Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от sladki64e » пет юли 17, 2015 10:21 pm

Здравейте, момичета!

Нели, благодаря за прекрасните снимки - успя да ме пренесеш сред тази красота! Пак ще ги разглеждам и ще чакам още.
Дианка, Ани, преди да пратите написаното си го копирайте, в случай, че се загуби после само да го пейстнете в нов опит. И на мен преди време ми правеше така и винаги се застраховам преди да го пратя :).
Кате, ако се чувстваш добре без месо, не яж. Набавяй си желязо от други места - много зеленчуци са богати на него, както и жълтъците на яйцата. Казват, че по-трудно се усвоява от организма. Приемай витамин C, който спомага за усвояването му. Когато приемаш желязо избягвай мляко и млечни произведения, защото те пречат на усвояването му. Защо да се тъпчеш с месо, ако не ти е приятно.
Влади, почивайте си, разхождайте се, че ваканцията бързо свършва. Дано момчето ти е по-добре и не се появява повече.
Миле, във ваканция са децата, но за да не скучае го записахме за различни класове - рисуване, тнци, спорт. Тази седмица беше на рисуване и много добре е усвоил уроците. Аз много обичах да рисувам като малка, но така и не взе никакви уроци и не се научих да рисувам правилно.
Лека нощ ви пожелавам, а аз ще ставам да правя мъфини, че съм обещала.
Изображение


Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » пет юли 17, 2015 10:23 pm

Момичета, пишете какъв е проблема с публикуването във форума. Много от вас се оплакват. Ще пиша на Павел ако може да помогне

Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » пет юли 17, 2015 10:24 pm

Йоанка, Ани пишем заедно :hug:

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » пет юли 17, 2015 10:53 pm

Йоанка, здравей! Как я карате, топло ли е при вас? Ние вчера навръщане от Гърция попаднахме в страхотен трафик, веднага след границата, защото имало отваряне на нова отсечка от магистралата около 3-4 километра, която се строи от 3 години и то само едното платно е направено и се ползва като двупосочно а другото се довършва в момента. Такава анархия, че едва ли можете да си представите, коли се движиха в платното, което се довършва в момента, по-голямите коли се чудят как да обърнат и да се върнат,и да не сложат един полицай да спира движението или най- малко някакви упътващи знаци, и културата на пътя ни я няма никаква абе с две думи-без думи. Та така на 39.5 гр. и климатика в колата отказа и направо и аз бях пред нервна криза, като теб Кате. Искаме да сме в Европа ама да си я караме по български, не искам да го казвам ама за съжаление не виждам напредък, никога не съм си позволявала такива изказвания, но съм много възмутена, с тия 3 километра много ще облекчат движението няма що. Ето, Кате и аз се оплаках, оплаквай се и ти стига да ти стане по- леко. А по въпроса с анемията не можеш ли поне риба да ядеш, лоша комбинация си с диабет и анемия, дано намериш правилния за
теб хранителен режим.
Дианка и аз не знаех до миналата година за имения ден но като гледам в църковното календарче почти всеки ден е някакъв имен
ден. Здраве да е, днес много писах. Лека вечер, момичета!


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет юли 17, 2015 11:03 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Илинка, не си досадна изобщо, много добре си ме разбрала,какво означава за мен това покрай твоята дъщеря, когато спрях да консумирам месо,малко преди това гледах клипове с животинки,които бяха масово изклани за месо,останах поразена от очите им,имаше безкрайна тъга,поне аз така го видях и усетих,после, мисля миналата година имаше клип във Фейса,как през ограден коридор се движеха едри телета,едно от тях стигайки до двамата мъже,които пускаха ток да ги умъртвяват -наведе глава,коленичи и сълзи обляха очите му,всички онемяха,дори то,животното,като че ли молеше за пощада,целият персонал на смяната събира пари и го откупува и му подарява свободата,всички плачеха, а аз не мигнах цяла нощ,толкова много плаках,обичам животните,ако не е нужно,те няма да са на тоя свят, не това обаче ме е накарало да не докосвам месо - имам семейни приятели, имат колбасарски цех,поканиха ме да отида на кафе при тях,че нямат свободно време за излизане - разходиха ме и ми показаха как се приготвят различните видове колбаси,беше много чисто,работеха всички с ръкавици,но това което видях,някакви каши,които стават на кренвирши и други продукти ме довършиха окончателно,отвратих се и всичко е винаги пред очите ми - като си тръгнах ме изпратиха с голяма торба от всичко,така и не се докоснах до нищо,не споделих с никой в къщи какво ми е,просто се отвратих от месо и всичко приготвено от него,Боже,цяла трагедия съградих,моля ви, извинете ме,но аз съм такава,като на длан,казвам си всичко.

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб юли 18, 2015 7:17 am

Добро утро! :sun:
Днес от много рано се правя на работна :thumbsup: , но не ми излезе поста с :coffee: и се отказах... Опитах с копиране, но проблема е, че след като натисна "прати" и ме изхвърля, и трябва пак вход, парола, а съм ги запаметила. И снимки не мога да приложа...
Влади, и аз ще пътувам, и ме предупредиха за тази отсечка. Доколкото разбирам се обикаля през села- колко време ви отне това отклонение? За къде пътувате? Свърши ли почивката? Още си измислям маршрута...И в тази жега...Обаче щом е за хубаво ще се издържи :thumbsup:
Кате, ще ме откажеш и мен от месото, не че не мога без него :D
Сега ви оставям с пожелания за хубав, весел ден! :giflo2: :sun: :winkiss:
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб юли 18, 2015 8:02 am

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Добро утро! Хайде на :coffee: ! Днес ни чака още един горещ ден, при нас не се дишаше следобяд, съседите се оплакват,че не могат да се наспят нормално, тая нощ спах на климатик,но го нагласих на много поносима температура,ние сме югозападен апартамент на петия етаж,само си представете за какво иде реч, аз не се оплаквам, това лято го приемам много добре,харесва ми топлинката,че ще я търсим на по -късен етап. :thumup: Ани, аз само изразих моето мнение не се подвеждай,това е моето усещане,може би не всеки приема така нещата, кога ще пътуваш към България? Пожелавам на всички весел и хубав ден! :love:

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » съб юли 18, 2015 8:21 am

Добро утро момичета
Нели прекрасни снимки
А какво ли е да го видиш на живо
В последно време нещо не ми е съвсем добре Кълба от нерви
Днес станах рано и ходих на борсата и взех малини
ще правя сладко Трябва да правя нещо да се разсейвам
на плаж ме е страх да отида че горещините не ми понасят
Ще се излежавам на климатик
На всички желая прекрасен ден
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб юли 18, 2015 9:09 am

Добро утро момичета!
Ани,къде ме търсиш,нямам компютър и затова не влизам в скайпа.С този компютър вече ми писна ,сто пъти ремонтиране,той си беше и втора ръка.Но не мога да изляза от това пологение в което затънах докато бях без работа.Но му се вижда вече края..(надявам се поне).
Кате,Иле,не сте досадни.Ям месо,не знам да го спирам или не,на от година насам и аз се боря с анемията,тя ме бори мен ,защото сто пъти докторката ми каза,че заради нея е умората ми,не толкова от с рцето.И знам че е така ,защото след операцията имах болки,но се чувствах супер.С лекарства нещо не ми се получава,и си продължавам да не си обръщам внимание на това,всеки ден го оставям за утре...Да видим до кога..Вчера се обсъди въпроса част от работата ще я работя ли в къщи и ако да,же ползвам компютъра и за лични цели(питала с м може ли).Това беше и причината да не се занимавам толкъва с моя,бяха предложили от къщи да си действам...
Вчера един не неприятен ден,но разхвърлян между офиси в различни населени места,пек ,по обяд .. :D

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб юли 18, 2015 9:26 am

не ползвах почивка,тръгвам по-рано с автобуса.Арто в другия край на Варна,аз извън,детето на градина съвсем другаде.Някакви схеми правим как да се натаманим да се вземем всички и на плаж :wink: :) .Трябва да го каляваме и след година и половина много се надяваме на тестовете за алергия да покажат нула.Ще трябва да свикне с въздуха,ето снощи доста постояхме,,,свирка ,,му носа...
Излязоха двамата навън и сега почивам пишейки ви.
Нели,нямам търпение да си видя матрьошката та живо,благодаря ти.Беше ми приятно да си поговорим :) .Днес мисля да си почистя витрината в кухнята и ще й отредя специално място.Между другото много миди събрахме и вчера гледах идеи за украси с миди и фигурки също.Искам да изненадам малкия и себе си(щото не съм сръчна) с подобни неща.А от идеите на Ани харесах сърцето ,на къето се навива прежда(за развитие на моториката) и казах на Зарко,че искам за моя рожден ден.Уж се розбрахме..


Заключена