Как тече денят на Веселите готвачи? - Май '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от AnnaJames » вт май 26, 2015 7:42 pm

Здравейте, момичета!
Благодаря на всички за съпричастиесто. На мен ми е много мъчно защото с този ми девер имахме най'близки отношения, и знаех че мога да разчитам на него ако се случи нещо; сега чувствам че имам само Гари. С моя брат никога не сме били близки, той беше 11 години по-малък от мен, и понейе много се грижех за него като живеех с майка ми винаги съм го чувствала като дете, не като брат. С Денис и жена му много се имахме, ходехме им на гости, много хубаво си изкарвахме винаги, това вече никога няма да се повтори.

Нели, много хубаво разсъждаваш. Между другото какво значи "доказан български произход"? Аз имам в рода си гърци, албанци, румънци, какво значение кой какъв е? Всичко е въпрос на среда и възпитание, не на националност. Гари пък има германци, шотландци, келти от Уелс в рода си, и една баба Нез Пърс индианка. Изобщо аз се маитапя че сме граждани на света. Всъщност, сините очи и русите коси са рецесивен ген в България, типичния български генотип е тъмни коси и очи и матова кожа. Аз съм единствената и в двата ми рода със сиви очи и светла кожа, от единия ми дядо; всички други са тъмни, племенничката ми е направо като квартеронка, а братовчедка ми е още по-тъмна. Така че цвета на косите и очите не значи много.
Между другото като работех в Кюзак в училището имаше 2 българчета осиновени от американско семейство, и двете с аутизъм. В едно друго училище наоколо срещнах 2 ромчета от Румъния, пак осиновени тук, който много добре се развиват. Така че средата е важния фактор.

На мен тази седмица ще ми дойде много нанагорно, имам сума ти домашни, и работа за всеки ден, а пък заминаваме пак в петък в 3 сутринта. Аз имах работа и за петък но се обадих на секретарката и й обясних какво е положението и тя ме освободи от работа. Пак ще има да пиша домашни на компютъра в колата, нещо което хич не обичам.

Дидка, пази се, мила! Нели, честит подарък, с кеф да си ползваш формичките!

ПОжелавам на всички хубав ден!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » вт май 26, 2015 9:09 pm

Ани, мила, точно така разсъждавам и аз, но тук в България предрасъдъците към хора от ромски произход са многоооо големи.

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » вт май 26, 2015 9:22 pm

Натали , благодаря за хубавото пожелание, вече им се точа кога да ги използвам. Много ми харесва градината ти, имам предвид и другата не само с цветята. с доматките, какво още си отглеждаш?

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт май 26, 2015 9:43 pm

Нелче, днес мъжа засял пипер, патладжан, краставици, тиквички, тикви. Той работи на смени и има повече време, та днес след нощна смяна бегом там и ще се прибере утре. Имам засяти подправки, ягоди, салатки, лук, чесън, овошките пък са наследство, но ще обогатим асортимента с още кайсии, райска ябълка. В главата ми има проект за цветна градина, но ще има ремонт по алеите и за сега не мисля много за цветя или поне не за многогодишни :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » вт май 26, 2015 9:55 pm

Мила Нели,
Това за "доказването" е нещо ново за мен, не си спомням преди да замина да е трябвало да доказвам някъде български произход. Аз знам, че има много предразсъдъци и срещу роми, и срещу турци; семейството на майка ми са направо расисти. Едно от обвиненията на майка ми кум снаха ми беше че била циганка, защото била мургава - а и леля ми, и братовчедка ми са много тъмни. Но за предразсъдъците няма логика.

За чужбина да ти кажа, не се живее лесно, аз се чувствам понякога амотна, но от друга страна не се сблъсквам с толкова нечестност колкото ми се случва в България. Понеже имам лоши отношения с роднините си, всяко идване в България е пълно с разправии, груботия, и непрекъснато пазене от тях, което ми отравя душата. Но това е при мен, моята лична ситуация. От друга страна и да отидете някъде другаде може да се върнете в БГ ако не ви хареса, тези неща не са окончателни.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » вт май 26, 2015 10:25 pm

Натали, много е хубаво да си имаш всичко в градинката, разбира се е и много труд и грижа, но човек се чувства удовлетворен. На нашия парцел има няколко ябълки, една круша, джанка, и едно дърво, което раждаше бели дренки, казвам в минало време, защото като не сме там замина в жегите.май има и праскова. Майка все ми се кара, те раждат по две червиви ябълки, ама като не сме там как да се грижа. Трябвало да режат нещо клоните напролет, аз нищо не разбирам засега от тези неща. Имаме много орехи и някой минава и ги обира всичките, аз досега орехче от нашия парцел не съм докопала. Преди плащах поне да ми косят тревата, ама сега едни хора им дадох ключ и си я събират за животните. Та поне винаги е окосено ако не друго.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт май 26, 2015 10:34 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Привет,мили момичета! Имах гости и сега пиша. Дидка, много се натъжих от написаното тук,разбира се,че ще си живичка и здрава,заради малкия красавец Зари,намирам те много подтисната,нещо ти тежи,но ти си знаеш - горе главата сладурче и само напред! :love: Нели, нямам думи за теб,все повече ме изненадваш, имам в предвид като мислене и постъпки :thumbsup: ,а малкия е твое копие,невероятна прилика,браво,голямо сладурче е! :clap: Натали, браво напредвате яко,само така мила! :thumup: Момичета, днес се чувствах много щастлива - посадих порасналите Чери доматчета и трицветни люти чушлета, дадох на съседи и на брат ми, така се зарадваха,а аз двойно повече,много обичам всичко това - даваш малко,но получаваш много радост,уважение,това ме прави истински щастлива! :thumbsup: Нелка, радвай се на подаръците и прави красиви неща с тях! :thumup: Влади, как няма да ви търся, нали съм вашата мама тук, искам да сте здрави и щастливи, затова всяко прекъсване ми действа зле - хубава програма сте имали, дай Боже все така да сте! :D Сега ви оставям,че е доста късно,може и да сте заспали - спокойна нощ на всички! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср май 27, 2015 12:18 am

Здравейте, момичета!
Ани, съжалявам за загубата ти! Моите съболезнования! Да почива в мир деверът ти.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср май 27, 2015 12:22 am

Изображение

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » ср май 27, 2015 6:19 am

Добро утро!
Кате мами,благодаря ти,напротив нищо подобно,усетила си напрежението от преди три години като ви описах тогавашните си чувства.Чувствам се съвсем нормално и от към здраве, и от към настроение.
Понеделник и вторник бяха леки работни дни,днес се очаква повечко работа,но вече се настроих на работна вълна.
Вчера наистина пак някой ме подразни,не си обяснявам сама за себе си защо познати които ми дават акъл ги разкарвам от главата си...Тази ми позната взе да ме дразни от известно време и ...защо не направиш така ние така правим,що не купиш това на Зарко ние сме взели,ето вчера що не отидохте в чужбина (те се върнаха преди седмица от Гърция)..Уффф ,имах работа,имах няколко позвънявания дали сме се прибрали и се бях изнервила..Абсолютно съм наясно със себе си къде искам,как и с кого да почивам.Ограничавам контактите още ако трябва,нямам нерви и време за слушане на ненужни неща.
Ей,такива глупости Кате мами,вчера ме ядосаха,не се тревожи ,нрава ми е такъв :hug:
Сега нашия татко е решил да търси къщичка под наем около Трявна за септември може би някъде..
Кате от кога Тони е втора група?Ние сме от 1юни.Сестра ми твърди,че те са от септември...


Заключена