Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от rusowelka51 » съб юни 20, 2015 10:09 pm

Дидка писах на лични
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » съб юни 20, 2015 11:58 pm

Privet,momicheta.ot tel me stava kirilicata .shte pasha Kato se pribera. Imax premejdia s tortata

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » нед юни 21, 2015 2:58 am

Здравейте, момичета!

Виждам, че всички сте имали незабравим ден. И моят беше такъв, особено с инцидентите около тортата :). Ама ако всичко беше изрядно, нямаше да е толкова интересно :).
Сутринта преди да тръгна реших да снимам тортата на спокойствие, ама не ми беше никак спокойно, защото реших да отида малко по-късно, но навреме за тортата. Е, изчисленията ми излезнаха неточни. Моите мъже решиха, че първо ще отидат на басейн и от там ще дойдат. Веднага ми стана ясно, че най-вероятно няма да дойдат. За това и реших, че и аз ще отида колкото да занеса тортата и веднага след това да се прибера. Та докато търсех най-точното място да снимам тортата (е, такова не намерих), заека "полетя" (нали е с такива способности, летейки се пренася в неговия свят) и се приземи върху земята. Дотук добре, защото си остана цял. Приготвих се вече и тръгнах. Първоначално си мислех да занеса тортата разглобена и на място да сложа етажите един върху друг, но реших, че ще стигне цяла и така. Да, ама не - още на първия завой и полетя. Явно вълшебството на този заек работи безотказно :). За миг ми прилоша. Вдигнах я и се оказа не толкова помляна, колкото очаквах. Зарязах колата, защото не рискувах повече да правя никакви завои. Притичах до вкъщи в лепнещи ръце, грабнах чинии, кашони и каквото успях да намеря и се върнах на бойното поле. Укрепих останките и потеглих отново. По пътя ремонти, асвалтирваха едната лента, добре, че другата вече беше асфалтирана и стигнах почти на време - първите хора тъкмо си тръгваха :ooppss: Чуствах се кофти, че нито на време отидох, че и тортата беше посмачкана :ooppss: . Е, поне си взех поука. А и хората все пак харесаха тортата и това малко ме успокои. А и снимките станаха добре (лицето на тортата не беше засегнато от злополуката).
Ето я и нея - злополучната торта:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » нед юни 21, 2015 3:20 am

А поуките, които си взех относно направата, и най-вече транспортирането на торти са:
Винаги укрепвай тортите според изискванията. Между двата етажа да се слагат подпори, които да носят втория етаж, за да не се смачква първия.
Винаги етажите да се придържат според изискванията на многоетажните торти (специална пръчица, която се забива през етажите)
Нямах налични такива и реших да пробвам без тях. Е, ако ще се транспортира тортата в сглобено състояние без това е много рисковано.
Досега винаги съм ги слагала в някакъв дълбок съд (или кашон,или пластмасоф контейнер), но какво ми стана днес - не знам. Сигурно от жегата превъртях :)
Предимството на фондана, въпреки, че много ме узори обличането с него - непрекъснато се късаше по ръба на тортата и затова накрая я облякох по другия начин, е че успя да запази тортите при падането почти ненаранени. Ако беше със сметана или маслен крем не ми се мисли, какво щеше да е и на тортат и в колата ми :).
След всички тези тортени премеждия намерих мъжете си на басейна и аз се присъединих и така до вечерта.
Изображение
Изображение
Бурята закъсня и едва сега се развихри. Дано се извали и утре за деня на бащата да бъде хубав ден!


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » нед юни 21, 2015 6:40 am

Утро ли е , нощ ли е и аз не знам...станах в 5. Бъгси е невинен. Сама си станах.
Дидка,. Казват, че било хубаво децата да се учат на отговорност, но личния ми опит показва,че се грижат после мама и тати. На 11 години преревах за куче и папагали.не едновременно.първо ми подариха папагалите. Познай кой им чистеше всеки ден и кой ставаше в пет всяка сутрин да извежда кучето. ..и така 11 години....мама.
Йоанче, големи премеждия с този заек. Но въпреки всичко прекрасен резултат. Аз си представях една малка кръгла торта с заека отгоре и се чудех къде ще слагаш къщичката, а то двуетажно произведение на изкуството.цял един сладък свят...то да ти е жал да режеш...трансспортирането никак не е било забавно, но всичко което завършва добре е хубаво. Много е красива.

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » нед юни 21, 2015 6:59 am

Танче, добро утро, как си днес?

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » нед юни 21, 2015 7:04 am

Здравейте момичета
Нели добро утро "виждам теее"
Аз сложих баница във фурната и седнах да ви видя
Вчера след обед и цяла нощ е валяло
Дано се е изваляло че да изляза малко на разходка ,че в къщи в леглото не се седи
Йоанка тортата е чудесна ,въпреки неукротимия заек,а завършека на деня също е хубав
Кате днес по-добре ли си
На всички желая прекрасен ден
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » нед юни 21, 2015 7:09 am

Изображение
Нели, привет! Сега ти си на ред да събудиш Бъгси, за да види той какво ти е на теб :)
Благодаря ти за хубавите думи! Така е, завърши добре и това е най-важно. Иначе аз продължих в същия дух и завърших вечерта като разлях доста зехтин по земята. Как падна бутилката, така и не разбрах, но реагирах бързо и не се разля цялата.
Има и такива дни.
Ти ме разби с тази красива змия :D . Красива, красива, ама си е змия.

Пожелавам ви днешния неделен ден да бъде прекрасен!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » нед юни 21, 2015 7:11 am

Танче, добро утро! Благодаря! Имай прекрасен ден!
Аз ще гушна възглавницата.
Влади, Ани, приятни сънища!

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед юни 21, 2015 7:23 am

Добро утро!
Нели,в моя кръг понякога ми казват,,каква уста имаш,каквото кажеш става...,,...Дори вчера си помислих,че ви ие време за ,,среща,, с дете вече..Така ми дойде ,,отвътре,,
Хубав ден!Тук съм,чакам ви и страшно много ви обичам всички до една!


Заключена