Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от didurana » нед юни 07, 2015 8:14 am

Добро утро!
Ани,благодаря ти,писахме си толкова неща с теб,не се сърдиш,притеснявах се да не те обидя с нещо.Може би за сина ти тази раздяла да е временна с момичето,може би ,,от разстояние,,да прецени,че тя е човека за него.Може би го е притиснала преди той да е готов.Може би тя самата е предизвикала тази раздяла ако много е настоявала за обещания и отговори.Всичко ще се нареди по хубав начин ще видиш.С твоята подкрепа и обич ще продължи напред ...Сам е там,но съм убедена че знае ,че ти си зад него нали?Какво като му правиш забележки,нали си родител...
Зарито е малко буен,като играе не вижда нищо и често му се караме да не се нарани,че един път пита баща си защо му се кара и да не би да не го обича :D Чеее лафа на баща му,,когато ти се карам те обичам дори още повече,, обяснихме му че ни притеснява с екстремността си и да караме се..И стана шега между нас като му направим забелезка и малкия ,,що ми се карате а,щот ме обичате ли,,....


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед юни 07, 2015 8:23 am

Допивам кафето и мисля да сложа бяб боб да се вари.Ядеше ми се,но нещо не ми стигаше времето да го сготвя.
Да пооправя в къщи,вчера до обяд ходихме по магазините,позволих си свободен ден...Гледах филм до един снощи...
Стоя тук все едно сте при мен...Ще метна тенджерата..Лошото е че готвя на терасата където простирам и понякога махам после пак слагам прането...Сега стои в пералтята изпрано от снощи,но като сготвя тогава...
Хубав ден!
Нели,много те мисля,и аз ти стискам палци и на ръцете , и на краката...Искам час по скоро да ви се случи,, това ,,!!!

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед юни 07, 2015 8:24 am

Иве,добро утро миличка!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед юни 07, 2015 8:30 am

Добро утро прекрасни момичета, добро утро Дидка
неделя е, обичам я спокойна не бързаща за никъде и правеща каквото си поискам
Правете това, което Ви прави щастливи,
бъдете с тези, които Ви карат да се усмихвате,
смейте, толкова често, колко пъти дъх си поемате
и през цялото това време, не спирайте да се обичате!
10489836_874346182636411_4400048292143774279_n.jpg


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед юни 07, 2015 9:50 am

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Добро утро,мили дами! Сядам последна на :coffee: ,но важно е присъствието! :thumup: Ивче, слънчево момиче,прочитайки картичката се заредих за днес,благодаря ти миличка,винаги ми липсваш тук! :clap: :love: Дидка, голям разговор сте спретнали с Ани,не искам да се намесвам,но моето скромно мнение е - Арто не е безразличен към теб,всички жестове към теб и детето говорят ясно за това,просто опира до характера му - не го познавам,но така си мисля. :thumbsup: Ани, много ти съчувствам, сега ти е много притеснено и несигурно,но моли се всичко да завърши добре, пиши,не се притеснявай, тук сме и винаги ще ти бъдем опора - Честит рожден ден на Гари,да е жив и здрав и дълги гидини да сте щастливи заедно! :podaryk: :cake: :podaryk: :happybd: Приятен и много щастлив ден на всички! :heart:

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » нед юни 07, 2015 11:02 am

Здравейте, момичета!
Диде, не си ме обидила, напротив, благодаря за разговора. Мони ми каза че Чохи пред него казва че не иска да се жени, обаче той знае че тя иска. Аз като говорих с нея на коледа тя ми каза че иска да си завърши образованието, преди изобщо да мисли за такива неща, което е още 4 години. Мони ми каза че ако живее с нея още 4годин и ще се чувства задулжен дас е жени.След 4 години той ще е на 31. Мен това което ме притеснява е мотивите му. Той самия казва че тя е грижовна, пестелива, и му харесва да е около нея. Дразни го обаче че тя иска да си вдига дрехите от пода, и да яде редовно...Мони си разби стомаха с нередовно ядене, и е сух като клечка. Освен това го дразни че тя го окуражава да учи...изобщо това за мен са положителни неща, не отрицателни. Той иска да е сам, да е свободен от всички, мен включително, защото съм искала да го контролирам като му напомням че трябва да има ценз. Той сега какво иска, някое момиче на което няма да му пука каква бъркотия е, и как се храни, и дали ще има ценз? Такова момиче няма да го дърпа нагоре, а ще го влече надолу, като първата му приятелка която пушеше марихуана. За хигиената Мони е ужасен, сега като бях там банята му беше толкова мръсна че ме беше гнус да се изкъпя, дрехите му или на пода или на кухненската маса...той винаги си е бил такъв, а преди Чохи поддържаше чистичко. Любовта е скъпоценна, и рядко се намира, не бива да се пропилява така....

Горкото момиче, на мен много ми е жал за него - 2 години да се грижи за моя син, а накрая той да я прогони, толкова безчовечно! За какво тогава се хвана да живее с нея, може ли така да се отнася с хората, все едно че е салфетка, избърсал си носа с нея и я е изхвърлил ! Аз ако не искам да се женя няма да живея с никой, ще се оправям сама, а не да разбивам на хората сърцата. Това отношение ме плаши, защото човек който не цени хората остава сам. На мен ми се ще да пиша на Чохи, да и се извиня за моя син, едно момиче не бива да буде изоставено така. Тя е дете на разделени родители, това е още една травма за нея. Аз разбирам да има сериозна причина - изневяра, или друго...а то момичето иска да е с него, какво лошо има в това. Кое свястно момиче няма да иска да има семейство?
Да, той знае че може да разчита на мен за помощ, но че не одобрявам начина по който се отнесе с Чохи. Не мога да одобря, иначе той ще се отнесе пак така с някого. Аз се чух днес с него по Скаип, той се преместил в нов апартамент, дето Чохи го намери и избраха заедно...много е хубав, с лофт, на първия етаж с градинка отвън. От думите на Мони не мога да намеря вина в нея, той просто бяга от отговорност, която ако изобщо му се предлага да поеме, ще е след 4 години така или иначе. А за каране, не сме се карали, аз се старая да разговарям с него като равен, да обсъждаме, вместо да му се налагам; това казано обаче не мога да приема позицята му за правилна. Човек трябва да се отнася почтено с хората, и той трябва да се научи на това. Но не го карам да се върне при нея, защото не ми е мястото да настоявам за такова нещо, тя и едва ли ще го приеме, ако към мен така се отнесе някой аз не бих го приела отново. Просто искам да разбере че не може така да се отнася с хората.

Кате/мами, благодаря ти много, вие станахте за мен много важна емоционална подкрепа! Аз от тъга тия дни не ми се яде и почти не ям, отслабнала съм за 5 дни с 5 кила...не че се оплаквам .... :wink:
Изображение
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед юни 07, 2015 12:37 pm

Ани,прости ми,но смятам че е постъпил коректно към нея.Живял е с нея ,преценил че не иска за цял живот, и й е казал,иначе можеше дя й отнеме шест години не две нали!?
В този период щом са били заесно заедно са имали своите плюсове и минуси от това.В крайна сметка нямат и деца.Твърде са били млади за такива отговорности.Предполагам че и по финансови причини са живеели заедно.Не бих искала аз да живея с някой заради корекност,а защото искам....Задълженията,търпението и компромисите са много в едно съжителство,но поне да желаеш да си с този човек.С две ръце подкрепям Мони(прости ми) и за миг не мисля че е сгрешил....

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед юни 07, 2015 12:40 pm

:giflo2: :heart: :giflo2: Дидка, днес сме на еднакво меню - бобец яхния, голяма салата - вече обядвахме,Митака обожава това, приятен обяд и на теб! :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед юни 07, 2015 1:01 pm

:giflo2: :heart: :giflo2: Мила Ани, Дидка е изразила позиция - допадна ми, само искам да ти кажа,ако Мони имаше много силни чувства към момичето, едва ли някой би му попречил,може би е настъпило леко разочарование, доколкото разбирам той е свободолюбива личност, моля те не го притеснявай, остави го да асимилира създадената ситуация,ако усети липсата, ще се корегира - накратко ще споделя с теб, голямата ми дъщеря изживя голямо разочарование от момче с което имаше връзка 7г.,сега е на 44г., не предприе нова сериозна връзка -постави всички под един знаменател,никога, ама никога не сме я притискали,не сме говорили без тя да желае по тоя въпрос,много силен характер е -Телец,не е препоръчително вмешателство при тая зодия, много отговорна,грижовна, осигурила ни е прекрасен живот във всякакъв аспект,жилището ни е изцяло ремонтирано и подновено,но моята мъка и болка,че не пожела да има сериозна връзка и да си има детенце е огромна,винаги казва - аз имам дете,детето на сестра ми. Това миличка е в общи линии,живота е непредвидим,не знаеш какво ти е приготвил,не знаеш как ще се получат нещата при Мони, само да е жив и здрав,останалото е от Бог, дано всичко се намести по някакъв начин,защото от всичко това страдаш най -вече ти,но децата ни едва ли го разбират в тия моменти,кураж мила Ани,пиши да ти олеква,каквото можем ще помогнем .виждаш каква силна група сме тук. :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед юни 07, 2015 3:02 pm

Малко позакъсняла ,но ви чакам тук ...
Изображение
Хората влизат в живота ти и излизат от него. Някои си струва да задържиш и даже да се бориш за тях, но други трябва да пуснеш да си тръгнат. Това е много важен урок. Трябва да намериш начин да разбереш кой е до теб, за да даде стойност на живота ти, и кой е до теб, за да я отнеме. Ако някой ти я отнема, откажи се от него. Дошло е времето да си тръгне. Ако има емоции, които те ограбват, откажи се от тях.
Изображение
"Човек никога не знае колко място заема в живота на другите."

Франсис Скот Фицджералд

Аз знам вие колко ..... :love:
заемате в моя..... и само мога да съм благодарна ,че сте ми приятели :) :) :) .... вчера големия ме пита имам тиквички какво да сготвя ?! ..... още не успях да отговоря и ми писа " Ще вляза във "Веселият готвач" ...... и намерил .... на фурна .... добре ,че готви и се справя ,че си и угажда ...
Миналата година майка ми разправя едни кюфтета от тиквички е правил със сос страхотни ..... чак аз не съм знаела толкова вкусни да правя !!! :yee:
Днес имам ядене и ми е мързеливо ,а имам много за гладене ..... топло е и одеялата ми ще изсъхнат отлично ,но днес ми е изморено и ръцете ми са недоволни от вчерашното узорване ,но сезонни битовизми ..... :roll:
Това за всички вас ,мили веселушки гледайте на живота с оптимизъм ..... всичко ,което хвърчи не се яде .... и всичко ,което лъщи няма стойност .....
стойност имат добротата ,обичта ,вниманието и вярата .....
Чудесен следобед !!! :love:
Здравей, аз съм Съдбата. Реших да ти пиша, защото напоследък май често се съмняваш в мен. И в моите планове за теб.
Знам, че се питаш защо ти се случва всичко това. Ето го отговорът ми: само така щеше да станеш човека, който си в момента. Само така щеше да откриеш силата, скрита в теб. Само така щеше да видиш величието на ума и красотата на душата си.
Трябваше да сбъдна някои от страховете ти, за да видиш, че можеш да минеш през тях. Защото човек е устроен така. Страхува се от всичко. От провала. От загубата. От болката. От самия страх. Докато не му се наложи да се изправи лице в лице с него, да го посрещне, да го победи и да продължи. Но ти научи уроците си, нали?
Трябваше да раня сърцето ти, за да се научиш да пазиш сърцата на хората. Защото човек е устроен така. Причинява болка, докато не изпита болка. Наранява, докато не го ранят. Обръща гръб на другите, докато на него не му обърнат гръб. Но ти научи уроците си, нали?
Трябваше да отнема някои от приятелите ти, за да се научиш да цениш тези, които ти останаха. Защото човек е устроен така. Забравя да се грижи за приятелите си. Забравя да им се обажда. Забравя да се вижда с тях. Забравя да ги пита как са. Замества ги с нови. А после и тях замества с нови. Докато накрая установи, че вече няма истински приятели. Но ти научи уроците си, нали?

Трябваше да познаеш разочарованието, за да започнеш да се наслаждаваш пълноценно на радостта и щастието. Защото човек е устроен така. Вечно да е недоволен. Вечно да се фокусира върху нещата, които няма. Докато в живота му не се появят истински проблеми. Докато не му се наложи да преодолява истинска драма. Тогава незначителното отстъпва място на значимото. Тогава вижда и оценява красотата на слънчевия ден, на разходката в парка, на хубавата книга, на красивата мечта, на споделената чаша вино. Но ти научи уроците си, нали?
Трябваше да те отклоня от някои от мечтите ти, за да тръгнеш по пътя, който ти предстои да покориш. Защото човек е устроен така. Сравнява живота си с този на другите. Сравнява успехите си с тези на другите. Сравнява щастието си с това на другите. Поставя си цели, които не са неговите цели. Води битки, които не са неговите битки. Чертае пътища, които не са неговите пътища. Докато не разбере, че е пропилял времето си в опит да живее чужд живот, да се бори за чужда победа, да сбъдва чужда мечта. Но ти научи уроците си, нали?
И ето те днес тук. Четеш това писмо и виждаш живота си като на филмова лента. Вече знаеш какво желаеш истински. Вече знаеш какво заслужаваш. Вече знаеш на какво си способен. И за какво си роден! Не съжалявай за нищо. Не страдай за нищо. Миналото се случи, за да формира настоящето ти. А настоящето ти ще формира бъдещето.
Затова: живей го мъдро, спомняй си уроците, грижи се за себе си. И не забравяй, мисията ти е една - да бъдеш щастлив! Започни още от днес!
И помни: ти може би не вярваш в мен, но аз вярвам в теб!
С обич,
Съдбата
Изображение


Заключена