Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от sladki64e » чет юли 02, 2015 8:06 am

Нели, тъкмо прочетох "Дано не вали" и тук заваля :).
Тук почти всяка нощ вали. Тъкмо напоява зеленчуците.
Слънчев ден на вас1


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет юли 02, 2015 8:11 am

Добро утро :)
Влади, голяма работа сте свършили, и за мама ще имаш време.
Дидка, приятна разходка :)
На работа сме в шестмесечно сведение, в тиквата ми има само цифри и колони :)
Да ви е приятно кафето и весел денят
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет юли 02, 2015 8:55 am

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Добро утро, мили дами! Сядам на :coffee: с вас! Влади, така е тук, като правиш ремонт се налага да чакаш за всяко нещо -нямали наличност,затова се налага да се въоръжи човек с много търпение и да чака всичко на парче, но все пак идва денят, когато всичко това свършва и човек се чувства щастлив, ще се оправите мила! :thumbsup: :love: Бони, дано нещата се подредят при вас и да се порадваш на бебчетата! :love: Нели, къде е това шкембе,нещо не го виждам,но си е винаги добре да изглеждаш така, както на теб ти е приятно,успех! :thumbsup: :clap: :love: Дидка, весел и щастлив ден на теб и Зари, приятна разходка! :clap: :clap: :clap: Йоанка, дано дъждът бъде от полза за твоята градинка! :thumbsup: :love: Ани, пиши мила, има ли новини около Мони?? :confused: Дианка, дано сте добре. :thumbsup: Чудесен ден на всички! :hug: :hug: :hug:

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юли 02, 2015 9:48 am

Наминах пак:) Дидка , и аз правя списък на багажа и после си отбелязвам с + какво съм сложила:) :):)
Йоанче, ми дано да няма повече дъжд. Хубаво е да вали по малко, аз гледах прогнозата за Москва, бях избрала юли, че само тогава имат лято, ама целия юли е облаци и дъжд там. Ще ходя днес да си купя дъждобран, искам да е розов и да му направя декорации :):):)Това ми хрумна днес сутринта. макар че доста си харесвам чадъра. Ти какви зеленчуци гледаш?
Влади, тея пък са много туткави за една мивка цяла седмица да се чака. Не могат ли по-бързо да доставят. '"Шляпам " ми е любима дума, след "спъцан" и "спътифръцан" за смачканите дрехи :D :D :D :D :D


Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » чет юли 02, 2015 9:49 am

Здравейте слънчеви момичета!
Влади четвърти ден си в БГ и още не съм те поздравила с добре дошла у дома!!!
Много,много красиви моменти да изживеете за да имате спомени като си заминете.
Успех с ремонта,нали знаеш ,,Всяко зло за добро,,сега ще ви е новичко и различно от преди.
Нелко ,добрата орисница си ми ти.Как за всеки си помислила.БЛАГОДАРЯ за пожеланията.
А аз те орисвам да изживееш една прекрасна ваканция в Москва и да получиш най желаното писъмце този месец.ОТ Москва си дойде в отпуска дъщерята на моя приятелка и знаете ли какъв подарък ми донесе-аналген-хинин БГ износ за Русия и живачен термометър :) нали у нас са забранени.
Предчувствах,че Влади ще дойде от Виена.В този ден и зет ми се върна от Африка и неговата връзка беше през Виена ,затова следяхме полетите ,но той кацна по късно следобед.
Вече женската компания не е в пълен състав.Помагах на дъщерята да почисти апартамента,в готвенето ,Сега всеки ден някой от някъде пристига.Емоциите са на макс.И за капак Ели подаде предизвестие за напускане на работа /нали е зодия овен като си науми нещо и край/,кандидатства на друго място и добре че я одобриха и от 15 юни започна доволна и щастлива.
Захванали сме се и с един ремонт и за там отделяме време.Добре,че не е от най горещите лета иначе лично мен жегата ме смазва.
Надявам се вече да съм по-често между вас,защото много ми липсвате.
Желая ви всичко което сте планували да се осъществи и да сте много,много щастливи и с добро настроение.
То май не е време за кафе,но може някой да е позакъснял :)
k-1.jpg

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юли 02, 2015 9:56 am

Кате, здравей:):):) леле, аналгин-хинин, онзи зеления ли от едно време? Много ти благодаря, че написа тази информация, откога искам живачен термометър ако знаеш:):):) Благодарение на теб ще си купя:) Благодаря за хубавите пожелания:):):)

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет юли 02, 2015 1:37 pm

Прибрахме се,сготвихме ..Много се смрачи, имаме час за рецепта при личната,че да видим.И утре няма да го пусна...
Ще пия кафе,още някой да иска?

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юли 02, 2015 3:59 pm

Момичета, момичета, направо се престарах в подготовката вече,нямам спирка, огледах всичко около хотела, той се намира до малкия Кремъл в Москва, до Измайловския парк и до един от най-интересните пазари за сувенири. прегледах всички ресторанти в околноста и менютата им, намерих и пицария, намерих и магазин за чебуреки, това са едни много вкусни руски закуски с пълнеж, ще ям на корем:):):) Остава да видя магазините за сладолед в района и вече съвсем ще издребнея. :):):) Не очаквах хотела да е на такова страхотно място! Малкият Кремъл ми напомня руска приказка, аз разбира се съм била там, защото в Москва малко места не съм виждала, ама много от тях съм позабравила. Много скъпо в тая Москва да хапнеш в ресторант е средно 40 лева на човек, но пък метрото е много евтино. Всичко разучавам с голям интерес. Забележителностите отдавна съм отбелязала, като съм наблегнала на паркове и архитектура. Ще отида до блока , в който съм живяла, но не знам дали ще мога да се свържа със съученичките.
Днес пак няма поща, не знам защо , но продължавам да се разстройвам като няма нищо, ясно е, че ще се чака, просто чакането е доста мъчително.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет юли 02, 2015 8:05 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Нели, цялата си в очакване, визирам писмо и екскурзията,имай търпение миличка,всичко ще си дойде на мястото,успех! :clap: :thumbsup: :love: Никога не съм била в Русия,но много обичам тая страна - богата култура, архитектура,изкуство,красива природа,разбирам защо се вълнуваш толкова, мила Нели! :thumbsup: При нас пак вали и е много приятно! Лека и спокойна вечер на всички! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет юли 02, 2015 9:34 pm

Здравейте, момичета!

При нас се наваля през ноща. Сега е облачно и прохладно.
Нели, тази година само домати и краставици отглеждат мъжете. Миналата година аз изцяло се занимавах с градината и имах най-различни неща - домати, краставици, тиквички, пипер, зелен боб, грах, бамя, цвекло, броколи, дини. Аз още зимата казах, че тази година няма да садя нищо. Догодина живот и здраве ще се пробвам пак :). Едната градинка непрекъснато пропадаше след обилни валежи, понеже мъжо преди години прекара охлаждаща инсталация дълбоко в земята и след всяко пропадане се налагаже да добавям пръст и пресаждам нещата, та не беше много добре за зеленчуците. Броколито стана огромно, но имаше много пеперуди. От многото дъждове доматите още неузрели гниеха. Трабва да се пръскат, но ние с нищо не ги пръскаме. За сега времето е благоприятно, ще видим каква ще е реколтата на доматите. Краставици има и Даниел много ги обича, дай му само краставици :). Най-добре се получи цвеклото. Имаше един вид обаче само за листа, но аз не знаех, че листата се ядат :). Чудех се, защо не образува глави и като се поинтересувах разбрах, но бяха станали огромни, опита ги и ми горчаха. Слагах няколко пъти в супи и добре ставаше.
Тази година си взех почивка от градинарството, но догодина ще се потрудя надявам се :).
Хубаво е да можеш да си откъснеш пресни зеленчуци.
Днес ми е мързеливо и си шия картинката - вече я завършвам и нямам търпение :).

На вас желая лека нощ!
Изображение
Ани, къде си? Дано си добре!


Заключена