Как тече денят на Веселите готвачи? - Май '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от AnnaJames » съб май 09, 2015 10:58 pm

Изображение
Последна промяна от AnnaJames на съб май 09, 2015 11:21 pm, променено общо 1 път.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » съб май 09, 2015 10:58 pm

Здравейте, мили момичета!
Кате-Мами, аз спрях пшеничните произведения не заради диета, ама заради ревматизма. През последната година се влоших много, а лекартвата който ми ги дават не ми успокояват болките, само ме замайват. Моя лекар-специалист ми препоръча да спра житения хляб, царевицата, доматите, патладжаните и картофите, защото влошавали постоянната инфекция на мускулите, от която страдам. Затояа сега опитвам разни рецепти за хляб от просо, овес, ечемик и елда. Като че ли има ефект по отношение на болката, но не ми харесват тия кила.Но честно казано не виждам решение на въпроса - майка ми ми предлагаше на дойда в България и да се лекувам на Скенар, защото една лекарка от Пловдив се занимавала с това, но аз не мога да си го позволя. То и тук има Скенар лечение, но трябюа да отида в специялна клиника, и това не се поема от застраховката ми, така че пак не мога да си го позволя финансово. Освен това четох че за да има ефект от Скенар трабва да се ходи всеки ден, по няколко часа на тази машина, и само с това трябва да се занимавам, а аз не искам да се откажа от активен живот. Така че не виждам друг начин...дано тази диета да има ефект, защото вече не останаха други вариянти, аз опитах сума ти лекарства без особен резултат.

Верче, Миле, Нели, Йоанче, благодаря си много! Аз тези кученца ги имам от 10 години, и са в добро здраве, само Чучу /черно и бялото/ има едни тумори - доброкачествени са, но растат. Ние и правихме 3 операции, но пак порастват, а и но последната беше много тежка, и сега вече не ми се иска да я мъча. Туморите не и пречат да тича, поне сега засега. Домашните любимци то стават близки като деца....на мен предишното ми куче, Чара, умря от диябет, и ми беше много мъчно.

Нели, и аз имах коте като бях в България, един полу-сиямски котарак, една колежка ми го беше дала, гледах го 5 години но след тоа изчезна, и не знам какво е станало с него. В продължение на години живеехме аз, баща ми и сина ми, и куче и коте, в една луксозна гарсониера ...беше като Бременските музиканти, но беше хубаво време!

Вълшебен ден на всички!

Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед май 10, 2015 6:10 am

Добро утро-свежо и прекрасно!
Направо ме е яд в почивен ден да се събудя преди шест,както днес.
Вчера следобяд с помощника :wink: изкарахме летните и прибрахме зимните дрехи.Отметнахме работата,че в хубавите дни да се занимаваме с друго.
Кате,към Търново,за пет дни,извънграда.Зарко да тича по поляните,топки,топка с дръжка,всичко що става за двор в багажника.Купихме продукти и минавайки през Търново ще вземем и тези,които са за хладилник,че няма в близост(трябва с кола)магазин.Единия от дните в София,че съм на контролен преглед.Направили сме си ,,програма,, игри и разходки,да не ни доскучае.Само да сме живи и здрави,всичко да е наред.
Ани,нямам думи,мното е трудно здраве да поддържаш,визирам себе си,но...наистина средства трябват,и време...
Още лежа,не съм направила кафето,обаче ми се пие..
Хубав ден!
Като го направя може пак да пиша т.е.след две минути... :D

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » нед май 10, 2015 7:10 am

Още спите май. Добро утро, дами!
Дидка, лек път, да случите на приятно време, да са наред резултатите от прегледа и не на последно място много хубави изживявания през тези 5 дни. Лесно ли те пуснаха от работата, тук след толкова скорошен старт, малко ( мммм даже много се мръщят) ако трябва да отсъстваш?
Днес тук е денят на майката, но ще е дъждовен и разходката ни ще се отложи а нещо ми втръсна все в моловете да се врем друго си е да си поседнеш навън на слънчице.
Ани, в много неизгодна ситуация си мила, хем се лишаваш от храна, хем напълняваш а най-неприятното в цялата ситуация е болката, която търпиш, чети в интернет за лечение или поне облекчение. За проекта не се и съмнявам, ти си госпожа "мозък" и кученцата ти имат иумен поглед, позират за снимки.
Късно не късно отивам да гладя, навик не прибирам прането негладено, на вас ще поднеса :coffee: :coffee: и яхвам ютията.


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед май 10, 2015 7:11 am

Влади,здравей!Да ти призная очаквах те :giflo1: :giflo1:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед май 10, 2015 7:16 am

Няма проблем Влади,за трети път работя за същата фирма(обстоятелства са налагали да напускам).За първи път почнах там 96г.,познаваме се отлично.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед май 10, 2015 8:01 am

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Добро утро, мили дами! Ани, извини ме,нещата са доста деликатни при теб,но дано намериш разрешение на проблема,поне обесчение. :love: Дидка, весело изкарване ви пожелавам,дано случите на време! :clap: Влади, всеки с навиците си,но какво удоволствие е да легнеш в изгладено спално белъо или да облечеш изгладена дреха,заслужава си,браво! :clap: :thumbsup: Прекрасен ден на всички! :giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед май 10, 2015 8:22 am

Благодаря,чакайте да мине тържеството в градината и тогава ще се тръгва...Но баща му ще работят другата събота,и през седмицата извънредно,та сега имахме свободно време.Малко сме от тези по организацията от рано,че сме нерваци и двамата,пък и капризни..,то и малкия така... :D :D :eeek: :wink:
Дано днес да е слънчев и прекрасен деня!

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » нед май 10, 2015 8:26 am

Добро утро , момичета:) Ето и аз ставам понякога рано:)/макар все още да се търкалям из леглото/. Владка , здравей, в началото ми беше каша -много нови хора , имена, места, сега вече запомних кой къде живее:) Малко ти завиждам ,че обичаш да гладиш, аз си купих сушилня и много мачка дрехите, гладя с голяма неохота.
Дидка , хубаво да си изкарате на почивката:) Дано да е хубаво времето, да може да си тича Зарко навън.
Ани, така е, стават си част от семейството животинките, човек се привързва много, даряват много обич и топлина.
Кате , здравей:)
ХУбав ден на всички! Днес пак съм с енаканила за рекичката , но ще видим как е времето.:)

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед май 10, 2015 8:42 am

Нели,аз като се регистрирах също се обърках кой кой е... :D .Пък ми се искаше да съм част от ,,семейството,,и десетина дни след това още не можех да се ориентирам (срам :ooppss: )...Вярвай взех лист и химикал и рових назад за инфо кой къде живее.....всичко...Хм...хубави времена... :love:С годините с някои от тях вече се познаваме лично,с останалите искам...Много се радвам за тези познанства и отношения между нас в живота ми!А влязох в сайта за някаква нова рецепта...зачетох се...във форума..


Заключена