Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от vladkavl » съб юли 04, 2015 9:07 am

Здравейте, момичета! :coffee: за събуждане. Кейти, благодаря за пожеланията, ще бъде хубав престоя ни само веднъж да довършим започнатото, между другото става въпрос за една стая и коридор, аз как пиша да не помислите, че цяла къща ремонтираме , започнати преди месец и половина но си мисля, че плащането поне не в пълен размер преди да е завършено не е добра идея, не го правете ако ви се налага да правите нещо по вкъщи. На финалната права сме кажи речи, остана да се фугират плочките и да пристигне кухненската мивка но и това ще стане, но то това е най- важното в една кухня. Оплаках се пак от раното, извинете ме момичета.
Ани, Йоанка, къде ще празнувате днес, завиждам ви за зарята, която ще гледате най-вероятно. Нели, малко остана до екскурзията, сигурно бавно ти минават дните сега а после 5 дни ще се търкулнат за миг. Танче, повече течности и бързо възстановяване. От днес ни нападат горещини, ще става за плаж. Момичета, пожелавам ви хубави почивни дни и да направите всичко запланувано, но най-вече да си отпочинете и забавлявате.


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб юли 04, 2015 10:48 am

Здравейте, момичета:) Танче, дано да отминава по-бързо. Влади, малко остава:) И после ще е кафенце в хубавата нова кухня:):) Плаж и почивка:) Мими е сладуранка, радвам се, че я видях и нея:) И каква хубава дълга коса има- мацка:) Илинка, съжалявам мила за решениетоо на щерката, но какво да се прави, решението си е нейно, аз също пропуснах година след гиманзията, поработих малко в един офис, а после все пак кандидаствах. Така, че това не е края, догодина живот и здраве ще кандидаства. Дидка, за средства , които не са препарат-не знам, ние като се настанихме имаше цяла армия, събираха се парадно нощем около мивката, голяма гнус. Извиках фирма. След две години пак ни нападнаха, пак извиках същата фирма- но ефект този път нямаше, устойчиви са гадините. Ветеринарят ми дава един руски препарат/подобен на Фронтлайн/, но доста по-евтин, безвреден го дават, нямаше проблем и за котката, имало само проблем за зайци. Колко е безвреден точно не знам, но решава проблема от раз, той ми слага в спринцовка и срещу пет кинта край на хлебчовците. Повече не се появиха, после снабдих сестра ми и тя така се отърва. После приятелки. При всички имаше успех. А на фирмата се кихнах 40 кинта абсолютно безрезултатно.
На всички желая приятна събота, надявам се да е спокойна и хубава:)

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб юли 04, 2015 11:38 am

Върнахме се.
Благодаря,Нели!Засега само ще си изчистя както всеки ден плюс оцета и содата както споменах,дано само една случайно да е дошла :wink: .
Тук ще вали,но поне не ни мокри по пътя.

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » съб юли 04, 2015 11:42 am

Дидка,аз профилактично сипвам ,,Доместос,, в каналите ,но заължително пръскаме веднъж годишно и непрекъснато е заресено с примамки за хлебарки на Райд.Те са по 6 броя в кутиа и имат годност 3 месеца след поставяне.


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб юли 04, 2015 6:42 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет, момичета! Кате, преди три години имах проблем с хлебарки и се консултирах с аптекарката от кварталната аптека,горещо ми препоръча тия примамки,пишеш,че са за три месеца,аз ги оставих до есента - всичко изчезна,не са се появявали повече, дано не ги виждам никога, примамките са много удачни и вършат работа. :thumup: Приятна и спокойна вечер на всички! :love:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб юли 04, 2015 7:04 pm

БЛАГОДАРЯ МНОГО!

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » съб юли 04, 2015 7:21 pm

Привет, момичета :)
Танче, дано си се оправила вече, компот от дренки върши отлична работа :)
Дидка, и аз мразя да ми натрапват стока, по ми става обидно като ми кажат, че в магазина не продават дрехи като за мен, сякаш съм някакъв слон или динозавър. После в тези магазини не стъпвам, ако ще и без пари да раздават.
А хлебарки тук не съм имала, но докато бяхме в Русия - ужаааас, смесвахме боракс от аптеката със сварен жълтък, става като пластелин и залепвахме около сифони и тръби, така ги прогонихме. По ония времена в генгирлика дето бяхме нямаше нищо и се спасявахме с подръчни средства. Няма да забравя водата с цвят на бира, белите тениски жълтееха по врата като мръсни, бельото и то, от местните се научихме да слагаме лимонтозу в последната вода при изплакване, то пък киселина и след време всичко на дупки :o
Днес и тук вали, не ходихме на село, но домакинствах яко, утре ще отидем до там да полеем ако дъжда не си е свършил работата :)
Хубава вечер и много радост да имате
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » съб юли 04, 2015 8:31 pm

Наталка,БЛАГОДАРЯ за хубавото настроение ,което създаваш :giflo1:

Прохладна юлска вечер момичета!
20002_863446623704880_2095837132584967717_n.jpg

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб юли 04, 2015 10:08 pm

Здравейте, момичета, днес спонтанно ни хрумна да скокнем нанякъде и отидохме до гара Бв, до водопада Скакля:) Много хубаво се поразходихме по пътеката догоре си е около 2 часа. Разкошно и прохладно, свежо, много ми хареса, гледката страхотна:) Добре си прекарахме.

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » съб юли 04, 2015 11:13 pm

Здравейте, момичета!
Благодаря за поздравленията! :)

Натали, тези изпити са за учителски сертификати, тук за да имаш право да преподаваш освен необходимото образвание се изискват тези изпити на щатско ниво, които са на материала който ще се преподава; и после на основата на дипломата плюс щатските изпити се дава учителски лиценз. Още колко ще уча не е ясно...вероятно още 2 години за да си свърша следдипломната по история,и ако се хвана с докторат - още 3 :? зависи дали ще си намеря работа тази година и колко часа на ден.

Нели, прекрасна снимка! Аз се вдъхнових от теб да пусна една моя снимка от пътуването ни до Портланд преди 2 седмици - на фона на Луис и Кларк, първите Амeрикански изследователи на това което сега са западните щати.
Изображение

Желая чудесен ден на всички!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Заключена