Как тече денят на Веселите готвачи? - Август-Декември '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Sirena » пон авг 24, 2015 9:32 am

Добро утро :)
В събота тръгнахме към генгерлика, обаче то много валяло и не ставаше за агрофитнес :) Та полежахме, поспахме, направихме барбекюто и вчера се прибрахме :) Днес имам да свърша някои работи, които отлагах във времето, утре пак така. Но от сряда отпуска тръгва с пълна пара.
Влади, в къщата ви не е живяно и има работа, разбираемо е. В нашата е живяно до последно, но от години нищо не е правено, нито по нея, нито по градина, а живееха млади хора. През пролетта изрязахме някои клони по овошките, сега на есен някои направо ще отрежем, ще засадим други. Всеки има свое виждане за красота и хармония :)
Честит първи учебен ден на децата и да им върви по вода :thumup:
Ани, честити награди :clap: и приятелчето ти дано се намери :)
Сега сипвам по кафе и отлитам
Изображение
Спорен ден :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пон авг 24, 2015 12:38 pm

Здравейте, момичета. Ще си позволя да споделя още нещо, което ме вълнува последните дни.Знам че всички ще ме разберете, а Дианка ти от половин дума ще разбереш, мила:) Наскоро разбрах, че по статистика хората определят като главно и най-ценно качество на човека интелекта. Няма да споря с това, просто ще кажа моето малко по-различно мнение на върпоса. Ако за някой това не е интересно, хич не се сърдя ако спре дотук и не го чете. Лично за мен главното и най-важно човешко качество е ЕМПАТИЯТА, способността на човек да разбира емоциите и чувствата на другите хора. Без нея бих казала могат да съществуват много интелигенти серийни убийци да речем, защото тя е в основата на нашето общуване и човек лишен от нея е социопат. Разбира се, това е много краен пример. Но отразява моята гледна точка, за всеки човек емпатията е индивидуална, в кой по-засилена, в кой дори прекомерно, а в някои хора едвам наднича от някой ъгъл на съзнанието а, а при серийните убийци както вече споменах въобще отсъства. /поне според мен, иначе не бих могла да си го обясня/. Всички вие се появихте в живота ми в най-трудния момент в него, никога не съм се се чувствала по-уязвима и чувствителна. Но точно това качество вие момичета го притежавате в изобилие, подадохте ми ръка, помогнахте ми да се изправя, без грам съвети или нравоучения или анализи на характера ми, приехте ме такава каквато съм и вашите внимание, грижа и подкрепа дадоха своя резултат, аз се почувствах като у дома си. Дом със стабилната основа на приятелство, здрави стени от подкрепа, покрив- грижа, която да предпазва от лошите неща, отворени прозорци- за да е човек, открит и отворен към света., да може да го споделя и вижда през очите на другите и разбира се-врата, която винаги е отворена за нови хора.
Така, че не за първи , но от цялото сърце-благодаря ви, момичета ,че ви има и че сте толкова добри:)
Тези дни ми се случи нещо, което ме афектира, ще си позволя да го запазя лично за себе си като детайли и ситуация, но ще ви разкажа как ми се отрази. Както вече споделих, вярвам , че човек трябва да е по-осъзнат и да наблюдава чувствата и мислите си , за да се справя с тях и да не ги оставя нерешени. Че всичко сме едно цяло и сме една малка частичка от нещо по-голямо, когато излезна и погледна звездите ми се струва ,че всичко е много мъничко и незначително, че съм само една прашинка. И съм разочарована, не от хората или начина ,по който постъпват, а от себе си и от начина, по който го възприемам. В моята идеална представа, граничеща може би с наивност, аз виждам как всички тези дребнички случки, неща, които ни тормозят успяват да завземат ежедневието и да тровят този тъй кратичък и иначе прекрасен живот, ги няма или по-точно казано тях ги има, но не позволяваме да ни се отразяват, а се наслаждаваме на всяка минутка. Но това е само представа , а на практика това хич не е лесно постижимо. Животът наистина е кратък, прекалено кратък и е излишно да се стремим да се харесаме на другите , да търсим одобрението в очите им, да позволяваме незначителни неща да изпълват мислите ни и да ги въртят в една единствена посока. И съм разочарована от себе си ,че въпреки ,че виждам всичко това - не мога да го постигна. Че не мога да надрасна собственото си его и да разбера, че всичко това , което изпитвам-обидата и разочарованието, хич, ама хич не са толкова важни. Че го разбирам и осъзнавам, но не мога да го превърна в постоянен принцип в живота ми, който универаслно да работи при всяка ситуация. Е, поне работя в тази насока. Веднъж се получава-веднъж не. Чувствам се много добре, не съм разстроена и не съм тъжна, просто съм малко философски настроена и си разсъждавам за смисъла на живота, за човешките взаимоотношения, за това как няма "лоши "хора/етикети аз не обичам/, но със сигурност има постъпки , които могат да се определят като негативни. Затова за да не ставам досадна със словоизлиянията си ще завърша с кратичко пожелание към всички хора- повече позитивизъм и вяра в себе си , в света и околните:):):)

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » пон авг 24, 2015 12:55 pm

Нели това което си споделила много ме трогна
В момента съм със сълзи на очи защото ме завихри из моя живот
Аз не мога да се изразявам като теб и Дианка(уникални сте)
Само ще кажа че си много права ,но много трудно изпълнимо
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

gigi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 757
Регистриран на: съб май 30, 2015 12:16 am
:: 374 снимки от gigi

Мнение от gigi » пон авг 24, 2015 12:59 pm

Нели,много си добра към хората.Аз я загубих тази доброта в момента, в който майка ми почина на 55 години.Та цели 5 години бях в депресия и единствените хора ,които ми помогнаха бяха двама-съпругът ми и синът.Хубаво е да си с розови очила,но бъди и реалист-хората се озлобиха.Може би ме хващаш в такова състояние-тази сутрин едно от котенцата,които храним го намерихме починало.Някой го е ударил ли,блъснал ли -не ми се говори.Преди може и да е имало хора,сега-само злоба около нас.Аз затова харесвам това място,защото е един оазис .
Съжалявам,нещо не съм в настроение.


Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » пон авг 24, 2015 1:29 pm

Нели, и според мен интелекта на хората всеки го разбира по различен начин , и затова не трябва да е на първо място в избора ни на среда за да изживеем по-хубаво дните си. Не случайно повечето престъпници са хора с висок интелект и добра професия, също и с компютърна способност... А къде остават желанието да помогнеш, да споделиш, да изслушаш, да приемеш другия такъв какъвто е без укори и съвети. Или просто да сме малко по- добри...
Гинче, ужасно е да загубиш близък. Незнам до каква степен това се преодолява. А колкото до котенцето- съществува простотията на някои хора...
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пон авг 24, 2015 1:32 pm

Гинче, няма за какво да съжаляваш, настроения си имаме, случват се и неприятни неща, хубавото тук е ,че всеки е искрен и може да сподели всичко, което пожелае и да срещне подкрепа. Съжалявам много за начина по който си се чувствала и ,че си минала през тези трудности. Съжалявам и за малкото котенце.
Аз не съм толкова добра, и далеч не съм неарелистична, хората може да постъпват ужасно зле, моята цел не е да ги видя през розови очила, нито да им лепя етикети, затова и казах, че тях не мога да ги променя, а да не позволявам техните постъпки да нарушават душевното ми спокйствие, което смея да твърдя е наистина постижимо, просто процесът е бавен, защото тези механизми са създавани и трупани с години:):):) А хората- злобни или не, аз на лошото с лошо няма да отговоря. Всъщност въобще няма да отговоря:):):)

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пон авг 24, 2015 2:21 pm

Нели, права си за този оазис. И аз тук съм спокойна.
В ежедневието си срещам различни хора с различни характери, всичко според ситуацията, в която са попаднали. Едно от нещата или поне най-дразнещото за мен е самоизтъкването и вечното аз, аз.....И как някои хора винаги и за всичко имат мнение, и го изказват даже и да не са питани. Може би на моменти и аз съм такава :)
Мисля, че важното е да сме добри, всеки колкото може. Тогава и около нас ще е по-спокойно и ще имаме душевен мир.
Гинче, била съм в твоята ситуация. Татко почина на 57, внезапно на работното си място. Подадените ръце още ги държа, те са на най-близките ми хора, семейство и 2-3 приятели.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

gigi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 757
Регистриран на: съб май 30, 2015 12:16 am
:: 374 снимки от gigi

Мнение от gigi » пон авг 24, 2015 3:46 pm

Наталия,много трудно се преодолява загуба на толкова близък човек.Аз може би ще остана малко тъжна до края на дните си.При мен е така ,дано при теб да е малко по-различно.
Ани,дано в твоя живот има само радостни моменти. :)

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон авг 24, 2015 4:20 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Нели,,няма да коментирам написаното от теб,момичетата вече са взели отношение - интелекта в даден човек е много важно качество,стига да го ползва уместно, още много ще видиш в живота си и хубаво и лошо,важното е от тия моменти да извадиш правилните изводи.Всеки човек е различен в дадени ситуации,но според мен лоши хора няма, във всеки живее добро и лошо,зависи каква нагласа ще прояви всеки и накъде ще поеме -към доброто или лошото. Относно самоизтъкването, споменато от Натали,може да не е продиктувано от желанието на всяка цена да блеснеш и да демонстрираш, че си ти и само ти,например -самоизтъкване ли са успехите на Ани във всяка област на жвота, трябва да се радваме,че някой е успял във неща,които ние не можем, понеже аз често изказвам мнения по дадени проблеми,може би визираш точно мен,но такава съм и не смятам,че върша нещо лошо,ако разбира се, се отнася за мен. Гинче, всеки от нас има своята лична драма,но трябва да запазим чувството си на добрина и обич за всички. Танче, много си мила и трогателна,не всеки човек притежава дар - слово,но твоята чувствителност говори за стойностен човек! :love: Ани, прекрасен пост - с малко думи си казала толкова много,браво! :clap: Гинче, съжалявам за котенцето. :heart:
Прикачени файлове
61-1.gif
61-1.gif (23.5 KиБ) Видяна 1475 пъти

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » пон авг 24, 2015 4:27 pm

Изображение
Здравейте !!! :) :) :)
Много е хубаво тук
........ истинско ,красиво ,мило и емоционално ......
НЕЛИ ,само могат да бъдат горди хората около теб ...... за това ,което си ...... и не само близките и семейството ти ,а имам впредвид и ние приятелите ...... понякога просто не знаеш загрижеността ,вниманието и истинските чувства къде ще ги откриеш ...... роднини не можем да избираме ,тях ги уважаваме ,но приятелите ..... зависи от самите нас ,радвам се ,че в един ,труден за теб момент сме успели да сме до теб и да ти помогнем ..... кой с кавото е могъл .....
Аз не смятам ,че е правилно да таим всичко в себе си ..... всички тия наши болки и състояния държим ли ги заключени в нас , в нашия шкаф им даваме възможност да растат в нашето подсъзнание и с времето се явяват една планина в нас ,пред нас и ...... ни притискат отсякъде ......
Ние също сме хора и никой не е застрахован от трудни моменти в живота ...... аз може би имам право да го кажа и всички знаете защо .....аз също съм благодарна за всичко .....
Колкото до емпатията ...... за ме е талант !!!!!
мен много ме притеснява и съм го споделяла ,че след 20 години извън Бг ми е трудно да се изразявам както бих желала ,ТАНЧЕ благодаря ти ...... може да се затруднявам ,но премислям всяка една дума по много пъти и не искам да поставя никого в неловко положение ,нито да се чувства някак заради мен ....... Аз също зная ,че ен мога да се харесвам на всички и всичко ,но затова съм си и аз ...... всеки е индивидуален ...... аз успях да надрасна моето его и вече не мисля кой какво мисли за мен ......наистина не ме вълнува и не е важно за мен ...важно е в семейството ,и в кръга от хора около мен да цари спокойствие ,доброта и разбиране ...... не случайнио пожеланията ми и тук във форума са ..... спокойствие и доброта (това чувствам и това искам да вярвам ) ..... никак не съм наивна ,живота успя да ме приземи преди много години и да ми отвори очите за много ценности човешки ,които в днешния забързан ,комерсиален живот нямат почти никаква или много малка стойност ....... животът е кратък ,трябва да сме благодарни и щастливи ,че сме здрави ,че имаме уникалната възможност всяка сутрин да се радваме на изгрева ,а вечер с обичаните хора да наблюдаваме залезите ......
тъй като ми харесва общуването с вас ,опасявам се да не ви отегча в крайна сметка ..... та така
искам да честитя на АНИ наградите ,тоя път не за отличните успехи ,а за златните и ръце !!! Браво ,нали е и от моя роден край едно голяяяяямо БРАВО !!!!!! :clap:
ВЛАДИ успешна учебна година !!! Здрави да са ,да са устремени напред и нагоре към постигане на успехи !!!!
ГИНЧЕ ,съжалявам ,но за жалост има много недобронамерени хора !!!!
Аз съм на вълна пътуване ,започвам по-лека лека да се поприготвям ,ъй като ще е за по-кратко няма да пълня куфари и смятам да съм по-туристка тоя път .... уморих се ,изпочупих един куп куфари ...... малко по-кротко тоя път ....
АНИ само при мисълта ,че ще ми се караш треперя да не звънне телефона ....... :yee:
На НАТАЛКА и ГИНЧЕТО искам да дам кураж .... здрави да сте и да ги помните ще ги носите завинаги в сърцата си ,в мислите си и в дущата си ..... не знам дали се преодолява ,времето казват лекува ,а хората ,които са били до вас ги сложете нависоко и не ги забравяйте никога !!!! Животът е една безкрайна стълба ....... качваме се ,слизаме ,срещаме случайни хора ,някои не толкова случайни и ..... някои ,които оставят траен отпечатък в нас ,в нашето съзнание и живот ...... аз поне така правя
Колкото до писането тук ,ако не сме искрени има ли смисъл да пишем ?! или да постваме един изглед ?!....... със сигурност не !!!!
Благодаря ви за това ,че сме приятели не мога да не ви пожелая една ,красива ,нова седмица ....... ох ,последна от лятото ...... една спорна, щастлива и прекрасна нова седмица...
Усмихнато и красиво да ви е... и не забравяйте да се усмихвате.. някой, някъде може да се нуждае точно от вашата усмивка... :) :) :)
Никога не се опитвай да разбереш всичко - някой неща не са от значение...
Никога не прикривай чувствата си: когато си щастлив - отдай им се, когато не си - преживей ги!
Никога не се страхувай да опиташ да направиш нещата по добри - ще се изненадаш от резултатите...

Никога не спирай да обичаш!
Никога не спирай да вярваш!
Никога не спирай да следваш мечтите си!
..и никога не се отказвай!
Спокойна и нежна вечер !!!!

МАМИ , :hug: :hug: :hug: ,съгласна съм с теб !!!!
БОНИ , :) :) :)


Заключена