Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от AnnaJames » съб юни 06, 2015 12:23 pm

Здравейте, мили момичета!
Благодаря ви много, Диде, Кате/Мами, Кате/Сф, Иве, Миле, за съветите и подкрепата!
Аз знам че той си решава сам, и той всъщност каквото си го е решил си го прави...лошото е че е там съвсем сам. Едно е да имаш роднини наоколо, приятели, както си е в България,на мен повечето ми приателки не са женени, но покрай роднини и приятели имат на кой да се опрaт ,и да споделят когато трябва.
Преди Мони беше по-близо до нас, като се наложи отивахме при него, и приятели имаше, а сега нищо, съвсем сам е. Аз нямаше да се притеснявам ако не беше така. И аз съм била разведена в БГ, но имах около себе си прятелки от детинство, роднини, кои добри, кои лоши, но ги има; съвсем без никой е много тежко. После, аз знам колко трудно е да се поддържа една връзка, компромиси трябва да се правят, и това е трудно, но съвсем без социaлни контакти, и без среда, и без обич, и без семейство може ли?Поне едно от тия опции трябва човек да има в живота си.

Диде, ти имаш детенце, и каквито и да са отношенията ти с мъжа ти, свекърва и прочие, поне ги има...вярно е че не всеки се чувства добре в семейство, но в БГ може да се компенсира с други контакти...тук не може.
Кате/Сф, той ми казва че тя му липсва много, на мен ми е много трудно да гледам детето ми да страда; а и много ме е страх да не се тръгне по лоши пътища, тя го стабилизираше досега. Аз винаги съм го подкрепяла и съм му показвала че му вярвам, и когато замина за Денвър, и после когато отиде в Кларкстън, и после като с Чохи заминаха за Сан Франсиско, но сега той се откъсва от всички, и се изолира напълно, какво ще стане ако му се случи нещо, кой ще му подаде ръка? На мен ми се ще Мони да дойде в Спокеин, тук има един учител от гимназята с който са приятели, и ние сме наблизо, но той не иска, работата там му харесва, и заплатата му е голяма...но то само с пари живее ли се?

Честно казано, когато го доведох в щатите мислех че ще живеем наблизо, ще се подкрепяме един друг, никога не ми е идвало на ум че Мони ще се скита сам от щат на щат и град на град. Нали за това доидох тук, за задружно семеиство, за да има Мони баща, да има подкрепа, сега какво стана, той е сам-самичък в един голям и опасен град.
Ето, пак се разврънках :( ,извинявайте :cry: ще си взема кросстича да го бода, малко да се разсея....
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб юни 06, 2015 1:03 pm

Кате мами,много ти блягодаря за хубавите думи!
Ани,права си и то много..Излязоха двавата и пет минути по-к сно вече ми липсват.Да ,казах че не можем да живеем заедно,но го правя в яда си,истината е че никой в онази къща не разбира че и те грябва да се съобразяват с мен,не само аз с тях.Навремето ме посрещнаха с ,,така се живее тук,, който не му харесва ...,, и ...така стана.Ние бяхме ново семейство и не са ми нужни ,,наложени навици,, от други хора.Сами по себе си са добри хора,но много сериозно ми навлязоха в личното пространство и твърде много неискани съвети.
Както и да е.Отдавна бях споделила,че съм готова на ,,разговори,, но...не.Страдат таткото и детето...това е...Всеки си има глава на раменете.

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб юни 06, 2015 1:06 pm

Отплеснах се...да права си Ани,имаме отношиния и се ,,хващам,,сама че ми липсва когато е на работа извънредно и останем със Зари сами.Отдавна съм разбрала,че всичко обаче не мажеш да имаш...
Но нека имаме днес най-хубавия ден!Нека тези наши споделяния не натъжават никой!И ви обичам всички до една!

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » съб юни 06, 2015 4:56 pm

Събота е и .....
е и красиво ,и ухае другояче и ..... си е съботно с две думи !!!
Изображение
АНИ , напълно съм съгласна с твоуте разсъждения и мислене ..... друго е да си си в родината ,не че ще е лесно ,но съвсем други опасности крие чужбина и особено ако си изолиран (по свое желание ) и когато нямаш всички тия опции ,които си изброила ....
Когато ми е било тъжно съм излизала да се разтоваря и си вървя ,и си мисля ..... никой не те знае кой си ,откъде си и хората са много по-различни ..... Това ,което описваш за Сан Франциско съм го забелязвала в Атина .... всичко е безлично ,всичко е сиво и някак страшничко ... и много наркомани ,прострени ....точно както си ги описала .... Наркотици и рак бичът на 21 век ..... за жалост ....
Аз също имам син на 26 години и виждам начина на разсъждение ..... като съветваш за учене или нещо ,което ще му е от полза сякаш го караш да краде ,много добре си го казала .... аз продължавам да съветвам и ще го правя ,защото и на 100 години да станем ще са нашите деца и хие техните родители .... вярно са ти казали веселушките ,че в крайна сметка негов е избора за начина на живот , радостта от бъдещето или шамара също негов ,и на сина ми съм го казвала ,но нас ще ни боли .... защото не сме курдисани да се смеем само или да се радваме ..... ако го нямаше тоя орган вляво да ни напомня ,че обич ,радост , вълнния ,възторг и.... т.н са напълно човешки реакции ,а колко повече когато се касае за собственото ти дете ?!
Дано да е временна тая реакция ...голямата истина е че една стабилна жена или девойка до един млад мъж е способна да го води напред в живота ...доказано с годините ,не го казвам аз .... Има хора ,които са по-лабилни и точно им трябва една жена да ги вкарва в пътя ..... имам много примери за такива случаи .... Когато всичко е в границите на позволеното аз не виждам лошо ,пък и да се отнася за собственото ми дете ,пък и колкото и слабост да изпитвам към него ..... услуга му прави ,но ако е не зная как да я определя на български ..... повърхностна или ..... слаб характер ,която не може да контролира себе си .... ох,тогава е драмата ....
Искрено пожелавам най-доброто за Мони ....парите са средство ,за да живеем по-качествен живот ..... добре е да ги има ,но не са всичко няма да спра да го казвам ..... някога живях презадоволена от всичко и всичките ми приятелки се чудеха как можело да съм нещастна .....
а аз бях и празна .... критериите в живота на всеки са различни четох онзи ден една статия ,едно отворено писмо на една госпожа от франция за България .... стана ми много мъчно ,защото е живата истина и все още след толкова години ,ако я открия ще е постна във ФБ .....
за смисъла на живота ,ценностите и за начина на живот в Бг .... даже си и поплаках ....
все си мислех ,че с годините ще отшумят много "паразити" ,ще се променят много неща в Бг и най-вече мисленето ,но уви "Имаш ли вуйчо владика ще станеш поп!" ....... а нека хората да се трепят да пишат докторати ,степени и т.н .....
Моят син коментира ,че ще се прибере в Бг ,негов е избора ,не мога да се меся ...някога да ,но сега вече не .... преди седмица сподели ,че ще отиде за ваканция само за 20-30 дни и ще се върне отново във Франция ,притеснено ми е че е сам приятелите му си заминаха ,но знам ,че е работлив и не се плаши от работата ,увеличили са му и надника и работодателите били много доволни ..... аз естествено остава да се моля само да е здрав и спокоен .... за момента всичко друго е подробности ,щом преодоля толкова голям стрес и болка ,значи е голям ..... и при това сам в чужда държава .
Много писах ,но е събота с едно кафенце и нещо сладичко ще забавлявам някого да чете .....
ДИДКА ,здраве ти желая някога споделих моите възгледи ,гледай си здравето и малкия сладур ...хубаво си го казала всеки носи глава на раменете !!! :)
Колкото до теб наистина си майка -героиня и аз само мога да се възхищавам на силни жени !!!
Днес във ваната съм сложила една олекотена завивка и едно голямо одеяло ,че голямата ми пералня изгори втора плакета и нямам намерение засега да я оправям (180 евро и за колко време един Бог знае ..... проблема идва от тока ни,който играе ..... ако не платим ще го отрежат ,ако по тяхна вина горят ел уреди ..... вдигат ръцете ..... демокрация ) :?
а малката пере милата и гък не казва ,да не я разваля ,че искам лятна почивка ,а не отново да купувам бяла техника ...
Готвя ,пера ,простирам ,влизам да ви сервирам едно ,позакъсняло кафенце .
Изображение
днес съм много щастлива катуса ми има 18 пъпки .... полудя
:yee:
НЕЛИ ,съжалявам ,че нямам качествен апарат да ги снимам ..... един разкош ,с моя пишман апарат успях ,колкото да не е без хич !!!
Правя от всичко по малко и накрая няма нищо свършено ,но и утре е ден !!!! :thumbsup:

На всички веселушки ,които споменавам и не споменавам ви обичам и ми е мило за всяка една от вас .... живея с вашите радости и проблеми повече ,отколкото на моите близки в Бг ,тоя всекидневен контакт с родината значи много за мен ..... много !!!! :love:
Какво и трябва на душата ми... Един прозорец, за да излети... Една ръка, погалила крилата й. И мъничко вързопче със мечти. Една магия бяла на разсъмване. Едно кичурче слънчеви лъчи. Пътека лунна - някъде във тъмното. Оранжев облак. Песничка. И...
вие !!! :love:
Оценете живота и всички малки "подаръци", които ви поднася той. Изразете своето щастие, за това че сте тук, както и заради възможността да бъдете с хората, които обичате.Красив следобяд и още по-красива вечер !!! :love:
Изображение


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб юни 06, 2015 8:26 pm

Влади,здравей,тъкмо проверявах има ли някой на линия.....

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » съб юни 06, 2015 8:45 pm

:flow2: ХУБАВА СЪБОТНА ВЕЧЕР,МОМИЧЕТА! :music: :night:

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » съб юни 06, 2015 8:46 pm

КАТЕ,ХУБАВА ВЕЧЕР! :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб юни 06, 2015 8:46 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Привет, сладурчета! Ех, Дианка,четох,четох,чак не ми се искаше да има край,благодаря ти мила за дългите постове,така увлекателни и успокоителни! :clap: :love: Пожелавам на всички чудесна вечер! :hug: :hug: Миле :hug: :heart:

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб юни 06, 2015 9:02 pm

здравейте, момичета:) Днес писах два пъти и сега какво да видя-няма нищо...
Ани, надявам се това е да е само фаза при сина ти, което описваш като поведение, поне така звучи. Дано да е така.Нормално е да се разстроиваш.Не е лесно.
Кате/сф/ и аз обичам Родопите, но едвам успявам да се дотъркалям след 5-6 пататника наобратно към София:)
Йоанче, чакам и аз лилавия заек, интересно звучи.
Диана, кактусът е много красив! С тези розови едри цветове, много е интересен.
Момичета , много неща ви бях написала днес, яд ме е като стане така. на всички вас желая хубаво настроение и усмивки. :)

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » съб юни 06, 2015 9:20 pm

Здравейте момичета
Дианка ,страхотна си Всичко това което си писала го мисля чувствам ,но в никакъв случай не мога да напиша
Наслада за очите и душата Винаги чакам с нетърпение твой пост :thumbsup: :thumbsup:
Днес и утре ще го отдам на почивка
След обед излязохме на разходка със сестра ми и хапнахме навън
Утре откривам плажа -дано не завали
А сега пред телевизора
На вас прекрасна вечер
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


Заключена