнахме да ги кривим, предложих да си ги правя сама. Аз винаги обичам като правя нещо никой да не ми помага. Така мога да се съсредоточа и знам какво правя. По същата причина и не обича да помагам на някого и затова предпочитам задачи, които сама мога да си ги върша. Аз с мъжо избягвам съвместна работа, защото не мога да се сработя с него - или аз не го разбирам, или той мен. Той иска цял ден да стоя до него и да му подавам това-онова. Аз не мога да стоя на едно място и за мен това си е загуба на време.
Както и да е - сложих ги и съм доволна.

Брат му си отива в неделя. Може да звучи гадно, но с нетърпение го чакам този момент :ooppss:

Чао за сега отиваме на пазар. По-късно ще се включа за кафето :)

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » вт ное 11, 2014 6:02 am

Добро утро на всички! Танче, привет пишем заедно. Ани, това че съпругът ти е американец обяснява защо не говорите у дома български и няма как детето ти да практикува езика. Около нас живеят много българи но сме на здравей-здрасти с тях, тези с които си гостуваме използваха децата си навремето за да научат те самите английски, което е много лошо (мое мнение) и сега когато се събираме децата си говорят на английски, защото техните връстници обучаваха родителите си, вместо обратното, така че това че тук има българи изобщо не ми е било от полза. Дори в българското училище межу часовете, децата си говорят на английски, но майките са доволни че са си подсигурили "свобода" половин ден в събота записвайки децата да го посещават. Както и да е да не ставам досадна, на всички пожелавам лек и спорен ден. :coffee: :coffee:

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » вт ное 11, 2014 6:47 am

Здравейте, момичета!
Влади, синът ми и аз говорехме на български в къщи когато мъжът ми не беше в къщи, което беше горе-долу по цял ден, тогава мъжът ми работеше 12 часови смени и спеше през повечето останало време. Между другото мъжът ми искаше да научи български, ама не повече от 100ина думи е хванал за толкова години, колото да ме разсмива :D .Синът ми престана да говори български когато се изнесе от къщи, преди 6 години. Но аз не съм дете, не съм му приятел, и един човек среда не прави. Аз познавам една българка с Спокейн, след 60те, сина и е женен за българка, в къщи говорят само на български, но когато срещнат детето им, на 8 години, то говори само на английски, като моя син - разбира те на български, но отговаря на английски; това въпреки че те имат българска среда в Спокейн. В Спокейн няма съботнД училище, и българските семейства са само няколко, повечето от тях смесени бракове. Аз бях с тях за един Великден, и колкото деца имаше там все си говореха на англииски, независимо колко са големи; което отдавам на социалната среда - те са по цял ден в училище заобиколени с английски, и не на всеки мозък му се удава да жонглира между два езика с различна логика и структура. Между другото аз много исках Мони /сина ми/ не само да си запази езика, но да го развие, в къщи имам много български книги, историческа и художествена литература, и го насърчавах да чете, но това беше докато живееше при нас. Разбира се това не означава че с всички деца така става, най-хубавото е човек да говори, чете и пише и двата езика не само на разговорно, но и на професионално и на художествено ниво. Това винаги е била моята лична цел, и мислех че така ще стане с Мони, но не се получи. Аз го насърчавам да развие поне професионален български, за работа с компютри, за да може един ден да работи с български компютърни фирми, ама го мързи. Дано не съм ви отегчила с този монолог.

Йоанче, ти към сладкарска къща ли работиш, на поръчка? Работа е, как да не е работа, и творческа такава. Тук това много се цени, на мъжа ми бившата жена това е работела, и си е докарвала доста пари, сигурно повече отколкото аз с учителстване. Аз обаче съм ударена в ръцете когато стане дума за сладкарство - повече от бисквитен салам нищо не мога да направя :cry:

Кате, свети Мина да закриля Митака и да му даде здраве и дълги години да се радвате един на друг!
Изображение
Прекрасен ден на всичкиЧ
Изображение
Последна промяна от AnnaJames на вт ное 11, 2014 6:56 am, променено общо 1 път.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Заключена