Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от vladkavl » чет дек 11, 2014 6:08 am

Добро утро, веселушки! Благодаря ви, че макар и наопаки ви е харесало, иначе постоянно влача нещо от магазините да доукрасявам но няма как да покажа всичко, на всяко място, където може да се сложи някакъв предмет е сложен дори и да е кутийка с елхички. Подаръцте, докато ги сложа и заминават по разпределение, на няколко приятелки на децата взимам и при първа възможност ги давам, че не се знае дали ще се видим до Коледа. Катето здраво го е загазила, след като я няма толкова време, бързо оздравяване. Йоанка, със здраве да си ползваш кафемашината, наистина са много удобни. Ивка, дай Боже с още по разтеглив локум да почерпиш. Успешен ден на всички :coffee: за тези, които още не са пили.


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет дек 11, 2014 6:56 am

Добро утро!
Ивка,честито!Със здраве да си харчиш много заплати, и още по- големи!
Приятен ден!

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет дек 11, 2014 8:07 am

Добро утро :)
Днес сколасах на кафе с вас
Изображение
Тези дни проспивам сутрините, трудно ставам от леглото, правя едно коремнопретъркалване, едни чупки, то не е работа :) Вчера мъжа се направи на медицински брат и смени превръзките :) Утре ще се свалят конци.
Кате, Ани, Йоанка скорошно оздравяване :)
Влади, много красиво, макар и криво :) :wink:
Ивка, честита заплата, нека безкрайно се разтяга :thumup:
Миле, ходихте ли на очен лекар, ако е перде на очите ще се оправи, инак ще ти е доста трудно. Дано се оправи жената.
Хубав ден, веселушки
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » чет дек 11, 2014 4:15 pm

Добър ден и бързо оздравяване на всички !!! МАМИ ,дано не е сериозно !!! :love: Гонете вирусите и не им давайте да ви приближават !!! :bang: ИВЕ,Браво !!! Дай Боже ,само това да се чува !!! ВЛАДИ ,много ми харесва у вас .... пък макар и "наопаки " дето казва ДИДКА !!! Здрави да сте и да прекарате чудесни празници !!! И всички останали момичета !!! :) МИЛЕ ,благодаря ти ,желая бързо оправяване на милата женица !!! Сега вече има толкова добри очн и лекари ,нека да и помогнат ,че прабаба ми бе ослепяла напълно и много ме е страх и мен !!! :( А живя до 94 години , здрава на крака и големи трудности при обслужването !!! Вчера цял ден бяхме с шефката ни от Тапер ,най-голямата ..... извади ни душиците ..... но всичко мина добре !!! :D Отивам да довърша и едни сладки ,постни за един наш ,много обичан дядо ,който празнува утре Св.Спиридон и му приготвям сладки ,за да отида да го поздравя !!! Много го обичаме цялото семейство и това е най-малкото ,което м ога да сторя !!! Доста възрастен е ,но всеки ден е на центъра ,прави си разходката ,извървява близо 2 км. и е пушка ,купува си хляба и се прибира при съпругата му ,която е по-млада ,но страда от Алцхаймер ..... тия дни ,колко лошо .... ето отново тия свети дни се сещсме за тия хора ,които почти никой не се сеща за тях .... Приятна и спокойна вечер на всички !!!! :love:


Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » чет дек 11, 2014 6:50 pm

Добър вечер мили момичета!
Пиша ви сега преди да съм приключила работа и съм си пуснала това да слешам
https://www.youtube.com/watch?v=EHYxkkz ... kzS35Q#t=3

В нас тези дни е невъзможно да се добера до лаптопа.Ели в понеделник трябва д предаде дипломната работа и я уформя.Не го пипам защото за малко да направя голяма беля ,да изтрия всичко.Не ми се мисли,какво щеше да стане.
Утре заминава на убочение за три дни в Арбнаси .
Иначе полека,лека се въстановявам след една много силна настинка.
Домашната работа изостана,но тя край няма.
Но крайно време е да празничната атмосфера да вземе връх :)

В събота с приятелка сме на Коледен концерт на Виенската филхармония,а за неделя съм предупредила момичетата ,че ще правим коледни сладки.
ВЛАДИ 3 D-to e super :wink:
Криво и красиво,топло и уютно.Само хубави моменти в тази къща да има.Дано дядо Коледа се сети да си тръгне от вашата къща ,че и ние го чакаме.
Ивка,честина първа заплата.Да я удвоиш ти желая!

chashan.jpg
Натали ,той твоя съпруг многопрофилен.Блазя ти и ел.специалист и мед.брат,направо съкровище,но и ти го заслужаваш.Дано неразположението с всеки изминат ден намалява.
Йоанче,утре ще чакам кафе от новата кафеварка :) Със зраве да си я ползваш.
Катеце,по-скоро се връщай при нас :hug:
Дианка,колко сърца стопли с твойте торти и сладки.Все така сърдечна и слънчева да си.
Момичета приятна и топла вечер!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет дек 11, 2014 7:31 pm

:giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: Добър вечер,мои прекрасни момичета! Много ми липсвате и седнах да ви пиша,докато бях зле разбрах,че означавате много за мен,разбрах,че от години ви приемам,мисля и обичам като свои деца и приятелки,благодаря на Бог,че ви има в живота ми,толкова сте истински и стойностни,обичам ви! :hug: :hug: :hug: Когато за последно ви писах,преспах в Инка и сутринта тръгнах да водя Тони на градина в един момент почувствах прилив на жестока топлина, за отрицателно време плувнах във вода,пот течеше на едри капки по лицето и тялото ми,започнах да треперя,разбрах,че нещо се случва с мен,но издържах с неимоверни усилия да заведа и оставя детето,позвъних на Инка да ми повика такси и директно към личния,прие ме веднага,вида ми беше ужасен,главата ми мокра,премери ми първо кръвното,но всичко беше добре,премина към измерване на кръвната захар и ме накара да легна веднага на кушетката,бях пред шок или изпадане в кома получила съм хипогликемия - ниска стойност на кръвната захар,попита ме дали съм закусила,но при мен никога няма закусване,понякога пия препарата за Диабет на гладно и ето насадих се - сестрата изхвърча и след малко се върна с хамбургер и сок,накараха ме веднага да се нахраня,последваха няколко захарчета с вода и леко ми просветна,сестрата ме придружи до нас,а по - късно ме посетиха с джипито и той констатира отново ниски стойности и така се озовах в леглото за няколко дни,днес пак дойдоха и резултатите постепенно се нормализират,доктора ми се накара много и ми поръча да си варя поне едно яйце и сутрин преди лекарствата да хапвам,от чиста глупост и силното желание да спазвам всичко пропуснах нещо много съществено - редовното хранене,особено сутрин,това е милички,вече ще внимавам,защото това,което преживях беше отвратително.Момичета,поздравявам всички,които съм пропуснала по различни поводи, пожелавам на всички вас да сте здрави,все така добри и много щастливи! ОБИЧАМ ВИ! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » чет дек 11, 2014 10:00 pm

МАМИ ,радвам се ,че си по-добре и .... че тоя път си спасила положението .Пет хранения на ден !!! :read: задължително ..... и аз съм имала подобен случай по време на бременността с Виви и припаднах в един ресторант ..... тъкмо онзи ден се зарадвах за резултатите ти и сега ме изненадваш .... Моля те , внимавай !!! Прегръщам те и те целувам и ти желая освен всички други ,да поглеждаш и себе си .... първо ,за да можеш да им помагаш !!!! Спокойна вечер, миличка !!! :love: Изображение И не липсвай , отсъствието ти е осезателно !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пет дек 12, 2014 12:05 am

Здравейте, приятели!

Кате, :hug:, да се стабилизираш и повече никога да не ти се случва подобно нещо! Да не е от лекарства. На майка са й сменили лекарството за кръвно и тя както била на улицата припаднала, добре, че в този момент приятелката й била до нея. Аз като бях бременна и се прави един тест за диабет (някакъв, който често се появява при бременност), като сутрин не се яде нищо и ти дават да пиеш един отвратително сладък сироп. После се чака няколко часа, и се взимат няколко кръвни проби. На мен ми стана лошо и за малко да колабирам. Не знам каква беше тази гадост, която трябва да се изпие преди теста. Мисълта ми беше за лекарствата. Не пропускай да хапваш като приемаш такива. Грижи се за себе си! Много ми липсваше! :hug:
Наталка :hug:, бързо и безболезнено възстановяване! Много ме кефи чувството ти за хумор :D .
Кейти, в този сезон се пази много, че доста болни минават през аптеката ти.
Аз съм добре, като изключим, че гласът ми се загуби, не напълно, но ми е трудно и избягвам да говоря (някои хора са много щастливи, че немога да крещя :yee: ).
Задължително ще почерпя по едно кафе от новата машина. Сега тъкмо пия и му се наслаждавам, доста е силно и ароматно. За вас е късно и затова утре сутринта :).
Дианка, със сигурност този човек ще се стопли и почувства специален от вниманието ти.
И аз планувам да правя бисквитки за раздаване и се моля да намеря времето за това, че ми се ще и къщата да си подредя за празниците. Днес получих и картината за трапезарията, която поръчахме и всичко останало, само се моля да не се разболяваме повече, че да имаме сили да оправим всичко.
Желая ви здраве!
Приятни сънища!
Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет дек 12, 2014 3:39 am

10408585_826180994087254_6111894713829972251_n.jpg
Нямам време ,но не мога да пропусна Катето,
радвам се,че вече си по добре и спазвай инструкциите на лекаря :hug: :hug: :hug: :hug:

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » пет дек 12, 2014 5:01 am

Добро утро момичета
Аз се глася за работа,но прочетох поста на Катето и да и пожелая пълно възстановяване
Колкото до храненето имаше поговорка
Сутрин яж сама обед сподели с приятел вечер дай на враг
Не че го спазвам аз съм стисната и не давам на никой всичко сама си изяждам :D :D
Всички болни да оздравяват Идват разници :clap: :clap: :clap:
Лек ден на всички
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


Заключена