Как тече денят на Веселите готвачи? - Май '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от didurana » пон май 25, 2015 12:33 pm

Нели,не се притеснявай,споделяли сме много тъжни събития,спомени,също и хубавите.Така тече денят ти ,така пишеш.Нали това е темата на форума :wink: :love:


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пон май 25, 2015 12:38 pm

Привет :)
Времето не ми стига тези дни, но кратичко ще кажа, че всички ви обичам. И ако мога ей сега ще ви прегърна всички :hug: :hug: :hug: :heart: :heart: :heart:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон май 25, 2015 5:53 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Привет, сладурчета! Още един ден си отива - при нас задуха много силен вятър,мирише вече на идваща буря,дано ни пощади от градушка - на синоптичната карта сме в жълт код. :huh: Натали, прегръщам те силно и знай,че те обичам много, усмивчице сладка! :thumbsup: :clap: :thumbsup: :love: Нели, държа да се върнеш на предишната страница и да прочетеш какво ти написах - за мен е много важно,надявам се и за теб мила! Момичета, пожелавам ви весела и приятна вечер, лека и спокойна нощ! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон май 25, 2015 7:22 pm

Момичета тук съм обичам ви и ви прегръщам всичките тази вечер ще чета пропуснатото,
но нямам много време за писане.
Прочетох за НЕЛИ мила кураж силна си :hug: :hug: :hug:
Дидка добре сте си прекарали да имате още много такива дни :love:
Видях снимките на Танчето,харесало ти е по нашият край за което се радвам :)
А,Наталка е като мене селска,но приятна история и аз мила като тебе много не съм в градината,а по цветята и почивките,
но когато се наложи разсаждам домати и пипер :thumup:
Прекрасни мой приятелки обичам ви!
Прекрасна вечер!
:hug: :love: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пон май 25, 2015 7:42 pm

Здравейте, мили приятели!

Честит празник (със закъснение) на славянската писменост и култура. Благодарности към всички учители за всеотдайността им! Специални поздрави за Ани, Нели, Миленка, съпругът на Бони (дано не пропускам някого)!
Поздрави и най-добри пожелания за абитуриентката на Илето!
Относно баловете и традициите (за мен повече показност) в малките градове - ходенето по улиците, всички, които присъстват, за да гледат (какво и аз не знам, сигурно мода :) )и на мен ми е много непонятно и не ми е по вкуса. Не ми се ходеше на бал поради тази причина, но се отчетох скромно. Не сме правили никакви партита. Майка ми дойде в квартирата да ми помогне да преодолея неприязънта, с която приемах всичко. Отидохме до нейната фризьорка, с молбата да не ми прави някаква специална прическа. Грим не планувах, но в последния момент се доверих на сестрата на кавалерът ми (приятелят ми) и взех, че се одобрих с гримът, който тя ми направи. Не си спомням нищо за колата, но той се беше погрижил и за това и ние отидохме и взехме класната ни и от там тръгнахме като пътъващ цирк по улиците на града :D . Както и да е всичко мина и рано сутринта се отправихме към енда местност, където посреднахме изгрева на слънцето. Този момент беше най-внуващ, вървяхме след това изморени, кой бос, кой (такива шантави като мен) с мъжки обувки, наметнати със саката на мом4етата, имахме малко такива, но пък бяха истински кавалери :D . Спомняхме си отминали случки, говорехме за бъдещето... Беше и тъжно, и весело...

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пон май 25, 2015 7:47 pm

Кате, мила и аз те обичкам/гуш/ , прочетох го разбира се, няколко пъти даже. Благодаря ти за подкрепата.
Мисля да се обличам за йога, там правим една релаксация,от която много се отпускам и гони всяко напрежение, е , днес имам нужда от нея. Кате, благодаря, още веднъж , мила, знам че искаш да ми помогнеш:) Всички вие сте много мили, ето на вас казвам неща,които иначе не мога, но ще се опитам да не го правя, всички вие сте много добри и грижовни, но аз не трябва да ви натъжавам с мислите си :) Това е последното нещо , което бих искала. всеки си има свои грижи.
Научих нова поза от йогата, стъпваш на пода,слагаш си главата на пода и краката на двата лакътя и увисваш:):):) Май ползва от нея за мускулите няма, но ми е кеф ,чемога нещо трудно.После ако намеря позата някъде ще ви я пусна:):)

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пон май 25, 2015 8:20 pm

Днес съм малко философски настроена за живота. Имах среща с едно момиче, познавам я, но никога не сме излизали заедно, нито сме говорили лични неща. Сетих се за нея, понеже преди време си търсеше работа и исках да и предложа нещо, което се открива като възможност. Тя много се зарадва, видяхме се, говорихме. После тя предложи днес да се видим и поразходим някъде. Искаше да си побъбрим. Впечатленията ми за нея бяха, че е много затворена, скромна. И наистина е така, но се радвам, че ми се довери, сподели притесненията и вълненията си. Преди да го направи аз неволно засегнах темата, от която тя се вълнува и аз също я почувствах много близка и моят разказ за трудностите и изпитанията, през които съм минала в тази област от живота и помагат да преодолее препятствията по пътя си, които тя среща.. Искаше да я посъветвам как да реагира в съответната ситуация, но аз не обичам да давам съвети. Тя също оцени това. Споделяйки моя опит успях да й дам надежда, че нещата ще се подредят в най-точния момент. Понякога и е съвсем нормално да сме прибързани и нетърпеливи, да искаме по най-добрия за нас начин да се случи всичко, за което си мечтаем и се борим. Но уви, първо трябва да разберем и научим уроците, които животът ни преподава. Аз съм благодарна за всичко, на което живота ме научи, дори и не по-най лекия и приятен начин, но точно тези трудности ми помогнаха да бъда това, което съм, да осъзная коя съм и къде е мястото ми. Да опозная и оценя хората, които са били до мен...
И специално към Нели: трудно е, знам, съвсем човешко е да ти е тъжно и се чувстваш слаба понякога, но имаш прекрасен човек до теб, който те подкрепя и обича, а това е най-важно. Заедно ще преодолеете трудностите по пътя си, заедно ще се борите за собственото си щастие и заедно ще го постигнете.
А и ние сме тук, заедно преживяваме и радостни, и тъжни моменти! С думи ми е трудно да опиша колко много ви обичам и всяко едно момиче има цпециялно място в сърцето ми.
Дидка, много се радвам за добрите резултати! Чудесно е, че намерихте възможност да съчетаете полезното с приятното и да си направите разходка. Чакаме снимки и да продължаваш да попълваш албума със спомени от много нови и вълнуващи местенца.
Прегръщам ви силно и ви пожелавам прекрасна нова седмица!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пон май 25, 2015 8:57 pm

Нели, писали сме заедно. Чета и препрочитам написаното от теб.
Напълно си права. Не може нито да се забрави, нито да се подтисне, нито да се изтръгне душевната болка. Просто трябва да се изживее.
Не се страхувай да плачеш, да споделиш, да разкажеш на приятел...
Лао Дзъ е казал: "За да се намали една сила, първо трябва да се увеличи".
Няма смисъл да се залъгваш, че нищо ти няма. За да преодолееш страданието, трябва първо да му се отдадеш.
Болката не си ти. Тя е само емоция, усещане.
Нели, ти се справяш много добре, мила.
Имаш хоби. Йогата е много добро занимание също. Запознанствата с нови хора също е добре. Ти си много позитивен човек.
Прегръщам те силно и знай, че съм с теб в мислите си и се моля за теб!
Това е една от молитвите, които много харесвам:
„Боже, дай ми решителност да променя това, което мога да променя; Дай ми сили да понеса това, което не мога да променя и мъдрост, за да различа едното от другото.“

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » пон май 25, 2015 9:28 pm

Добра вечер,момичета.
Пиша от таблета и малко ми е ситно.Започна обучението.
Доста е натоварващо от 8 сутринта до 16 ч.,но е
интересно.Лека и сполойна нощ! :night: :night:
И една снимка от ВТУ.

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пон май 25, 2015 11:09 pm

Йоанче, няма нещо в написаното от теб, с което да не съм съласна, точно по този начин виждам аз нещата. Молитвата, която си написала също винаги ми е била любима. Благодаря ти ) И определено си права, за хобитата ми, за нови запознанства, това действа много добре:):):)Съгласна съм и за житейските уроци и затова как те ни правят такива каквито сме. Има една песен на една испанска певеца-" Благодаря на живота за това , което ми е дал", освен че ми харесва като звучене, много ми харесва и текста. Поздравявам ви с нея и ще си позволя да добавя и превод на текста:
Изображение

Благодаря на живота,
който ми даде толкова (много).
Даде ми две очи,
с които, щом ги отворя,
различавам безгрешно
черното от бялото,
на небето високо
звездното дъно
и сред многото хора
човека, когото обичам.

Благодаря на живота,
който ми даде толкова (много).
Даде ми слух,
който всеобхватно
дочува нощта и дена,
щурците и канарчетата,
чуковете, турбините,
лаенето, бурите
и толкова нежния глас
на любимия човек.

Благодаря на живота,
който ми даде толкова (много).
Даде ми звуковете
и азбуката,
а с нея думите,
с които мисля, които произнасям:
"майка", "приятел", "брат",
и светлината, озаряваща
душевния път на този,
когото обичам.

Благодаря на живота,
който ми даде толкова (много).
Даде ми движението
на уморените ми нозе.
С тях преминах
през градове и локви,
през плажове и пустини,
през планини и равнини
до твоята къща,
твоята улица и двор.

Благодаря на живота,
който ми даде толкова (много).
Даде ми сърце
неспокойно по ритъм,
когато виждам плодовете
на човешкия разум,
когато виждам доброто
така далече от злото,
когато виждам дъното
на твоите светли очи.

Благодаря на живота,
който ми даде толкова (много).
Даде ми смеха,
даде ми сълзите -
така различавам
щастието от нещастието.
И двете неща,
от които е съставена моята песен.
И твоята песен,
която е същата песен.
И песента на всички,
която е моята песен.

Благодаря на живота!..


Заключена